Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

6 e-mailových šablon, které vám pomohou získat zpětné odkazy v každé situaci

6 e-mailových šablon, které vám pomohou získat zpětné odkazy v každé situaci

Věnujete svému osvětovému úsilí dostatek času a pozornosti?

Pravdou je, že pro mnoho podniků tento úkol ustupuje do pozadí jiných priorit digitálního marketingu.

Což je opravdu škoda.

Efektivní e-mailová kampaň zůstává jedním z vašich nejúčinnějších nástrojů pro získávání vysoce kvalitních zpětných odkazů, budování myšlenkového vedení, zvyšování důvěry a zlepšování SEO.

Úspěšná propagace je ale náročná.

Chcete-li ze zpětných odkazů vytěžit maximum, chcete oslovit renomované weby, které mají zdravou návštěvnost a které budou odkazovat na váš obsah v dobře napsaných a relevantních příspěvcích.

Tyto stránky však mají tendenci mít spoustu bloggerů a vlastníků webových stránek, kteří je každý den oslovují a žádají o zpětné odkazy.

Tak jaká je odpověď?

Musíte se stát strojem na předkládání obsahu a musíte vyniknout.

Můžete začít vytvořením knihovny e-mailové kontaktní šablony které můžete použít v různých scénářích.

Podělím se s vámi o šest svých vlastních, které si můžete vzít, vyladit a používat, jak chcete!

Několik pokynů pro e-mailovou komunikaci

E-mailový dosah není jediný způsob, jak se zapojit do vytváření odkazů, ale je to nejběžnější a nejúčinnější.

Vyžaduje to však více než pouhé hromadné rozesílání e-mailů lidem a žádosti, aby používali váš obsah. Než začnete odesílat e-maily, mějte na paměti následující:

Zde je dobré pravidlo: Představte si, že známý bloger náhodou narazí na článek, který jste napsali.

Rozhodli by se na něj odkazovat bez “zeptání?” Pokud je odpověď ne, vraťte se na rýsovací prkno.

  • Odkazy vyžádejte pouze v případě, že je váš obsah pro čtenáře relevantní.

Rozesílat e-maily všem vlastníkům webových stránek, bloggerům nebo online publikacím, které se jakýmkoli způsobem týkají vaší specializace, není správná cesta. Tak skončíte ve složkách se spamem.

Místo toho chcete cílit na ty, kteří mají publikum, které bude zajímat obsah, který právě vytváříte.

Věnujte zvýšenou pozornost klíčovým slovům, která jsou populární, a obsahu, který je nejvíce zaujme. Chcete nabídnout něco, co se skvěle hodí.

  • Nevyžadujte zpětné odkazy od cizích lidí.

Ne, to neznamená, že musíte být přátelé nebo dokonce superznámí s osobou, které posíláte e-mail.

Znamená to jen, že když si vás vyhledají (a budou), měli by vidět, že je sledujete, zapojujete se do jejich příspěvků na sociálních sítích a možná také odkazujete na jejich obsah.

  • Nikdy neposílejte přikrývky.
Číst:  Jak přidat odkazy nofollow do WordPressu bez pluginu (3 metody)

Najděte si čas a vyhledejte jméno a e-mailovou adresu příslušné kontaktní osoby.

Jakmile provedete průzkum, měli byste vědět, koho oslovit a jak. Aby byl proces co nejúčinnější, můžete zvážit vytvoření několika jednoduchých, flexibilních šablon.

Zde je šest mých vlastních, které používám k zacílení na řadu různých scénářů vytváření odkazů. Můžete si je přizpůsobit podle svých potřeb!

1. Nabídněte exkluzivitu

Tento e-mail vám umožní dát vašemu cíli dar exkluzivity. To je skvělý způsob, jak získat reciprocitu.

Dáváte jim exkluzivní přístup k psaní o vašem obsahu a oni mohou získat své konkurenty. Na oplátku získáte zpětný odkaz a posunete důležitý vztah kupředu.

Váš email může vypadat nějak takto:

ahoj Janice,

Opravdu jsem si užil čtení článku, který jste napsal o nástupu freelancerů. Až do svého týmu přivedu více smluvních pracovníků, budou se tyto informace opravdu hodit.

V souvislosti s tím jsem právě dokončil studii o tom, jak získat nejlepší talenty na volné noze, a udělali jsme skvělou infografiku. Obsahuje opravdu zajímavá data ze tří nezávislých webů, PeoplePerHour, Upwork a Citatior.

Ráda se na vás poprvé podívám, pokud si myslíte, že byste to chtěli tento týden pokrýt!

Užij si víkend!

Amanda

2. Udělejte pro ně celý proces bez námahy

Čas a porozumění jsou někdy skutečnými překážkami.

Zájemce může být naprosto ochoten poskytnout vám zpětný odkaz. Problém je v tom, že nemají dostatek času nebo nemají dostatečné porozumění předmětu, aby mohli psát na vaše téma.

Pokud je dokážete přesvědčit, že jejich publikum bude mít zájem, mohli by být ochotni napsat blog pro hosty.

Získáte zpětný odkaz, který chcete, a oni budou moci svým čtenářům nabízet skvělý obsah, aniž by museli dělat nějakou práci navíc.

Zde je příklad toho, co můžete říci:

Ahoj Jeffe!

Jmenuji se Jeremy a jsem manažerem sociálních médií ve společnosti ABC Leather Goods. Oba jsme loni vystoupili na textilním veletrhu.

Všiml jsem si, že píšete o konkrétních výzvách, kterým čelíte e-commerce podnikání v textilním průmyslu v poslední době. Myslíte si, že někteří z vašich posluchačů by mohli být připraveni na hlubší ponor?

Rád bych pro vás napsal opravdu podrobný článek o dopadu nejnovějších daňových a celních předpisů na nás. Pokud máte zájem, dejte mi vědět! Můžu ti poslat odrážky.

Pozdravy,

Jeremy

3. Ukažte osobní zájem

Pokud pošlete jakýkoli informační e-mail někomu, koho osobně neznáte, vždy pomůže zahrnout poznámku, která mu dá vědět, jak jste s ním nějakým způsobem spojeni.

Číst:  Aktualizace CSGO 2024 & Další důležité informace

Dokonce i něco tak jednoduchého, jako je dát jim vědět, že je sledujete na sociálních sítích nebo že jste se zúčastnili stejné konference.

Někdy je dobré zdůraznit to osobní tím, že ukážete, že skutečně rozumíte cílům příjemce.

Podívejte se na tento příklad:

Ahoj Jenno,

Vaše týdenní příspěvky o potenciálu blockchainu ve zpracovatelském průmyslu byly na mém seznam povinných přečtení déle než měsíc. Je to opravdu skvělá věc!

Viděli jste nejnovější příval směrnic vycházejících ze SEA ohledně kryptoměn? Vzhledem k tomu, že tolik z nás tam pochází materiály, bude zajímavé sledovat, jaký to bude mít dopad.

Každopádně jsem právě zveřejnil rozhovor s významným investorem rizikového kapitálu v Singapuru. Možná byste se rádi podívali. Myslím, že by to mohlo dobře zapadnout do vaší práce.

Užij si víkend,

Amanda

4. Nabídněte Sneak Peak bez dalších závazků

Co uděláte, když najdete cíl, který je pro vás zcela nový? Nemůžete ukázat, že jste s nimi nebo jejich značkou navázali vztah.

V ideálním případě ustoupíte a vybudujete tento vztah, pak vrátit se s nadhozem.

Podle Jamese Daily, obsahového profesionála ve společnosti FlashEssay:

„Jediný problém je, že příležitost je někdy příliš velká. Máte něco, o čem víte, že by bylo pro jejich publikum perfektní, a co by do jejich obsahu zapadlo jako ulité. Co teď?”

Vaším nejlepším krokem může být jednoduše jim nabídnout nahlédnout do něčeho, co jste udělali, bez přímého dotazu. Mohlo by to vypadat nějak takto:

ahoj Steve,

Jmenuji se Jarrod a jsem vlastníkem společnosti Educational Resources, zásilkové společnosti pro vzdělávací hračky.

Dohnal jsem vás blog, a všimli jste si, že vaši čtenáři se často ptají, které hračky jsou vhodné pro jejich děti. Jen jsem vám chtěl dát vědět, že jsem vlastně napsal průvodce právě na toto téma.

Pokud máte zájem se na to podívat, dejte mi vědět. Hned to pošlu.

Dík,

Jardo

5. Nenápadně požádejte o reciprocitu

Povinnost oplácet je silná.

Ve skutečnosti je tak výkonný, že často nepotřebujete přímou žádost. Někdy stačí jen zmínit, že jste pro někoho něco udělali, a on bude chtít udělat totéž.

To může krásně fungovat, pokud jste již někoho obdarovali zpětným odkazem nebo dvěma vlastními.

Číst:  5 funkcí softwaru pro plánování zaměstnanců, které musíte mít

Zkuste něco takového:

ahoj mary,

Jen jsem vám chtěl poděkovat za úžasnou infografiku, kterou jste zveřejnili minulý měsíc. Použil jsem to v příspěvku, který jsem publikoval minulý týden, abych skutečně uvedl některé důležité koncepty týkající se osobních financí. Mám spoustu čtenářů, kteří právě zkoumají koncept důchodového plánování.

Každopádně odkazuji níže na článek, pokud si ho chcete přečíst. Také bych byl rád, kdyby ses podíval na můj blog. Možná bychom mohli v budoucnu na něčem společně pracovat?

Ještě jednou děkuji!

Amanda

6. Ukažte společenskou hodnotu svého obsahu

Někdy je v pořádku se pochlubit. Koneckonců, chytří blogeři a vydavatelé chtějí znát hodnotu vašeho obsahu, než nabídnou tyto cenné zpětné odkazy.

Nebojte se přijít s tím důkazem.

Zde je příklad:

Ahoj Miku,

Děkujeme za skvělý webinář o digitálním marketingu pro živnostníky. Nesmírně mi to pomohlo.

Postupoval jsem podle vašich rad a vytvořil jsem e-knihu na téma péče o potenciální zákazníky v napjaté ekonomice. S potěšením mohu říci, že byl stažen více než 10 tisíckrát. Poslední měsíc byl také v žebříčku první desítky Amazonu ve své kategorii.

Každopádně jsem z toho pár úryvků rozebral a zveřejnil je na svém blogu. Možná by se hodily pro vaše publikum? Dej mi vědět!

Na zdraví!

Amanda

Všimli jste si toho?

Tyto prezentační e-maily nabízejí příjemci tajný vrchol, dávají mu příležitost, která je pro něj exkluzivní, projevují o ně osobní zájem a vytvářejí pocit závazku prostřednictvím reciprocity.

Pokud máte zkušenosti z prodeje a marketingu, pochopíte, že to všechno je chytré prodejní techniky.

Závěr

Abyste získali co nejlepší zpětné odkazy, je klíčové, abyste aktivně oslovovali ostatní.

Pasivní čekání, až lidé propojí váš obsah, je recept na neúspěch.

Místo toho buďte proaktivní a používejte tyto šablony pro e-mailovou komunikaci ke zlepšení své strategie SEO, vystavení obsahu novému publiku a vytvoření silného myšlenkového vedení ve svém výklenku.

Amanda Sparksová je spisovatel na volné noze, který je pravidelným bloggerem na EssaySupply. Její psaní je vidět i jinde na webu. Má skutečnou vášeň pro dopad, který může mít kvalitní obsah na osobní i obchodní růst. Když nepíše, ráda jezdí na kajaku, jí indické jídlo a dobrovolně pracuje v místním útulku pro zvířata.