Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

8 důvodů, proč vaše hodnocení Google kleslo (a jak se vrátit)

8 důvodů, proč vaše hodnocení Google kleslo (a jak se vrátit)

Pokles v hodnocení Google nemusí být nutně špatná věc.

Je to způsob, jak vám Google sděluje, že máte prostor ke zlepšení.

Považujte to za tvrdou lásku.

Je to příležitost, jak zlepšit své UX, obsah a SEO praktiky všude kolem.

Nakonec to může být čisté pozitivum.

Opravte problém za pádem a můžete očekávat, že vaše webové stránky získávají zpět své vítězství jako fénix vstávající z popela.

To znamená, dám si chvíli na to, abych uznal, že vaše současná situace může být stresující.

Skutečná SEO nirvána, které jste dosáhli, když jste viděli své stránky na vrcholu Google, je nyní bolestivou vzpomínkou.

Tehdy jste si mysleli, že pochybám, nejistotám a všem těm bezesným nocím je konečně konec.

Všichni jste byli připraveni na budoucnost popíjení piva na dlouhých plážových prázdninách. Pak bum!

Právě když jste si mysleli, že jste konečně ovládli SERP, probudili jste se a zjistili, že vaše hodnocení Google přes noc kleslo.

Nyní, když jste se už z větší části vzpamatovali ze svého šoku, je čas odpovědět na velkou otázku: Co se pokazilo?

Společně prověříme, zda váš pokles v hodnocení je falešný poplach nebo legitimní pokles v hodnocení. Pokud se jedná o skutečný, trvalý pokles, pak zjistíme, zda je to důsledek negativních SEO útoků nebo vašich vlastních akcí.

Jak vyhodnotit poškození, když hodnocení Google kleslo

Než se vyděsíte a přejdete do režimu paniky, je důležité prozkoumat závažnost poklesu provozu.

Začněte s vyšetřováním Google Analytics.

Jít do Získávánípak Veškerý provoz.

Vybrat Zdroj/Médium zobrazit přehled růstu návštěvnosti za určité časové období.

Zobrazuje také rozpis různých zdrojů návštěvnosti: Organické (výsledky vyhledávání Google), Přímo (návštěvníci, kteří zkontrolují váš web zadáním vaší adresy URL do adresního řádku), doporučení (návštěvníci sledující odkazy z jiných stránek) a tak dále.

Nyní se podívejte na pokles provozu. Pokud se jedná o prudký, náhlý pokles v organickém vyhledávání, který se po krátké době nezotaví, váš web pravděpodobně postihla sankce od Googlu.

Náhlý nárůst chyb stránky (např. 404 resp Nenalezeno stránky) mohou také vyvolat změny ve vašem hodnocení Google.

V Google Search Console přejděte na Chyby procházení podívat se, kolik máte chybných stránek a přesné datum, kdy tyto chyby stránky začaly na vašem webu působit zmatek.

Pokud se pokles návštěvnosti v Google Analytics shodoval s dobou, kdy Google Search Console začala hlásit chyby na stránce, pak jste právě potvrdili zdroj svého utrpení.

Na druhou stranu, pokud se provoz po několika dnech začne zvedat (viz příklad výše), je to pravděpodobně problém s připojením, který můžete snadno vyřešit.

Můžete také zvážit další faktory, jako jsou svátky, které obecně způsobily, že méně lidí vyhledávalo online věci – například můžete ve svém oboru zaznamenat dočasný pokles návštěvnosti kolem Vánoc a Nového roku.

Pojďme nyní prozkoumat některé běžné viníky, kteří mohou přivést kteroukoli stránku do sestupné spirály.

8 důvodů, proč vaše hodnocení Google kleslo

1. Pokuta od Googlu

Co se pokazilo?

Sankce Google jsou jako zemětřesení – někdy k nim dojde tiše, jindy mohou jejich divoké otřesy zasáhnout váš web, když to nejméně čekáte.

Tichější forma se nazývá změny algoritmu.

Google neustále aktualizuje metriky, které používá k hodnocení webů, a vyřazuje weby, které nevyhovují. To je trochu složitější, protože na vás neobdržíte žádné upozornění Google Search Console (GSC) účtu ohledně těchto změn.

Druhý typ trestu Google je přímočařejší.

K manuálnímu postihu dojde, když obdržíte zprávu od společnosti Google prostřednictvím GSC, která vás informuje o technikách šíření spamu, které porušují pokyny pro kvalitu.

Můžete jej obdržet poté, co tým Google pro webový spam zjistil podezřelé aktivity nebo pokud někdo (pravděpodobně některý z vašich konkurentů) podal na váš web hlášení o spamu.

Jak to opravit

Prvním krokem je potvrdit, zda je trest hlavní příčinou poklesu.

Pokud máte podezření na manuální postih, zkontrolujte, zda vám Google nepřišel e-mailem. Můžete také přejít přímo do svého účtu Google Search Console a zkontrolovat Ruční akce pod Provoz vyhledávání.

Zde je příklad ručního trestu kvůli nepřirozeným odkazům:

Pokud jde o aktualizace algoritmů, vyplatí se být vždy ve smyčce. Existují tři způsoby, jak si uvědomit tyto změny, když k nim dojde:

  • Sledujte top SEO influencery na Twitteru jako Barry Schwartz, Danny Goodwin a Google Gary Illyes. Dávejte si také pozor na náhlý nárůst tweetů od webmasterů, kteří hlásí změny v jejich hodnocení.
  • Použití MozCast a Algoritmus Google pro pokročilé hodnocení webu zkontrolovat, zda nedošlo k výraznému kolísání hodnocení ve vyhledávání. Tyto výkyvy jsou často výsledkem změn algoritmu. Pokud se neobvyklé zvýšení kolísání hodnocení ve vyhledávání shoduje s náhlým poklesem hodnocení vaší stránky, musela to vyvolat změna algoritmu.

Pokud neustále publikujete skvělý obsah, vytváříte zpětné odkazy ze správných zdrojů a zvyšujete rychlost svého webu, neměli byste být v panickém režimu pokaždé, když Google aktualizuje své algoritmy.

V případě, že jste dostali penaltu, neztrácejte naději.

Trest vám má říct, že musíte změnit své způsoby SEO. Obecně existují dva typy sankcí:

A. Panda

Panda, která byla poprvé uvedena na trh v roce 2012, je součástí poslání společnosti Google zbavit výsledky vyhledávání tenkého a nekvalitního obsahu.

Pokud jste byli zasaženi tímto druhem trestu, odstraňte veškerý problematický obsah a poté použijte Ahrefs ke sledování všech externích odkazů směřujících na tyto stránky. Poté se můžete obrátit na webmastery a požádat je o přesměrování uvedených odkazů na nové, vylepšené stránky, které jste vytvořili.

Číst:  Jak funguje Wi-Fi Direct

Tímto způsobem můžete udržet propojení šťávy naživu, i když budete penalizováni.

b. Tučňák

Penguin penguin se na druhou stranu zaměřují na pochybné praktiky prováděné mimo stránku. Webové stránky, které dostávají tyto sankce, se obvykle uchylují k vycpávání klíčových slov, nepřirozeným odkazům a příliš optimalizovaným kotvícím textům, aby se dostaly kupředu.

Možná jste vytvořili odkazy nebo jeden z vašich konkurentů použil negativní SEO, aby to vypadalo, že hrajete systém. Ať tak či onak, vaše nejlepší šance na zotavení je prostřednictvím identifikace všech těchto toxických zpětných odkazů a co nejrychlejšího distancování se od nich.

Další čtení: Jak používat zpětné odkazy pro rychlejší obnovu Google Penalty

2. Ztracené odkazy

Co se pokazilo?

Když vaše nejcennější odkazy z jakéhokoli důvodu zmizí, vaše hodnocení a návštěvnost mají tendenci následovat.

Ale bohužel ztracené odkazy upoutají vaši pozornost, dokud není příliš pozdě.

Výkonný zpětný odkaz, na jehož získání jste tak tvrdě pracovali, může být po rozsáhlé aktualizaci webu pryč. Nebo se vlastník webu možná rozhodl, že si jiná stránka zaslouží odkaz více než ta vaše.

Ať už je hlavní příčina jakákoli, Google interpretuje ztracený odkaz jako sníženou důvěru vaší stránky, což vede k poklesu v hodnocení Google.

Jak to opravit

Zjistěte, kolik odkazů jste ztratili a které mohly přispět k poklesu hodnocení.

V SEOptimeru to můžete snadno udělat přidáním svého webu na řídicí panel sledování zpětných odkazů. Na další stránce se zobrazí aktualizovaný seznam zpětných odkazů, které můžete seřadit podle data přidání, stavu a dalších metrik.

Chcete-li zjistit počet zpětných odkazů, které jste ztratili, vyberte kartu Ztracené odkazy.

Analyzujte každý ze zpětných odkazů a zjistěte, zda je nějaká šance je získat zpět.

Pokud byl například zpětný odkaz odstraněn po velké aktualizaci webu, můžete se obrátit na webmastera a požádat ho o opětovné přidání vašeho odkazu. Možná byl odstraněn omylem a vlastník webu o tom neví.

Pokud byl zpětný odkaz záměrně odstraněn a nahrazen novým, zjistěte, kam tento odkaz směřuje.

Je pravděpodobné, že vlastník webu našel mnohem lepší stránku, na kterou stojí za to odkazovat, a jediný způsob, jak můžete získat odkaz zpět, je překonat výkon nové stránky.

3. Nové odkazy

Co se pokazilo?

Nové odkazy vás mají přivést do slavnostní nálady.

Koneckonců, zpětné odkazy – zvláště pokud jsou přirozené a nevydělávají se prostřednictvím hostování – mají větší vliv na vaše hodnocení.

Ale ne, pokud je vyrobili vaši konkurenti, kteří vás chtějí zničit.

Negativní SEO odkazuje na stinné techniky používané k překonání hodnocení webových stránek nebo jejich vyřazení z výsledků vyhledávání. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je ukazovat na web několik nekvalitních zpětných odkazů současně.

Vzhledem k tomu, že tyto zpětné odkazy pocházejí ze spamových stránek, Google potrestá váš web za pokus o zneužití systému, i když jste nic neudělali.

Mezitím, pokud jste již byli v minulosti penalizováni za nepřirozené odkazy, Google použije a „funkce přechodu pořadí” pokaždé, když přidáte nové odkazy, bez ohledu na to, zda jsou vysoce kvalitní nebo „nepřirozené“.

Tato patentovaná metoda může minimalizovat dopad nových odkazů vedoucích k poklesu hodnocení.

Google používá tuto techniku, aby čelil jakémukoli účinku, který může mít náhlé, manipulativní zvýšení zpětných odkazů na hodnocení.

Jak to opravit

Každý web je potenciálním cílem negativního SEO. Pokud máte menší web s menším počtem zpětných odkazů, náhlý nárůst nekvalitních zpětných odkazů je polibkem smrti.

Naštěstí můžete zastavit šíření požáru tím, že budete hlídat i ty nejmenší změny ve svém odkazovém profilu.

Ahrefs vám pošle upozornění v reálném čase prostřednictvím e-mailu, kdykoli nové zpětné odkazy směřují na váš web. Analyzuje každý zpětný odkaz a na základě konkrétních metrik vám řekne, které z nich jsou podezřelé. Máte možnost distancovat se od nekvalitních zpětných odkazů, aniž byste museli přejít do Google Search Console.

Na domovské obrazovce Backlink Monitoring můžete také hledat Nové zpětné odkazy sekce, kde se zobrazují naposledy přidané odkazy včetně dat, kdy byly přidány, a jejich aktuálního stavu.

4. Negativní uživatelská zkušenost

Co se pokazilo?

Google neustále zlepšuje výsledky vyhledávání, aby lépe sloužil svým uživatelům.

Proto je selský rozum, že pokud vaše stránka lidem nepřináší hodnotu, bude nemilosrdně degradována nebo odstraněna z hodnocení vyhledávačů.

Uživatelskou zkušenost lze měřit dvěma způsoby: míra prokliku (CTR)nebo počet lidí, kteří kliknou na váš odkaz ve výsledcích vyhledávání, a doba setrváníkterá měří, jak dlouho návštěvník na vašem webu zůstane.

CTR trpí, když název stránky nerezonuje se čtenáři. Na druhou stranu se doba prodlevy zkracuje, když je váš obsah na hovno nebo pokud návštěvníkům ztížíte používání a procházení webu.

Pomalá rychlost stránky, nekvalitní obsah, design nevhodný pro mobily a otravná vyskakovací okna jsou jen jedním z důvodů, proč lidé neváhají stisknout tlačítko Zpět a hrnou se na stránku vašeho konkurenta.

Google tyto signály zachytí a odpoví posunutím vaší stránky na konec výsledků vyhledávání.

Jak to opravit

Určete přesné důvody, proč neděláte u návštěvníků dobrý první dojem. Zde jsou některé z věcí, na kterých můžete pracovat:

A. Značka názvu

Změnili jste nedávno název?

Přejděte do Google Search Console a vyberte Search Analytics.

Klepněte na odpovídající políčka Pozice a CTR. Tyto filtry vám umožňují zjistit, jak dobře si vaše stránka vede pro vaše cílové klíčové slovo.

Můžete také sledovat, jak se tyto metriky změnily za posledních několik dní nebo týdnů. Pokud po změně názvu došlo k významným změnám, pak jste s největší pravděpodobností zvolili nesprávná slova.

Porovnejte název se stránkami s vyšším hodnocením než vy a zjistěte, jaké změny můžete začlenit, aby byl uživatelsky přívětivější.

b. Obsah

Kvalitní obsah je název hry.

Ve skutečnosti je to jedna z mála věcí, které máte pod kontrolou a která může určovat, jak dobře bude vaše stránka hodnocena na Googlu.

Zajistěte, aby byl originální, bohatý na interaktivní multimédia a obsahoval základní informace, které rezonují u vašich cílových čtenářů.

Pokud svým návštěvníkům dáte více důvodů, aby zůstali a prozkoumali svůj web hlouběji, budete odměněni nízkou mírou okamžitého opuštění a delší dobou setrvání.

Číst:  CoS, co to je a jak to funguje
C. Rychlost stránky

Nikdo neztrácí čas weby, které se načítají věčnost.

Použití Google PageSpeed ​​Insights zjistit, jak pomalý (nebo rychlý) je váš web, a konkrétní opatření, která můžete udělat pro zlepšení doby načítání.

Pokud je vaše hodnocení někde uprostřed, můžete posunout rychlost stránky na další úroveň optimalizací obrázků, minifikací kódu a využitím mezipaměti prohlížeče, mimo jiné tipy, které vám Google poskytne.

d. Mobilní přívětivost

Mobilní index Google je nyní realitou. Pokud se vaše webové stránky nezobrazují dobře na mobilních telefonech uživatelů, vaše konverze a hodnocení jsou úplně v háji.

Použití Test použitelnosti pro mobily společnosti Google zajistit, aby váš web měl responzivní design a prvky, které vypadají dobře na mobilních telefonech.

Pokud zobrazíte rušivá vyskakovací okna, mohou také snížit uživatelský dojem, zejména pro uživatele mobilních telefonů.

Otestujte různé typy vyskakovacích oken a vyberte si takové, které zachytí nejvíce odběratelů, aniž by bylo příliš otravné. Mezi druhy, ze kterých si můžete vybrat, jsou rolovací vyskakovací okna, výstupní vyskakovací okna, časovaná vyskakovací okna nebo stabilní bannery umístěné ve spodní nebo horní části stránky.

5. Získání lepšího hodnocení od konkurenta

Co se pokazilo?

Google je jako jedna velká pěvecká soutěž, kde se účastníci každý den snaží srazit jeden druhého.

Na první místo ve výsledcích vyhledávání se nakonec dostanou jen ty nejlepší stránky – s a neuvěřitelných 28% míra prokliku nastartovat.

Možná si myslíte, že přistání na první stránce s výsledky vyhledávání je již vítězství. Čím dále je však vaše stránka od 1. místa, tím menší provoz budete mít.

A i když jste na třetím nebo čtvrtém místě, ostatní konkurenti pod vaší stránkou vždy hledají mezery. A jakmile najdou způsoby, jak porazit vaši stránku z hlediska kvality obsahu, odkazů a dalších metrik, nebude trvat dlouho a začnou vám krást návštěvnost, prokliky a prodeje.

Jak to opravit

Místo toho, abyste se bili, přesuňte svou pozornost na to, co dělá váš konkurent správně, a najděte způsoby, jak to dělat lépe.

Mohu uvést mnoho důvodů, proč vaše stránka mohla být lepší než vaše stránka, ale obvykle se točí kolem dvou věcí: obsah a zpětné odkazy.

A. Vylepšete svůj obsah

Pravděpodobně jste slyšeli radu mudrců, že obsah je král, že byste měli publikovat komplexní a dlouhý obsah a že jediný způsob, jak vyniknout v konkurenci hrdlořezů, je poskytnout nejlepší článek.

Ale co když jste to všechno udělali, ale stále vidíte, že relativně mladší web vás převyšuje?

Možná zanedbáváte následující kritické prvky:

Záměr uživatele. Bez ohledu na to, jak dobrý je obsah, pokud nesplňuje potřeby lidí, kteří by ho měli číst, nikdy se to neprojeví.

Kdykoli píšete článek o svém cílovém klíčovém slově, vždy začněte se záměrem uživatele.

Lidé vyhledávají klíčová slova, aby se naučili nebo koupili.

Záměr učení znamená, že uživatelé hledají konkrétní informace nebo pokyny, jak věci dělat (např. návody). Nákupní záměr na druhé straně označuje klíčová slova, která lidé zadávají do Googlu poté, co se rozhodnou koupit. Do této kategorie patří recenze a srovnání produktů.

Při posuzování povahy klíčových slov a lidí, kteří je hledají, můžete také použít zdravý rozum. Například článek o „tipech pro začátek blogování“ by neměl být napsán pro ostřílené blogery, ale pro ty, kteří teprve začínají.

Formátování. S nesčetným množstvím dalších možností obsahu dostupných na jedno kliknutí musíte čtenáře nalákat, aby zůstali na vaší stránce a přečetli si více.

Usnadněte si svůj obsah tím, že ke každému odstavci nenapíšete více než tři věty.

Rozdělte obsah pomocí videí, obrázků, stravitelných odrážek a podnadpisů pomocí značek H2, H3 nebo H4.

Přesnost. V éře falešných zpráv a klikacích návnad si lidé stále více vybírají, kterým webovým stránkám důvěřovat.

Ujistěte se, že váš obsah je dobře vyleštěný a neobsahuje gramatické a pravopisné chyby. Můžete použít editační software nebo si najmout nezávislého editora/korektora, pokud na to máte rozpočet.

Uvádějte citace nebo odkazy na důvěryhodné reference, aby vás vaši čtenáři mohli rozpoznat jako důvěryhodný zdroj informací.

b. Vybudujte si lepší profil odkazů.

Skvělý obsah přitahuje zpětné odkazy jako mouchy.

Vzhledem k tomu, že již víte, co představuje pozoruhodný obsah, který se řadí, je nyní čas vědět, jaké typy zpětných odkazů získávají vaši konkurenti, a replikovat ty nejlepší.

Analýza odkazů konkurence zahrnuje trochu špehování. Ale nemějte se kvůli tomu provinile. Váš konkurent pravděpodobně špehoval vaše odkazy, aby vás překonal, takže nyní je řada na vás, abyste mu oplatili laskavost a získali zpět svou pozici.

Se SEOptimerem to můžete udělat pomocí našeho nástroje pro výzkum zpětných odkazů.

Nejprve můžete přejít přímo do nástroje Výzkum zpětných odkazů, kde získáte rychlý přehled zpětných odkazů libovolného webu. Zadejte adresu URL vašeho konkurenta, klikněte na tlačítko „Prozkoumat“ a okamžitě získáte přístup k důležitým zpětným odkazům vašeho konkurenta.

6. Problémy s přesměrováním a chyby procházení

Co se pokazilo?

Změna názvu domény, adresy URL nebo serveru může vést ke ztrátě hodnocení, pokud nevíte, jak to udělat správně.

Pokud se v rámci rebrandingu rozhodnete změnit název své domény, mělo by být zavedeno přesměrování 301, aby stránky ze staré domény přesměrovaly na příslušné stránky v nové doméně.

Běžnou chybou je však přesměrování všech stránek pouze na jeden cíl: domovskou stránku nové domény.

Výsledkem je, že Google rozpozná tato špatná přesměrování jako měkké 404, čímž vymaže všechna hodnocení a provoz, na jejichž budování jste tak tvrdě pracovali.

Dalším způsobem, jak ztratit své hodnocení, je umístit 302 přesměrování na stránky, které jste právě smazali. Na rozdíl od trvalého přesměrování 301 je přesměrování 302 jako dočasný varovný signál, který Googlu říká, aby neprocházel ani nepředával novou stránku vlastní hodnotu odkazu.

Jinými slovy, Google bude stránku považovat za prázdnou a přijde o všechny odkazy a návštěvnost, kterou dříve získala.

Jak to opravit

Otestujte, zda váš web nevrací nějaké chybové kódy nebo zda má špatná přesměrování 302.

Ve službě Google Search Console můžete zkontrolovat jakýkoli problém s přesměrováním nebo hlášení o chybě procházení, které může nastat po neúspěšné migraci. Vyberte web, se kterým máte problémy, a vyhledejte na něm chyby Dosah strana.

Pokud Google Search Console často nekontrolujete, můžete se také informovat o případných chybových hlášeních týkajících se vašeho webu prostřednictvím e-mailových upozornění.

Číst:  WhatsApp, můžete ztišit hovory od cizích lidí

Klikněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu a vyberte „Předvolby Search Console“. Zaškrtněte políčko „Povolit e-mailová upozornění“.

Nikdy se nespoléhejte pouze na e-mailová upozornění, protože jsem se v minulosti setkal s několika chybovými zprávami, aniž bych obdržel e-mailovou zprávu od společnosti Google.

A konečně, nikdy nejděte na cestu DIY, když se pokoušíte migrovat web k novému poskytovateli hostingu nebo přesouvat jeden název domény na jiný. Najměte si zkušeného programátora nebo vývojáře, abyste zajistili, že všechny soubory budou přeneseny na jejich místo určení, aniž byste ztratili své hodnocení.

7. Technické problémy SEO

Co se pokazilo?

Závada v jednom z několika prvků, které řídí indexování nebo procházení vašeho webu, může vést k poklesu hodnocení.

V nejhorších případech mohou tyto chyby vést k tomu, že vaše stránky budou vyřazeny z výsledků vyhledávání Google.

Níže jsou uvedeny některé z technických problémů SEO, které mohou zabránit prohledávačům Googlebot v přístupu na váš web:

  • Zakažte pravidla v souboru robots.txt
  • Žádné indexové značky
  • Nesprávné kanonické značky
  • Obsah, který nelze vykreslit

Jak to opravit

Google odesílá zprávy o chybách do vaší Search Console pokaždé, když při pokusu o přístup na váš web narazí na blokování reklam třetích stran. Nezapomeňte svůj účet jednou za čas zkontrolovat, zvláště když začnete ztrácet provoz.

Máte-li podezření, že Google nečte některé prvky vašeho obsahu, vyhledejte mezipaměť Google zadáním adresy www.yourdomain.com/your-page do vyhledávacího pole. Ukáže vám přesně to, co Google vidí na vašem webu.

Pokud se mezitím domníváte, že soubor robots.txt vašeho webu omezuje přístup Googlu na vaše stránky, využijte bezplatného nástroje na testování souborů robots.txt ve službě Search Console.

Pro začátek, robots.txt je soubor nalezený v kořenovém adresáři vašeho webu, který dává robotům Google pokyny, jak interagovat s vaším webem. Pomocí tohoto souboru můžete určit, které stránky na vašem webu lze procházet („Povolit“) a které mají být vyloučeny z indexu vyhledávání Google („Zakázat“).

V některých případech může soubor robots.txt obsahovat „disallow“ pravidla, která jste nevytvořili. K tomu může dojít po migraci webu na nový server.

Chcete-li upravit svůj soubor robots.txt, buď k němu přistupujte přímo prostřednictvím kořenové složky svého webu, nebo to proveďte v rámci WordPressu prostřednictvím Yoast SEO plug-in.

8. Trendy vyhledávání

Co se pokazilo?

Jsou případy, kdy ani skvělý obsah a vysoce kvalitní zpětné odkazy neodpovídají čerstvým výsledkům založeným na zprávách.

Google „Query Deserved Freshness“ se aktivuje, jakmile dojde k náhlému nárůstu dotazů na určité téma, řekněme zvolení prezidenta Donalda Trumpa nebo smrt slavné celebrity.

Vzhledem k tomu, že lidé chtějí o těchto vyhledávacích dotazech nejaktuálnější a nejčerstvější informace, Google jim poskytne přesně to, co chtějí.

Výsledkem je, že starší stálezelený obsah je posunut na konec výsledků, aby ustoupil nejnovějšímu obsahu založenému na zprávách, který dychtiví čtenáři potřebují.

Jak to opravit

Může to znít mimo vaši kontrolu, ale stále můžete zachytit stejné množství provozu, ne-li více, pokud budete postupovat podle těchto tipů:

  • Předvídejte nadcházející trendy vyhledávání související s vaším klíčovým slovem.
  • Aktualizujte svou stávající stránku a znovu ji publikujte. Google miluje čerstvý obsah.
  • Pište a publikujte čerstvý obsah založený na zprávách, který může konkurovat webům, které publikují stejný obsah.

Počkejte, je toho víc…

V úsilí o bezpečnější a důvěryhodnější internet Google přidal HTTPS jako signál hodnocení v roce 2014. To znamená, že webové stránky s certifikáty SSL mají mírnou výhodu oproti těm, které mají ve svých adresách URL pouze „HTTP“.

SSL neboli vrstva zabezpečených soketů je bezpečnostní technologie, která vytváří šifrované spojení mezi serverem a webovým prohlížečem.

Jinými slovy, veškeré osobní údaje, které odešlete na webovou stránku HTTPS, jsou zašifrovány, což je chrání před útoky hrubou silou a zajišťuje soukromou a bezpečnější transakci.

Přechod z HTTP na HTTPS má však nevýhodu: může to vést k dočasné ztrátě hodnocení.

Pamatujte, že HTTPS verze vašeho webu je úplně jiná adresa URL. Google potřebuje čas, aby rozpoznal změny, než bude moci vrátit vaše stránky na původní pozice.

Ujistěte se, že přesměrujete a kanonizujete správně. Pokud se váš provoz po měsíci nevrátil k normálu, nepropadejte panice. Může trvat dva týdny až dva měsíce, než se implementace projeví.

Pokud se obáváte, že vaše hodnocení kleslo kvůli nesprávné konfiguraci SSL, tohoto průvodce vám ukáže, jak to opravit.

Dalším potenciálním viníkem vašeho klesajícího hodnocení může být způsob, jakým používáte nástroj pro distancování se od Googlu.

Již jsme diskutovali, jaké typy špatných zpětných odkazů stojí za to distancovat. Gary Illyes ze společnosti Google však v tweetu z roku 2017 odhalil, že když vaše hodnocení po nahrání distancujícího se souboru klesne, nejlepším řešením by bylo odstranění méně stinných odkazů ze souboru a jeho opětovné nahrání.

Ačkoli to zní neintuitivně, pouze nám to připomíná, že bychom měli být vysoce selektivní a méně agresivní, pokud jde o výběr zpětných odkazů, od kterých se distancujeme.

Při odstraňování toxických zpětných odkazů by měl být nástroj distancování se vždy používán jako poslední možnost.

Pokud hledáte další informace o nástroji pro distancování se a o tom, jak jej můžete používat, aniž byste způsobili pokles v hodnocení, tento průvodce by se vám měl hodit.

Zabalit se

Nemohu spočítat, kolikrát moje hodnocení Google kleslo buď kvůli zanedbání nebo SEO strategiím, které totálně bombardovaly.

Stává se to i těm nejlepším z nás.

Postavte se výzvě čelem a udělejte vše pro to, abyste poškození zvrátili.

Ano, je možné znovu získat své hodnocení. V opačném případě oceňte to, čím jste prošli, jako zkušenost s učením.

Pokud výše uvedené strategie nefungují, možná byste se měli zaměřit na jiné prvky svého webu než obsah a zpětné odkazy.

Možná je čas vylepšit design nebo architekturu vašeho webu.

Kromě zlepšení uživatelského dojmu umožní změna vzhledu a fungování vašeho webu také prohledávačům Googlebot procházet více vašich stránek.

Zažili jste pokles ve svém hodnocení Google? Jaké strategie jste zavedli a jak to dopadlo?