Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

4 důvody, proč mají odkazy Nofollow hodnotu SEO

4 důvody, proč mají odkazy Nofollow hodnotu SEO

Jste již připraveni na umístění na stránkách s výsledky vyhledávačů?

Váš web by měl mít více odkazů než cyklónový plot.

Odkazy vytvářejí vaši přítomnost na internetu.

Kvantifikují, jak jsou vaše stránky známé a důvěryhodné, a určují, jak vysoko se zobrazujete v žebříčcích hlavních vyhledávačů – a to je nejdůležitější v hodnocení Google.

Je to malé vítězství pokaždé, když na váš web odkazuje jiný web, ale někdy můžete zjistit provoz nasměrovaný na váš web pomocí tzv. odkaz “nofollow”..

Odkazy s hodnotou nofollow v jejich rel atribut se nezapočítávají do výpočtů PageRank – doslova říkají vyhledávačům „nesledujte tento odkaz“.

Naopak odkaz „dofollow“ se započítává do hodnocení stránky.

Na první pohled by nofollow odkazy mohly vypadat jako trochu jedovatá pilulka, ale nesnažte se příliš rychle zavrhnout potenciální výhody nofollow odkazu, nebo v horším případě se zlobit na toho, kdo vás nějakým způsobem spojil.

Odkaz nofollow nemusí okamžitě posouvat váš web blíže k první stránce s výsledky vyhledávání Google, ale přesto bude užitečné ho mít.

Nofollow vs. Dofollow: Jaký je rozdíl?

Abyste pochopili, proč jsou odkazy nofollow stále přínosné, je užitečné podívat se, jak a proč byly vyvinuty.

Každý, kdo byl v počátcích boomu blogů, si pravděpodobně pamatuje, když spameři objevili komentáře na blogu a začali je zaplňovat tence zamaskovanými reklamami, které odkazovaly na nekvalitní weby.

V boji proti tomu přišli programátoři z Googlu a Bloggeru s rel=nofollow” atribut, který vyhledávačům brání tyto odkazy sledovat. Tato inovace zabránila potenciálním freeloadingovým inzerentům oslabit spolehlivost a důvěryhodnost hostitelských stránek.

S růstem blogové ekonomiky se vyhledávače začaly potýkat s podobným problémem. Hrozilo, že placené odkazy budou mít nadměrný vliv na hodnocení stránek. Vyhledávače následně navrhly, aby byly odkazy nofollow použity i v těchto situacích.

Číst:  Jak aktivovat Amazon Prime bez kreditní karty

Zda stránka používá odkazy nofollow nebo dofollow, zjistíte tak, že kliknete pravým tlačítkem na odkaz, vyberete „kontrola prvku“ a zkontrolujete, zda tag obsahuje rel=“nofollow“.

Můžete také zobrazit zdroj stránky a zjistit, zda existuje content=“nofollow“ atribut ve značce , díky čemuž budou všechny odkazy jako výchozí nastaveny na nofollow. Některé nástroje SEO vám mohou dokonce poskytnout přesné rozdělení zpětných odkazů na váš web „nofollow“ nebo „dofollow“.

Vzhledem k jejich důležitosti a stavu, kdy je vyhledávač schválen, existují pádné důvody, proč ocenit legitimní odkazy nofollow.

1. Provoz je provoz, bez ohledu na atribut odkazu

Odkazy nofollow mají výhody, které přesahují SEO, a jednou z hlavních je přesměrování návštěvnosti na váš web.

Konečným cílem linkbuildingu je vytvořit příležitosti pro lidi, aby objevili váš web, podívali se na něj, přidali se k vašemu angažovanému publiku a převedli na prodej.

Z tohoto pohledu je stěží důležité, co je v rel atribut, pokud odkaz přiměje někoho kliknout na něj a navštívit některou z vašich stránek.

Odkazy vedou k většímu počtu odkazů, což zvýší vaše hodnocení, a na původní odkaz nofollow lze odkazovat na jiných webech jako odkaz dofollow, zvláště pokud byl originál umístěn na web s vysokou návštěvností. Odkazy vedou k návštěvnosti, návštěvnost vede k zapojení a zapojení vede k zisku. Není zvýšení celkové návštěvnosti vašeho webu smyslem SEO?

Nesnižujte obrovskou potenciální hodnotu návštěvnosti z doporučení z nofollow odkazu na správné platformě. Například citace nebo externí odkaz z článku na Wikipedii bude odkazem nofollow, ale zamyslete se nad tím, že Wikipedie je často jedním z nejvyšších výsledků vyhledávání a jedním z prvních kliknutí pro mnoho lidí zkoumajících jakékoli dané téma. To je odkaz, který může vyvolat velký zájem o vaše stránky, i když přímo nevytváří odkazovou šťávu.

2. Link Juice musí proudit

Když už mluvíme o odkaz šťáva, nepředpokládejte automaticky, že odkazy nofollow nedělají nic, aby vám pomohly je vytvořit. „Odkazová šťáva“ je termín pro SEO pro hodnotu, kterou propůjčuje jedna stránka odkazující na druhou – pokud na váš web odkazuje mnoho autoritativních webů, získáváte spoustu odkazové šťávy.

Teoreticky, když se díváte na odkaz nofollow, kohoutek je vypnutý a z upstreamové stránky neprochází žádná šťáva. Vyhledávače se na to dívají rel atribut a přimhouřit oko.

Ve skutečnosti jsou vyhledávače o něco složitější.

Celková frekvence a umístění odkazů nofollow se zohledňují ve výpočtech celkového hodnocení stránek vyhledávačů, zejména pokud je hostitelská stránka považována za „směrodatnou“.

Jak však již bylo zmíněno, nejlepším způsobem, jak z nofollow vymáčknout šťávu z odkazů, je generovat provoz a vést k dalším webům, které vás propojují.

Dobrým způsobem, jak přemýšlet o tom, jak odkazy nofollow zapadají do metafory odkazové šťávy, je myslet si je jako vytváření potrubí a cest, kterými bude brzy proudit šťáva z odkazů z jiných webů.

3. Google je zde, zkuste se chovat přirozeně

Špičkové vyhledávače, jako je Google, občas penalizují webové stránky, které se ve svých pokusech o hru se systémem snaží až příliš nestydatě, například vytvářením příliš mnoha zpětných odkazů dofollow.

Míchání se zpětnými odkazy nofollow vyvolává menší dojem, že web pouze vytváří zpětné odkazy pro výhody SEO.

S ohledem na to může uvážlivé používání hodnoty nofollow pomoci Googlu ujistit, že neděláte žádné podvody a není důvod penalizovat vaše skóre PageRank.

Mezitím všechny tyto zpětné odkazy stále dělají to, co umí nejlépe – to, k čemu měly odkazy vždy původně sloužit – získávají více kliknutí a koulí na více stránek na vašem webu.

4. Autorita vždy vítězí

metriky, podobně jako autorita domén a stránek, Alexa Ranka další způsoby měření potenciálu vašeho webu nemají přímý vliv na to, jak Google a další velké vyhledávače hodnotí váš web na stránkách s výsledky vyhledávání.

Jiné služby seznamování, adresáře a inzerenti je však mohou považovat za velmi užitečné, pokud jde o rozhodování, zda s vámi obchodovat či nikoli. Odkazy Nofollow se při výpočtu těchto metrik často počítají spolu se zbytkem vašich zpětných odkazů.

Mnoho odkazů nofollow vám tedy může pomoci zlepšit autoritu vašeho webu a zlepšit metriky, což vede k vyšší návštěvnosti a novým obchodním příležitostem.

Kromě toho je vysoká pozice Alexa vždy silným prodejním místem, pokud jde o prodej zpětných odkazů nebo hostování obsahu na vašich vlastních webových stránkách.

Pomáhají také nevyčíslitelnými způsoby. Čím více lidí uvidí vaše stránky propojené, navštíví vaše stránky a najde na nich kvalitní obsah, tím je pravděpodobnější, že budou nadále navštěvovat, sdílet vaše odkazy ve svých sociálních kruzích a hledat důvody, proč se zapojit, přihlásit se k odběru a zůstat tam.

Lidem, kteří se zabývají vaším obsahem, je jedno, jestli jsou odkazy na váš web nofollow nebo dofollow – ani to nekontrolují. Chtějí pouze kvalitní obsah na webu, kterému mohou věřit.

Závěrečné myšlenky na odkazy Nofollow a SEO

Buďme upřímní. Není nic vzrušujícího, než získat prominentní odkaz dofollow z velmi populární a respektované webové stránky. To je SEO sen.

Ale zatímco čekáte na kouzelné okamžiky, jako je tento, nezapomeňte přemýšlet o tom, jak pečovat a podporovat méně zřejmé zdroje návštěvnosti, jako jsou odkazy nofollow.

Pro mnoho odborníků na SEO je odkaz nofollow z renomovaného webu cennější než odkaz dofollow z webu s nízkou autoritou domény.

Odkazy nofollow tedy nemusí okamžitě zvýšit vaše hodnocení PageRank, ale tím, že poskytují viditelnost a organickou návštěvnost, mohou nasměrovat lidi na váš web, podněcovat ke sdílení a propojení, které vůle Získejte dofollows a šťávu z odkazů, pomozte vašemu webu udržet si „přirozený“ profil a posílí vaše celkové metriky autority.

Nic z toho není co kýchat!

Takže až příště uvidíte, že se někde objeví odkaz nofollow na váš web, zamyslete se nad potenciálními výhodami pro váš web!

Morgan Taylor řídí SEO ve společnosti Jolly Content. Kromě toho, že provádí vícetisícové obsahové kampaně pro prvotřídní web srovnávače a spravuje více než 200 kusů měsíčně pro několik klientů pro tvorbu odkazů, rád si hraje se svým synem batoletem v Pasadeně v Kalifornii.