Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

4 způsoby, jak ukrást zpětné odkazy konkurentů: Rychlý a praktický průvodce

4 způsoby, jak ukrást zpětné odkazy konkurentů: Rychlý a praktický průvodce

Ve světě sportu se sportovci a týmy navzájem studují, aby poznali silné a slabé stránky svých konkurentů.

Budou sledovat minulé závody a hry, pokusit se pochopit strategie, které používali, a využít toho, co by mohlo fungovat pro jejich vlastní strategii.

Totéž se děje v závodě SEO – jednom z typů online marketingu, kde je konkurence pravděpodobně mnohem tvrdší než v jiných oblastech.

Zde je těžké dosáhnout pokroku ve vaší online viditelnosti, když vaši konkurenti hrají chytře.

Tento příspěvek vám ukáže, jak sledovat a krást zpětné odkazy konkurentů, abyste viděli, kde jsou vidět.

Proč krást zpětné odkazy konkurentů

Existuje několik důvodů, proč můžete chtít „ukrást“ zpětné odkazy vašeho konkurenta.

1. Citace v oboru

Získejte renomované oborové citace, kde jsou zmíněny další dobré značky, a získejte část jejich publika, které by se mohlo líbit právě to, co nabízíte.

Navíc funguje pro stavební úřad jako značku ve vašem oboru a webovou stránku pro rady a služby.

Představme si například, že prodáváte zubní ordinaci ve vaší místní komunitě. Analýzou profilu zpětných odkazů vašeho největšího konkurenta můžete zjistit, že má odkazy z několika dentálních adresářů a recenzních webů.

Můžete se propracovat tímto seznamem jako výchozím bodem pro vaši kampaň na budování odkazů.

2. Kvalitní profil zpětného odkazu

Také zvýšíte kvalitu svého zpětného profilu pomocí relevantnějších zpětných odkazů z webových stránek ve vašem výklenku.

Svůj zpětný profil byste opravdu neměli podceňovat a zanedbávat. Kvalitní profil je cestou ke zlepšení nejen vašeho hodnocení, ale i reputace vaší domény.

3. Posilovač viditelnosti

Zvyšte viditelnost na všech správných místech, jako jsou místa, kde vás může najít vaše publikum a další lidé na vašem trhu.

Váš konkurent získává zobrazení a zákazníky z míst, odkud získal zpětné odkazy.

Proč bys neměl? Využijte společné prostory pro viditelnost.

Definování vašich konkurentů

Než budete moci krást zpětné odkazy svých konkurentů, musíte nejprve vědět, s kým soutěžíte.

Pokud jste tedy ještě neidentifikovali své konkurenty, je dobré začít s průzkumem klíčových slov.

Umístění stránek na stránce 1 Google jsou rozhodně ty, na které byste se měli více dívat. Ale pokud to opravdu chcete hrát chytře, pak nezanedbávejte nikoho, kdo je nad vámi, ať už jste na straně 1 nebo na straně 3 v SERP.

Číst:  5 jednoduchých způsobů, jak sledovat organické hodnocení ve vyhledávačích

Například naše stránky jsou na 15. místě pro klíčové slovo “jaká je značka názvu“ a všechny konkurenty, kteří se umístili přede mnou, by pro mě bylo zajímavé sledovat:

Dalším způsobem, jak zjistit, kdo jsou vaši hlavní konkurenti, je podívat se na nejlepší blogy, které dominují vaší specializaci AllTop.com.

Zde zobrazené weby jsou velcí hráči v oboru, takže pokud sami nesoutěžíte ve velkém, mohou být příliš mimo dosah.

Co ale můžete udělat, je podívat se na jejich profily zpětných odkazů.

Určitě budou mít mnoho menších webů ve vašem oboru, které na ně odkazují, což z jejich profilu zpětných odkazů dělá skvělé místo k nalezení dalších konkurentů.

4 způsoby, jak ukrást zpětné odkazy konkurentů

Nemusíte vyvíjet složité strategie, abyste „utrhli“ pár těchto skvělých zpětných odkazů od svých konkurentů.

Vše, co potřebujete, jsou následující čtyři metody:

  1. Získejte stejný zpětný odkaz jako váš konkurent
  2. Získejte zpětný odkaz z jiné stránky
  3. Získejte nový zpětný odkaz, který váš konkurent nemá
  4. Získejte redakční zpětný odkaz

A protože jsem slíbil, že to udělám prakticky, pojďme se podívat, jak tyto odkazy získat v praxi.

1. Získejte stejný zpětný odkaz jako váš konkurent

Získal váš konkurent úžasný zpětný odkaz ze silné a relevantní stránky?

Je velká šance, že webmaster bude souhlasit s odkazem na vás ze stejné stránky, pokud splníte jeho zájem, poskytnete hodnotu a dobře zapadnete se zbytkem jejich obsahu.

Můžete se například chtít dostat na seznam na stejné stránce zdrojů v oboru nebo v přehledu expertů jako konkurent, což de facto přidává hodnotu obsahu webmastera.

Řekněme, že se v něm objevil váš konkurent tento konečný průvodce zdrojem pro učení SEO.

Pokud byste mohli vyvinout kvalitní zdroj, jako je e-kniha nebo whitepaper, který by lidé mohli použít k tomu, aby se naučili SEO, mohli byste jej nabídnout k zařazení na stránku.

Ale jak to nabízíte?

Tento krok je velmi důležitý zde a u každé další metody na tomto seznamu.

Než vůbec otevřete svého e-mailového klienta, existují dvě jednoduché, ale kritické věci, které musíte udělat, abyste připravili úspěšnou informační kampaň:

  1. Pochopte poselství a obsah značky webmastera. Chcete nabízet obsah, který bude přínosem pro ně, nejen pro vás. Pokud jim to neprospěje, je velmi vysoká šance, že vaši žádost odmítnou.
  2. Pečlivě si prohlédněte stránku webmastera, ze které chcete zpětný odkaz, a případně pokyny pro jejich obsah. Chcete, aby se váš doplněk na stránku perfektně hodil.

Udělejte svou informační zprávu o přidané hodnotě, kterou můžete stávající stránce přinést. Nemusíte zmiňovat svého konkurenta, stačí vysvětlit, proč by váš obsah byl skvělým doplňkem.

Nabídněte také něco na oplátku za laskavost – například zvyšte viditelnost stránky prostřednictvím sdílení na sociálních sítích nebo ji zahrňte do svého zpravodaje.

Číst:  Nejlepší aplikace pro Android a iOS pro vytváření fotomontáží

Zde je příklad šablony, kterou byste mohli chtít použít k oslovení stejného zpětného odkazu jako váš konkurent:

Ahoj, [Name]!

jsem [Your Name] a váš marketingový obsah sleduji X měsíců. Obzvláště se mi líbila vaše stránka se zdroji plánovače obsahu a myslel jsem, že bych tam mohl pomoci.

Ve skutečnosti jsem nedávno aktualizoval svůj vlastní plánovač obsahu, abych svým čtenářům poskytl lepší nástroj pro správu jejich blogů.

Myslíte si, že by si mohl najít své vlastní místo na vašem seznamu plánovačů obsahu? Mám pocit, že by to mohlo být jedno z řešení, které vaši čtenáři hledají.

Byl bych velmi rád, kdybych vaši stránku oživil i na mých sociálních kanálech!

Dejte mi vědět.

Vše nejlepší,

[Your Name]“

2. Získejte zpětný odkaz z jiné stránky

Někdy je odkazující doména skvělá, ale stránka, která odkazuje na vaši konkurenci, není vhodná pro vaši jedinečnou značku a jiná stránka na webu může být vhodnější.

Řekněme například, že vaše firma prodává nástroje produktivity. A jeden z vašich konkurentů prodává marketingový software a má skvělý odkaz z webové stránky ve vašem výklenku.

Jejich odkaz je v článku o nejlepších nástrojích pro automatizaci softwaru pro e-mailový marketing, jako je tento od Venture Harbour:

Článek posuzuje veškerý software a zpětné odkazy na ně s odkazem na doporučení.

Vzhledem k tomu, že prodáváte marketingové plánovače, nikoli software, můžete si na webu udělat trochu průzkumu a najít relevantnější článek, jako je tento o nejlepších aplikacích pro správu času a produktivitu.

Tato stránka je vhodnější pro zpětný odkaz na váš web, takže vše, co musíte udělat, je postupovat podle stejného postupu, jak je popsáno v metodě číslo jedna, ale zacíleno na relevantnější stránku.

3. Získejte nový zpětný odkaz, který váš konkurent nemá

Řekněme, že propojovací doména je silná, ale neexistuje žádný existující obsah, který byste mohli využít, dokonce ani zpětný odkaz konkurence, který jste našli.

Možná konkurent využívá jejich služby a napsal jim posudek, jako např Cihlový marketing případová studie s klientem.

Nemusíte se nutně stát klientem sami, abyste také získali odkaz z jejich stránek.

Místo toho stačí myslet trochu kreativně.

Chytrý nápad je získat zcela nový odkaz, který se liší od toho, který pro sebe získal váš konkurent.

Můžete například napsat příspěvek hosta na webu nebo být protagonistou příspěvku založeného na rozhovoru, jako je tento:

V tomto případě zpětný odkaz nese značku nofollow, ale hloubka rozhovoru je sama o sobě silným faktorem viditelnosti. Byl by to skvělý zpětný odkaz ke krádeži.

Když navrhujete webmastery pro příspěvky hostů a rozhovory, je důležité velmi jasně formulovat hodnotu, kterou přidáváte jejich webu.

Číst:  Maximalizujte výdělky: Jak efektivně zpeněžit newsletter

Co můžete na jejich web a publikum přinést, co ještě nikdo jiný nepřinesl?

Se všemi požadavky na spam, které denně zaplavují jejich schránky, musíte vyniknout.

Zejména u příspěvků pro hosty je lepší předložit svůj nápad webmasterovi poté, co si blog prostudujete, abyste mohli lépe zdůraznit, jak pomůžete jejich čtenářům.

A nezapomeňte přidat přihlašovací údaje do svého prezentačního e-mailu – prokázání vaší odbornosti, autority a důvěry je po aktualizaci Medic z roku 2018 ještě důležitější.

4. Získejte redakční zpětný odkaz

Tyto zpětné odkazy jsou zcela na správci webu.

Možná byl například váš konkurent označen jako zdroj některých dat s organickým kontextovým zpětným odkazem. Měli štěstí, dostali jackpot!

Ale není snadné vyžádat si zpětný odkaz od vlastníků webových stránek – mnozí dokonce na svých webových stránkách uvedou, že tento druh linkbuildingové praxe neakceptují (to se stává).

Zde tedy můžete dát webmasterům vědět o skvělém zdroji, který jste vytvořili a který by je mohl zajímat, ale rozhodnutí o propojení nechte na nich. O zpětném odkazu se vlastně ani nezmiňujte.

Mezi nejlepší druhy zdrojů, které lze propagovat, patří infografika, bílé knihy, e-knihy nebo nějaký jedinečný výzkum nebo data, která jste získali.

Webmasteři častěji odkazují na originální, hloubkový a aktuální obsah.

Ujistěte se tedy, že ten váš zaškrtává všechna tato políčka a že je prezentován přitažlivým a přesvědčivým způsobem. Chcete, aby se vlastník webu zamiloval do vašeho obsahu a cítil se nucen na něj odkazovat.

Když vytváříte svou informační zprávu, dejte jim vědět, proč jste shledali jejich web tak atraktivní a v souladu s vaším vlastním webem a značkou a že byste mohli spolupracovat, abyste jejich čtenářům přinesli větší užitek a hodnotu.

Zde je příklad hřiště:

“Ahoj, [Name]!

Jsem čerstvým čtenářem vašeho blogu a sleduji vaše aktualizace [topic] s velkým zájmem.

Protože vidím – a oceňuji –, že ve svých článcích používáte spoustu dat, chtěl jsem vám sdělit, že jsme s mým týmem právě vydali nový výzkumný dokument o [topic] které by vám mohly pomoci.

Samozřejmě oceníme jakoukoli zpětnou vazbu z vaší strany! Děkuji za přečtení. 🙂

Nejlepší,

[Your Name]”

Závěrečné myšlenky o krádeži zpětných odkazů konkurentů

Jak vidíte, existuje spousta způsobů, jak ukrást zpětné odkazy konkurentů a nechat se vidět širším publikem.

Čím chytřeji budete hrát, tím větší viditelnost získáte na svém trhu.

A když vás konkurence hodně vidí, může se dokonce zrodit zajímavá partnerství nebo spolupráce.