Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

7 způsobů, jak získat zpětné odkazy na cestování, které se přizpůsobí vašemu výklenku a zvýší váš dosah

7 způsobů, jak získat zpětné odkazy na cestování, které se přizpůsobí vašemu výklenku a zvýší váš dosah

Představme si na chvíli, že jste mikrobiolog.

(Nebojte se, týká se to zpětných odkazů na cestování, jen se mnou.)

Máte za sebou spoustu konkrétních školení, máte spoustu zkušeností ve svém oboru a vsadím se, že váš profil na LinkedIn je plný fantastických doporučení.

Každé doporučení však bude mít ve vašem profilu jinou váhu.

Stále předstíráte, že jste mikrobiolog, které doporučení byste uvedl na svém profilu: jedno od kolegy mikrobiologa, který je respektován ve vašem oboru, nebo od manažera restaurace, kde jste pracovali, když jste si zaplatili vysokou školu?

Je zřejmé, že doporučení, které má větší váhu, je doporučení od kolegy mikrobiologa.

Proč?

Protože toto doporučení 100% souvisí s vaší současnou prací a odborností, zatímco doporučení manažera restaurace nijak nesouvisí s vaší specializací.

To je v kostce důvod, proč jsou specializované zpětné odkazy tak důležité.

Nedávné aktualizace Google se ještě více zaměřují na relevanci webu, který na vás odkazuje.

Je to jako doporučení: Má váhu pouze tehdy, pokud je relevantní pro vaši specializaci.

Takže jako cestovatelský web jsou jedny z nejcennějších zpětných odkazů, které můžete mít, cestovní zpětné odkazy.

Je zřejmé, že relevance není jediným faktorem, který je třeba vzít v úvahu při určování, který je dobrý zpětný odkaz. Ale je to něco velmi důležitého, co je třeba zvážit, zvláště teď.

Jak tedy můžete získat zpětné odkazy na cestování?

Dnes budeme diskutovat o získávání zpětných odkazů o cestování pro dva různé typy webových stránek: blog o cestování a webové stránky cestovní kanceláře.

Připravte se na to, že začnete vydělávat zpětné odkazy, které jsou relevantní, a zvyšte autoritu svého webu!

Vydělávejte cestovní zpětné odkazy pro svůj blog

1. Influencer Round-Up Post

To je skvělý nápad zejména pro cestovatelský blog, protože vám pomáhá dvěma různými způsoby:

  • Získáte úžasné, vysokou autoritu a relevantní zpětné odkazy
  • Můžete vyplnit mezery na svém webu, kde vám chybí skutečné životní zkušenosti

Například jsem nikdy necestoval do Asie (nebo alespoň ještě ne), takže nemohu na svém cestovatelském blogu rozumně psát o turistických destinacích v Asii.

Mohl bych však napsat souhrnný příspěvek pro influencery o nejlepších destinacích v Asii a využít jejich zkušeností a poznatků k vyplnění této mezery ve svých znalostech.

Číst:  Nejlepší způsoby, jak získat neaktivní účet uživatelského jména na Instagramu

Jak tedy funguje souhrnný příspěvek pro influencery?

První krok: Najděte ty správné blogery o cestování

Někdy je vyhledávání na Twitteru jedním z nejlepších způsobů, jak najít influencery. Stačí hledat [niche] + cestovatelský bloger. Nejlepší výsledky vám poskytnou nejlepší influencery v této oblasti.

Pravděpodobně už znáte několik cestovních influencerů. Ale pamatujte: Čím relevantnější pro váš vlastní web, tím lépe.

Druhý krok: Kontaktujte nás

Doufejme, že jste se již s některými z těchto influencerů spojili. Možná pravidelně komentujete jejich blog nebo příspěvky na Twitteru nebo jste se připojili jiným způsobem.

Pokud poznají vaše jméno, když se objevíte v jejich doručené poště, budete mít skvělý náskok!

Chcete-li je pozvat na setkání s influencery, pošlete přátelský, ale přímočarý informační e-mail nebo dokonce přímou zprávu přes Twitter.

Dejte jim vědět o tématu, o kterém chcete diskutovat, a proč jste je konkrétně kontaktovali. Zeptejte se na jednoduchou konkrétní otázku, na kterou nebude dlouho čekat, než odpoví, a dejte jim vědět, že se o nich zmíníte a odkážete zpět na jejich stránky ve svém příspěvku.

Nyní jednoduše opláchněte a opakujte. Čím více informačních e-mailů pošlete, tím větší šanci máte, že vám odpoví několik dobrých influencerů.

Krok 3: Napište úžasný příspěvek a začněte sbírat tyto cestovní zpětné odkazy

Jakmile dokončíte tento neuvěřitelný přehled influencerů, pošlete další e-mail influencerům, které jste zmínili v článku, s odkazem. Skončete něčím takovým:

Jen jsem chtěl říct, jak moc si vážím vaší pomoci! Zde je odkaz na článek, abyste se mohli podívat: https://www.seoptimer.com/blog/travel-backlinks/. Neváhejte a sdílejte tento příspěvek se svým publikem, jsem si jistý, že by rádi slyšeli vaše rady [topic].

Pamatujte, že tento článek je peříčkem v čepici i těchto influencerů, takže mnozí pravděpodobně odkazují na článek ze svých vlastních webových stránek.

Co NEDĚLAT: Komentujte chtě nechtě každý příspěvek na blogu o cestování, který najdete, dvěma slovy jako “Skvělý příspěvek!” a zpětný odkaz na váš web nebo článek.

To je pro vaše SEO v nejlepším případě naprosto k ničemu. V nejhorším případě by to vašemu webu mohlo vynést tučný trest od Googlu.

Místo toho zkuste toto:

Změňte zaměření komentářů na svém blogu. Vaším hlavním cílem není jen získat náhodné zpětné odkazy zpět na váš web. Chcete být upozorněni, budovat respekt a přimět lidi, aby skutečně klikali na odkazy, které umístíte do svých komentářů.

Tak se zapojte do konverzace!

Přidejte do komentáře něco relevantního a užitečného. Sledujte všechny reakce na tento komentář a staňte se součástí konverzace. Až nastane ten správný okamžik, přidejte velmi relevantní odkaz na konkrétní příspěvek na svém blogu.

Díky tomu získáte nejen nové, relevantní zpětné odkazy, ale také přitáhnete více lidí na váš cestovatelský blog (což, přiznejme si to, je smyslem získávání zpětných odkazů!).

Číst:  Jak stahovat videa z Vimeo

Mějte na paměti: Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, vždy zkontrolujte autoritu blogu a zaměřte se na webové stránky s vysokou autoritou.

K zobrazení autority jakékoli webové stránky můžete použít nástroj, jako je náš nástroj pro výzkum zpětných odkazů.

Čím vyšší jsou tato skóre Síla domény a Síla stránky, tím je blog směrodatnější a tím kvalitnější bude váš zpětný odkaz. Každý web se skóre nad 10 pro obě metriky je docela slušný a každý web se skóre nad 50 je skvělý!

3. Zkontrolujte cestovní produkty a hotely

Cestovní kanceláře milují, když mluvíte o jejich produktech, službách atd.

Začněte je tedy recenzovat!

Jako cestovatel blogger jste ve zvláštní pozici, pokud jde o tyto cestovní podniky. Pokud například napíšete fantastickou podrobnou recenzi hotelu, bude velmi pravděpodobné, že na tuto recenzi odkáže na svůj web a přidá zpětný odkaz přímo na tento článek na vašem webu.

Chcete-li získat tyto fantastické cestovní zpětné odkazy, postupujte takto:

  • Kupte si cestovní produkt, navštivte hotel atd.
  • Napište podrobnou a užitečnou recenzi
  • Pošlete informační e-mail cestovní kanceláři, dejte jim vědět o své recenzi a vyzvěte je, aby na ni odkazovali na svých webových stránkách

I když to vyžaduje úsilí (a náklady z vaší strany), pravděpodobně skončíte se skvělými zpětnými odkazy na váš blog o cestování.

4. Analyzujte konkurenci

Chcete-li získat další nápady, jak získat lepší cestovní zpětné odkazy na váš blog, proveďte podrobnou analýzu zpětných odkazů u své konkurence.

Ahrefs vám umožňuje nejen analyzovat zpětné odkazy vaší konkurence, ale také sledovat nové a ztracené zpětné odkazy na webech vašich konkurentů.

Uvidíte všechny weby, které odkazují na vaši konkurenci, které pak můžete pečlivěji analyzovat, abyste našli nové cesty pro vytváření odkazů, které jste možná ještě nezkusili.

Analýza těchto typů vzorců vám pomůže pochopit metody, které jiné cestovatelské blogy používají k získávání zpětných odkazů. Pak tyto metody jednoduše zkopírujte!

Získejte zpětné odkazy na cestování pro svůj firemní web

5. Staňte se doporučeným ubytováním

Pokud provozujete hotelový web, je vytváření partnerství s jinými podniky fantastickým způsobem, jak získat zpětné odkazy na cestování. Obecně to znamená, že je můžete zmínit na svém webu, pokud vás zmíní na svém webu.

Můžete to udělat pomocí:

  • Místní atrakce (zábavní parky, sportovní arény, muzea atd.)
  • Konference a semináře
  • Vysoké školy

Pokud se například váš hotel nachází v blízkosti univerzitního kampusu, můžete rodinám, které navštěvují své děti na vysoké škole, nabídnout zlevněný pobyt. Poté se obraťte na univerzitu a požádejte je, aby uvedli váš hotel a slevu na svých webových stránkách.

Získáte tak nejen relevantní zpětný odkaz, ale také mimořádně cenný zpětný odkaz .edu!

6. Vyměňte pozornost za Influencer Review

Cestovní influenceři s blogy jsou pro vaše podnikání v cestovním ruchu nesmírně cenní. Ať už jste hotel, atrakce, prodejce cestovních produktů nebo nějaký jiný cestovní podnik, nabízet věci zdarma výměnou za recenzi na jejich blogu bude téměř vždy fungovat dobře.

Číst:  Co je Oculus Rift a jak funguje

Začněte tím, že se na sociálních sítích podíváte na nejlepší influencery ve vašem výklenku. Pokud jste například místní cestovní kancelář, použijte vyhledávání na Twitteru, jako je např [location] + cestovatelský blog zobrazíte nejnovější příspěvky cestovatelských blogerů o vaší oblasti.

Chcete-li určit nejlepší influencery, které můžete oslovit, porovnejte počet sdílení jejich příspěvků, počet sledujících, které mají, a zapojení na jejich účtech na sociálních sítích.

Pamatujte, že jen dobré sledování nestačí: Skutečný influencer má publikum, které je zaujaté a aktivní.

Jako bonus navíc se podívejte na web influencera, kde najdete informace zaměřené na firmy, jako je ta vaše. Pokud mají kontaktní stránku nastavenou pro firmy, jako jste vy, je pravděpodobné, že již provedli recenze s jinými firmami. To znamená, že s ještě větší pravděpodobností přijmou váš návrh!

Pak se spojte, dokud budou ve městě. Nabídněte svou pozornost výměnou za upřímnou recenzi na jejich blogu (která bude samozřejmě obsahovat odkaz zpět na váš web).

Opět platí, že čím více těchto druhů zpráv a e-mailů odešlete, tím lepších výsledků dosáhnete.

7. Získejte zpět nepropojené zmínky

Někdy se může stát, že bloger nebo jiný cestovatelský web zmínil vaši firmu, ale zapomněl vložit odkaz na váš web.

Je čas získat zpět tyto zmínky!

Pomocí nástroje jako je např Zmínit semůžete přesně vidět, kdo o vaší firmě mluví online, a zjistit, zda odkazoval na váš web či nikoli.

Jakmile se to potvrdí, jednoduše pošlete přátelskou zprávu, poděkujte jim za zmínku a laskavě je požádejte, aby přidali odkaz na váš web. Lidé většinou rádi vyhověli!

Závěr: Vybaveno k vydělávání lepších cestovních zpětných odkazů

Ať už jste blog o cestování nebo web cestovního ruchu, výše uvedené kroky vám poskytnou vše, co potřebujete k získání zpětných odkazů na cestování, které jsou pro váš web užitečné.

Pamatujte však, že tyto zpětné odkazy nejsou jen proto, aby pomohly SEO vašemu webu.

Pomocí výše uvedených metod také získáváte uznání pro svou značku a pomáháte šířit informace o vašem cestovatelském webu po celém webu.

To může být ve skutečnosti nejlepší přínos pro budování zpětných odkazů na cestování.

Koneckonců, přilákat více lidí na váš web je konečným cílem.

Takže je čas vyrazit a začít budovat ty fantastické nové odkazy!