Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

11 nejčastějších chyb v SEO a jak se jich vyvarovat

11 nejčastějších chyb v SEO a jak se jich vyvarovat

Google řádí s aktualizacemi.

Největší SEO chyby, kterých se dopouštějí nováčci i black-hats, jsou cílem v hledáčku Google.

Každé malé vylepšení algoritmu, jako je to, které jsme zažili v březnu 2018, má za cíl vymazat obsah nízké kvality a dostat obsah nejvyšší kvality na vrchol SERP.

Dostáváme “co dělám špatně?” otázky od SEO každý zatracený den.

Pokud jde o SEO, prostě si nemůžete dovolit dělat chyby.

Budou vás stát drahocenné hodnocení klíčových slov a organický provoz – což vás v konečném důsledku bude stát váš čas, peníze a energii.

Mnoho SEO například stále znovu a znovu používá stejné staré techniky, a pak se diví, proč se ve vyhledávačích neumístí dobře.

K tomu často dochází, když si myslíte, že víte přesně ty správné kroky, které je třeba podniknout – a pak udělejte ty a jen ty kroky. I když fungují, ve výsledcích vám chybí rozmanitost, hodnotíte pouze několik stejných klíčových slov, získáváte pouze zpětné odkazy se stejným přesným kotvícím textem a tak dále.

Pro Google a další vyhledávače to vypadá trochu nepřirozeně. Mohou si myslet, že se zaměřujete pouze na SEO (ne na kvalitní obsah, který oceňují v SERP), nebo že se snažíte manipulovat systémem pomocí nějakého schématu černého klobouku.

Ať tak či onak, není to dobré. Čeká vás trest nebo přinejmenším selhání SERP.

Budete se muset ujistit, že používáte správné strategie, diverzifikovat své strategie a samozřejmě se vyvarovat 11 hlavních SEO chyb, které jsme identifikovali níže.

1. Přílišná optimalizace vašich kotevních textů

Tohle je zdaleka nejčastější problém, který dělají online marketéři, kteří se zaměřují na budování kvalitních zpětných odkazů.

Všichni víme, že na kotvícím textu zpětných odkazů záleží. Někteří z nás se mylně domnívají, že úspěšná linkbuildingová kampaň zahrnuje získání stovek zpětných odkazů pomocí stejného přesného kotvícího textu.

A že tento text kotvy by měl být vašimi nejdůležitějšími klíčovými slovy. Pokud bych se tedy chtěl umisťovat za „nakupujte bio krmivo pro psy“, chtěl bych získat tisíce zpětných odkazů vložených do klíčového sousloví „nakupujte bio krmivo pro psy“.

Um, ne.

Pokud má váš web zpětné odkazy s mnoho bohatých kotevních textů, jako je tento, je pravděpodobnější, že vaše hodnocení a návštěvnost klesnou. Vypadá to, že používáte schéma odkazů a Google vás může potrestat.

Příklad přeoptimalizovaných kotevních textů

Když na Googlu vyhledáte „tipy pro rodiče“, web betterparenting.com není nikde na prvních 10 stránkách.

Pokud provedete stejné vyhledávání na Yahoo, webová stránka se zařadí hned na první stránce.

Web byl bezpochyby penalizován společností Google. Pojďme se ponořit hlouběji a najít důvod.

Z níže uvedené zprávy můžeme vidět, že webová stránka příliš optimalizovala text kotvy zpětných odkazů pro klíčová slova „rodičovství“ a „tipy pro rodiče“.

Pokud budeme hledat ještě více s Ahrefs, můžeme vidět, že nejběžnější slova používaná jako kotvící texty jsou „rodičovství“ se 40 % a „tipy“ se 14 %.

Ano, tato webová stránka byla bezpochyby penalizována aktualizací Google Penguin, ale stále má hodnocení na Yahoo.

Jak získat cenné kotevní texty

Spíše než se snažit mít toto důležité klíčové slovo v každém kotvícím textu, budete chtít klíčová slova střídat a míchat, aby vše vypadalo přirozeně.

Číst:  Mohou mi sociální média pomoci zlepšit místní SEO firmy v Melbourne?

Přemýšlejte o tom takto. Když se lidé přirozeně rozhodnou odkazovat na váš web, všichni nakonec použijí různé kotvící texty, alespoň s nějakou mírnou obměnou. Nejběžnějším kotvícím textem, který se bude opakovaně objevovat v odkazovém profilu, je vaše vlastní značka/název společnosti.

Je například velmi běžné, že lidé odkazují zpět na Ahrefs a vkládají odkaz do názvu naší značky: SEOptimer.

Když vytváříte zpětné odkazy na svůj web, zkuste jako text kotvy použít název své značky 80 % času a pouze vaše bohaté kotvící texty 20 % času. Udělejte krok dále a v rámci těchto 80 % používání názvu značky použijte různé kombinace názvu své značky:

  • Yourwebsite.com
  • Tvoje webová stránka
  • Tvoje webová stránka
  • Váš web.com
  • www.yourwebsite.com

S ohledem na rozmanitost budete moci vytvářet hodnotné zpětné odkazy a vyhnout se chybě SEO v podobě přílišné optimalizace.

2. Budování příliš mnoha odkazů na vaši domovskou stránku

Žádná webová stránka na světě nebude vypadat přirozeně, pokud bude na ni odkazovat pouze odkazy domovská stránka.

Pokud to se SEO myslíte vážně a chcete výsledky, vždy pamatujte, že vaším cílem je, aby váš profil zpětných odkazů vypadal co nejpřirozeněji.

Mnoho digitálních obchodníků dostane také nadšeni hodnocením své domovské stránky v SERP, takže zapomínají (nebo se prostě rozhodnou ne) vytvářet zpětné odkazy na jiné stránky. Namísto vytváření stovek odkazů na svou domovskou stránku byste měli tyto odkazy rozdělit a nechat některé přivést čtenáře na vaše blogové příspěvky a další stránky webu.

To je jeden z nejdůležitějších faktorů, které Google zohledňuje při hodnocení webových stránek.

Pojďme se znovu podívat na BetterParenting.com, ano?

Vidíte vzor? 530 odkazů na domovskou stránkua druhá nejvíce odkazovaná stránka má pouze 7 odkazů.

Je to jako zavolat do Googlu a říct jim, že vás zajímá jen vaše domovská stránka.

To je hlavní chyba, kterou mnozí SEO experti stále dělají každý den.

3. Psaní zbytečného a tenkého obsahu

Když se lidé dostanou na váš web, většinou budou hledat řešení konkrétního problému nebo odpověď na konkrétní otázku.

Váš web musí mít správné řešení nebo odpověď. Pokud ne, okamžitě se vrátí z vaší stránky k jinému výsledku SERP. Tím snížíte míru okamžitého opuštění a Google zase bude vědět, že lidé na vašem webu nenacházejí to, co potřebují.

Google vás tedy ze SERP vykopne.

Zbytečné stránky s tenkým obsahem nemá rád nikdo a Google také ne.

Co tedy potřebujete poskytnout? Dobrý obsah je věcí obou kvalitní a Množství.

Kvalitní obsah by měl mít přímou adresu, co je požadováno zadáním zvolených klíčových slov.

Pokud se zamyslíme nad klíčovými slovy „nakupujte organické krmivo pro psy“, obsah tohoto tématu by měl čtenářům konkrétně sdělit, jak nakupovat organické krmivo pro psy a cokoli, co je relevantní pro toto rozhodnutí: kde koupit, jak koupit, co koupit atd. na.

Tady je kde Množství Pokud k tématu napíšete pouze 200 slov, je prakticky nemožné napsat kvalitní obsah. Nebudete se té otázce věnovat nijak do hloubky, ani poskytovat čtenářům vše, co potřebují.

Pokud jde o konkrétní minimální počet slov, vedly se nekonečné diskuse o délce příspěvku. Spousta lidí dříve říkala 500 slov – nyní říkají kdekoli mezi 1 000 a 3 000 slovy.

Jedním z důvodů, proč se Wikipedia umisťuje na předních místech stránky s výsledky vyhledávače, je to, že poskytuje dlouhé a podrobné články. Většina z nich má alespoň 2000 slov.

Osobně bych doporučil 1 000 slov jako naprosté minimum, ale s výhradou, že hodnotu vždy udržíte v popředí své mysli. Po 1000 slovech se zeptejte sami sebe: Dá se k tomuto tématu ještě říci? Pokud je odpověď ano, pište dál.

Číst:  Šumivý smartphone, tipy a triky, jak jej odemknout

4. Nesledování vašich zpětných odkazů

Zpětné odkazy jsou pravděpodobně stále nejdůležitějším faktorem pro hodnocení ve vyhledávačích a pravděpodobně ještě nějakou dobu budou.

To je důvod, proč je důležité vytvářet zpětné odkazy. Jakmile budou vaše cenné zpětné odkazy identifikovány, pokuste se tyto odkazy replikovat. Můžete také špehovat své konkurenty v SERP, abyste viděli, jaké zpětné odkazy vydělávali, a poté replikovat těch Odkazy.

Nyní k bodu této SEO chyby. Mnoho SEO soustředí své úsilí na budování zpětných odkazů natolik, že na to zapomínají analyzovat odkazy, které aktuálně mají.

Zde jsou některé výhody sledování vašich zpětných odkazů:

  • Identifikujte nejlepší zpětné odkazy a replikujte je
  • Zjistěte, které odkazy přivádějí největší provoz
  • Vědět, když někdo přidá nový zpětný odkaz na váš web
  • Zjistěte, kdy dojde ke změně existujících zpětných odkazů (například pokud byly změněny na nofollow nebo byly zcela odstraněny)
  • Umět určit, od kterých negativních zpětných odkazů je třeba se distancovat (a vytvořit soubor pro distancování se pro Google)

Chcete-li sledovat své zpětné odkazy a provádět vše výše uvedené, můžete použít Ahrefs SEO nástroj.

5. Vybudujte příliš mnoho zpětných odkazů v krátkém časovém období

Abyste se dobře umístili, nemusíte na svůj web vytvářet příliš mnoho zpětných odkazů. Kdysi to byla hra s čísly, a to natolik, že SEO by platili velké peníze, aby měli tisíce odkazů rozházených po síti jako semínka ve větru.

Nyní, díky několika letům, za které Google aktualizuje své algoritmy, je důležité kvalitní vašich zpětných odkazů.

Jeden neuvěřitelný, kontextový zpětný odkaz z autoritativní webové stránky ve vašem výklenku má hodnotu více než 1 000 placených odkazů na adresář a komentáře.

Ve skutečnosti těch 1000 zpětných odkazů nemusí mít vůbec žádný pozitivní efekt. Mohli by vás stáhnout dolů nebo vám vynést ošklivý trest od Googlu. Google si toho všimne, když se 100 webů najednou rozhodne propojit s malou webovou stránkou (co je ještě horší, pokud všech 100 webů používá přesně stejný text kotvy).

Pod čím přírodní za okolností by se 100 webových stránek rozhodlo odkazovat na stejnou stránku přesně ve stejnou dobu? Velmi málo. To vyvolává velkou červenou vlajku pro Google.

(Samozřejmě, pokud jste vytvořili nějaký šíleně silný virový obsah, který stovky webových stránek prostě měl okamžitě odkazovat, protože je to tak dobrý obsah, pak dostanete volnou kartu. V této situaci další faktory prokážou, že odkazy byly vytvořeny přirozeně.)

Celkově vzato, místo snahy získat stovky spamových odkazů je mnohem cennější soustředit své úsilí na získávání odkazů z autoritativních domén ve vašem výklenku.

6. Příliš mnoho reklam na vašich stránkách

Google má tendenci penalizovat weby, které mají mnoho a mnoho reklam nad okrajem.

Snažte se udržovat svůj web čistý a snadno se v něm orientovat. Nepoužívejte otravná vyskakovací okna, která se objeví, když se na stránku objeví druhý uživatel, nebo která na stránce zůstávají a nelze na ně kliknout. To může zvýšit míru okamžitého opuštění.

I když může být vaše CTR nižší a méně viditelná, váš uživatelský dojem je mnohem důležitější.

7. Rychlost webu

Ano, weby, které se načítají rychle, mají lepší hodnocení.

Lidé očekávají, že se webové stránky načtou do dvou sekund a mají tak směšně krátké intervaly pozornosti, že rychle opustí každou stránku, která se nenačte.

Nepoužívejte zbytečné pluginy nebo skripty, které mohou zpomalit váš web. Optimalizujte své obrázky, aby nebyly masivní a těžké. Zde je úplný seznam věcí, které můžete udělat pro zlepšení PageSpeed, který poskytuje nástroj Ahrefs:

  • Vyhněte se přesměrování vstupní stránky
  • Povolit kompresi
  • využití mezipaměti prohlížeče
  • Snižte dobu odezvy serveru
  • Minifikujte CSS
  • Minifikujte HTML
  • Minifikujte JavaScript
  • Odstraňte JavaScript a CSS blokující vykreslování v obsahu nad okrajem
  • Optimalizujte obrázky
  • Upřednostněte viditelný obsah
Číst:  Co je CKAN

Můžete použít nástroj Google PageSpeed ​​Insights nebo Nástroje PingDom k posouzení rychlosti vašeho webu.

8. Ignorování On-page SEO

SEO se dělí na on-page a off-page SEO. Off-page se scvrkává hlavně na linkbuilding a sociální média.

On-page SEO je minimálně stejně důležité jako vaše zpětné odkazy.

Tímto způsobem můžete Googlu sdělit, o čem je váš obsah. V podstatě se budete učit jazyk, kterým mluví pavouci Google, takže když projdou vaše stránky, uvidí všechny cenné věci a oznámí svému pánovi, že si zasloužíte místo #1 v Google SERPs.

Takže, když chcete dělat SEO, vždy s tím začněte předem.

Toto jsou v současnosti nejdůležitější faktory na stránce a měli byste je zabudovat do každé stránky a příspěvku na blogu:

  • URL vhodné pro SEO
  • Tagy názvu, meta tagy a meta popisy
  • Přidejte svá hlavní klíčová slova do prvních 100 slov, ale nepřehánějte to
  • Zahrňte svá hlavní klíčová slova do značky H1
  • Dlouhý obsah. Napište alespoň 1000 slov/příspěvek
  • Výzkum a optimalizace klíčových slov
  • Přidejte k obrázkům alt tagy

9. Nákup odkazů bez použití atributu nofollow

Velké značky byly chyceny a penalizovány kvůli nákupu odkazů.

Pokud si chcete koupit odkazy nebo bannery na svůj web, ujistěte se, že používáte atribut nofollow.

I v grafické reklamě a placených sponzorovaných příspěvcích vás odkaz nofollow chrání před jakýmikoli negativními dopady, které by nákup odkazů mohl mít.

10. Duplicitní obsah

Google si cení jedinečného obsahu a nesnáší weby s duplicitním obsahem.

Nejprve se ujistěte, že jste zcela originální a nekopírujete žádný obsah z jiných webových stránek. Pokud jste si najali spisovatele, aby se postarali o vaše blogové příspěvky a další obsah, dávejte pozor, aby nedošlo k plagiátorství

nebo probíhá „točení obsahu“.

Můžeš použít CopyScape pro tohle. Pomocí tohoto nástroje také zkontrolujte, zda byl váš aktuální obsah zveřejněn někde jinde, a ujistěte se, že nikdo neplagiuje vaše tvrdá práce.

Abyste neúmyslně nezpůsobili duplicitní obsah na svém vlastním webu, nepište o stejném tématu příliš často. Například „Vydělávejte peníze online“ a „Vydělávejte peníze online ještě dnes“. Určitě skončíte s překrývajícím se obsahem, takže vám to pravděpodobně nepomůže k lepšímu hodnocení ani u jedné sady klíčových slov.

11. Budujte nekvalitní a irelevantní zpětné odkazy

Nevěřte ničemu, co čtete na fóru.

Pokud má váš web příliš mnoho nekvalitních zpětných odkazů, je téměř nemožné hodnotit. Jak jsme již probrali, jeden odkaz z autoritativní domény ve vašem výklenku je důležitější než 100 nekvalitních.

Toto jsou typy odkazů, kterým byste se měli vyhnout:

  • Nerelevantní odkazy na váš výklenek
  • Odkazy na celý web
  • Zpětné odkazy ze stránek s velmi malým obsahem
  • Odkazy ze stránek, které jsou podezřelé z malwaru
  • Výměna článků a kol
  • Adresáře

Pokud váš profil zpětných odkazů tyto odkazy již obsahuje, podívejte se na našeho průvodce odstraněním zpětných odkazů.

Závěr

Pokud vaše webové stránky nejsou na Googlu vysoce hodnoceny, ujistěte se, že neděláte žádnou z výše uvedených chyb – z mnoha zkušeností vám mohu říci, že těchto 11 bodů jsou místa, kde můžete začít hledat problém se SEO .

Když se pak pustíte do jakékoli budoucí SEO nebo linkbuildingové kampaně, pamatujte, že vše musí vypadat přirozeně.

To je hra, takže se ujistěte, že dodržujete pravidla!