Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

15 způsobů, jak získat zpětné odkazy na financování bez velkého rozpočtu na SEO

15 způsobů, jak získat zpětné odkazy na financování bez velkého rozpočtu na SEO

Získávat zpětné odkazy ve finančním průmyslu je těžké – zvláště když nejste špičková nadnárodní banka.

American Banker uvádí, že přední banky jsou zvýšit své roční marketingové výdaje o více než 40 %.

Jak tedy mají malé finanční společnosti konkurovat gigantům?

Naštěstí nemusíte utrácet miliony za soutěžení o kliknutí na drahá klíčová slova „kreditní karty“.

Vyhrát můžete i jinak:

S silné finanční zpětné odkazy.

Použijte 15 technik v tomto článku k získání relevantních zpětných odkazů a návštěvnosti vašich finančních stránek – za zlomek toho, co velké banky utrácejí za získání více zákazníků.

1. Získejte místní výpisy pro své kanceláře a pobočky

Začněme jednoduchými zpětnými odkazy.

Udělejte si seznam všech poboček, které má vaše společnost – všech kanceláří a poboček. Poté z tohoto seznamu musíte jít ven a získat místní zpětné odkazy na seznam.

Začněte minimálně s Yelp a Moje firma na Googlu. Vytvořte zápis pro každé místo a nechte zápis vyniknout tím, že přidáte fotografie konkrétního místa a požádáte své zákazníky, aby zanechali recenze.

Zde je dobrý příklad místního zápisu pro a družstevní záložna v Chicagu na Yelpu:

Můžete vidět, že ve výpisu je zahrnut zpětný odkaz na vaše webové stránky spolu s vašimi kontaktními informacemi a trasou do vaší kanceláře.

Chcete-li maximalizovat tuto strategii, můžete také najít místní záznamy specifické pro zemi nebo město, např 411.ca v Kanadě, kam můžete přidat svou finanční společnost jako užitečný zdroj.

2. Představte hvězdného zákazníka místním blogům

Finance jsou více než jen čísla v tabulce. Upřímně řečeno, čísla pro většinu zákazníků mnoho neznamenají.

Lidé se vztahují k příběhům, ne k datům.

Skvělým způsobem, jak získat zpětné odkazy na finance, je zvýraznění příběhu úspěchu zákazníka, aby se dostal na místní blogy nebo zpravodajské weby. Vaše společnost bude zmíněna vedle nich spolu s výkonným zpětným odkazem!

Chcete-li to provést, začněte přemýšlet o působivých zákaznických příbězích nebo se jich zeptat. Možná vaše banka poskytla podnikatelský úvěr malé místní pekárně a nyní se pekárna rozšířila na pět míst.

Poté prezentujte příběh místním bloggerům a médiím a získáte zpětné odkazy, když se vaše společnost objeví ve zprávách.

Tuto strategii můžete také přizpůsobit tak, abyste zdůraznili charitativní aktivity, například kdy těchto pět kanadských bank se v roce 2015 sešlo, aby společně přispěly.

3. Zkontrolujte své sponzorství pro možnosti zpětných odkazů

Finanční společnosti jsou známé tím, že sponzorují mnoho akcí. Je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se dostat před bohaté zákazníky.

Bohužel, mnoho z těchto sponzorství není optimalizováno pro SEO. Ale teď můžete tento nedostatek napravit!

Nejprve si vytvořte seznam všech sponzorských darů vaší společnosti v tomto a loňském roce. (Pokud jste neprovedli žádné sponzorství, možná budete chtít znovu zvážit.)

Většina sponzorovaných organizací by měla webové stránky a možná i stránku věnovanou jejich sponzorům. Možná jste na něm již uvedeni!

Pokud tomu tak je, jednoduše oslovte organizaci a požádejte ji, aby zahrnula zpětný odkaz se zmínkou o vaší společnosti.

Pokud ne, můžete požádat, abyste byli uvedeni na jejich webových stránkách jako sponzor.

Číst:  Důležité aspekty uzavírání sázek na Dota 2

Zde je příklad stránky Sponzoři na Webové stránky North Liberty Blues & BBQdoplněný zpětným odkazem na jejich sponzora družstevní záložny:

Tento druh žádosti o zpětný odkaz bude snadný, protože s organizací již máte existující vztah.

V závislosti na tom, kolik organizací sponzorujete, můžete s tímto přístupem potenciálně získat až tucet nebo více zpětných odkazů.

4. Využijte obchodní asociace a členství

Vzhledem k velikosti finančního odvětví existuje mnoho specializovaných sdružení a skupin, kde se můžete stát členem. The Mountain West Credit Union Association je dobrým příkladem.

Je pravděpodobné, že váš finanční podnik je již členem některých průmyslových a obchodních asociací. Pokud ano, můžete od nich získat zpětné odkazy!

Začněte tím, že si vytvoříte seznam všech průmyslových a obchodních sdružení, jichž je vaše společnost členem. Nebo požádejte své účetní oddělení, aby vám poskytlo seznam všech organizací, kde jste v minulém roce platili členské příspěvky.

Poté kontaktujte organizace a zeptejte se na možnosti zpětného odkazu na jejich webu.

Možná existuje adresář členů, kde můžete být uvedeni, nebo byste mohli být uvedeni na jejich blogu, pokud chcete sdílet něco zajímavého.

Například, tento blogový příspěvek na webu asociace Mountain West Credit Union Association odkazy na jednoho z jejich členů, který otevřel stipendium:

Co když nejste členem žádného obchodního sdružení?

V takovém případě máte dvě možnosti:

Můžete utratit nějaké peníze a připojit se k několika organizacím. Nebo si můžete vytvořit vlastní organizaci a uvést svou společnost jako zakládajícího člena.

5. Využijte své vztahy s makléři a třetími stranami

Finance jsou vysoce specializované odvětví s desítkami výklenků.

Kvůli tomu budete pravděpodobně mít vztahy s jinými společnostmi v různých finančních výklencích.

Přemýšlejte o tom:

Existují společnosti, které se specializují na poskytování právního a účetního poradenství finančním společnostem. Existují softwarové firmy, které se věnují družstevním záložnám. A existují makléři a další třetí strany, které hrají klíčovou roli při prodeji finančních produktů.

Pokud máte vztahy v oboru, existuje možnost zpětného odkazu.

Vezměte si běžný příklad: hypoteční makléři. Pokud vaše banka poskytuje hypoteční úvěry, pravděpodobně s některými spolupracujete.

Chcete-li získat zpětné odkazy, vše, co musíte udělat, je oslovit své makléře a zeptat se!

6. Nechte se zařadit na weby srovnávání financí

Srovnávací nákupy jsou ve finančním odvětví stále živé, zejména u hypoték, kreditních karet a dalších spotřebních produktů.

Stačí navštívit srovnávací web jako např Ratehub nebo RateSpy—uvidíte, že porovnávají různé společnosti a že na každou porovnávanou společnost existují zpětné odkazy.

Na Stránka Nejlepší sazby hypoték RateSpypo kliknutí na tlačítko “Podrobnosti” se zobrazí odkazy na webové stránky společnosti:

Tyto finanční zpětné odkazy jsou obzvláště užitečné, protože návštěvnost, kterou získáte z těchto webových stránek, je vysoce kvalifikovaná – lidé aktivně nakupují finanční společnosti a produkty.

Chcete-li přidat svou společnost na tyto stránky a získat zpětný odkaz, nejlepším řešením je kontaktovat vlastníka stránek nebo se podívat na jeho možnosti inzerce.

7. Publikování původního obsahu průzkumu

Vytvoření a zveřejnění originálního průzkumu na vašem webu je skvělý způsob, jak získat PR a zpětné odkazy.

Chcete-li to provést, musíte začít s tématem, na které chcete provést průzkum. Zeptejte se svého prodejního personálu na nejčastější dotazy, které od zákazníků dostávají. Co chtějí vaši zákazníci vědět?

Z toho vytvořte digitální průzkum pomocí softwarové platformy, jako je SurveyMonkey nebo Průzkumy Google. To vám pomůže uspořádat data průzkumu.

Nastavte požadavky na průzkum – doporučoval bych omezit průzkum na maximálně 10 otázek a zaměřit se na alespoň 1 000 respondentů, aby bylo dosaženo statistické platnosti.

Poté spusťte průzkum na cíleném seznamu zákazníků. Shromážděte data z průzkumu, vytvořte krátkou zprávu o svých zjištěních a poté oslovte obchodní média, abyste svá zjištění propagovali.

Chcete vidět tuto techniku ​​průzkumu v akci?

Číst:  Co je Excel a jak používat online tabulky

Podívejte se, jak Goldman Sachs si svým průzkumem vysloužila určitou pozornost médií o výdajích na firemní technologie:

Pokud jde o linkbuilding, možná zapomenete zvážit potenciál offline akcí.

Ale konference, setkání a další offline akce jsou skvělým způsobem, jak generovat cílené místní finanční zpětné odkazy – a také budovat cenné nové vztahy.

Myslete na všechny nadcházející události týkající se vaší společnosti. Pořádáte nějaké akce ve svých kancelářích nebo na jiných místech? Účastní se vaši zaměstnanci již akcí nebo vystupují na konferencích?

Poté vyhledejte webové stránky, kde můžete uvést své nadcházející události. Existuje spousta míst pro místní akce, ze kterých si můžete vybrat!

Pokud se například chystá událost v Chicagu, chtěli byste ji uvést na místním webu, jako je Vyberte Chicago.

Pokud se akce koná v místě konání, můžete se také podívat na uvedení vaší události na webových stránkách místa konání. Zde je příklad a finanční událost uvedená na webových stránkách Vegas Means Business:

Pokud byste pořádali jednu událost za měsíc, mohli byste snadno získat tucet zpětných odkazů za rok – a také přilákat ještě více zákazníků ze samotné akce.

9. Získejte seznam na webových stránkách s recenzemi

Hlas zákazníka je v podnikání všude, a to včetně recenzí a hodnocení webových stránek.

V oblasti cestování máte webové stránky jako TripAdvisor. V odvětví finančních služeb existují další webové stránky, které je třeba zvážit.

Zde je několik míst, kde můžete uvést své finanční podnikání:

Každý web má jiný proces, jak spravují firemní zápisy a zpětné odkazy. Některé budou uvedeny zdarma a jiné budou zpoplatněny.

Jako příklad, Better Business Bureau má stránku aplikace k zahájení procesu registrace vaší finanční společnosti.

Poznámka: Mnoho zákazníků zanechává recenze pouze tehdy, když jsou nespokojeni. Pokud je to možné, nastavte proces, jak oslovit nespokojené zákazníky a řešit jejich obavy.

10. Odpovězte na finanční otázky na stránkách Q&A

Bez správných finančních produktů je obtížné cestovat, vlastnit bydlení a zvládat povinnosti. Někteří lidé se topí v dluzích částečně proto, že prostě nechápou náklady a vlastnosti finančních produktů.

Můžete pomoci ukončit tento zmatek tím, že napíšete podrobné odpovědi na otázky týkající se financí na stránkách Q&A, jako je např Quora.

Zde je příklad a oblíbená otázka související s hypotékami:

Všimněte si, že existuje mnoho hlasů a odpovědí na otázku, což nám říká, že zpětný odkaz na této stránce by mohl poskytnout velký smysluplný provoz.

Ujistěte se, že poskytujete důkladné a užitečné odpovědi. Nemůžete jen tak přidat odkaz na svůj web a zavolat mu den – pravděpodobně bude označen jako spam nebo bude zcela ignorován.

Místo toho zahrňte zpětný odkaz jako součást své odpovědi, abyste lidi nasměrovali na další informace.

Stejně jako Quora se můžete také podívat na další stránky pro otázky a odpovědi, jako je Skvělá odpověď a Odpovědi Yahoo.

11. Dělejte to, co dělají vaši konkurenti

Studováním zpětných odkazů vašich konkurentů můžete jít dlouhou cestu.

Pokud používáte Ahrefs ke sledování svých hlavních konkurentů, přejděte do sekce Výzkum zpětných odkazů, kde uvidíte všechny zpětné odkazy, které vytvořili:

Projděte si odkazy své konkurence a najděte ty nejlepší možnosti zpětných odkazů, které stojí za to využít. Budete moci snadno zjistit, zda získali své odkazy z firemních zápisů, novinových článků atd.

Pokud je to cenný zpětný odkaz, jděte a získejte ho také pro sebe!

Použijte tuto strategii jednou za měsíc, abyste přišli se spoustou nových nápadů na zpětné odkazy.

12. Překvapte zákazníky dobrými zprávami

Široká veřejnost přesně ne milovat finanční společnosti. Taková je prostě realita, zvláště u největších bank.

Naštěstí můžete pracovat proti tomuto vnímání, abyste vynikli a získali odkazy.

Přemýšlejte o dobré zprávě týkající se vaší finanční společnosti, kterou můžete zdůraznit. Jste spojeni s úspěšnou místní firmou? Poskytli jste stipendium nebo ocenění studentům místní školy?

Číst:  Jak může učení založené na umělé inteligenci zlepšit spolupráci zaměstnanců

Vytvořte o tom tiskovou zprávu!

Klíčovým bodem při používání této strategie je být nečekaný a překvapivý.

Vytvořte příběh o někom jiném a je pravděpodobnější, že si získáte pozornost a zpětné odkazy.

13. Spusťte sezónní obsah a propagace

Finanční potřeby se mění v závislosti na ročním období. Vzpomeňte si na „sezónu návratu do školy“ v srpnu a září – skvělý čas na marketing pro studenty a rodiny – a „období nákupů domů“ na jaře.

Zpětné odkazy související s těmito sezónními příležitostmi můžete získat vytvořením včasného obsahu.

Začněte výběrem relevantní sezóny nebo události související s vašimi produkty. Například „zpátky do školní sezóny“ může souviset se studentskou kreditní kartou, kterou nabízíte.

Poté vytvořte propagaci související se sezónou a produktem. Možná nabízíte speciální nabídku pro studenty, kteří si v příštích 30 dnech zaregistrují kreditní kartu, nebo pořádáte soutěž o peněžní cenu.

Vytvořte nějaký relevantní obsah, který bude součástí propagace, a poté použijte dosah a PR, abyste se dostali ke slovu. Můžete také použít reklamy na sociálních sítích, abyste rychle získali pozornost.

14. Odpovězte na finanční otázky na svém webu

Dříve jsem se zabýval přístupem k odpovídání na otázky na stránkách Q&A. Ale tento přístup má jednu významnou nevýhodu:

Jste omezeni otázkami, které jsou tam zveřejněny.

Co když máte další otázky, na které chcete svému publiku odpovědět?

Jednoduché: Odpovězte na tyto otázky tvůj vlastní webová stránka.

Pro efektivní použití této techniky:

  • Minimalizujte žargon. Mimo finanční průmysl nemá nikdo rád zvuk finančního žargonu. Snažte se omezit – ne-li odstranit – používání žargonu ve vašem obsahu. Požádejte přítele z oboru, aby si váš obsah nejprve přečetl, a pokud nějakému slovu nebo zkratce nerozumí, stáhněte si je.
  • Vyprávěj příběhy. Je důležité použít některá čísla, abyste se vyjádřili, ale nezapomeňte zahrnout svého zákazníka a vytvořit o něm obsah. Pokud se například váš obsah týká studentských kreditních karet, použijte příběh, který ukáže, jak funkce cestovního pojištění kreditní karty zachránila studenta, když cestovali do zahraničí.
  • Buď nápomocný. Ve financích je až příliš snadné vypadat jako kázání nebo odsuzování lidí za špatná finanční rozhodnutí. Tento tón pouze odradí lidi od vašeho obsahu (a zničí vaši šanci na získání dobrých zpětných odkazů). Místo toho použijte pozitivní, vstřícný tón a poskytněte praktické a jednoduché tipy.

15. Sledujte zpětné odkazy, které získáte

Když zavedete tyto strategie zpětných odkazů do financí do praxe, musíte poté sledovat profil zpětných odkazů svého webu, abyste věděli, které z nich fungují.

Díky těmto informacím můžete vidět, které metody stojí za to zdvojnásobit své úsilí, abyste získali více zpětných odkazů, a které nepřinášejí výsledky a měly by být změněny.

Nástroj pro sledování zpětných odkazů Ahrefs je skvělý nástroj pro sledování zpětných odkazů a identifikaci nejlepších příležitostí pro zpětné odkazy.

Všechny zpětné odkazy, které jste získali, můžete vidět na první pohled a sledovat, odkud pocházejí:

Budete také automaticky upozorněni na nové zpětné odkazy (a ztracené), takže budete snadno mít přehled o každé změně.

Shrnutí finančních zpětných odkazů

Jste připraveni začít vydělávat hodnotné a relevantní zpětné odkazy na váš finanční web?

Začněte se snadnými výhrami na začátku tohoto článku, a jakmile získáte sebevědomí, přejděte ke složitějším technikám.

Se správnými finančními zpětnými odkazy můžete soutěžit s nejlepšími z nich a dostat se na vrchol.

Bruce Harpham nabízí odchozí i příchozí marketingové služby pro B2B technologické společnosti.