Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

5 důvěryhodných tipů pro outsourcing linkbuildingu bez rizika

5 důvěryhodných tipů pro outsourcing linkbuildingu bez rizika

Outsourcing se může zdát jako sprosté slovo. Vykouzlí obrazy “expertů” na Fiverr s pochybnými dovednostmi nebo levné zahraniční pracovní síly pracující v manufaktuře.

Ale ten obrázek je celý špatně.

Pro mnoho obchodníků byl outsourcing odpovědí na jejich modlitby – zejména pokud jde o linkbuilding.

Budování odkazů je jedním z těch úkolů, které chvíli trvá, než se rozběhnou.

Musíte tomu věnovat spoustu času, energie a prostředků, abyste to udělali správně.

A den prostě není dost hodin, mám pravdu?

Ale tím, že zadáte svou strategii pro budování odkazů na SEO agenturu nebo profesionála, můžete dosáhnout výsledků, o kterých sníte, aniž byste museli obchodovat se svým drahocenným časem.

Zde je návod, jak můžete outsourcovat vytváření odkazů, aniž byste ohrozili kvalitu své kampaně.

Výhody outsourcingu vašich kampaní pro budování odkazů

Kdybych se vás zeptal, jaká je vaše největší marketingová výzva, vsadím se, že je velká šance, že vaše odpověď souvisí s časem.

Přesněji řečeno, nemít toho dost.

Největší výhodou outsourcingu vašich linkbuildingových kampaní někomu jinému je všechen čas ušetříte a může dát na implementaci dalších SEO strategií.

Ale pokud stále nejste přesvědčeni, zde jsou další čtyři důvody, proč byste měli zvážit outsourcing vašeho linkbuildingu na profesionála:

1. Ušetřené peníze: Ačkoli budete muset platit poplatky (obvykle měsíční zálohu) za outsourcing linkbuildingu, tyto náklady jsou často levnější než hodinová sazba vašeho podniku za zaměstnance plus náklady na nezbytný software a nástroje.

2. Vypůjčená odbornost: Pokud nemáte za sebou roky zkušeností s budováním odkazů, můžete zadávat zakázku někomu, kdo zná toto odvětví, na T. To znamená, že budování odkazů bude efektivnější a bude mít větší šanci na úspěch.

3. Méně starostí: Odborník na linkbuilding se s menší pravděpodobností dostane do SEO dilemat, že? To znamená, že můžete snížit tlak na své kampaně a cítit se pohodlněji se strategií SEO.

4. Zvuková deska pro nové nápady: Pokud máte převratný nápad, který byste rádi vyzkoušeli, požádejte svého partnera pro budování odkazů, aby jej prověřil – a zabrání vám plýtváním penězi.

Kdy mám outsourcovat Link Building?

Pro mnoho lidí zní myšlenka outsourcingu jejich linkbuildingových kampaní jako splněný sen.

A i když může nabídnout skvělé výhody, o kterých jsem mluvil dříve, je stále moudré si to promyslet, než začnete hledat agenturu nebo profesionála pro budování odkazů. Outsourcing není vždy tím správným krokem pro vaše podnikání.

Zde je návod, jak se můžete rozhodnout, zda byste měli (nebo neměli) outsourcovat vytváření odkazů:

Outsourcing linkbuildingu, pokud:

 • Nevíte, jak vytvářet odkazy
 • …Nebo chcete více odborných znalostí od odborníka
 • Nejste schopni škálovat svou aktuální strategii
 • Máte rozpočet na outsourcing
 • Máte čas najít si renomovanou agenturu

Nezadávejte outsourcing linkbuildingu, pokud:

 • Děláte to čistě proto, abyste měli nulovou odpovědnost
 • Nemáte rozpočet
 • Nemáte čas prověřovat nové agentury
 • Jsi šílenec v ovládání!

Stephen Hockman, prezident a zakladatel společnosti Spolehlivý Joe, mi vyprávěl příběh o tom, jak si uvědomil, že je čas outsourcovat linkbuilding své společnosti. Řekl:

„Když jsem se pokoušel vytvořit vlastní linkbuilding, trávil jsem hodiny tím, že jsem procházel Googlem, abych našel příležitosti pro příspěvky hostů, prohlížení stránek a shromažďování e-mailových adres. Pak bych to prošel a osobně každému napsal e-mail, abych zjistil, jestli bych mohl napsat příspěvek pro hosty na stránky.

Celý tento proces by mi zabral asi tři dny a míra odezvy, kterou jsem získal, byla docela nízká – asi 5 %.

Pak jsem musel trávit čas psaním příspěvků hostů, aby se objevily na webech, které odpověděly. Navíc veškerá ta práce spočívala v získávání zpětných odkazů na jednu stránku mého webu.

Můžu vám říct, že jsem opravdu nerad dělal linkbuilding. Celý proces byl pro mě únavný a nudný. Věděl jsem, že se bude muset něco změnit, pokud chci rozšířit své podnikání.

Při rychlosti, kterou jsem šel, by mi trvalo šest měsíců nebo déle, než bych se zaměřil na vytváření odkazů na své stávající stránky webu, aniž bych dělal cokoli jiného.

Najal jsem tedy tvůrce odkazů, aby za mě udělal všechny tyto informace. Tato osoba najde potenciální zákazníky, kontaktuje vlastníky stránek, píše příspěvky hostů atd., zatímco já sedím a soustředím se na to, v čem jsem dobrý.

Funguje to dobře a každý měsíc mi tvůrce odkazů posílá zprávu s odkazy, které získal pro můj web.

S tímto typem pracovního vztahu nemohu být šťastnější a moje podnikání díky tomu roste mnohem rychleji.“

5 důvěryhodných tipů pro outsourcing linkbuildingu bez rizika

Jakmile zjistíte, zda je outsourcing linkbuildingu směr, kterým se ubíráte, můžete se obávat rizika, které je s tím spojeno.

Číst:  Jak smazat příspěvky z Facebooku

V nešťastném světě kde SEO podvody jsou rozšířenéje moudré nepředpokládat, že každý, kdo říká, že je dobrý v SEO, ve skutečnosti je.

Ale najít novou agenturu nebo odborníka na SEO, který vás nenechá nést tíhu jejich nedostatku zkušeností, není problém.

Použijte těchto pět tipů, abyste zjistili, zda agentura, kterou vyšetřujete, stojí za vaše peníze – a nenechá vás ošklivým trestem od Googlu.

1. Proveďte svůj výzkum

Reputace je v SEO zásadní. Je to způsob, jakým Google určuje, kde se web umístí v SERP – a stejnou filozofii byste měli dodržovat i při hledání nového tvůrce odkazů.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit pověst agentury? Podívejte se na jejich online přítomnost.

Agentury pro tvorbu odkazů by měly znát výhody a nevýhody SEO (a jak to ovlivňuje hodnocení), takže se podívejte na stránky, které se umísťují na stránce 1, kde najdete výrazy jako „SEO agentura [your city]“nebo”linkbuildingová agentura [your city].”

Vzhledem k tomu, že již mají hodnocení – a Google jim důvěřuje – ukazuje to, že musí něco dělat správně.

Můžete se také podívat na celkovou online pověst vaší potenciální agentury.

Mají seznamy adresářů s dobrými recenzemi? Jsou aktivní na sociálních sítích? Zveřejňují na svém vlastním blogu podrobný a dlouhý obsah?

Všechny tyto prvky vám pomohou vytvořit si přesný obrázek o tom, jací jsou – a o taktice, kterou používají.

Také byste měli vyhledejte případové studie nebo posudky zákazníků. Tito dokazují, že jejich strategie funguje, přináší výsledky a co je důležitější, nejste jejich první rodeo.

Najděte je pomocí vyhledávání na webu: “site:URL.com + případové studie” nebo “site:URL.com + reference.”

Pokud vaše výsledky nepřinesou nic cenného, ​​nestyďte se – zeptejte se přímo agentury.

Koneckonců jsou to vaše těžce vydělané peníze, které investujete, a vy máte právo vědět, komu své peníze předáváte.

Je pravděpodobné, že agentura, které outsourcujete, je bude mít k dispozici pro nové dotazy.

Pokud ne, je to důvod k obavám. Renomované agentury by byly hrdé na to, že se mohou pochlubit svou prací – a za jejich důvodem, proč říci ne, bude pravděpodobně pochybný důvod.

2. Vědět, kolik byste měli platit

I když je lákavé hledat levnější možnosti outsourcingu, je důležité si uvědomit, že zde platíte za kvalitu – a kvalita není levná.

Pokud hledáte weby jako Fiverr nebo People Per Hour pro outsourcing linkbuildingu, mám jednu radu: Ne.

Tyto stránky jsou plné SEO podvodníků, a pokud jde o levný outsourcing, skutečně dostanete to, za co zaplatíte.

Číst:  Co dělat s novým smartphonem Android

Místo toho zaplaťte o něco více za renomovanou agenturu, která vám nevezme peníze, nezničí vaše hodnocení a neudělá běžce.

Podle Údaje o růstové rampěprůměrné poplatky za SEO 76-150 USD za hodinunebo 1 000 – 2 000 $ měsíčně.

Pokud tedy chcete někoho legitimního a důvěryhodného, ​​kdo opravdu ví, co dělá, měli byste očekávat, že za jejich služby propojení budov zaplatíte zhruba tolik.

3. Vyhněte se těm, kteří používají Black Hat SEO

Black hat SEO je jakýkoli typ spamové SEO taktiky, která je navržena tak, aby přiměla vyhledávače k ​​odměňování webu s vyšším hodnocením. To zahrnuje triky jako:

 • Vycpávání klíčových slov
 • Předení obsahu pro příspěvky hostů
 • Falešné výpisy adresářů

Netřeba dodávat, že byste se měli vyhýbat všem agenturám pro vytváření odkazů, které tyto taktiky implementují – riskovali byste, že váš web bude potrestán Googlem.

Ačkoli je black hat SEO stále tvrdší, protože algoritmus Google je chytřejší, nepředpokládejte, že všechny agentury jsou renomované. Mnozí budou nabízet služby černého klobouku pod jiným jménem.

Zeptal jsem se Steva Brownlieho, ředitele poradenství v agentuře linkbuilding Reach Creator, proč tomu tak je. Řekl:

„Bohužel pro průmysl SEO existuje mnoho poskytovatelů, kteří hrají tento druh hry.

Dokonce i některé agentury jsou podvedeny lidmi, kteří prodávají hacknuté odkazy jako „příspěvky pro hosty s bílým kloboukem“, když chtějí outsourcovat jejich vytváření odkazů. To znamená, že svým klientům prodávají potenciálně podvodnou a možná ilegální službu jako práci s „bílým kloboukem“.

Velkým varovným signálem je pro mě každý, kdo tvrdí, že je „bílý klobouk“, ale pak nabízí zcela nepraktickou, levnou a snadnou službu pro budování odkazů.

Zapojení do myšlení webmastera skutečně pomáhá vymýtit podezřelé prodejní stránky. Kdybyste byli prominentní místní právnickou firmou, opravdu byste prodávali odkaz na konkurenci na tři roky starý článek na vašem blogu za 25 dolarů?

Pokud ne, měli byste být podezřívaví, když je k dispozici. A obzvláště podezřelé, když je nabídka prakticky neomezená.“

Těmto riskantním agenturám se můžete vyhnout tím, že požádáte o jejich proces vytváření odkazů před uvedení pera na papír na vaši smlouvu.

4. Dejte si pozor na přílišné sliby

Zde je bomba pravdy v oblasti SEO: Je velmi obtížné (v podstatě nemožné) zaručit vysoké hodnocení pomocí jakékoli taktiky SEO, kterou používáte – včetně vytváření odkazů.

Bylo prokázáno, že odkazy ovlivňují hodnoceníale také mnoho dalších faktorů – a některé z nich mohou být mimo vaši kontrolu, například:

Z tohoto důvodu se vyhněte tvůrcům odkazů a agenturám, které zaručují jakékoli výsledky, jako je zvýšení pozice v hodnocení klíčových slov nebo posílení vaší domény.

Je to něco, co nejsou schopni udělat, a spíše taktika, jak vás dostat do smlouvy a předat vaše peníze (což, pokud jste to nehádali, je situace, ve které rozhodně nechcete být).

Místo toho se držte agentur, které jsou upřímný ohledně časových plánů a výsledků.

Pamatujte: „Implementace může trvat několik měsíců“ je mnohem lepší a pravděpodobnější než „toto se za týden umístí na 1. stránce“.

5. Nastavte jasná očekávání na obou stranách

Poslední věc, kterou musíte udělat, je stanovit jasná očekávání na obou stranách. Vy i oni by měli mít jasno v:

 • Cíle, kterých se snažíte dosáhnout (nebo důvod, proč outsourcing)
 • Jak často budete komunikovat
 • Jak budete komunikovat
 • O čem budou hlásit (známé také jako KPI)
 • Jak často budete dostávat hlášení

Zeptal jsem se Paula Bearda, vedoucího marketingu digitální agentury Dosáhněte designuabyste si se mnou o tomto procesu popovídali.

Souhlasil s tím, že majitelé firem by měli vědět, co dostávají, než budou souhlasit s dohodou, řekl:

“Všichni klienti chtějí, aby jejich očekávání byla nastavena před investicí. A je to tak správně – dobří marketéři by měli vždy myslet na růstové cíle a návratnost investic. V SEO je bohužel tolik neznámých, že je velmi obtížné stanovit cíle a časové rámce.”

I když chápu pokušení slibovat, každá důvěryhodná agentura by měla místo toho vysvětlovat proměnné a výzvy. Vždy jsem zjistil, že většina potenciálních klientů oceňuje upřímnost.

Nespoléhejte se jen na dobrou vůli, že tato očekávání prosadíte – dejte jim smlouvu, právně závazný dokument, na který se můžete spolehnout, pokud vaše agentura nepřitáhne jejich váhu.

Číst:  Zapojení zákazníků do SaaS: Strategie pro udržení uživatelů

Nechcete platit 1 000 $ měsíčně + měsíčně agentuře, která neposkytuje službu, kterou slíbili.

Poznámka k měření úspěchu

Možná si pamatujete, že dříve jsem se dotkl toho, jak nulová odpovědnost je důvodem, proč se vyhnout outsourcingu vašeho linkbuildingu.

To je velmi důležité pochopit.

Bez ohledu na to, jak velká část vaší strategie je outsourcována, nikdy nezavírejte oči a předpokládejte, že váš nový tvůrce odkazů udělá vše, co říkají.

I když jim platíte za péči o vaše kampaně, stále je vaší povinností zajistit, aby se vám investice vrátily – a že strategie, kterou používají, nezpůsobí z dlouhodobého hlediska problémy.

Použijte tedy nástroj, jako je Ahrefs, ke sledování odkazů, které vytvářejí, a ujistěte se, že se jedná o typy odkazů, které chcete pro svůj web.

Zde najdete každý zpětný odkaz směřující na váš web. Navíc vám Ahrefs bude automaticky zasílat e-mailová upozornění ke sledování nových přírůstků, takže budete vždy v obraze.

Pete McAllister, ředitel ve společnosti RoundSharkmi řekl tři výmluvné znaky, které byste měli hledat ve svém profilu zpětných odkazů, abyste našli riskantní agenturu pro budování odkazů:

1. “Weby odkazující na klienty, které mají velké množství článků, všechny s různými tématy a bez návaznosti. To je to, co je klasifikováno jako “obecný” blog, který je v podstatě vytvořen za účelem umístění SEO odkazů.

2. Webové stránky odkazující na klienty, které mají velký objem odkazů a vysoké metriky marnosti, jako je síla domény Moz, ale žádný provoz z organického vyhledávání. Toto je další známka blogu vytvořeného pro propojení nebo PBN.

3. Varovným signálem je také velký příliv webových stránek, které odkazují na klienty, aniž by došlo k nějaké znatelné zpravodajské události. Neobvyklé skoky v odkazech bez významné firemní události nebo změny jsou obvykle známkou placeného nebo soukromě kontrolovaného linkbuildingu.“

Pokud si všimnete, že se přidávají skvělé odkazy, je to skvělé! Vybrali jste skvělou agenturu pro budování odkazů. Buďte na sebe hrdí!

Pokud si však všimnete nekvalitních odkazů, které se proplétají do vašeho profilu zpětných odkazů, zeptejte se agentury, zda je vytvořila (některé odkazy mohou přijít organicky).

Dejte jim varování, pokud ano, a vypalte je, pokud se to bude opakovat. Nechcete do svého profilu cpát tuny spamových odkazů, abyste je později museli prosévat a distancovat se od nich.

Nikomu to neprospěje – natož pak vaší věci.

Jak můžete vidět, outsourcing linkbuildingu není nejsložitější úkol na světě, ale také to není proces, nad kterým by se dalo pokrčit rameny.

Najít renomovanou linkbuildingovou agenturu nebo profesionála není žádná maličkost – zvláště když je svět SEO plný podvodníků až po okraj.

Vždy si dávejte pozor na to, komu předáváte rozpočet na SEO vaší firmy. Musí být důvěryhodní a měli by projít všemi pěti zde uvedenými testy.

Pokud selžou, nevěřte jim svůj čas – nezáleží na vašem webu a penězích!