Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

8 velkých aktualizací Google z minulého roku (s radami od obchodníků)

8 velkých aktualizací Google z minulého roku (s radami od obchodníků)

Ve světě, kde se toho za rok může stát hodně, si musí SEO profesionálové a marketéři neustále uvědomovat nejnovější změny v Googlu a ve světě optimalizace pro vyhledávače.

Mezi nejpozoruhodnější změny v Google SEO patří potlačení odkazového spamu, posun od vytváření obsahu speciálně pro vyhledávače k ​​přístupu „přívětivějšímu k lidem“ a začlenění umělé inteligence do vyhledávání.

V tomto článku se budeme zabývat některými z největších a nejvýznamnějších aktualizací Google SEO, které byly vydány v posledním roce. Projdeme si také některé z nejpozoruhodnějších změn SERP, které byly v tomto období zavedeny.

Tento článek je rozdělen do dvou částí:

 • Aktualizace Google SEO: veškeré aktualizace, které mohou mít vliv na hodnocení a návštěvnost webu.
 • Změny Google SERP: zahrnuje změny uživatelského rozhraní a funkcí Vyhledávání Google.

Naši odborníci

Pro tento článek jsme požádali některé odborníky, aby poskytli svůj názor na nejpozoruhodnější aktualizace algoritmů, které zaznamenali za poslední rok.

Za příspěvek k tomuto článku bychom rádi poděkovali následujícím odborníkům:

 • Josef Carmeli, CEO @ If-So, personalizační plugin WordPress
 • Kelly van Wyk, SEO Manager @ RoomRacoon, technologická společnost pro správu hotelů
 • AJ Silberman-Moffitt, Senior Editor @ Tandem, digitální agentura se sídlem ve Fort Lauderdale
 • Rachel Griffiths, specialistka na marketing ve vyhledávání @ Oddball Marketing, marketingová agentura v Sydney
 • Kacper Rafalski, vedoucí týmu @ Netguru, vývojář webových a mobilních aplikací se sídlem v Polsku

Google SEO aktualizace

Toto jsou „hlavní“ aktualizace Google SEO, které ovlivňují výkon webových stránek a stránek v SERP.

Aktualizace základního algoritmu

Aktualizace algoritmů Google jsou běžným jevem. Google ve skutečnosti každý rok provádí stovky, ne-li tisíce změn ve svých algoritmech.

Podle Země vyhledávačůGoogle v roce 2020 provedl ve Vyhledávání asi 4 500 změn. Můžeme očekávat, že tento počet zůstane stejný nebo ještě vyšší pro rok 2023.

S tím bylo řečeno, že většina těchto aktualizací je tak nepatrná, že si ani nevšimnete významné změny ve vašem hodnocení a návštěvnosti.

Google však každou chvíli vydává velkou aktualizaci svého algoritmu vyhledávače. Tyto se nazývají „Aktualizace základního algoritmu“ a mívají znatelný dopad na hodnocení a SERP.

Zdroj obrázků: Google

Podle Google,“Základní aktualizace jsou navrženy tak, aby zvýšily celkovou relevanci našich výsledků vyhledávání a učinily je užitečnějšími a užitečnějšími pro všechny.

Od května 2022 vydal Google 3 základní aktualizace algoritmu:

 • Aktualizace jádra z května 2022
 • Základní aktualizace ze září 2022
 • Základní aktualizace z března 2023

Ačkoli Google neuvádí podrobnosti o změnách, můžete víceméně zjistit, které prvky nová aktualizace penalizuje nebo odměňuje.

Podle Lean Summitsjeden z klíčových poznatků z této aktualizace je zaměřen na kvalitu.

Vytváření hodnotného a relevantního obsahu, který je přizpůsoben požadavkům vaší cílové skupiny, vám pomůže umístit se výše ve výsledcích vyhledávání.“

Další lidé zaznamenali výraznější změny v hodnocení lokálního vyhledávání.

Sterling Skymístní agentura SEO, si všimla, že aktualizace zřejmě upřednostnila primární obchodní kategorie v Google Business jako hodnotící faktor.

Zjistili také, že kategorie firem zvýšily schopnost firmy získat hodnocení pro vyhledávání ve volné shodě.

Například vyhledávání „elektronika“ nyní zobrazí více záznamů „počítačového obchodu“, zatímco vyhledávání „nábytek“ zobrazí více záznamů „čalounictví“. Podobně, vyhledávání „dětský obchod“ nyní zobrazí více záznamů typu „oblečení“.

Joy Hawkings, zakladatelka Sterling Sky a administrátorka Local Search Forum, ano poznamenal,“Stále se v tom vrtám, ale z toho, co zatím vidím, většina hlavních změn se udála v místních balíčcích právě na konci.”

Zde je příklad změn v místním žebříčku právníka zabývajícího se újmou na zdraví od doby před aktualizací do doby po aktualizaci (13. března až 3. dubna).

Rachel Griffiths, specialistka na SEO ve společnosti Divný marketinguvádí, že některé z nejpozoruhodnějších změn v Google SEO, kterých byla jejich agentura svědkem, byly během březnové základní aktualizace.

Naše analýza ukazuje, že byly ovlivněny zejména webové stránky s obsahem s nízkou hodnotou a nadměrným přeplňováním klíčovými slovy.“

Cape & Baydalší americká marketingová a brandingová agentura uvedla, že březen 2023 bude pokračovat v trendu zaměřování se na uživatelskou zkušenost.

“Stránky, které poskytují vynikající uživatelský dojem, včetně rychlého načítání, snadné navigace a poutavého obsahu, zaznamenaly nárůst návštěvnosti. Stránky, které se obtížně orientují nebo mají rušivé reklamy, mohou zaznamenat pokles hodnocení ve vyhledávačích.”

Příkladem webu, který využil základní aktualizace z března 2023, je Houston Hand and Wrist Center, známé lékařské centrum v Houstonu.

Číst:  Pokud to uděláte, Google nebude penalizovat obsah AI

Jejich webové stránky zaznamenaly nárůst počtu klíčových slov, pro která se na Googlu umístily.

Jak můžete vidět, celkový počet organických klíčových slov, pro která jsou hodnoceny, vzrostl z minima k 15. březnu 2023 a od té doby neustále roste.

Příkladem webu, který byl opravdu vážně zasažen aktualizací základního algoritmu z května 2022, je Siteslike.com, web, který agreguje weby, které jsou si navzájem podobné.

Bohužel je to jediná informace, která je na tomto webu.

Zde můžeme vidět dopad neposkytování žádné hodnoty nebo nedostatku vysoce kvalitního obsahu na vašem webu.

Aktualizace užitečného obsahu

Google od srpna 2022 vydal dvě aktualizace obsahu nápovědy.

Naštěstí Google upřesnil, co aktualizace obnáší a jak mohou správci webu zajistit, aby jejich weby z těchto aktualizací těžily.

O čem jsou tedy užitečné aktualizace obsahu?

Tyto aktualizace odměňují spolehlivý a lidem vstřícný obsah namísto obsahu, který je napsán výhradně za účelem získání vyššího hodnocení ve vyhledávačích.

Zdroj obrázku: Nadace Inc

Google ve skutečnosti poskytuje a série otázek že webmasteři a marketéři se mohou sami sebe zeptat, aby zajistili, že jejich obsah je na prvním místě pro lidi.

Mezi tyto otázky patří:

 • Poskytuje váš obsah původní výzkum, informace nebo analýzu?
 • Jste schopni ukázat zkušenosti a znalosti z první ruky?
 • Je obsah komplexním a podstatným popisem tématu?
 • Poskytuje obsah větší hodnotu než jiné podobné stránky?
 • Je obsah bez pravopisných a gramatických chyb?
 • Poskytují nadpis a nadpis přesné shrnutí obsahu, který neobsahuje návnadu na kliknutí?

Dalším prvkem užitečné aktualizace obsahu je zážitek ze stránky. Tím se kontroluje následující:

 • Mají stránky webu dobré skóre Core Web Vitals?
 • Je stránka zabezpečená pro přístup uživatelů a interakci s ní?
 • Načítá se stránka a zobrazuje se správně na všech zařízeních?

Google také zmiňuje, že váš web musí mít primární zaměření nebo účel.

Toto prohlášení jasně ukazuje, že tvůrci obsahu a marketéři se musí držet hlavního tématu nebo výklenku svých webových stránek.

Pokud tedy váš web mluví o e-mailovém marketingu, nepřidávejte obsah o marketingu na sociálních sítích nebo SEO.

Kacper Rafalski at Netguru uvádí, že užitečná aktualizace obsahu Google je obzvláště důležitá a webmasteři by jí měli věnovat zvláštní pozornost.

Tato aktualizace je jasným pošťuchem od společnosti Google, že by se měl zaměřit na vytváření obsahu, který není jen náročný na klíčová slova, ale je pro uživatele skutečně užitečný a smysluplný. Povzbuzuje nás, abychom vstoupili do situace našich diváků a vytvořili obsah, který odpovídá jejich potřebám, otázkám a bolestivým bodům.

JÍST JÍST

S aktualizací obsahu nápovědy souvisí i to, že společnost Google přidala ke zkratce EAT další písmeno „E“.

Nová zkratka, JÍSTje zkratka pro Experience, Expertise, Authority, and Trust a představuje způsob, jak hodnotitelé kvality vyhledávání hodnotit kvalitu výsledků vyhledávání.

Přidání dalšího „E“ nebo „zkušenosti“ má za cíl určit, zda obsah vytvořil jedinec s určitou mírou zkušeností.

Zdroj obrázku: SEO Inc

Google dává skvělý příklad toho v reálném životě, “pokud hledáte informace o tom, jak správně vyplnit daňové přiznání, je to pravděpodobně situace, kdy chcete vidět obsah vytvořený odborníkem v oboru účetnictví.“

Chcete-li zjistit, zda váš obsah splňuje nové pokyny EEAT, měli byste mít na paměti následující:

 • Má osoba, která obsah vytvořila, relevantní zkušenosti v oboru?
 • Může čtenář snadno zjistit, kdo napsal obsah?
 • Je na stránce vedlejší řádek autora s dalšími informacemi o autorovi, jeho minulosti a tématech, o kterých píší?
Číst:  Tipy a triky pro hraní Need for Speed ​​​​Payback

Josef Carmeli a jeho tým at Pokud-takpersonalizační plugin WordPress, klade důraz na aspekt „Autority“ EEAT.

„S nárůstem automaticky generovaného obsahu Google zvýšil důraz na autoritu autora obsahu, aby zajistil, že obsah vytvoří skuteční lidé se skutečnými zkušenostmi. Je pro nás důležité vytvořit autorský životopis, který dokazuje, že autor má znalosti a zkušenosti s mluvením o určitém tématu.“

Měli bychom uvést, že EEAT není přímým hodnotícím faktorem Google. Stále je však důležité mít tyto pokyny na paměti, protože Google se snaží poskytovat výsledky s dobrými metrikami EEAT.

Google spustil Aktualizace odkazového spamu z prosince 2022 na konci loňského roku. Cílem této aktualizace je „neutralizovat“ účinek spamových, nepřirozených odkazů.

Díky SpamBrain nyní Google dokáže zjistit, které stránky využívají spamové taktiky vytváření odkazů, včetně nákupu a prodeje zpětných odkazů pro účely hodnocení.

Zdroj obrázků: Google

Webové stránky, které mají tyto nepřirozené odkazy směřující na ně, pravděpodobně zaznamenají pokles v hodnocení kvůli této aktualizaci.

Vzhledem k tomu, že cílem této aktualizace je potlačit spam s odkazy, hrozí penalizace i webům, které se účastní nadměrné výměny odkazů.

Jako AJ Silberman-Moffit z Tandem poznámky, ne všechny zpětné odkazy jsou vytvořeny stejně.

„Mnoho lidí věří, že zpětné odkazy jsou dobré. Ale co když tyto odkazy pocházejí ze stránek s nízkou doménou nebo ze stránek se spamem? Mají takové odkazy stejnou váhu jako odkazy z webových stránek s vyšší autoritou domény nebo nižším skóre SPAM? Rozdíl je v tom, že jeden bude mít pozitivní dopad, zatímco druhý vás ovlivní negativně. Nemyslete si, že jakýkoli odkaz je dobrý odkaz.

Aktualizace algoritmu recenze produktu

Tato další sada aktualizací je životně důležitá pro každého, kdo provozuje, vlastní nebo prodává webové stránky s recenzemi produktů, jako je Wirecutter.

Google vydal tři „Algoritmus hodnocení produktu“ se aktualizuje od července 2022.

Tyto aktualizace jsou zaměřeny na odměňování vysoce kvalitních článků s podrobnými recenzemi produktů, které poskytují více informací, než jaké byste našli na webových stránkách výrobce nebo prodejce.

Z toho vyplývá, že byste neměli zveřejňovat pouze obecné informace o produktech, které recenzujete.

Google také chce mít možnost vidět, že máte z první ruky osobní zkušenost s testováním produktů, které recenzujete, a to tak, že zahrne informace, jako je srovnávací analýza, kvantitativní zjištění, výhody a nevýhody produktu.

Další věcí, kterou můžete udělat, abyste demonstrovali zkušenost z první ruky, je přidávání vlastních fotografií a videí produktů namísto obrázků ze skladu nebo fotografií výrobce.

Ve skutečnosti je to jeden z pokynů společnosti Google pro psaní recenzí, “Poskytněte důkazy, jako jsou obrazové, zvukové nebo jiné odkazy o své vlastní zkušenosti s tím, co recenzujete, abyste podpořili svou odbornost a posílili autenticitu své recenze.

Kromě toho byste při psaní recenzí produktů měli používat zájmena v první osobě, jako je „my“ nebo „já“. To znamená, že recenze představuje skutečnou zkušenost s produktem od autora.

Nakonec byste měli zvážit přidání odkazů na více prodejců nebo maloobchodníků, abyste čtenáři mohli flexibilně nakupovat v obchodě podle vlastního výběru.

Ve výše uvedeném příkladu můžete vidět, jak Wirecutter přidal produktové odkazy na Walmart a Amazon, aby uživatelé mohli pohodlně přejít k dodavateli, kterého preferují.

Změny Google SERP

Kromě různých aktualizací Google SEO, které byly spuštěny v minulém roce, provedl Google také změny v různých prvcích uživatelského rozhraní a Vlastnosti SERP.

Tato další část se bude zabývat různými změnami, které společnost Google provedla ve způsobu interakce uživatelů a obchodníků s platformou.

Vylepšení SERP

Během několika posledních let společnost Google zvýšila důležitost funkcí SERP, jako jsou doporučené úryvky, panely znalostí, související otázky a kolotoče videí.

Časy SERP, které se skládaly pouze z 10 výsledků webových stránek, jsou dávno pryč a marketéři musí využívat všechny funkce SERP.

Místo toho, aby se zaměřovali pouze na místo v jednom z 10 nejlepších výsledků vyhledávačů, měli by SEO optimalizovat pro tyto funkce SERP, zejména pro Featured Snippets.

Číst:  Tabulky Google, co to jsou, k čemu se používají, jak fungují

Rachel z Oddball Marketing si také všímá důležitosti optimalizace obsahu pro Featured Snippets.

„Zjistili jsme, že Google klade zvýšený důraz na vybrané úryvky a upřednostňuje stručné odpovědi na dotazy uživatelů.“

Hodnocení v poli Vybrané úryvky je skvělé pro zvýšení organické míry prokliku a budování povědomí o vaší značce.

Google Business Dashboard

Jednou z nejpozoruhodnějších změn v místním SEO od společnosti Google je odstranění samostatného řídicího panelu Google Business.

Místo toho bylo celé uživatelské rozhraní Google Business přímo integrováno do výsledků vyhledávání.

Nemějte obavy, toto uvidí pouze přihlášení uživatelé, kteří mají přístup k vašemu firemnímu profilu Google.

Nové rozhraní lze otevřít zadáním „moje věc“ do vyhledávacího pole na Googlu. Uživateli se zobrazí všechna jeho nastavení zápisu, zprávy, recenze a další funkce Google pro firmy.

Toto nové rozhraní usnadňuje úpravu a správu všech aspektů vašeho firemního profilu Google, buď se vám líbí nebo ne.

AI v SERPs

Není pochyb o tom, že umělá inteligence a její dopad na Google SEO je oblíbené téma mezi marketéry a odborníky na optimalizaci pro vyhledávače.

Kelly van Wyk, manažer SEO ve společnosti Pokoj Mýval očekává, že umělá inteligence ve vyhledávání bude během několika příštích měsíců dominantnější.

Jak jsme svědky většího pokroku ve zpracování přirozeného jazyka a strojovém učení, AI ve vyhledávání bude zobrazovat přesnější a personalizované výsledky vyhledávání, optimalizaci hlasového vyhledávání a lepší uživatelské zkušenosti.

Pravděpodobně jste také četli o bitvě o dominanci AI mezi Microsoftem a Googlem.

Ačkoli Google ještě veřejně neuvolnil a neintegroval generativní umělou inteligenci do prostředí Vyhledávání, viděli jsme snímky obrazovky a záblesky toho v akci na I/O události Google 2023.

Tato integrace změní způsob, jakým lidé komunikují a používají Google do budoucna.

V důsledku toho budou muset SEO a tvůrci obsahu přehodnotit, jak píší obsah na svých stránkách.

Google tvrdí, že “Kontext se bude přenášet z otázky na otázku, aby vám pomohl přirozeněji pokračovat v průzkumu.

Takže místo toho, aby byla pouze místem, kde můžete najít odpovědi na otázky, generativní umělá inteligence přemění Vyhledávání Google na prostředí zaměřené na konverzaci.

Příkladem může být, když se uživatel zeptá Googlu, co si má zabalit na lyžařský výlet do Kanady. Generativní umělá inteligence navrhne nápady na oblečení na základě skutečných faktorů, jako je aktuální počasí.

Tím to však nekončí, umělá inteligence pak může uživatele podnítit k další konverzaci a zapojení tím, že navrhne obsah relevantní pro lyžařský výlet, jako například:

 • Jak lyžovat
 • Nejlepší místa pro lyžování v Kanadě
 • Nezbytná výbava na lyžovačku

Google tuto zkušenost postupně zpřístupní všem uživatelům, počínaje americkými spotřebiteli, kteří se připojili na čekací listinu nebo se zaregistrovali Prohledat laboratoře.

Závěr

Vzhledem k tvrdé konkurenci, které Google čelí ze strany Bingu a dalších vyhledávačů, můžete očekávat další aktualizace jeho vyhledávacího algoritmu a funkcí uživatelského rozhraní.

Aspekty, na které by se webmasteři a SEO měli u těchto změn zaměřit, zahrnují:

 • Než na svém webu zveřejníte jakýkoli článek na blogu, musíte se ujistit, že je v souladu s pokyny pro vytváření obsahu na prvním místě.
 • Zajistěte, aby všechny články na blogu obsahovaly podtexty autora, které jasně udávají relevantní zkušenosti spisovatele v oboru nebo tématu.
 • Vyhněte se vytváření zpětných odkazů z webových stránek, které se zabývají nákupem a prodejem odkazů nebo nadměrné výměně odkazů.
 • Zaměřte se na optimalizaci obsahu pro vybrané úryvky Google.
 • Při publikování recenzí produktu pište recenzi z pohledu uživatele. Zahrňte originální fotografie a videa produktu v akci, zdůrazněte výhody a nevýhody a použijte „já“ a „my“, aby byl text osobnější.

Chcete-li tyto aktualizace využít a vyhnout se penalizaci, musíte se ujistit, že budete mít o těchto změnách přehled.

Jaké další aktualizace jste si všimli v Google a SEO za poslední rok? Tweetujte nám @seoptimer.