Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

10 nejlepších Copywriting Software & Nástroje pro vaši agenturu

 10 nejlepších Copywriting Software & Nástroje pro vaši agenturu

Základním aspektem každé online marketingové strategie je produkce obsahu, konkrétněji obsahu blogu.

Produkce pravidelného obsahu blogu je nejen dobrá pro SEO, ale také pomáhá při získávání cílených potenciálních zákazníků.

Ale vytvoření efektivního blogu, který se umístí na Google a přemění vaše cílové publikum na zákazníky, vyžaduje dovednosti, čas a výzkum.

Software a nástroje pro copywriting vám mohou pomoci vytvořit kopii, která zvyšuje míru konverze a zvyšuje hodnocení SEO.

V tomto článku prozkoumáme některé z nejlepších copywritingových softwarů, které byste měli ve své agentuře používat. Dozvíte se také, na které funkce byste se měli zaměřit při rozhodování, které nástroje pro copywriting použít.

Co je software pro copywriting?

Software pro copywriting lze definovat jako software nebo celou sadu nástrojů, které pomáhají copywriterům a obchodníkům s každou fází procesu copywritingu, od začátku do konce.

To by zahrnovalo zkoumání nápadů na obsah až po publikování článků na blogu.

Zdroj obrázku: SearchEngineJournal

Nyní bychom měli zmínit, že neexistuje žádný komplexní software pro copywriting, který by měl všechny potřebné funkce k vytvoření optimalizované kopie, která je pěkně zabalená pod jednou střechou.

Vzhledem k tomu, že copywriting sestává z velmi odlišných činností, agentury by si měly vytvořit svůj vlastní „zásobník“ softwaru pro copywriting sestávající z různých nástrojů, z nichž každý je využíván pro konkrétní úkol.

Jako příklad můžete mít jeden nástroj speciálně pro výzkum klíčových slov, další pro kontrolu gramatiky a další pro zajištění optimalizace obsahu pro SEO.

Proč používat software pro copywriting ve vaší agentuře?

Copywriting software může pomoci při vytváření kopie, která se řadí na Google, převádí potenciální zákazníky na zákazníky a zlepšuje celkovou uživatelskou zkušenost na webu klienta.

Zde je několik dalších důvodů, proč by agentury měly používat software pro copywriting:

 • Může agenturám pomoci vytvořit optimalizovaný pracovní postup pro vytváření kopií pro jejich klienty s pomocí různých nástrojů pro AI copywriting.
 • Zajišťuje, že kopie neobsahuje gramatické chyby a interpunkční chyby.
 • Může agenturám pomoci identifikovat, která témata jsou populární na základě odvětví jejich klientů.

Nyní, když víte, co je software pro copywriting a proč byste měli zvážit jeho použití ve vaší agentuře, pojďme si stručně pohovořit o některých funkcích, které by vaše „hromada“ softwaru pro copywriting měla mít.

Zdroj obrázku: Paldesk

Jaké funkce mají nejlepší softwarové nástroje pro copywriting?

Než začnete zvažovat, které nástroje přidat do „zásobníku“, nejprve si promyslete potřeby vaší agentury a všechny ostatní nástroje, které již používáte.

Pokud například již používáte Dokumenty Google k vytváření konceptů blogových příspěvků a ke spolupráci se členy týmu, můžete k Dokumentům připojit účet Grammarly, který vám pomůže s kontrolou pravopisu a gramatiky.

Zkontrolujte si tedy, které copywritingové aplikace lze integrovat se seznamem nástrojů, které aktuálně ve své agentuře používáte.

Zde je seznam hlavních funkcí, které musíte hledat, když se rozhodujete, jaký software pro copywriting ve vaší agentuře použít:

Kontrola pravopisu gramatiky

Publikování obsahu a kopie bez gramatických a pravopisných chyb je zásadní pro úspěch jakékoli online marketingové aktivity.

Zdroj obrázku: Spisovatel

Co si potenciální zákazníci pomyslí o webových stránkách vašeho klienta, pokud najdou pravopisné a gramatické chyby?

Pravopisné chyby mohou vést ke ztrátě důvěryhodnosti a důvěry značky a nakonec mohou vést ke ztrátě klienta na prodeji.

Podle článku na BBCpravopisné chyby mohou podnikům způsobit obrovské ztráty v příjmech.

Další zdroj zjistil, že „74 % uživatelů se dívá na kvalitu pravopisu a gramatiky na webu a že 59 % uživatelů se vyhne nákupu od společnosti, která na jejich webu udělala pravopisné chyby.

Když se tedy rozhodujete, který software pro copywriting použít, ujistěte se, že nástroj má funkci kontroly gramatiky a pravopisu nebo že je alespoň integrován s nástrojem, jako je Grammarly.

Generování obsahu AI

Umělá inteligence bere svět útokem a proniká téměř do všech oblastí našeho každodenního života. Copywriting není výjimkou z tohoto prohlášení.

S pokrokem v jazykové technologii a strojovém učení bylo na trh uvedeno mnoho nástrojů pro generování obsahu poháněných umělou inteligencí, jako jsou Copy.ai a Copysmith.

Číst:  7 typů jídelních sad pro každý styl domova

Zdroj obrázku: TheNextScoop

Tyto nástroje pro generování obsahu AI pomáhají marketingovým týmům vytvářet kopie pro různé marketingové formáty, jako je blogování, e-mailový marketing a marketing na sociálních sítích.

Výhodou zahrnutí nástroje pro generování obsahu AI do vaší sady copywritingu je, že to vaší agentuře pomůže zvýšit produkci obsahu, aniž byste museli najímat další členy týmu.

Nástroje pro generování obsahu AI jsou také užitečné pro pomoc autorům, kteří zažívají spisovatelský blok.

Návrhy na SEO optimalizaci

Další zásadní funkcí, na kterou byste se měli při výběru softwaru pro copywriting podívat, jsou návrhy SEO optimalizace.

Tato funkce znamená, že nástroj má schopnost poskytovat návrhy, jak můžete optimalizovat kopírování blogu, abyste zvýšili hodnocení SEO.

To zahrnuje návrhy, jaká klíčová slova přidat do obsahu, kolik obrázků a odkazů mají konkurenční články, adekvátní použití HTML hlaviček v článcích atd.

Generátor titulků

Jednou z prvních věcí, kterou uživatelé webu uvidí při návštěvě webové stránky nebo procházení stránky s výsledky vyhledávače, je název stránky.

Vytvořením optimalizovaných nadpisů a nadpisů, které generují zvědavost, budete moci přivést cílenou návštěvnost na web klienta.

Nezapomeňte do svého „zásobníku“ softwaru pro copywriting přidat nástroj pro generátor titulků, který vám pomůže vytvářet tituly vhodné pro SEO.

Kontrola plagiátorství

Plagiátorství nejenže odcizí cizí dílo (činí ho nezákonným), ale také znamená, že spisovatel nebo firma není ochoten dát si práci, aby vytvořil obsah, který je pro jejich podnikání jedinečný.

Je proto nezbytné zajistit, aby váš software pro psaní textů obsahoval kontrolu plagiátorství.

Pokud jste se již rozhodli pro několik copywritingových softwarů, ale všimli jste si, že žádný z nich neobsahuje kontrolu plagiátorství, můžete využít bezplatný online kontrola plagiátorství.

Pokud se rozhodnete používat k vytváření článků na blogu software pro AI copywriting, vždy zkontrolujte, zda vygenerovaný text již neexistuje někde jinde na webu.

Můžete to udělat tak, že jednoduše vložíte text vygenerovaný AI do výše uvedené kontroly plagiátorství, abyste zjistili, zda je text původní.

Návrhy na úpravu obsahu

Funkce úpravy obsahu vám pomůže zkrátit rozvláčné věty, takže vaše kopie bude výkonnější, čitelnější a méně namáhá oči.

Nejlepší softwarové nástroje pro copywriting

Dále probereme některé z nejlepších softwaru a nástrojů pro copywriting, které můžete ve své agentuře používat.

Tento seznam zahrnuje vše od aplikací pro AI copywriting, kontroly pravopisu, nástrojů produktivity a dalších!

Frase

První software pro copywriting, který můžete použít, je Frase.

Podle jejich webových stránek je Frase AI, která může pomoci spisovatelům zkoumat a psát obsah optimalizovaný pro SEO.

S průměrem 4,8 hvězdičky u Capterry i G2 si myslím, že lze s jistotou říci, že tento nástroj používá a miluje mnoho copywriterů a agentur.

Zde je několik užitečných funkcí, se kterými Frase přichází:

 • Funkce výzkumu klíčových slov
 • Úprava obsahu
 • Týmová spolupráce
 • Automatizovaný stavitel obrysů
 • Návrhy na SEO optimalizaci

Frase má také funkci hodnocení obsahu, která hodnotí váš obsah v porovnání s nejvýkonnějšími konkurenty v SERP. Tento modal porovnává vaše používání klíčových slov s vašimi konkurenty a pomáhá vám určit, která klíčová slova přidat do vašeho obsahu.

Frase začíná na 19,90 $ měsíčně.

Klady:

 • Frase má mnoho funkcí a funkcí, které vám umožní vytvářet obsah optimalizovaný pro SEO ve velkém měřítku.
 • 7denní zkušební verze pro testování funkcí.

Nevýhody:

 • Doplněk SEO stojí dalších 35 $ měsíčně.
 • Frase také neobsahuje kontrolu plagiátorství, což je docela důležité, pokud se chystáte využít jejich AI spisovatel.

Copy.ai

Copy.ai je pravděpodobně jedním z nejpopulárnějších pomocníků při psaní AI dostupných na trhu.

Tento software pro copywriting využívá nejnovější jazykové technologie umělé inteligence zvané GPT-3která využívá hluboké učení k vytvoření textu podobného člověku.

Copy.ai není užitečná pouze pro vytváření kopie blogu, ale lze ji také použít k vytváření digitální kopie reklamy, obsahu sociálních médií, popisů produktů elektronického obchodu a prodejní kopie.

Další užitečnou funkcí Copy.ai je nástroj „Change Tone“, který vám umožňuje vybrat si z devíti různých tónů hlasu, jako je uvolněný, vtipný, empatický a další.

To je zvláště užitečné, pokud vaše agentura vytváří obsah pro firmy v různých odvětvích. Například obsah blogů pro právníky bude mít obvykle profesionálnější tón než obsah blogů pro mytí aut.

Pokud chcete vytvořit kopii zaměřenou na neanglicky mluvící publikum, Copy.ai vám může pomoci vytvořit kopii ve více než 25 různých jazycích.

Prémiová verze Copy.ai začíná na 35 USD měsíčně.

Klady:

 • Mají bezplatný plán, který nevyžaduje žádné informace o kreditní kartě, což znamená, že máte přístup ke všem funkcím, aniž byste museli platit ani cent.
 • Copy.ai se skládá z více než 90 nástrojů pro copywriting, které můžete použít k vytvoření dokonalé kopie.
 • Copy.ai lze použít ke generování kopie pro širokou škálu věcí, jako jsou předměty e-mailů, titulky Instagramu, generátory textu CTA a další!
 • 24/7 živá podpora.
Číst:  Top 15 stránek jako Gmaps Krokoměr pro sledování aktivity

Nevýhody:

 • Někteří lidé si stěžovali, že některé věty nedávají vždy smysl při generování dlouhého obsahu.

Kopírka

Kopírka je další software pro AI copywriting a alternativu Copy.ai.

Pokud zažíváte spisovatelský blok nebo jen potřebujete jiný úhel pro vaši kopii, pak Copysmith je potenciální nástroj, který vám může pomoci při vytváření obsahu.

Copysmith je dodáván s 30 šablonami, které můžete využít pro různé případy použití, jako je Facebook a Google Ads, popisy produktů Amazon, obrysy blogů, nápady na obsah a popisy videí na YouTube.

Tento software pro copywriting se integruje s mnoha službami, jako jsou Google Ads, Shopify, Dokumenty Google, WooCommerce a další!

Copysmith začíná na 19 dolarech měsíčně.

Klady:

 • 7denní neomezená bezplatná zkušební verze.
 • Lze přímo integrovat s Google Ads a spouštět PPC kampaně. Funkce A/B testu je užitečná zejména v případě, že chcete otestovat nadpisy a text reklamy.
 • K dispozici je živý chat a e-mailová podpora.
 • Všechny plány umožňují spolupráci mezi členy týmu.

Nevýhody:

 • V současnosti je jako jazyk pro vytváření obsahu k dispozici pouze angličtina.
 • Někteří uživatelé si stěžovali, že to funguje lépe pro krátký obsah než pro dlouhý obsah.

Jaspis

Jaspisdříve známý jako Jarvis, je asistent psaní AI a software pro copywriting, který lze použít k vytváření jedinečného a velmi poutavého obsahu.

Agentury mohou použít Jasper k psaní textů pro výpisy produktů, osnovy blogových příspěvků, úvody a závěry blogových příspěvků, titulky reklam na Facebooku a další.

Ve skutečnosti je k dispozici více než 50 různých šablon, ze kterých si můžete vybrat, včetně kopírování popisů a názvů videí na YouTube.

Jasper je jedinečný pro ostatní asistenty psaní AI je, že byl založen odborníky na copywriting, což znamená, že Jasper má ve svém jádru skvělé schopnosti psaní.

Jasper má cenu 29 dolarů měsíčně za 20 000 slov textu generovaného umělou inteligencí.

Klady:

 • Jasper dokáže vytvořit kopii ve více než 25 různých jazycích.
 • Přístup k živé podpoře.
 • Jasper umožňuje týmům spolupracovat a řídit projekty.

Nevýhody:

 • Náklady na používání Jasperu mohou být poměrně drahé.
 • Jasper nemá žádnou nativní kontrolu plagiátorství, místo toho se integruje s Copyscape (online nástroj pro odhalování plagiátů). Ale budete si muset předplatit plán Copyscape za příplatek.
 • „Režim SEO“ je k dispozici pouze u plánu vyšší třídy.

Rytr.me

Rytr je výkonný nástroj pro AI copywriting, který lze použít k psaní e-mailů, sociálních reklam, reklam Google, kopírování vstupní stránky, SEO meta popisya více!

Rytr se může pochlubit úžasnými recenzemi s minimálně 4,7 hvězdičkami z 2690 recenzí na TrustPilot, G2 a AppSumo dohromady. To samozřejmě znamená, že tuto aplikaci pro copywriting používá a miluje mnoho jejích zákazníků.

Tento software pro copywriting obsahuje více než 20 různých tónů hlasu, které jsou k dispozici ve více než 30 jazycích.

Pravděpodobně jedním z nejlepších aspektů tohoto nástroje je, že jeho bezplatný plán zahrnuje kontrolu plagiátorství, až 5 000 znaků textu generovaného umělou inteligencí za měsíc a všechny další funkce placených plánů.

Prémiový Ryter začíná na 9 dolarech měsíčně, což z něj dělá nejlevnějšího pomocníka při psaní AI na tomto seznamu.

Klady:

 • Bezplatný plán je dodáván se všemi prémiovými funkcemi včetně online kontroly plagiátorství.

Nevýhody:

 • Cena závisí na počtu znaků, které používáte, takže pokud plánujete psát dlouhý obsah, může být Rytr docela drahý.
 • Někteří uživatelé si stěžovali, že kvalita kopie generované umělou inteligencí potřebuje zlepšení.

Airstory

Airstory je nástroj pro copywriting, který mohou spisovatelé a týmy agentur používat ke spolupráci a společné práci na projektech.

Tento nástroj je o pomoci týmům od vytváření nápadů na obsah až po publikaci obsahu. Airstory si můžete téměř představit jako nástroj pro řízení projektů speciálně pro produkci obsahu blogu.

Rozšíření pro Chrome „Airstory Researcher“ umožňuje copywriterům ukládat zdroje výzkumu, které našli při procházení online.

Na Airstory je obzvláště užitečné, že agentury mohou publikovat schválené návrhy přímo na webech svých klientů na WordPressu.

Airstory začíná na 25 $ měsíčně a má bezplatnou zkušební verzi, kterou můžete použít k vyzkoušení jeho funkčnosti.

Klady:

 • Zkušební verze zdarma.
 • Na základním plánu je k dispozici neomezený počet spolupracovníků.
 • Publikování přímo na WordPress prostřednictvím pluginu Airstory.
 • Vestavěná kontrola pravopisu a gramatiky.
 • K dispozici je mobilní aplikace.
Číst:  Co dělat, když je instalace aplikace pro Android pomalá

Nevýhody:

 • K dispozici jsou pouze 2 placené plány s poměrně velkým skokem v ceně mezi těmito dvěma plány.

Gramaticky

Pokud vytváříte obsah blogu, kopii webových stránek a obsah sociálních médií, pak Gramaticky by rozhodně měla být součástí vaší sady nástrojů pro copywriting.

Grammarly je bezplatný online asistent psaní, který zajišťuje, že vaše kopie neobsahuje žádné pravopisné, gramatické a interpunkční chyby.

Nejen to, Grammarly také kontroluje nadměrně používaná slova ve větách a zajišťuje, že vaše věty neobsahují žádný pasivní rod.

Grammarly nabízí úpravy obsahu v reálném čase a návrhy s vysvětlením, jak vylepšit svou kopii.

Podobně jako některé nástroje pro AI copywriting může Grammarly také pomáhat copywriterům upravit tón hlasu v závislosti na zamýšleném publiku.

Grammarly Premium začíná na 12 $ měsíčně.

Klady:

 • K dispozici je bezplatná verze.
 • Rozšíření Google Chrome, které umožňuje upravovat kopii na libovolné stránce.
 • Dodává se s kontrolou plagiátorství.

Nevýhody:

 • Někdy AI nerozumí tomu, co se snažíte říct.
 • Pokud nemáte prémiovou verzi, Grammarly posílá spoustu oznámení v aplikaci, aby se vás pokusila převést na platícího zákazníka.

Aplikace Hemingway

The Aplikace Hemingway je podobný Grammarly v tom, že pomáhá textařům psát věty, které jsou kratší, výkonnější a lépe čitelné.

Tento software pro copywriting poskytuje autorům živou zpětnou vazbu o věcech, které musí udělat, aby zlepšili svou kopii.

Na rozdíl od všech nástrojů zmíněných v tomto článku má aplikace Hemingway verzi pro stolní počítače, která nevyžaduje připojení k internetu.

Desktopová verze tohoto softwaru pro copywriting stojí 19,99 $, zatímco online verze je zdarma k použití navždy.

Klady:

 • Online verze je zdarma k používání navždy.
 • Editor živého obsahu poskytuje okamžitou zpětnou vazbu, jak vytvořit kopii, která je stručnější a výkonnější.
 • Agentury mohou publikovat přímo na WordPress a Medium v ​​Hemingway Editoru.

Nevýhody:

 • Nedokončuje hloubkovou kontrolu gramatiky jako mnoho jiných nástrojů, jako je Grammarly.

Coschedule Headline Analyzer

Další nástroj pro copywriting je nezbytný pro analýzu vašich titulků a názvů stránek. The Coschedule Headline Analyzer analyzuje název na základě metrik, jako je čitelnost, počet slov a znaků, sentiment, srozumitelnost, vyváženost slov a typ nadpisu.

Bezplatné rozšíření prohlížeče Headline Studio vám dává možnost analyzovat titulky při procházení webu a ukládat ty, které se vám líbí, pro inspiraci.

Tento nástroj je užitečný, protože názvy stránek a nadpisy blogů jsou nezbytné pro vytvoření dobrého prvního dojmu.

Tento nástroj je dodáván s vlastní vestavěnou „bankou slov“, která vám pomůže najít slova, která okoření vaše titulky.

Coschedule Headline Analyzer je zdarma k použití, ale bezplatná verze má svá omezení. Například s bezplatným plánem nemáte přístup k funkci SEO skóre.

Nejnižší placený plán začíná na 9 dolarech měsíčně za 5 prémiových přehledů za měsíc.

Klady:

 • Headline Analyzer má pěkné uživatelské rozhraní.
 • Vestavěný tezaurus vám může pomoci najít synonyma a slova, která mohou zvýšit skóre vašeho titulku.

Nevýhody:

 • Bezplatný plán vám poskytuje přístup pouze ke 3 prémiovým přehledům za měsíc.
 • Headline SEO skóre je k dispozici pouze u placených plánů.

Srozumitelný

Srozumitelný je nástroj pro copywriting pro textaře, který jim umožňuje snadno exportovat články blogu z Dokumentů Google do WordPressu.

Tento nástroj může agenturním týmům pomoci ušetřit čas a zvýšit produktivitu hromadným exportem hotových návrhů do WordPressu jediným kliknutím.

Jednoduše připojte svůj systém správy obsahu a importujte veškerý obsah z Dokumentů Google. Wordable pak hromadně publikuje veškerý obsah na váš blog WordPress nebo Medium pomocí všech přednastavených stylů formátování, které jste zadali.

Wordable začíná na 49 USD měsíčně a u velkých vydavatelů dosahuje až 999 USD měsíčně.

Klady:

 • Tento nástroj může pomoci vašim týmům ušetřit spoustu času promarněného nahráváním obsahu na webové stránky klientů.
 • Wordable lze použít na více webech WordPress, takže je ideální pro agentury, které potřebují nahrávat obsah na více webů.

Nevýhody:

 • Někteří uživatelé hlásili, že nástroj je „rozbitý a zabugovaný“.

Závěr

Tím náš seznam copywritingového softwaru a nástrojů pro marketingové agentury končí.

Vytváření kopie, která zaujme vaše cílové publikum, přesvědčí je k akci a zařadí se do Googlu, je jednou z nejdůležitějších činností, které může agentura pro své klienty podniknout.

Agentury mohou používat nástroje pro copywriting, o kterých jsme hovořili v tomto článku, aby jim pomohly vytvářet, upravovat a publikovat obsah efektivněji a efektivněji ve velkém měřítku.