Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

5 způsobů, jak implementovat SEO do vaší strategie příchozího marketingu

5 způsobů, jak implementovat SEO do vaší strategie příchozího marketingu

Zatímco klasické reklamy přinášejí výsledky pouze tehdy, když investujete, dobře naplánovaná inbound marketingová strategie může přilákat klienty i tehdy, když jí nevěnujete svůj čas nebo peníze neustále. A to není jediná výhoda.

To samozřejmě neznamená, že inbound marketing je zdarma. Může chvíli trvat, než si vypěstujete potřebné dovednosti a zkušenosti, abyste byli schopni tuto formu strategie správně využít.

SEO, zkratka pro Search Engine Optimization, hraje zásadní roli v efektivním inbound marketingu. Jak můžete implementovat SEO do své inbound marketingové strategie a jaké jsou skutečné výhody? Pokračujte ve čtení a dozvíte se to.

Co je Inbound Marketing?

Inbound marketing funguje jako magnet pro vaše klienty. Jde hlavně o velmi kvalitní obsah, který pomáhá lidem řešit problémy, a často to znamená dát hodnotu zdarma nebo výměnou za kontaktní údaje. Toto jsou základní kroky, než se pokusíte cokoliv prodat.

Porovnejte to s outbound marketingem (aka prodejem), kde je nabízení nabídky okamžité, bez ohledu na to, zda vyhlídky projevily předchozí zájem nebo ne. S inbound marketingem přitahujete lidi, kteří se již o dané téma zajímají a pravděpodobně se již zabývají problémy, které může vaše nabídka vyřešit.

Inbound marketing zahrnuje:

 • blogování
 • sociální média
 • generování potenciálních zákazníků e-mailem
 • SEO
 • olověné magnety

Inbound marketing je především o udržování vztahů. Tím, že poskytujete skutečně cenné informace, vás lidé vidí jako odborníka, kterému mohou důvěřovat, což jim pomáhá přesvědčit je, aby nakupovali u vás, a nikoli od kohokoli jiného.

Zdroj: Racek

Podle Invesp, průměrné náklady na potenciálního zákazníka po pěti měsících stálého příchozího marketingu poklesnou o 80 %. Je to dlouhodobá hra!

Abych to shrnul, hlavní výhody inbound marketingu jsou:

 • neustálý příliv nových potenciálních zákazníků (návštěvníci webu, e-mailové kontakty, sledující na sociálních sítích),
 • budování značky a autority (vytváření užitečného obsahu nebo budování hodnotných zmínek o značce),
 • budování a udržování vztahů (odeslání e-mailové odkapávací kampaně nebo komunikaci na sociálních sítích).
Číst:  4 způsoby, jak získat zpětné odkazy z webů s vysokým PR

Spoléháte-li se pouze na odchozí techniky, riskujete, že zaostanete za konkurencí, protože vaše cílové publikum s nimi má vztah a vidí je jako autoritu v oboru.

Co je SEO?

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je o tom, aby byl váš web atraktivní pro vyhledávače, jako je Google nebo Bing, abyste se umístili výše a získali organickou (bezplatnou) návštěvnost webu.

Jedná se o jednu z nejúčinnějších strategií příchozího marketingu, jak umístit váš obsah před vaši cílovou skupinu.

Věděli jste, že míra prokliku na první pozici na Google SERP (výsledkové stránce vyhledávače) je? 39,6 % – a na páté pozici jen 5,1 %?

Bez optimalizace obsahu ztrácíte čas a peníze.

Jak implementovat SEO do vaší příchozí marketingové strategie?

Jak implementujete SEO do inbound marketingové strategie?

Pojďme se podívat na pět způsobů, které vám mohou pomoci maximalizovat vaše šance dostat se před lidi.

1. Mít rychlý a responzivní web

Kvalita vašeho webu je rozhodující pro vysoké hodnocení, takže se ujistěte, že je rychlý a zároveň responzivní.

Čím déle trvá načítání webové stránky, tím vyšší je její míra okamžitého opuštění (procento návštěvníků, kteří opustí webovou stránku, aniž by provedli nějakou akci) bude raketově stoupat. Google odhalil že pravděpodobnost okamžitého opuštění se zvýší o 90 %, když se doba načítání stránky zvýší z jedné na pět sekund.

Ale proč je to důležité pro SEO? Protože vysoká míra okamžitého opuštění může naznačovat, že uživatelé nepovažují stránku za užitečnou, její hodnocení v očích vyhledávačů poklesne.

Existuje mnoho důvodů, proč může být váš web pomalý. Skvělým prvním krokem je provést test rychlosti a zjistit, jaká doporučení dostanete.

Pak se také musíte ujistit, že váš web je optimalizován pro různá zařízení. Když uslyšíte, že váš web musí být responzivní pro mobily, znamená to.

Roboti Google, kteří analyzují a vyhodnocují váš web, se starají více o jeho mobilní verzi než o desktop. Většina vyhledávání na Googlu totiž probíhá prostřednictvím mobilních telefonů.

Zdroj: Oberlo

2. Proveďte pravidelný průzkum klíčových slov

Pouhé vytváření obsahu kolem témat, která vaše publikum zajímají, nestačí. Musíte vědět, jaké otázky mají v hlavě a jak je zadávají do vyhledávacího pole, když hledají konkrétní téma.

Číst:  Nálepky WhatsApp, jak je vytvořit pomocí iPhone a Android

Proto musíte najít sadu klíčových slov a teprve poté kolem nich vytvořit obsah. Nejlepším způsobem, jak postupovat při průzkumu klíčových slov, je nejprve křišťálově jasné porozumění vaší cílové skupině. Co vaše ideální zákazníky zajímá? Jaké mají problémy? Co zvažují před nákupem produktů nebo služeb, jako jsou ty vaše?

Chcete-li odpovědět na tyto otázky, možná se budete muset ponořit hlouběji do Google Analytics a Google Trends a udělat si vlastní průzkum zákazníků a trhu. Na základě těchto údajů můžete vytvořit sadu klíčových slov, která poslouží jako pevný základ pro plánování vašeho obsahu. Nezapomeňte pravidelně aktualizovat a optimalizovat sadu klíčových slov, protože trendy ve vyhledávání se neustále mění.

3. Povolen pouze vysoce kvalitní obsah

Nalezení správných klíčových slov je jen částí úspěchu: nezapomeňte, že tvoříte obsah pro lidi. Nacpat to klíčovými slovy vám nepřinese lepší výsledky. Google to dokáže rozpoznat a potrestat vás za to. A buďme upřímní, číst stále dokola stejná 2-3 slova také není pro čtenáře zrovna příjemný zážitek.

Klíčová slova mohou pomoci přivést lidi na váš web, ale když už tam jsou, je na kvalitě vašeho obsahu, aby si udrželi jejich pozornost a v ideálním případě je převedli. Ujistěte se, že poskytujete odpovědi, které hledali; jinak je vaše snaha zbytečná. Každý obsah musí být hodnotný, výstižný a vysoce kvalitní.

To znamená nejen relevantní informace jdoucí hlouběji do tématu, ale také kvalitní text bez chyb a výplňových slov, s relevantními videi a obrázky.

Udržujte návštěvníky v zapojení tím, že jim nabídnete související obsah nebo hlubší know-how se soubory ke stažení výměnou za jejich e-mailové adresy.

Vysoce kvalitní a podrobný obsah může často snížit počet požadavků směrovaných na server tým zákaznických služeb.

4. Vymyslete vysoce optimalizované tituly

Strukturování článků je zásadní jak pro vyhledávače, tak pro čtenáře. Ujistěte se, že v názvech stránek používáte primární klíčová slova.

Klíčová slova by se také měla objevit v následujícím:

 • úvod
 • hlavní text
 • meta název a popis
 • URL

Názvy jsou také nezbytné, aby pomohly čtenářům napovědět, co celý článek říká. Výsledky z Výzkum NN Group ukázal, že 79 % čtenářů skenuje stránku, na kterou narazili jako první.

Číst:  Jak hrát The Crew 2

Dlouhý text bez jakékoli struktury může lidi odradit od čtení, a tím zvýšit míru okamžitého opuštění. Buďte proto při vytváření nadpisů opatrní, pište krátké odstavce (pět až šest řádků je více než dost), důležité informace označte tučně a používejte odrážky, když to dává smysl.

5. Relevantní Link-Building

Podle Googledůležitou součástí identifikace, zda je stránka relevantní a důvěryhodná, je „pochopení, zda jiné prominentní webové stránky odkazují nebo odkazují na jejich obsah.

Zpětné odkazy můžete vidět jako hlasování o relevanci pro váš web. A čím relevantnější stránky odkazují na váš obsah, tím vyšší je vaše šance na lepší umístění ve vyhledávačích.

Proto je nezbytné:

 • vytvářet hodnotný obsah, na který stojí za to odkazovat
 • mít strategii pro vytváření odkazů, která vám pomůže získat více zpětných odkazů

Zdroj: Backlinko

Budování odkazů rozhodně vyžaduje úsilí, ale z dlouhodobého hlediska vytváří obrovskou výhodu nad vašimi konkurenty.

Hledejte příležitosti mezi weby s vysokou autoritou. Můžete začít tím, že nabídnete ohlasy na software, který používáte, výměnou za to, že na něj vložíte zpětný odkaz, budete blogovat jako host, sdílet články svého blogu na fórech nebo ve skupinách na Facebooku nebo také hostovat v podcastech nebo se účastnit rozhovorů.

souhrn

Implementace SEO do vaší inbound marketingové strategie zvýší její efektivitu. Není žádným tajemstvím, že inbound marketing vyžaduje úsilí a čas. Lidé vás však mnohem snáze najdou, když optimalizujete svůj web a veškerý obsah, který vytvoříte.

Zajistěte, aby byl váš web rychlý a responzivní, vytvářejte dobře strukturovaný a kvalitní obsah na základě výzkumu klíčových slov a pracujte na získávání zpětných odkazů z relevantních stránek. Díky tomu si vybudujete svou značku jako autoritu v oboru a zajistíte nepřetržitý přísun nových potenciálních zákazníků pro vaše podnikání.