Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Amazon Echo Auto, chytrý reproduktor do auta

Amazon Echo Auto, chytrý reproduktor do auta

Od 17. června 2020 je konečně k dispozici také v Itálii Amazon Echo Auto, chytrý reproduktor, díky kterému bude vaše auto inteligentní, který bylo možné předobjednat od 20. května za sníženou cenu. Teď to bylo oficiálně uveden na trh za cenu 59,99 eur. Echo Auto, jak název napovídá, je menší verze Echo určená pro použití v autě, aby do auta přinesla také hlasového asistenta Alexa. Díky tomuto zařízení se tedy z tradičního vozu může stát „připojené auto” (téměř) ve všech ohledech. Ale ve skutečnosti Echo Auto není chytrý reproduktor, protože nemůže fungovat bez smartphonu. Zde je vše, co potřebujete vědět o novém chytrém zařízení, které Amazon uvedl.

Amazon Echo Auto: jak se vyrábí

Amazon Echo Auto je to malé zařízení (85x47x13,28 mm) a velmi lehké (pouze 45 gramů), které se připevňuje k větracím otvorům automobilu pomocí dodávané podpěry. Uvnitř zařízení jsou osm mikrofonů zachytit hlas uživatele a odfiltrovat vysoký hluk na pozadí přítomný v autě, zejména za jízdy. Nemá obrazovku a ovládá se výhradně hlasem.

Uvnitř Amazon integroval a Čip Mediatek MT7697 a Intel Dual DSP s inferenčním enginem. Napájí se přes zásuvku zapalovače cigaret nebo port micro USB, pokud má vaše auto připojení USB-A. Má dvě tlačítka: jedno pro deaktivaci mikrofonu a jedno pro ruční aktivaci hlasového asistenta. Dále pak LED pásek a 3,5mm audio výstup. Poslední slouží ke spojení Amazon Echo Auto s audio systémem vozu (na vstupu Aux In), pokud vůz nemá připojení Bluetooth.

Číst:  Online sportovní sázení

Amazon Echo Auto: jak to funguje

amazon echo auto jak to funguje

Je třeba upřesnit, že Amazon Echo Auto není skutečný chytrý reproduktor: je to jakýsi most mezi nechytrým autem a naším smartphonem, na který si budeme muset nainstalovat aplikaci Alexa. Smartphone a zařízení spolu budou komunikovat, aby replikovaly zážitek z amazonského ekosystému i uvnitř auta. Tam konfigurace zařízeníse například provádí ze smartphonu a samotné zařízení lze bez problémů přepravovat z jednoho auta do druhého (zejména pokud má vůz Bluetooth připojení).

To vše však znamená, že Amazon Echo Auto se připojuje k internetu za účelem zpracování hlasových příkazů prostřednictvím smartphonu a jeho datového připojení a že pokud jej použijeme k poslechu streamované hudby, budeme mít velký dopad na naše měsíční předplatné. Stejně jako u všech ostatních produktů v ekosystému Amazon budeme k výběru hudby potřebovat předplatné Amazon Music, Spotify nebo jiné předplatné, které bude integrováno prostřednictvím konkrétní dovednosti.

Amazon Echo Auto: co umí

cena vozu amazon echo

Amazon Echo Auto Umí ve vašem autě prakticky vše, co ostatní Amazon Echoe zvládnou doma. Jakmile bude zařízení nainstalováno, budeme tedy moci používat stejné hlasové příkazy, které již používáme doma k poslechu hudby, čtení audioknih, dotazování na informace o dopravě, počasí nebo k přehrání nejnovějších zpráv. Můžeme jej také použít k nastavení připomenutí nebo k odesílání zpráv typu drop-in do jiných zařízení kompatibilních s Alexa, aniž bychom nás odváděli od řízení.

Číst:  Alternativy k Google Analytics

Stejně jako ostatní Produkty Amazon EchoKromě toho lze Echo Auto také výrazně přizpůsobit a vylepšit instalací námi preferovaných dovedností. Abych řekl pravdu, specifických dovedností pro použití v autech je velmi málo, ale určitě jich uvidíme víc a víc, protože díky Amazon Echo Auto je možné použijte Alexa v jakémkoli autěpokud má stereo systém.

Cena a dostupnost Amazon Echo Auto

Chytré zařízení Amazonu už je k dispozici na webu elektronického obchodu a lze je zakoupit na a cena 59,99 eur.

Od společnosti Cultur-e