Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

10 triků, jak využít Netflix na maximum

10 triků, jak využít Netflix na maximum

K dispozici ve všech zemích světa (samozřejmě včetně Itálie), Netflix roste závratným tempem (i když hospodářské výsledky nejsou vždy v souladu s očekáváním) a drží bez přílišných problémů žezlo multimediální streamovací služby a TV na vyžádání nejrozšířenější na světě. Především díky velmi bohatému katalogu obsahu – od vlastních a exkluzivně distribuovaných televizních seriálů až po nejnovější kinematografická vydání právě uvedená v kinech – a schopný uspokojit i ty nejvybranější jazýčky.

Jak najít televizní seriál Netflix

Jak již bylo zmíněno, Netflix již několik let sám produkuje některé televizní seriály a filmy, které jsou poté „vysílány“ na platformě TV on demand v USA. V případě, že byste hledali jeden z těchto obsahů v online videotéka ale nemůžete to najít, můžete využít jeden z nejjednodušších a nejokamžitějších dostupných triků. Když do vyhledávacího pole napíšete „Netflix“ a chvíli počkáte, zobrazí se seznam veškerého obsahu vyrobeného a distribuovaného výhradně společností vytvořenou Reedem Hastingsem.

4K obsah Netflix

Pokud hledáte obsah v Ultra High Definition (možná pro otestování vašeho PS4 nebo Xbox One), můžete využít velmi podobný trik. Do vyhledávacího pole napište „4K“ a chvíli počkejte: veškerý obsah skrytý v UHD se objeví v pohodlném seznamu.

Narcos, jeden ze seriálů produkovaných Netflixem

Hledejte skryté kategorie Netflix

Zorientovat se v bezbřehém (nebo téměř) bezbřehém katalogu titulů, které Neflix svým uživatelům nabízí, může být často obtížné. Procházení z kategorie do kategorie může být jedním z těch triků, které uživatelům usnadňují život a zlepšují uživatelský zážitek. Díky práci portálových manažerů Co je na Netflixu můžete objevit identifikační kódy tisíců kategorií, které Netflix používá ke katalogizaci filmů a televizních seriálů. Do adresního řádku prohlížeče zadejte adresu URL „www.netflix.com/browse/genre/IDCATEGORIA“ a nahraďte řetězec „IDCATEGORY“ jedním z kódů, které najdete na tuto adresu (kódy jsou platné pro všechny země, kde je Netflix dostupný). Pokud byste například chtěli získat přístup k seznamu dokumentů Netflix, museli byste zadat adresu URL www.netflix.com/browse/genre/6839.

Karikatury Netflix

Jak získat přístup ke skrytému obsahu Netflix

Databáze obsahu je jednou ze silných stránek Netflixu: servery společnosti Reed Hastings obsahují kolem 14 tisíc titulů včetně televizních seriálů, filmů a dalšího multimediálního obsahu. Uživatelé však nemají vždy přístup k celému katalogu: mezi národními omezeními a jinými komerčními dohodami je knihovna přístupná jednotlivému uživateli obvykle mnohem omezenější. Chcete-li obejít tyto limity a sledovat videa s omezeními pro jednotlivé země, můžete využít funkce Smartflixaplikace pro systémy Windows a OS X, která odemyká katalog Netflix pro všechny uživatele bez ohledu na zemi jejich původu.

Číst:  Naučte se používat Linkedin: zjistěte, jak jej používat při hledání práce

Smartflix

Smartflix se stará o prohledávání databáze Netflix a zpřístupňování obsahu přes proxy připojení: Pokud jste například chtěli získat přístup k televiznímu seriálu dostupnému pouze pro Spojené státy, Smartflix si vyžádá obsah prostřednictvím americké IP adresy a poté přesměruje provoz na klienta uživatele. Nutno však podtrhnout, že triky implementované Smartflixem umožňují přístup k obsahu v jejich „původní“ verzi: nebude ani dabing v italštině ani možnost načítání titulků. V tuto chvíli je služba zdarma, na konci beta fáze bude cena osm dolarů.

Službu ale možná nečeká velká budoucnost. Jak bylo oznámeno v polovině ledna 2016 David Fullagar, viceprezident Content Delivery Architecture pro online streamovací službu, Netflix zablokoval přístup ke službě přes proxy nebo VPN. To znamená, že uživatelé již nebudou moci vidět seriály určené výhradně pro americký trh nebo filmy pro latinskoamerický trh, ale pouze obsah navržený – a licencovaný – pro jejich trh. Tento krok zaměřený na ochranu televizního seriálu Netflix a obchodních vztahů, které společnost Reeda Hastingse navázala po celém světě. Některé série byly ve skutečnosti licencovány jiným operátorům předtím, než Netflix přistál na trhu (příkladem je Domeček z karetprodukoval Netflix, ale prodával Sky výhradně pro Itálii): připojení proxy nebo VPN vám umožní obejít národní omezení, čímž porušíte obchodní dohody a – co by se nemělo podcenit – podmínky smlouvy o používání.

Pokročilé vyhledávání Netflix

Pokud se domníváte, že vyhledávací nástroje nabízené Netflixem jsou příliš omezené (nebo omezující), můžete se rozhodnout pro Kategorie Netflixrozšíření pro Chrome, které vám umožní objevit všechny makrokategorie a podkategorie přítomné ve službě streamování na vyžádání, a získat tak přístup pouze k obsahu, který vás nejvíce zajímá.

Případně se můžete k webu připojit Kódy Netflix a procházet různými kategoriemi a podkategoriemi při hledání oblíbeného a obvykle nedostupného obsahu.

Jak změnit rozlišení Netflix

Pokud se obáváte spotřeby dat Netflixem (nebo se naopak domníváte, že rozlišení není dostatečně vysoké), můžete zasáhnout v nastavení přehrávače a změnit jej ručně. Se sekvencí kláves shift+alt+levé tlačítko myši dostanete se do skryté nabídky Netflix, pomocí které můžete změnit nastavení svého účtu. Případně lze kvalitu obrazu Netflix změnit v této části Nastavení přehrávání vašeho ovládacího panelu.

Pokud sledujete Netflix na tabletu, může být užitečné změnit rozlišení

Jak odstranit ukládání do vyrovnávací paměti Netflix

Jak je uvedeno ve specifikacích Netflixu, služba ke svému fungování vyžaduje připojení o rychlosti alespoň 0,5 megabitu za sekundu. Pokud však chcete využít potenciál služby na maximum, je zapotřebí mnohem větší šířka pásma: od 1,5 megabitů za sekundu pro obsah s nízkým rozlišením až po 25 megabitů za sekundu pro obsah UHD (u filmů ve FullHD však 5 megabitová šířka pásma je dostatečná). V některých případech se může stát, že od svého připojení požadujete příliš mnoho a video je neustále přerušováno kvůli ukládání do vyrovnávací paměti. Abyste se vyhnuli nudným přestávkám a ztrátě času, můžete změnit nastavení účtu přístupem do tajné nabídky (stejné jako předchozí trik), aby odpovídala kvalitě videa a dostupné šířce pásma.

Číst:  Jak vypočítat rychlost vašeho internetového připojení

Netflix na cestách

Jak odstranit tituly z historie Netflix

Pokud účet Netflix používá více uživatelů, může být užitečné smazat naposledy zobrazené tituly, aby bylo zachováno vaše soukromí. Přístupem k Prohlížení aktivity ze svého účtu můžete odstranit jeden nebo více nedávno zobrazených titulů: stačí kliknout na „X“ odpovídající obsahu a je to. Jakmile titul smažete, navždy zmizí z vaší „historie“ Netflix a již nebude viditelný v sekci „Nedávno sledované“ nebo „Pokračovat ve sledování“. Navíc jej již nebudou používat algoritmy Netflix k doporučování dalšího obsahu ke sledování.

Sdílejte dojmy

S Hrají Genii a aplikací pro chytré telefony, které jsou k němu připojeny, můžete sdílet to, co sledujete v televizi, s přáteli, včetně streamovacích programů Netflix. Tento set-top box pro televizory financovaný díky KickStarter, který přenáší obrázky, které sledujete v televizi, do smartphonu přítele nebo člena rodiny (i když osoba, která obrázky přijímá, nemá předplatné Netflix). Díky internímu chatu budete moci komentovat klíčové scény z televizních seriálů Netflix a sdílet emoce a dojmy s ostatními.

Cheaty a klávesové zkratky

Pokud používáte klávesnici, vaše zkušenosti s Netflixem mohou být lepší, než si myslíte. Díky trikům a zkratkám je ve skutečnosti možné přistupovat k nástrojům a funkcím obvykle skrytým v nabídkách. Stisknutím klávesy „m“ přerušíte zvuk z videa, zatímco klávesou „f“ přepnete do režimu celé obrazovky; Chcete-li video přetočit zpět, musíte použít kombinaci Shift+levé tlačítko myši, zatímco Shift+pravé tlačítko myši posouvá zobrazení dopředu. Pro úplný seznam cheatů se můžete podívat tento příspěvek.

Vyberte správný prohlížeč

Ne všechny prohlížeče jsou stejné. Může se to zdát triviální, ale ve skutečnosti je nezbytné využít Netflix na maximum a plně si užít televizní seriál dostupný na platformě. Některé prohlížeče jako Chrome, Firefox a Opera blokují přehrávání streamů rozlišení 720p, standard o něco nižší než vysoké rozlišení. Chcete-li plně využít své internetové připojení, musíte jej využít Safari, Internet Explorer nebo Microsoft Edgekteré vám umožní vychutnat si série Netflix v rozlišení 1080p. Kromě toho, pokud sledujete televizní seriál na počítači Microsoft, je vhodné použít aplikaci vyvinutou speciálně pro Windows 10, spíše než prohlížeč: zlepší to kvalitu streamování videa.

Zjistěte, kdy bude televizní seriál brzy zrušen

Jednou ze zvláštností Netflixu je nepřetržitý obrat dostupných dramat: jakmile vyprší práva, platforma je povinna smazat televizní seriál ze své databáze a odepřít uživatelům přístup. Netflix však umožňuje fanouškům zjistit, kdy se drama chystá zrušit: stačí kliknout na Podrobnosti programu a vpravo dole se objeví den, kdy už nebude k dispozici.

Číst:  Jak opravit chyby Lollipop 5.0

Netflix plní vaše požadavky

Služba streamování videa je vždy velmi pozorná k požadavkům svých uživatelů a snaží se je splnit, když je to možné. Vstup do servisní středisko bude možné požádat Netflix o zakoupení konkrétního televizního seriálu nebo filmu: pokud náklady nebudou příliš vysoké, americká společnost se bude všemi způsoby snažit dokončit vyjednávání.

Zjistěte, zda někdo krade váš Netflix

aktivity netflix

Pokud si myslíme, že někteří naši přátelé nebo známí sbírá náš účet na Netflixu máme šanci ho přistihnout při činu ve sklenici na sušenky. The Netflix trik, jak zjistit, zda se někdo vplíží do vašeho profilu je to velmi jednoduché: musíte se přihlásit do svého profilu a poté vstoupit do sekce Můj účet, dosažitelné stisknutím ikony s vaší fotografií vpravo nahoře. Otevře se nová stránka a dole najdeme „Činnosti prohlížení obsahu” kde můžete zkontrolovat veškerý obsah prohlížený a přístupný na Netflixu. Pokud ze seznamu, který se nám zobrazí, zaznamenáme něco neobvyklého, znamená to, že někdo jiný používá náš účet Netflix bez našeho svolení.

Krádež lze naštěstí zastavit. Budete se muset vrátit na stránku můj účet a stiskněte na položku Odhlaste se ze svého účtu na všech zařízeních. Po provedení této operace se budete muset znovu přihlásit do svého profilu a změnit heslo. Budete tak mít jistotu, že vám Netflix už nikdo neukradne.

Jak zjistit, co si o filmu myslí kritici

Když si musíme vybrat, na který film se podíváme, většinou na to spoléháme na návrhy Netflix kalibrované podle našich zvyklostí nebo úsudku uživatelů. Bohužel ve většině případů není zpětná vazba od jiných lidí příliš spolehlivá a jednou z chyb Netflixu je nedostatek kritického úsudku. Jednoduchým trikem je však možné přidat myšlenky nejvýznamnějších mezinárodních odborníků: stačí nainstalovat rozšíření NEnhancer do Chrome, kde se u každého filmu zobrazí hodnocení Internetové filmové databáze a recenze redakce Rotten Tomatoes. Po instalaci stačí projít film, abyste viděli, co si myslí kritici.

Jak sledovat Netflix offline

Platforma pro streamování videa nedávno přidala možnost sledovat filmy a televizní seriály offline. Ve skutečnosti si uživatel bude moci z aplikace stáhnout všechny filmy a epizody svých oblíbených televizních seriálů a sledovat je znovu, kdykoli bude chtít, a to i bez připojení. Stažený obsah bude k dispozici v “Moje stahování“.

Od společnosti Cultur-e