Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

8 účinných strategií udržení zákazníků pro budování trvalých vztahů

8 účinných strategií udržení zákazníků pro budování trvalých vztahů

Získat potenciální zákazníky a přeměnit je na zákazníky je těžká práce. Jste stejně oddáni tomu, aby byli vaši zákazníci spokojeni? Začleněním strategií udržení zákazníků můžete ze zákazníků udělat opakované zákazníky.

Společnosti implementují strategie udržení zákazníků, aby zvýšily celoživotní hodnotu zákazníků a vybudovaly loajalitu zákazníků. Spíše než na transakce klade důraz na udržování vztahů se zákazníky, kteří u vás již nakoupili.

Pokud však nesplníte očekávání zákazníků, riskujete ztrátu zákazníků dříve, než budete moci problém napravit. Zavedením marketingových strategií pro udržení zákazníků můžete své zákazníky potěšit na každém kroku a vybudovat si s nimi silný vztah.

Proč je udržení zákazníka důležité?

Zákazníci vnímají své vztahy se značkami podobně jako vztahy s přáteli. Natolik, že 52 % zákazníků se snaží své oblíbené značky nadále podporovat.

Pro ziskovost vaší společnosti je výhodné udržet si zákazníky z různých důvodů. Budete moci zvýšit zisky vaší společnosti, což je pravděpodobně nejdůležitější přínos.

Opakujte obchod

Věrní zákazníci nakupují stále častěji. Vědí, že vaše firma může poskytovat produkty a služby, které potřebují. Jako vážení zákazníci vidí, že vaše společnost s větší pravděpodobností naslouchá jejich požadavkům a poskytuje dobré služby než ostatní, kteří nabízejí podobné produkty.

Slovo z úst

Věrní zákazníci s větší pravděpodobností doporučí vaši firmu svým přátelům a rodině. Zákazníci rádi říkají lidem o dobré službě, kterou dostali, nebo o produktu, který jim usnadnil život. Ústní podání také buduje důvěryhodnost vašeho podnikání.

Méně citlivé na cenu

Pevní zákazníci si méně uvědomují ceny; vědí, že vaše firma má řešení jejich problému a jsou obvykle ochotni zaplatit prémii, i když jsou vaše poplatky vyšší než poplatky vašich konkurentů.

Číst:  7 účinných způsobů, jak zlepšit signál 5G

Získejte cennou zpětnou vazbu

Aktivně se ptejte svých věrných zákazníků, jak jim může vaše firma sloužit efektivněji. To může otevřít nové příležitosti, které jste možná přehlédli.

Strategie udržení zákazníků, které byste měli používat

Bez ohledu na to, do jakého segmentu vaše podnikání spadá, mělo by se to odrazit ve vaší strategii udržení zákazníků a znalost vašich cílů vám pomůže vybrat tu nejlepší strategii pro vaše podnikání.

Cílem může být například zvýšení loajality zákazníků, v takovém případě byste měli zvolit strategii, která se na to zaměřuje. Možná budete chtít ukázat, že vaše služby jsou konzistentní a spolehlivé, a zaměřit se na budování pevných vztahů se stávajícími zákazníky.

Nyní se podívejme na osm strategií udržení zákazníků, které pomáhají zlepšit vaše statistiky udržení.

1. Překvapivé dárky a slevy

Zákazníci jsou rádi oceněni. Jedním ze způsobů, jak svým zákazníkům ukázat, že si jich vážíte, jsou překvapivé dárky a slevy.

Můžete nabídnout slevy na produkty, které často nakupují, spolu s krátkou sladkou zprávou od týmu zákaznických služeb o tom, proč očekávají překvapení. Ze zprávy by mělo být zřejmé, že tuto slevu obdrželi jako věrný zákazník.

2. Poskytovat vynikající služby zákazníkům

Ať už mluvíte se zákazníky pomocí firemního telefonního systému nebo komunikujete prostřednictvím e-mailu nebo rychlých zpráv, zákazníci by měli mít vždy pocit, že se jim dostává stejné péče a pozornosti.

Můžete nabídnout více komunikačních kanálů, aby vyhovovaly různým komunikačním preferencím. Ujistěte se, že přidělíte správného agenta správnému klientovi na základě posouzení jeho potřeb.

3. Zákaznický průzkum

Pošlete svým zákazníkům rychlý online průzkum, abyste lépe pochopili, co funguje a co ne. Nikdy neuspokojíte každého zákazníka s každým problémem, ale výzkum vám může pomoci najít vzory, které potřebujete zlepšit.

4. Buďte aktivní ve své komunitě

Zákazníky zajímá, zda vaše organizace přispívá na charitu, zda jsou zaměstnanci zapojeni do komunitních programů a s kým pracujete a spolupracujete.

Nemusíte nutně vyvíjet komplexní plán společenské odpovědnosti (CSR) nebo přispívat na charitu, existují jednodušší způsoby, jak ukázat, že vám na vaší komunitě záleží.

Číst:  GreyKey, krabička, kterou policie používá k odemykání iPhonu

5. Informujte zákazníky

Jednou z nejlepších strategií udržení zákazníků je, aby se zákazníci cítili informováni tím, že jim řeknete o nových produktech, partnerstvích nebo vzrušujících milnících společnosti. Tyto informace můžete sdělit na svém webu, blogu nebo je sdílet prostřednictvím newsletterů.

6. Na palubě a průvodce zákazníky

Registrace se bude lišit v závislosti na oboru vašeho podnikání, ale cílem je informovat zákazníky o vašem produktu a značce. Nechcete je bombardovat textovou zdí o vašem podnikatelském nápadu, ale přílišné ticho může způsobit, že se zákazníci budou cítit ignorováni.

Když si zákazník zakoupí některý z vašich produktů, můžete mu poslat e-mail s rychlým návodem k produktu a informacemi o vašem týmu zákaznických služeb, aby věděl, na koho se má obrátit, pokud má nějaké dotazy.

7. Používejte gamifikaci

Gamifikace je zábavný způsob, jak odměnit věrné zákazníky za vaše podnikání, a je to velmi úspěšná strategie. Zákazníkům můžete nabídnout slevu za doporučení známého, můžete je odměnit za každý nákup směnitelnými body nebo je můžete obdarovat .

Například ve Storychief máme program doporučení, který vám umožní získat až 20% opakující se provizi.

8. Personalizace

Shromažďujete mnoho údajů o svých zákaznících, takže je použijte ke zlepšení jejich zkušeností. Než zákazníka kontaktujete, musíte vědět, jak rád komunikuje, co si v minulosti nakoupil a jaké byly jeho předchozí interakce.

Zákazníci se nechtějí cítit jen jako číslo a jsou frustrovaní, když musí stále dokola opakovat stejnou zprávu. Poskytnutím personalizovaného zážitku se budou cítit jako součást vašeho týmu a propojí se s vaší firmou pro bezproblémový a snadný zážitek.

Příklady udržení zákazníků

Existuje běžná mylná představa, že největší značky se nemusí zavazovat k udržení zákazníků, protože lidé u nich budou automaticky nadále nakupovat. To rozhodně není tento případ. Čím přesně se tedy tyto společnosti odlišují od konkurence?

Podívejme se na některé příklady úspěšných strategií udržení zákazníků.

1. Uber: Doporučení, slevy a odměny

Jednou z nejatraktivnějších funkcí Uberu byl od začátku jeho program doporučení. Během prvních dnů popularity Uberu byly tyto doporučující kódy všude.

Ale vzhledem k jednorázové povaze doporučovacích programů je nutná jiná strategie udržení… A pak přišel Uber Cash. Je to funkce peněženky v aplikaci, která usnadňuje platby a zároveň umožňuje uživatelům ušetřit 5 % z každých 100 USD. Snadné použití ✔️. Atraktivní nabídka ✔️. Spokojenost zákazníků ✔️.

Číst:  Platformy pro tvorbu obsahu

V roce 2018 pak přišel program odměn. Představuje úrovně uživatelů (jak Uber rád nazývá řidiče), kteří budou seřazeni na základě nasbíraných a doručených bodů (zamýšlená slovní hříčka). Prostřednictvím tohoto programu Uber nejen ukázal, jak může podniknout jedinečné kroky k udržení zákazníků, ale také dokázal identifikovat a automaticky poskytovat lepší služby svým nejvěrnějším zákazníkům.

Výsledek: strategie získávání zákazníků, která se promění v řešení pro udržení zákazníků. 👏

2. Coca-Cola: viralita

Coca-Cola jako společnost založená téměř před 140 lety ví, jak si udržet zákazníky. Společnost Coca-Cola má dlouhou historii přitahování zákazníků, od používání podmanivých hudebních videí v marketingu až po velmi dobře rozeznatelnou červenou barvu na .

Když Coca-Cola spustila kampaň „Sdílejte kolu“, lidé šíleli. Díky jednoduché změně názvu na láhvi Coca-Cola přiměje i pijáky Pepsi hledat své nápoje v nápojové uličce.

3. Amazon: Prvotřídní a bezplatné výhody

Amazon je známý svou personalizovanou uživatelskou zkušeností, která uživatelům pomáhá najít relevantní nákupy ve formě doporučení, speciálně navržených regionálních vstupních stránek a webových stránek a rychlých a jednoduchých plateb.

Nyní všichni víme, co je Amazon Prime, ale možná nevíte, jak moc to změnilo e-commerce hru, i když Amazon je již nejlepším hráčem. Podle průzkumu Digital Commerce 360 ​​mezi 1 000 nakupujícími 51 % nakupujících uvedlo, že budou nadále používat Amazon, protože si předplatili Amazon Prime a získali dopravu zdarma a další výhody.

Zabalení

Je nemožné popřít důležitost osobních vztahů, tak proč by obchodní vztahy měly být jiné?

Výše uvedené strategie by vám, doufejme, měly poskytnout nějaké nové nápady, jak přistupovat k udržení zákazníků, ale nejsou stříbrnou kulkou. Vaše produkty a služby udělají většinu tvrdé práce, aby si zákazníci udrželi loajální, a neexistují žádné zkratky.