Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

12 způsobů, jak agentury přijímají umělou inteligenci

12 způsobů, jak agentury přijímají umělou inteligenci

Nástroje umělé inteligence (AI) rychle mění pracovní postupy agentur a šetří obchodníkům cenný čas a peníze, zejména agenturám, které provádějí velké množství práce typu opakovatelných služeb nebo produkce obsahu.

Jako softwarová společnost, která prodává digitálním agenturám, máme jedinečné postavení, abychom porozuměli jejich pracovním postupům a pomohli jim usnadnit život. Ahrefs používá více než 2 000 digitálních agentur po celém světě a aktivně vyvíjíme další softwarové nástroje, které agenturám ještě více pomohou.

Děkujeme níže uvedeným agenturám, které se podílely na tomto článku a velkoryse sdílely svůj čas a odborné znalosti, aby pomohly celému odvětví učit se od sebe navzájem a pomáhaly definovat nejlepší postupy ve věku AI. Zeptali jsme se každého přispěvatele, jak implementují AI ve svých agenturách a jaké výhody jim technologie AI přináší.

  • Flynn Zaiger @ Online Optimism, Spojené státy americké
  • Roman Borissov @ SEOBRO.Agency, Estonsko
  • Benjamin Poirrier @ Prodima, Vietnam
  • Ram Prabhakar @ Xerago, Indie
  • Gatis Viskers @ Ambition Digital, Spojené království
  • Ali Van Straten @ Augurian, Spojené státy americké
  • Ivan Vislavskiy @ Comrade Digital Marketing, Spojené státy americké
  • Casey Jones @ CJCO, Austrálie
  • Thomas Gravesen @ Hjemmeside, Grónsko
  • Lawrence Ladomery @ CopyPipe, Austrálie

Současný stav technologií AI v roce 2023 podle společnosti Gartner Hype cyklus může naznačovat, že klesáme z „vrcholu nafouknutých očekávání“, nicméně digitální agentury využívají umělou inteligenci již roky a tato hodnota bude dále růst.

Před ChatGPT Když se objevily a podnítily mainstreamová média kolem technologie AI, některé digitální agentury již byly silnými uživateli technologie AI. Tyto chytré agentury využívaly nástroje umělé inteligence, které jim pomohly zefektivnit jejich obchodní procesy a tvorbu obsahu, což jim ušetřilo cenný čas a peníze.

Mnoho z toho, co nyní děláme online, může být podporováno umělou inteligencí. Tyto technologie mají určitě své výhody a nevýhody, ale v tomto článku jsme chtěli porozumět více o hodnotě, kterou může AI přinést obchodním procesům agentur. Mluvili jsme tedy s řadou předních digitálních agentur, abychom zjistili, jak využívají AI napříč svými klienty a týmy.

1. Brainstorming obsahových nápadů

Ze všech agentur, se kterými jsme mluvili, bylo zdaleka nejoblíbenějším případem použití AI výzkum a brainstorming nápadů na obsah.

Hlavním případem použití je použití těchto nástrojů, jako je ChatGPT, které vám pomohou s plánováním obsahu, psaním prvních návrhů, brainstormingem struktur článků nebo titulků. Rozdíl je v tom, že výstup z nástrojů AI není použit v hotovém produktu, ale spíše on pomáhá ve fázi brainstormingu a tvorby.

Flynn Zaiger je generálním ředitelem společnosti Online optimismus se sídlem ve Washingtonu, DC a New Orleans. Flynn je býčí na nástroje umělé inteligence a věří, že pomáhají rozhýbat kreativní svaly agentury.

“Umělé inteligenci říkám okamžitý brainstorming. Místo shromažďování skupiny kreativců k vytvoření 20 různých sloganů můžeme pomocí ChatGPT vytvářet okamžité nápady.”

Roman Borissov je generálním ředitelem estonské agentury SEO, Agentura SEOBRO. Stejně jako Flynn i Roman používá nástroje umělé inteligence, které pomáhají při plánování a instruktáži obsahu pro lidské týmy. Používají nástroje AI k seskupování klíčových slov podle relevance a záměru a poté extrahují entity pro sémantické logické doplňky. To vše směřuje k zadání pro jejich lidský tým copywriterů.

Číst:  Co je spear phishing a jak se bránit

Roman věří, že to pomůže jeho agentuře plnit „lepší a efektivnější digitální marketingové kampaně“.

2. Psaní dlouhých článků

Benjamin Poirrier, zakladatel a CEO v digitální agentuře Prodima používá nástroje AI ke skutečnému vytváření obsahu.

Jeho přístup však ve fázi plánování a strukturování místo toho využívá lidi, poté nástroje AI provádějí psaní obsahu a na konci lidé provádějí závěrečnou korekturu.

„Prodima používá od roku 2022 Jaspis Nástroj AI pro generování obsahu. Chcete-li například napsat dlouhý článek, nikdy Jasperovi nedovolíme, aby článek sám strukturoval. Místo toho zkoumáme, vytváříme architekturu (názvy, nadpisy atd.) a zapisujeme si hlavní body. Potom požádáme Jaspera, aby napsal obsah.”

Benjamin říká, že poskytnutí správného vedení a parametrů struktury Jasperovi je pro úspěch zásadní. To také znamená, že Prodima může škálovat své možnosti produkce obsahu na více klientů a projektů.

“Abychom se podělili o nějaké statistiky, článek, jehož psaní nám dříve trvalo 7 hodin člověkem, nám nyní s pomocí Jaspera trvá maximálně 2 hodiny.”

3. Generování obrázkové kreativy

Třetím způsobem, jak lze nástroje umělé inteligence použít při vytváření obsahu, je usnadnit automatizaci vytváření bohatých médií, jako jsou obrázky a videa. Ram Prabhakar je vedoucím řešení a obsahu v digitální agentuře Xerago. Agentura implementovala technologie AI do svých procesů a pracovních postupů, aby zlepšila služby a zajistila lepší výsledky pro své klienty. Konkrétně Ram říká:

“K generování kreativ pro kampaně používáme Stable Diffusion, DALL-E a Mid Journey. I když ne všechny kreativy generované pomocí AI jsou připraveny k produkci, určité typy kreativ lze snadno použít.”

Technologie jako DALL-E 2 se používají speciálně k vytváření realistických obrázků z výzev ve formátu prostého textu. Téměř jako juniorský kreativní ředitel mohou nástroje jako tento zkrátit vytváření multimédií a uvolnit lidské týmy, aby se mohly soustředit na složitější kreativní práci.

DALL-E 2 pochází od stejné organizace pro výzkum AI (Open AI), která vydala ChatGPT.

Poznámka na okraj – nějaké jsou autorská práva kolem kreativ generovaných těmito nástroji AI. Než použijete snímky AI v komerčním kontextu, je nejlepší nejprve získat profesionální právní radu.

4. Generování variant e-mailových kopií pro A/B testování

Psaní nebo asistování při vytváření článků na blogu je zřejmé a nejoblíbenější použití nástrojů AI, ale další opravdu zajímavé je kopírování e-mailů. Gatis Viskers je zakladatelem a generálním ředitelem britské digitální marketingové agentury Ambition Digital. Gatis říká, že agentura využívá technologii AI již několik let, ale nedávno našla skvělé výhody s ChatGPT pro e-mailový marketing.

„ChatGPT nám umožnil škálovat naše A/B testování přizpůsobením našich e-mailových kampaní různým segmentům publika a fázím cesty v mnohem větším měřítku, protože jsme schopni rychle generovat obrysy a nápady, které můžeme použít jako výchozí bod pro naše poslední kampaň.”

To je skvělý bod. V digitálním marketingu (zejména kopírování e-mailů) je často náporem představ kandidátů na testy pro A/B nebo vícerozměrné testování. Odeslání e-mailu s jedním předmětem je v pořádku, ale testování více řádků předmětu je mnohem ideálnější z hlediska optimalizace míry otevření a samozřejmě celkového výkonu.

S nástroji, jako je ChatGPT, které máte k dispozici, neexistuje žádná omluva pro to, abyste neprováděli testování předmětu, nadpisu, textu nebo textu ve svých kampaních.

5. Změna účelu obsahu pro různé kanály

Oddaný digitálního marketingu Gary Vaynerchuk hovoří o důležitosti přepracování obsahu jako součásti ‘GaryVee Content Model’. Touto myšlenkou je vytvořit krátký, odvozený obsah (tj.: kotouče, TikToky, karusely, infografiky atd.) z dlouhého obsahu (tj.: video, podcast, článek atd.):

Nástroje umělé inteligence, jako je ChatGPT, jsou perfektně umístěny pro rychlé přepracování dlouhého obsahu. Příklady, jako je ten níže, jsou ideální pro zkrácení mentálního zatížení shrnutím článku o 2 000 slovech do krátkého vlákna tweetu.

Číst:  WhatsApp, co jsou piny zpráv a jak fungují

Vše, co potřebujete k výstupu, je několik dalších úprav pro tón hlasu nebo individuální perspektivu a je připraven k publikování!

6. Generování schématu stránky

Viděli jsme, jak nástroje umělé inteligence mohou pomoci při brainstormingu, plánování, škálování a automatizaci tvorby obsahu, ale co veškerý obsah, který existuje v metadatech nebo obsahu pro SEO? Provádění úkolů SEO, jako jsou automatizované audity SEO, je jádrem toho, co mnoho digitálních agentur již používá a používá již léta, jako jsou White Label Reports společnosti Ahrefs.

Ali Van Straten je manažerem digitálního obsahu v digitální agentuře se sídlem v Minneapolis augurský. Stejně jako mnoho agentur, které používají asistenty AI pro psaní meta popisů, názvů a výzkumu klíčových slov, Augurian to také rozšiřuje na další aspekty on-page SEO:

“AI hodně pomohla s psaním schémat pro blogové příspěvky – je mnohem rychlejší a obvykle přesnější než člověk.”

Aplikace technologie AI na psaní Strukturovaná data schématu je chytrý případ použití. V tomto smyslu může Augurian najít efektivitu pracovních postupů, kterou umělá inteligence umožňuje, jak u obsahu na stránce, tak u atributů SEO na stránce.

Schopnost nástrojů umělé inteligence pomoci agentuře přepracovat, remixovat a revidovat stávající obsah šetří lidské hodiny a ve většině případů pravděpodobně odvede lepší práci.

7. Segmentace klientských dat

Analýza velkého množství dat je pro umělou inteligenci samozřejmou aplikací a digitální agentury mají dobrou pozici, aby nástroje umělé inteligence využívaly tímto způsobem. Ivan Vislavskiy je vedoucím produkce v digitální agentuře se sídlem v Chicagu Soudruh digitální marketing.

“Používáme nástroje umělé inteligence k analýze zákaznických dat a poskytování přehledů o chování zákazníků, což nám umožňuje efektivněji přizpůsobovat naše kampaně.”

Ivan například vysvětlil, že Comrade použil nástroje AI na nedávném projektu ke zpracování velkého množství zákaznických dat pro klientský projekt. Chtěli identifikovat skupiny zákazníků s podobnými zájmy a vytvořit pro každou skupinu cílené kampaně. Tato úroveň analýzy pomohla optimalizovat jejich strategii zapojení na základě přehledu dat.

8. Měření online sentimentu

Casey Jones je zakladatelem a vedoucím marketingu australské digitální agentury CJ&CO. Caseyho tým již využívá nástroje umělé inteligence pro procesy automatizace marketingu – zejména e-mailové kampaně a kampaně na sociálních sítích, ale letos zvažují implementaci nástrojů umělé inteligence k měření online sentimentu:

“V nadcházejících měsících chceme posunout věci o stupeň výš pomocí AI pro analýzu sentimentu. K tomu využijeme AI k analýze sentimentu v příspěvcích na sociálních sítích, online obsahu a zákaznických recenzích.”

CJ&CO využívá poznatky analýzy sentimentu generované umělou inteligencí k umístění (nebo přemístění) kreativních zpráv na kanálech sociálních médií, aby se lépe sladily s potřebami a očekáváními publika.

Analýza sentimentu zaznamenala v posledních několika letech skoky a meze díky pokroku v tom, jak NLP (Natural Language Processing) motory chápou kontext, sarkasmus, ironii a další obtížné lingvistické koncepty. Konkrétně oblast NLP, která se v poslední době zlepšila, je Latentní sémantická analýza (LSA).

Tato technologie dokáže porozumět textu mnohem efektivněji, protože se dívá na vztah mezi dokumenty a slovy, takže základní význam je určen napříč měřítkem, nikoli izolovaně.

9. Překlad textu pomocí převodu textu na řeč

Thomas Gravesen je zakladatelem Hjemmeside, digitální agentura se sídlem v Grónsku. Stejně jako mnoho agentur využívá pokrok ve dvou konkrétních technologiích: NLP a SSML (Speech Synthesis Markup Language). NLP a SSML společně poskytují „text na řeč“. Virová videa TikTok stále více využívají zvuk převodu textu na řeč.

Hjemmeside mají jedinečný případ použití, protože po kroku NLP vkládají další proces překladem do jiného jazyka:

“AI byla široce využívána v různých aspektech našeho podnikání. V současné době pracujeme na nové službě, která využívá AI k převodu textu na řeč v grónském jazyce.”

Možná se blížíme ke dni, kdy budou překlady v reálném čase prováděny pomocí nástrojů umělé inteligence, čímž se účinně dosáhne „babelské ryby“ popularizované v Stopařův průvodce po galaxii.

10. Pomoc se vzorci v Excelu

Číst:  Jak se bránit sniffingu a IP spoofingu

Excel a Google Sheets patří mezi jedny z nejpoužívanějších nástrojů marketingových profesionálů. Nicméně jen málo obchodníků ovládá vzorce a koncepty Excelu. Nástroje umělé inteligence jako ChatGPT vám mohou pomoci pochopit, jak funguje vzorec jako VLOOKUP:

Uveďte také příklad použití vzorce:

11. Společné učení

Online optimismus zmíněný dříve také používá chytrou strategii v agentuře k usnadnění učení. Místo aby každému zaměstnanci dali svůj vlastní účet ChatGPT, využívají připojení Zapier k API OpenAI. Generální ředitel agentury Flynn Zaiger říká:

“Všechny výzvy a výsledky umělé inteligence jsou viditelné pro všechny zaměstnance. To umožňuje jednotlivcům pochopit, jak ostatní oddělení v agentuře používají tento nástroj, a poučit každého o tom, jaké jsou výsledky různých typů výzev.”

Milujeme tento případ použití! Sdílené učení je silnou dynamikou, kterou lze podporovat a budovat v prostředí agentury a má mnoho výhod, které přesahují jen kvalitu práce.

12. Provádění jednoduchého výzkumu klíčových slov a nápadů

Jednoduché úkoly SEO, jako je extrakce klíčových slov a nápad na klíčová slova, jsou dalším zajímavým případem použití, který může pomoci urychlit proces výzkumu. I když to není náhrada za správný nástroj pro výzkum klíčových slov, může poskytnout několik rychlých nápadů a pomoci při provádění extrakce klíčových slov ve velkém:

Vyzbrojeni některými z těchto statistik pak můžete použít náš Nástroj pro sledování klíčových slov k získání podrobnější analýzy pozice SERP, úrovně konkurence, objemu vyhledávání, odhadů návštěvnosti a dalších.

Counter View: Žádné procesy AI

Existuje mnoho agentur, které dosud nepřijaly technologii AI jako součást svých obchodních procesů. Ale jedna australská agentura, CopyPipe se aktivně vyhýbá technologiím AI. Lawrence Ladomery je zakladatelem CopyPipe a říká:

“Spustil jsem svou agenturu pro obsahový marketing, která je alternativou k umělé inteligenci: věřím, že dobře prozkoumaný, promyšlený a lidmi psaný obsah překlene hluk, který umělá inteligence vytvoří.”

Je to opravdu dobrá poznámka, která by mohla zasáhnout, protože raný obsah podporovaný umělou inteligencí je zdánlivě nevýrazný a bez názorů. V jeho článek pro IoT pro všechny, marketér James De Roche tvrdí, že „obsah psaný umělou inteligencí vede k obsahu nízké kvality“. Dále říká:

“Na internetu je spousta špatně napsaného obsahu. Nástroje generované umělou inteligencí vytahují obsah z toho, co již bylo zveřejněno online. To zvyšuje šance, že vytvoří podprůměrný obsah.”

Závěr – Měla by vaše agentura používat AI?

Bez ohledu na to, zda jste s umělou inteligencí plně spokojeni, nebo se stále rozhodujete, je jasné, že nástroje umělé inteligence budou mít trvalý vliv na způsob práce digitálních agentur a obecně na internetu.

Součástí úkolu každého vlastníka agentury je identifikovat mezery ve schopnostech a zvýšit efektivitu pracovních postupů. Výše uvedené příklady dokazují, že nástroje AI mohou dosáhnout obou těchto aspektů napříč několika různými pracovními funkcemi a úkoly. Historicky mohou agentury, které využívají nové technologie, využít výhodu prvního tahu a vyniknout na jinak přeplněném trhu.

Implementovala vaše agentura nějakou umělou inteligenci do vašich obchodních procesů? Pokud ano, rádi bychom od vás slyšeli. Tweetujte nám @seoptimer.