Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

15 nejlepších stránek pro zpětné odkazy

15 nejlepších stránek pro zpětné odkazy

Budování zpětných odkazů je jako posilování.

Jistě, můžete si koupit veškeré vybavení a začít to dělat z domova. Ale kde začít? Jak poznáte, že používáte správné techniky, nebo jestli existuje lepší způsob?

Lepší možností je jít s profesionálním instruktorem do tělocvičny (nebo alespoň na YouTube!).

Považujte tento příspěvek za svého instruktora vytváření odkazů:

Namísto chrlení obsahu a sledování toho, co drží, přejděte přímo na těchto 18 nejlepších webů pro zpětné odkazy a začněte zvyšovat své hodnocení a návštěvnost.

(Navíc se ujistěte, že na konci budete mít bonusový tip, abyste odhalili zlatý důl nekonečných nových příležitostí k budování odkazů.)

Připravit – pozor – teď!

1. HARO

Adresa URL webu: https://www.helpareporter.com

Typ zpětného odkazu: Sledováno/nofollow

HARO (Help A Reporter Out) je jednou z nejpopulárnějších a vysoce navštěvovaných novinářských platforem a je snadné zde najít příležitosti pro sledované zpětné odkazy.

Toto je skvělá stránka pro zpětné odkazy -li můžete si vyhradit dostatek času (a doufejme i tým), abyste na dotazy odpovídali cennými nabídkami. Jednovrstvé zde samozřejmě nejsou dost dobré.

S HARO mám vlastní zkušenosti, o kterých si můžete přečíst zde. V mém případě (a nejen moje), nebylo to super úspěšné kvůli nedostatku času a energie, které jsem mohl úkolu věnovat.

Ale navzdory malým výsledkům pro mě byly všechny následující odkazy, které se mi podařilo vytvořit prostřednictvím HARO, vysoce kvalitní a zlepšily mé hodnocení ve vyhledávačích – takže bych to stále doporučil!

Chcete-li získávat zpětné odkazy od HARO, zaregistrujte si účet jako Zdroj a zvolte si denní e-maily doručované do vaší schránky.

Každý den si můžete vybrat nejrelevantnější dotazy a odpovědět přímo e-mailem. Trik spočívá ve výběru dotazů, o kterých víte, že vám v případě schválení poskytnou zpětný odkaz (a ještě lépe, a následoval backlink), takže jděte na blogy a webové stránky přes tištěné časopisy a anonymní publikace.

Když novinář nebo bloger schválí a zveřejní váš příspěvek, budete odměněni zpětným odkazem!

2. SourceBottle

Adresa URL webu: https://www.sourcebottle.com

Typ zpětného odkazu: Následoval

Toto je novinářská služba jako HARO: Získáte bezplatnou publicitu tím, že budete odpovídat na dotazy médií od bloggerů, novinářů a spisovatelů.

SourceBottle se zaměřuje hlavně na autory a zdroje, kteří mají sídlo v Austrálii a na Novém Zélandu, stejně jako v USA a Kanadě, i když jsem nikdy neměl jediný problém s použitím z Itálie.

Pokud se nacházíte jinde, možná budete muset vybrat náhodnou zemi ze seznamu, ale ve formuláři dotazu budete muset být konkrétní, abyste pisateli oznámili, že pocházíte z jiné země.

Stejně jako u HARO se můžete zaregistrovat do SourceBottle a dostávat e-maily s dotazy každý den do vaší schránky.

Nebo můžete procházet dotazy přímo na webu. Stačí jít Buď Zdrojem v horní navigační nabídce a kliknutím na „procházet bezplatné reklamní příležitosti podle tématu“ v horní části stránky se dostanete na aktuální nabídky.

Číst:  Rostoucí náklady na dodržování předpisů a co to znamená pro společnosti

Pak si vyberte odvětví, která jsou pro vás relevantní, a začněte procházet mnoha možnostmi!

3. Business 2 Community (B2C)

Adresa URL webu: https://www.business2community.com

Typ zpětného odkazu: Následoval

Toto je komunita založená na obsahu pro obchodní zdroje, jako jsou příspěvky, případové studie, rozhovory a bílé knihy.

Zde můžete přispívat jako blogger psaním příspěvků nebo syndikací svého blogu, nebo můžete nahrát své bílé knihy a webcasty prostřednictvím reklamního programu.

Nejlepší způsob, jak získat zpětný odkaz z Business 2 Community, je stát se přispěvatelem pro zveřejňování a syndikaci vašeho blogu.

Ujistěte se, že následujete jejich Pokyny pro přispěvatele aby váš obsah byl schválen (mají například přísné zásady týkající se CTA v obsahu).

Také, pokud máte případové studie a bílé knihy, můžete postupujte podle těchto pokynů propagovat je na B2C a získávat zpětné odkazy z webu a od kohokoli jiného, ​​kdo je najde a odkáže na ně.

4. BizSugar

Adresa URL webu: https://share.bizsugar.com

Typ zpětného odkazu: Následoval

BizSugar je platforma pro sdílení a syndikaci obsahu. V tomto případě je platforma specifická pro oblast malých podniků.

Toto je moderovaná komunita, takže je schvalován a publikován pouze vysoce kvalitní obsah.

Co byste měli udělat, je strávit nějaký čas nejprve se seznámit s platformou, poté se zaregistrovat a začít sdílet a syndikovat.

Pokud provozujete malou firmu nebo pracujete samostatně, hlavní stránky BizSugar je duchovní komunita pro majitele malých podniků, která také stojí za zvážení. Kromě pomoci s budoucími zpětnými odkazy ze vztahů je virtuální setkání s kolegy profesionály vždy obohacující.

5. GrowthHackers

Adresa URL webu: https://growthhackers.com

Typ zpětného odkazu: Následoval

Toto je komunita pro růstové hackery (opravdu!), která vám umožňuje zveřejňovat originální obsah a také sdílet a syndikovat obsah, který může být dobrým pokrmem pro diskusi zaměřenou na růst.

A odměňuje plakáty sledovaným odkazem!

Tato komunita je velmi řízená diskusí, takže pokud se rozhodnete to zkusit, vyhraďte si každý týden nějaký čas na to, abyste se s ostatními zapojili do komentářů.

Ve skutečnosti, abyste získali zpětný odkaz od GrowthHackers, měli byste začít registrací a pouze přispívat do diskusí. Je lepší – a moudřejší – zveřejňovat kvalitní zpětnou vazbu na práci ostatních, než začnete zveřejňovat svou vlastní.

Toto je dobré místo pro více příležitostí, pokud můžete zapojit a stát se známým.

Čím větší autoritu jako plakát získáte, tím větší je šance, že získáte možnosti zpětných odkazů, protože lidé budou věřit tomu, co říkáte.

6. Pen.io

Adresa URL webu: http://pen.io

Typ zpětného odkazu: Následoval

Jedná se o velmi jednoduchou službu, která vám umožní publikovat samostatné webové stránky.

Víte, jednostránkový samostatný web, který lze také publikovat anonymně, pokud chcete (vše, co Pen.io vyžaduje k vytvoření stránky, je jméno a heslo).

A můžete k němu přidávat zpětné odkazy! Je to tedy dobrá volba pro vytváření oznámení, výhod a vstupních stránek, které jsou odděleny od vašeho webu, nebo pro propagaci dárků nebo soutěže.

K tomu můžete použít tuto jednoduchou platformu a generovat zpětné odkazy ze samotné platformy.

Jedinou nevýhodou používání Pen.io je, že používá HTTP bez certifikátu SSL, takže vám nemusí poskytnout takovou sílu SEO, jak byste chtěli (HTTPS je lehký hodnotící signál).

Číst:  Instagram, 2024 pro Italy na kotoučích

7. Stránky „Napište nám“ (příspěvky jako host)

Adresa URL webu: Adresa URL blogu(ů), kam se rozhodnete přidat příspěvek jako host

Typ zpětného odkazu: Sledováno/Nofollow

Odesílání hostů je jednoduché. Vyhledáte na Googlu stránky ve svém výklenku, které vítají příspěvky hostů, a prostudujete si je, abyste zjistili, zda umožňují následné zpětné odkazy.

Omezte vyhledávání přidáním vašeho výklenku k hledanému výrazu, jako je např obsahový marketing „pište pro nás“..

Udělejte si seznam nejlepších webů, na které chcete publikovat příspěvky, pak je oslovte a navrhněte (nebo odešlete obsah podle specifikace) šitý na míru čtenářům jejich blogu.

Můžete přidat libovolný počet zpětných odkazů, které vám majitel webu umožní přidat. Někdy je to jeden odkaz v životopisu autora; ostatní blogeři povolí jeden nebo dva relevantní odkazy v těle příspěvku také.

Ujistěte se, že jste si pečlivě prostudovali blog ohledně obsahu, publika a tónu, než budete prezentovat!

8. Stránky zdrojů

Adresa URL webu: Adresa URL stránek, kam se rozhodnete přidat svůj zdroj

Typ zpětného odkazu: Sledováno/nofollow

Existují weby, které shromažďují užitečné zdroje na konkrétních stránkách, které můžete najít pomocí vyhledávacích výrazů jako “užitečné zdroje” [your niche].

Jedním z příkladů je stránka se zdroji kojení a rodičovství, kterou jsem přidal na svůj blog o mateřství:

Tyto záznamy jsou redakční a vysoce kvalitní, což vede k dobrým zpětným odkazům!

Jakmile najdete stránky zdrojů na relevantních webech, pro které by se vám mohly hodit, použijte tyto techniky pro vytváření odkazů a požádejte o zahrnutí na stránku zdrojů.

Pokud máte například web, který prodává zdravotnické potřeby, a našli jste relevantní web s farmaceutickým poradenstvím se stránkou se zdroji zdravotnických potřeb, můžete žádost odeslat.

9. DeviantArt

Adresa URL webu: https://www.deviantart.com

Typ zpětného odkazu: Nofollow

Jako uživatel DeviantArt více než deset let vám mohu říci, že platforma umožňovala sledovat odkazy v žurnálových záznamech přibližně do roku 2011.

Ale pak to změnilo systém a otevřelo všechny externí odkazy přes přesměrování formuláře https://www.deviantart.com/users/outgoing?https://example.com.

To znamená, že již nemůžete využít DeviantArt k získávání kvalitních zpětných odkazů SEO, ale stále můžete určitě získat kvalitní návštěvnost z tohoto webu – a placené provize, pokud jste umělec – zvláště pokud věnujete čas budování své komunity a udržování angažovanost osobní a stálá.

10. Tumblr

Adresa URL webu: https://www.tumblr.com

Typ zpětného odkazu: Nofollow

Stejně jako DeviantArt jsou všechny odchozí odkazy Tumblr od roku 2016 přesměrovány, ale platforma zůstává skvělým zdrojem pro zpětné odkazy nofollow, návštěvnost a budování komunity.

11. LinkedIn

Adresa URL webu: https://www.linkedin.com

Typ zpětného odkazu: Nofollow

Všechny zpětné odkazy z příspěvků na LinkedIn jsou nofollow, takže z nich bohužel nezískáte SEO boost.

Komunita LinkedIn je ale silná a můžete ji využít k tomu, abyste svůj obsah a web dostali před mnoho očí – zvláště pokud také využíváte skupiny LinkedIn.

Moje rada je používat příspěvky LinkedIn pro syndikaci obsahu, který jste vytvořili pro diskusi a konverzi (CTA na konci příspěvku je kritickým aktivem).

Podporujte také diskusi v komentářích pod příspěvkem (o to důležitější, pokud jsou komentáře na vašem webu zakázány).

Číst:  Důležitost sledování SERP: 4 důvody pro sledování výkonu vyhledávání

12. Střední

Adresa URL webu: https://medium.com

Typ zpětného odkazu: Nofollow

Všichni známe Medium, obsahovou platformu, ke které máte přístup z LinkedIn, Twitteru a Google.

Je to skvělé místo, kde můžete psát nový obsah, syndikovat stávající obsah nebo vytvářet diskuze – a přidávat zpětné odkazy na jakýkoli obsah, který tam zveřejníte.

Pokud je váš obsah dobrý, čtenáři z komunity budou vyzváni, aby klikli na váš odkaz a dozvěděli se o vás více!

13. Quora

Adresa URL webu: https://quora.com

Typ zpětného odkazu: Nofollow

Toto je stránka, kde může kdokoli klást otázky a kdokoli jiný na ně může odpovídat.

Je to také velmi dobrá platforma pro rozvoj autority, protože se můžete stát užitečným zdrojem, a pokud do odpovědí přidáte i zpětné odkazy na svůj web, lidé budou vědět, kde vás najdou.

Naučte se tedy psát odpovědi Quora jako profík! Dobrý příklad viz Neil Patel:

Neilova odpověď je skutečně originální článek s úvodem, několika oddíly a závěrem. Sláva!

Celkově je Quora skvělá pro provoz a autoritu a já sám se těším, až ji budu používat více, protože to za ten čas rozhodně stojí.

14. SoundCloud

Adresa URL webu: https://soundcloud.com

Typ zpětného odkazu: Nofollow

Zvažte spuštění podcastu nebo připojení k podcastu, který poskytuje zpětné odkazy v popisu epizody.

Zpětné odkazy SoundCloud fungují s přesměrováním, ale i přes to mohou přivést spoustu relevantního provozu.

15. Komentáře k blogu

Adresa URL webu: Adresa URL blogu(ů), kde se rozhodnete komentovat

Typ zpětného odkazu: Nofollow

Blogové komentáře nejsou nové, pokud jde o techniky SEO, a je velmi vzácné, že komentáře na blogu dávají zpětné odkazy.

(Protože, víte, spam.)

Ale vždy je skvělé vytvořit angažovanost a autoritu a spustit více příležitostí pro vazby a obchodní vztahy.

Pokud jsou například vaše komentáře dostatečně užitečné a hodnotné, někdo – dokonce i vlastník webu – vás může oslovit a pozvat vás, abyste na blogu přidali příspěvek jako host!

Nikdy nevíš. Takže to všechno stojí za námahu.

Nejlepší stránky pro zpětné odkazy jsou tam, kde je vaše publikum

Lidé, kteří se již zajímají o váš výklenek, nebudou tak skeptičtí jako jiní vlastníci webových stránek, pokud jde o zpětné propojení s vaším obsahem.

Chci říct, že navštěvují web ze stejného důvodu jako vy: aby se dozvěděli více o tématech, která je nejvíce zajímají.

Nejlepší stránky pro zpětné odkazy jsou tedy tam, kde je vaše publikum – ať už jsou toto publikum cíloví čtenáři, kolegové profesionálové, klienti nebo směs těchto kategorií.

Stránky uvedené v tomto příspěvku vám mají poskytnout výchozí bod pro hledání příležitostí pro zpětné odkazy, ale každou příležitost je třeba pečlivě zvážit:

Je to místo, kde vás vaše publikum může najít?

Protože samozřejmě SEO samo o sobě nemá smysl, pokud vám nepřinese nové čtenáře, nové odběratele, nové klienty.

Vytvářejte odkazy moudře, pomalu a s opravdovou péčí o obsah toho druhého.