Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

6 strategií, jak získat zpětné odkazy na fotografie a propagovat své řemeslo

6 strategií, jak získat zpětné odkazy na fotografie a propagovat své řemeslo

Obecně platí, že umělci se starají pouze o své řemeslo a nic jiného.

A tak tam pro ně není mnoho rad, pokud jde o linkbuilding.

Jistě, existují informace o tom, jak získat zpětné odkazy na specializované pozice – alespoň pro spoustu dalších, neuměleckých mezer.

Ale pro fotografy a umělce, kteří chtějí propagovat své webové stránky superrelevantní zpětné odkazy na fotografieje těžké najít strategie, které fungují.

Měl bych vědět:

I když nejsem fotograf, jsem kromě spisovatele i karikaturista, takže jsem měl svůj spravedlivý podíl na boji.

Tento krátký průvodce vám pomůže propagovat váš web (a řemeslo) pomocí šesti jednoduchých strategií vytváření odkazů, které se osvědčily mnoha dalším fotografům a majitelům firem, jako jste vy.

Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak získat cenné zpětné odkazy na fotografie, které přivedou na váš web nové klienty a fanoušky – aniž byste museli věnovat čas vaší práci!

Jak zjistit své stávající zpětné odkazy

Než se ponoříme do strategií (do své marketingové krabice jich máte šest!), musíte nejprve vědět, jak zjistit, jaké zpětné odkazy již máte a jak sledovat ty, o které vám jde. začít stavět.

Nejlepším nástrojem pro tuto práci je Ahrefs, který celý proces automatizuje za vás.

Jakmile přidáte svůj web (doménu nebo subdoménu) do SEOptimeru, je čas objevit všechny vaše stávající zpětné odkazy v pěkném, uspořádaném seznamu, přeplněném užitečnými údaji.

Jak vidíte, je zde spousta užitečných informací.

Ve výchozím nastavení jsou všechny zpětné odkazy seřazeny podle data objevení. Pro každý zpětný odkaz vám Ahrefs ukáže:

 • Odkazující stránka a její název
 • Text kotvy používaný k odkazu zpět na váš web
 • Jeho stav (sledováno/nesledováno)
 • Síla domény a síla stránky

Šikovné, že? Nyní budete vždy vědět, kdo a jak na vás odkazuje a zda tyto odkazy stojí za to mít.

Dobře, takže teď, když jste vyzbrojeni SEOptimerem, pojďme se vrhnout na strategie, které potřebujete znát, abyste získali zpětné odkazy na fotografie!

6 strategií, jak získat zpětné odkazy na fotografie

1. Příspěvek hosta na fotografických blozích

Chtěli jste někdy sdílet své znalosti o fotografování s dalšími profesionály a fandy? Možná znáte nějaké konkrétní triky obchodu, které by mohly být přínosem pro ostatní kreativce?

Dobrá zpráva je, že vy umět sdílet tyto znalosti – s mnohem větším publikem, než je vaše vlastní, a získáte zpětný odkaz!

Číst:  Jak nainstalovat macOS Sierra a proč

Jimmy Chan, svatební fotograf ve společnosti Pixelickýpoužívá příspěvky hostů k získání nejlepších zpětných odkazů na fotografie.

Doporučuje:

 • Zaměřte se vždy na jednu autoritativní doménu. To znamená kvalitu před kvantitou – kvalitu domény (kde chcete zveřejnit příspěvek hosta) a jejich stávajícího obsahu. “Namísto vrhání široké sítě, jako je rozesílaní stejného obsahu do bezpočtu publikací,” říká Jimmy, “zaměřte se vždy na jednu autoritativní doménu.”
 • SEO obsah, který děláte pro ostatní. Obsah, který píšete pro jiné blogy a webové stránky, by měl dokonale odpovídat typu obsahu, který publikují, a měl by být dobře optimalizovaný pro vyhledávače. Jimmy se na tuto strategii spoléhal, aby získal některé ze svých nejsilnějších zpětných odkazů (DA 80+).

Jeden příklad, který se mnou Jimmy sdílel, je pro hledané výrazy svatební pózování a průvodce svatebním pózováním.

Spuštění vyhledávání na Googlu, jeho hostující příspěvek pro populární fotografický zpravodajský web PetaPixel řadí se na stránku 1 a přitahuje velký provoz pro PetaPixel i Jimmyho web (prostřednictvím návštěvnosti z doporučení).

Jimmyho příspěvek hosta je celý o svatební fotografii (jeho specialita) a za své úsilí získal pěkný zpětný odkaz od PetaPixel!

Váš akční plán

 • Spusťte vyhledávání Google fotografické příspěvky hostů nebo fotografie “pište pro nás” a poznamenejte si všechny zajímavé webové stránky, pro které byste rádi napsali příspěvek pro hosty. (Také by se dalo začít s PetaPixel, že jo? A Škola digitální fotografie je další skvělá možnost.)

2. Rozdávejte fotografie zdarma

Pokud existuje něco, co každý uživatel webu miluje, jsou to věci zdarma!

Nechat lidi sdílet a používat vaše fotografie zdarma je snadný a efektivní způsob, jak získat zpětné odkazy. Jediné, co musíte udělat, je najít nějaké nezadané fotografie a poslat e-mail webmasterům a požádat je, aby odkazovali zpět na váš web jako projev uznání za obrázek.

Tento postup se nazývá rekultivace odkazů.

Daniel Gillaspia, generální ředitel společnosti Při příjezdumá vášeň pro fotografování a pomocí této strategie získává na své fotografie spoustu zpětných odkazů.

Nejprve nahraje své fotografie do Flickr a umožňuje použití prostřednictvím Creative Commons. Poté pomocí svého jména jako hledaného výrazu nebo pomocí zpětného vyhledávání obrázků hledá webové stránky, které používají jeho fotografie, aniž by na něj odkazovaly.

“Jakmile najdu webovou stránku pomocí své fotografie, pošlu e-mail s žádostí o odkaz na můj web. Většina webů je docela srozumitelná a s radostí odkazují na můj web.”

Myslím, že zpětný odkaz je víc než jen férový obchod s ohledem na to, jak tvrdě jsem na některých z těch fotek pracoval a že jim umožňujem je používat zdarma.“

Kevin Wenning, majitel Záměrně ztracenoje dalším fotografem, který tuto metodu úspěšně používá.

“Sdílím své fotky zdarma. Gasp!

Ale každých pár týdnů dostanu @zmínku v příspěvku na Instagramu nebo e-mailu od někoho, kdo použil moji fotku. Pak se jen zdvořile zeptám, zda mohou přidat odkaz zpět na můj web.

Číst:  Jak hledat skupiny na telegramu

Dostali fotku zdarma, takže odpověď byla vždy ano.”

Váš akční plán

 • Vyhledejte na Googlu (a v Obrázcích Google) své publikované fotografie.
 • Najděte nezadané fotografie a shromážděte webové stránky v seznamu.
 • Kontaktujte webmastery jednotlivých webových stránek a požádejte je o zpětný odkaz výměnou za fotografii.
 • bonus: Přidejte své fotografie Creative Commons a Public Domain na bezplatné weby pro sdílení obrázků, jako je např Unsplash, Pexels a Pixabay. Mohou vám poskytnout pouze zpětný odkaz nofollow v poli URL, ale potenciální výhody provozu a zpětného odkazu (prostřednictvím rekultivace odkazu) převažují nad touto drobnou “nepříjemností!”

3. Získejte seznam v adresářích a komunitách fotografů

Být uveden v průmyslových adresářích je vždy dobrý nápad, zvláště když vás zařazení do seznamu odměňuje sledovaným zpětným odkazem a velkým provozem.

Jeden dobrý příklad je Adresář fotografů která poskytuje fotografům následné zpětné odkazy.

Podívejte se také na místní a online komunity nebo sdružení pro fotografy ve vaší specializaci (např. svatební fotografy), které odkazují zpět na webové stránky svých členů, a staňte se členy sami.

Další výhodou je, že tyto komunity často pořádají fotografické soutěže a umělecké funkce, kde můžete předvést svou práci a udělat si jméno (a často se na vás také odkazují, ať už přímo nebo prostřednictvím vaší profilové stránky).

Váš akční plán

 • Najděte fotografické adresáře, komunity a sdružení, které se vztahují k typu fotografie, kterou děláte.
 • Zaregistrujte se nebo se staňte členem.
 • Využijte výhody členů, jako jsou zpětné odkazy a příležitosti zviditelnění.

4. Objevte se jako host ve fotografických podcastech

Už jste slyšeli o podcastech. Možná si dokonce některé předplatíte a posloucháte (nebo se díváte, pokud jde o video podcast) s nábožností na každý díl.

Podcasty jsou také účinnou metodou, jak získat relevantní zpětné odkazy na fotografie. Získáte přednost a podcaster představí vás, vaše fotografie a váš web. A pravděpodobně získáte zpětný odkaz z přepisu!

Jak skvělé to je?

To se povedlo i Kevinu Wenningovi. Doporučuje, abyste se přihlásili do fotografických podcastů, kdekoli je to možné, protože „mluvení o vaší vášni se spojí s publikem lépe než samotné fotografie nebo text“.

Váš akční plán

 • Spusťte vyhledávání Google fotografické podcasty a poslechněte si některé, které vám připadají nejzajímavější pro váš konkrétní subniche.
 • Udělejte si seznam těch, které ve vás vyvolávají atmosféru. Zjistěte, zda na svém webu připisují hostům zpětný odkaz (dokonce i zpětný odkaz nofollow je cenný, pokud hledáte návštěvnost a viditelnost).
 • Obraťte se na podcastera a informujte ho o své dostupnosti. Udělejte to až poté, co si poslechnete alespoň několik epizod, abyste byli obeznámeni s tím, co dělají, a jejich stylem, když se k nim přiblížíte.
 • bonus: Můžete si také vytvořit svůj vlastní podcast a nechat ho propagovat Přehrávač FM a iTunes. Tyto stránky vám poskytnou sledovaný zpětný odkaz, když přidáte adresu URL svého webu na stránku podcastu.
Číst:  Co je rychlé nabíjení v chytrých telefonech a jak to funguje

5. Oslovte dřívější klienty

Ti, kteří se nepřipojili, přirozeně!

Možná to byl ten pár, který si tě najal na svatbu, nebo ta máma, která slavila narozeniny svého dítěte. Faktem je, že fotografie jsou online, ale nebyly vám správně připsány nebo jednoduše bez zpětného odkazu.

Stejně jako u procesu reklamace odkazu v #2, vše, co musíte udělat, je poslat jim e-mail a požádat je, aby jeden uvedli.

Váš akční plán

 • Najděte své minulé klienty a podívejte se na jejich webové stránky a sociální profily, kde najdete fotografie, které jste pro ně pořídili a které nebyly připsány.
 • Pošlete jim e-mail, zeptejte se, jak se jim daří, a slušně jim dejte vědět, že byste ocenili zpětný odkaz za vaši tvrdou práci, aby vás ostatní lidé mohli najít prostřednictvím vaší práce. Rádi vám vyhoví!

6. Prostudujte si soutěž

Když vám chybí nápady na vytváření odkazů, vaši konkurenti jsou vždy dobrým místem, kam se obrátit.

Možná našli tajný klenot pro možnosti zpětných odkazů na fotografie a ukázky – ale už to tak tajné není! Pomocí SEOptimeru můžete získávat a sledovat zpětné odkazy svých konkurentů a objevovat všechny jejich zdroje odkazů.

Pokud jste tak ještě neučinili, přidejte do nástroje své konkurenty tak, že přejdete na Sledování zpětných odkazů z levého postranního panelu a přidáte adresu URL svého konkurenta. Proces je velmi podobný tomu, co jste již udělali pro přidání vlastní domény pro monitorování.

Poté budete moci vidět úplný seznam zpětných odkazů vašich konkurentů.

Zde můžete vidět, kdo odkazoval na vašeho konkurenta, kotvící text, se kterým byli propojeni, stav zpětného odkazu (hledejte sledované zpětné odkazy) a všechny další metriky zpětných odkazů, které můžete vidět ve výzkumu zpětných odkazů.

Váš akční plán

 • Přidejte adresy URL svých konkurentů do SEOptimeru a začněte sledovat jejich zpětné odkazy.
 • Vyberte si jejich nejzajímavější, nejcennější (a nejlépe sledované) zpětné odkazy a pokuste se je replikovat. Pošlete e-mail webmasterovi odkazujícího webu o příležitostech, představte sebe a své fotografie a nabídněte hostovi příspěvek, pokud má tuto možnost. Nebe je konečná hranice!
 • Opláchněte a opakujte, kdykoli budete potřebovat inspiraci pro nové nápady na zpětné odkazy.

Shrnutí zpětných odkazů na fotografie

Vidět? Najít příležitosti pro zpětné odkazy na fotografie není nakonec příliš těžké!

Nyní je vaše chvíle zazářit.

Brzy začnete získávat lepší hodnocení, větší návštěvnost vašich stránek a více fanoušků a klientů, kteří vás snadno našli online!