Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

11 instagramových marketingových strategií pro rychlejší růst v roce 2024

11 instagramových marketingových strategií pro rychlejší růst v roce 2024

Když vstupujeme do roku 2024, je čas opustit stejné staré strategie z minulého roku. Ale nebojte se, jsme tu, abychom vám pomohli. Sestavili jsme seznam 11 nejžhavějších instagramových marketingových strategií, díky kterým bude počet vašich sledujících raketově stoupat.

Z Instagramunavijáky na příběhy, máme všechny zasvěcené tipy, které vám pomohou vybudovat vaši značku, vytvořit komunitu a udržet vaše publikum v kontaktu. Takže se připravte, že svou hru na Instagramu posunete na další úroveň. 🌐✨

Vyzkoušej zdarma

Stručný přehled marketingu na Instagramu

Instagramový marketing je proces používání obsahu v aplikaci, jako jsou fotografie a videa, k šíření informací o vaší firmě a produktech, spojení s cílovým publikem, navázání spojení s nimi a podnícení jejich zájmu o vaši značku.

Díky popularitě Instagramu jako marketingového kanálu tato platforma neustále pomáhá firmám a zákazníkům, aby se navzájem kontaktovali a objevovali, zkoumali nebo dokonce kupovali produkty v aplikaci. Marketing Instagramu také zahrnuje praxi používání různých funkcí specifických pro podnikání, jako jsou klikatelné odkazy, značky produktů, pokladna v aplikaci a mnoho dalšího.

Nyní, když víte o marketingu na této platformě, je čas prozkoumat 11 marketingových strategií Instagramu, které může každá firma vyzkoušet v roce 2024, aby dosáhla lepších výsledků.

11 marketingových strategií Instagramu

1. Pochopte přání a potřeby svého publika

Za prvé: Chcete-li vytvořit efektivní marketingovou strategii Instagramu, musíte znát přání a potřeby cílového publika. Váš obsah na Instagramu by měl rezonovat s vaším sledováním, abyste získali větší zapojení a dostali se tak před širší publikum potenciálních sledujících, kteří se časem mohou stát vašimi zákazníky.

Jakmile přizpůsobíte obsahovou strategii Instagramu svému sledování, můžete dosáhnout lepších výsledků a analytika Instagramu může tento proces zefektivnit, což vám pomůže měřit výkon vašich příspěvků a vašeho účtu celkově.

Chcete-li porozumět svému sledování, můžete přistupovat ke statistikám Instagramu v aplikaci nebo používat nástroje třetích stran, které uživatelům poskytují pokročilé analýzy Instagramu. Bez ohledu na to, jak měříte obsah, sledování výkonu vašeho obsahu je nejlepší způsob, jak zjistit, zda přináší požadované výsledky vybranému publiku.

2. Vyčnívejte z davu díky ohromujícímu vizuálnímu obsahu

Se silným zaměřením na vizuální obsahInstagram se rychle stal jednou z nejpopulárnějších sítí sociálních médií mezi vizuálními studenty.

Uživatelé platformy nahrávají ohromující 95 milionů fotografií a videí denně. Abyste měli šanci vyniknout z davu, je důležité vytvořit úžasný vizuální obsah, který vynikne v přeplněném zpravodajském kanálu.

Zde je příklad toho, jak Adobe sdílí pěkně navržený Reel o tom, jak používat nástroj Generative Expand Tool.

Číst:  Jak smazat svůj účet Wizz v roce 2024

3. Dobře využívejte Instagram Stories

V roce 2016, kdy Instagram představil svou alternativu k Snapchat Stories, se tento formát příspěvků rychle stal populárním mezi uživateli. Od ledna 2019 500 milionů lidí vytvářet nebo sledovat Instagram Stories denně.

S omezenou životností 24 hodin nejen, že příběhy Instagramu vytvářejí mezi uživateli pocit naléhavosti, ale také pomáhají podnikům rychleji dosáhnout svých cílů. Můžete například přidat odkazy na příběh nebo vytvořit poutavé průzkumy, abyste lépe porozuměli svému publiku. Používání Instagram Stories by tedy mělo být součástí vaší marketingové strategie Instagramu.

Existuje mnoho nápadů, jak vytvořit obsah příběhu pro váš firemní profil, například:

 • Oznamte uvedení nového produktu na trh
 • Ukažte typický pracovní den ve vaší společnosti
 • Zveřejňujte krátké rozhovory se zaměstnanci
 • Hlásit obsah vytvářený uživateli
 • Sdílejte časově omezené slevy a nabídky
 • Uspořádejte soutěž na Instagramu
 • Sdílejte příspěvky ve zdroji pro větší expozici
 • Uspořádejte převzetí příběhu s instagramovými influencery
 • Vytvářejte poutavé zvýraznění příběhů Instagramu

Chcete vědět nejlepší část? Na efemérním obsahu můžete pracovat předem a naplánovat příběhy abyste zajistili, že vaše příběhy budou aktivní, když je vaše publikum aktivní a zaujaté.

4. Propagujte produkty pomocí Instagram Reels

Videoobsah je snadno stravitelný a poutavý, takže se není čemu divit 91 % uživatelů Instagramu sledovat videa na platformě každý týden.

Protože lidé obvykle dávají přednost držení svých telefonů svisle, upoutají jejich pozornost krátká, ale poutavá vertikální videa, jako jsou Instagram Reels. A co víc, Instagram zavedl Reels jako taktiku, aby mohl konkurovat TikTok, takže platforma upřednostňuje Reels v algoritmu newsfeed, což z něj dělá skvělý typ příspěvku pro maximalizaci vašeho dosahu a vyšší míru zapojení.

Tato platforma umožňuje uživatelům vytvářet videa s více klipy se zvukem a efekty, díky čemuž je Instagram Reels skvělým řešením pro firmy, které chtějí omezit hluk a vyvolat zájem o své produkty.

Sephora například využívá Instagram Reels k vytváření zábavných a podmanivých propagačních příspěvků, které jedinečným způsobem představují své produkty.

5. Optimalizujte svůj obchodní profil tak, aby byl zjistitelný

Bez ohledu na to, jak skvělá je vaše marketingová strategie Instagramu, neznamená to nic, pokud se váš obsah nedostane k vašemu publiku na platformě. Proto je důležité optimalizovat svůj profil nebo firemní účet na Instagramu tak, aby bylo možné ho najít.

Jakmile budete vědět, jak zvýšit viditelnost a implementovat tyto taktiky, získáte šanci zvýšit svůj zásah a dostat se před nové publikum potenciálních zákazníků.

Zde je několik tipů, které vám pomohou optimalizovat váš firemní profil tak, aby byl zjistitelný:

 • Zahrňte klíčová slova do sekce jméno a životopis
 • Přidejte poutavou profilovou fotku
 • Publikujte, když je vaše cílové publikum aktivní na Instagramu
 • Přidejte k příspěvkům hashtagy a geotagy
 • Spojte se s relevantními influencery a firmami, abyste se více zviditelnili

6. Přidejte sociální důkaz s obsahem vytvářeným uživateli

Když vaši zákazníci vytvářejí obsah, který propaguje vaši firmu nebo produkty, můžete nejen získat nový obsah pro svůj firemní profil, ale také přidat sociální důkaz a zvýšit důvěru ke značce. Proto firmy vyrábějí uživatelem vytvořený obsah součástí jejich marketingové strategie na Instagramu.

Můžete například čerpat inspiraci z Levi’s a přeposílat obsah vytvořený uživateli do svých příběhů a poté uspořádat vyhrazené album Instagram Story Highlight, kde mohou sledující, kteří mají zájem, vidět více obsahu od vašich zákazníků.

Číst:  Jak outsourcing IT podporuje růst startupů

Zdroj: Instagram

Zde jsou však další efektivní nápady, jak využít obsah vytvářený uživateli ve svém firemním profilu nebo příběhu značky:

 • Smíchejte značkový obsah a obsah vytvářený uživateli ve svém kalendáři obsahu
 • Vytvářejte reklamy na Instagramu s obsahem vytvářeným uživateli

7. Proměňte svůj profil ve výkladní skříň

Instagram již není jen aplikací pro zveřejňování obsahu; je to výkonný kanál pro zvýšení prodeje s přímou odezvou, zejména u značek elektronického obchodu. Proč? Lidé na platformě tráví spoustu času, takže ji rádi používají k objevování a nákupu produktů.

Jak je uvedeno v Vlastní data Meta, 83 % uživatelů objevuje nové produkty nebo služby, 81 % z nich provádí průzkum a 80 % lidí se s pomocí Instagramu rozhoduje, zda chtějí produkt koupit. Stala se vaší důležitou součástí trychtýř pro generování olova.

Instagram ví o svém potenciálu, a proto má mnoho funkcí pro podnikání, které pomáhají podnikům elektronického obchodu prodávat a zákazníkům nakupovat na platformě. A když ze svého profilu uděláte výkladní skříň, můžete ovlivnit nákupní záměr a proměnit své sledující v platící zákazníky.

Zde jsou kroky, které musíte udělat, abyste svůj profil proměnili v efektivní obchod:

 • Propojte produktový katalog se svým profilem na Instagramu
 • Vytvářejte nákupní příspěvky na Instagramu nahráním produktových fotografií a videí
 • Ukažte produkty z různých úhlů
 • Přidejte produktové štítky a produktové nálepky
 • Zahrnout branding vašeho instagramového obchodu

8. Zvyšte dosah pomocí instagramového influencer marketingu

Word-of-mouth marketing byl vždy jednou z nejúčinnějších taktik, jak podnítit zájem o firmu nebo její produkty. S rostoucím významem influencerů na sociálních sítích 72 % obchodníků najít Instagram jako jednu z nejlepších platforem pro influencer marketing.

Prakticky každý uživatel Instagramu sleduje alespoň jednoho influencera a jeho doporučením (pokud jde o originální příspěvek) věříme. Pokud prodáváte své produkty na Instagramu, je skvělý nápad spolupracovat s relevantními influencery, protože vám pomohou dosáhnout následujícího:

 • Zvyšte loajalitu a důvěru ke značce
 • Oslovte širší publikum potenciálních zákazníků
 • Získejte nové následovníky
 • Najděte více klientů na sociálních sítích
 • Vytvářejte originální obsah Instagramu

Pojďme se podívat na spolupráci módní značky Lulus a jednoho módního influencera. Kemper Baugh v jednom ze svých příspěvků pro influencery nejen sdílí fotku, na které nosí oblečení Lulus, ale také obsahuje propagační kód, který zákazníkům, kteří o to projeví zájem, ušetří peníze při nákupu.

9. Zvyšte přítomnost na Instagramu pomocí placených reklamních kampaní

Instagram je oblíbený mezi uživateli a obchodníky, takže může být těžké prolomit hluk publikovaného obsahu a získat pozornost vaší cílové skupiny. Pokud ale investujete do placených reklamních kampaní, můžete svůj marketing na Instagramu posunout na další úroveň.

Ať už chcete zvýšit povědomí o značce, zvýšit návštěvnost webu nebo získat potenciální zákazníky, instagramové reklamy nabízejí různé reklamní cíle pro jakýkoli obchodní cíl. Můžete experimentovat s různými formáty obsahu, značkovými kreativami, příběhovými reklamami, propagovat jednotlivé příspěvky, videopříspěvky na Instagramu atd.

Chcete zvýšit prodej? Zvažte použití placených reklamních kampaní, stejně jako Clinique v příkladu níže:

Společnost vytvořila dynamické video, které divákům prozradilo více o produktech a jejich cenách. V důsledku toho kampaň přinesla dvoubodový nárůst záměru akce s kombinovanými reklamami zaměřenými na lidi a produkty, 5,2bodový nárůst záměru akce v klíčové věkové demografické skupině amerických žen ve věku 45–54 let s kombinovanými lidmi – a reklamy zaměřené na produkty a 4,4bodový nárůst povědomí o značce díky reklamám zaměřeným na lidi.

Číst:  Digitální identita, co to je

10. Spolupracujte s dalšími specializovanými podniky

Nebylo by skvělé, kdybyste mohli zvýšit svou zákaznickou základnu a podpořit prodeje s pomocí jiných společností?

Přes 25 milionů podniků jsou aktivní na Instagramu, což znamená, že je to pro vaše firmy skvělá příležitost k vzájemnému budování komunit. Jak? Spolupracujte s dalšími firmami ve svém oboru, které mají podobné publikum než konkurence.

Když se to udělá správně, společná propagace s jinými firmami vám může pomoci přilákat více sledujících do vašeho firemního profilu, podnítit zájem o vaše produkty nebo dokonce zvýšit prodej. Podívejte se na následující nápady, jak spolupracovat s jinými firmami na Instagramu pro maximální dopad:

 • Požádejte o doporučení nebo recenze
 • Sponzorujte dárky na Instagramu
 • Uspořádejte živý přenos na Instagramu s odborníky

11. Používejte Instagram jako kanál zákaznických služeb

Další marketingovou strategií Instagramu, která by měla být v roce 2024 na vašem seznamu vysoko, je využití platformy jako kanálu zákaznických služeb. Protože uživatelé chtějí sledovat firmy v aplikaci a 375 milionů lidí Pokud každý měsíc používáte přímé zprávy Instagramu, poptávka po zákaznické péči Instagramu vzrostla.

Lidé kontaktují firmy na Instagramu s dotazy zákazníků, a když jim odpověď od vaší společnosti trvá dny nebo týdny, ztratí zájem s vámi obchodovat. Proto je důležité optimalizovat svůj profil pro zákaznický servis.

Nejprve můžete do svého životopisu na Instagramu přidat různé možnosti kontaktů a sledovat DM a komentáře. Za druhé, možná budete chtít vytvořit samostatný popisovač Instagramu věnovaný zákaznickým službám. Podívejte se, jak to Oh Polly udělala:

A co víc, výše zmíněný profil je toho skvělým příkladem Značka Instagramu kde se společnost obtěžuje na soudržný instagramový feed, který odpovídá identitě a stylu značky.

Nalezení nejlepšího marketingového nástroje Instagramu pro vaše potřeby

Jako obchodník nebo majitel firmy, který má pro firmu zastoupení na Instagramu, toho máte na talíři opravdu hodně. Udržování efektivní marketingové strategie Instagramu vyžaduje mnoho času a úsilí. Když používáte Instagram pro marketing, je pravděpodobnější, že vytváříte vizuály, píšete titulky, sledujete zmínky o značce a komentáře, komunikujete s followery, analyzujete výkon obsahu a mnoho dalšího.

Chcete-li ušetřit čas a některé úkoly převést na autopilota, je důležité se na něj spolehnout nástroje pro správu sociálních médií které mohou proces optimalizovat a usnadnit vám marketing na Instagramu.

A pokud chcete spravovat svůj Instagram na jedné platformě, zvažte možnost vyzkoušet Sprout Social.

K tobě

Význam instagramového marketingu se během krátké doby nikam neposouvá. Chcete-li si udržet konkurenceschopnost na trhu a udržet své zákazníky spokojené, je důležité vytvořit efektivní marketingovou strategii Instagramu, která pomůže vaší firmě dosáhnout správných cílů.

Pokud chcete vytvořit strategii pro svůj Instagram nebo okořenit tu stávající, zvažte použití jedné (nebo několika) z výše zmíněných marketingových strategií Instagramu, které nejlépe fungují v roce 2024. A nezapomeňte se podělit o své myšlenky!

Vyzkoušej zdarma