Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Amazon slibuje dodávky za méně než hodinu s drony

Amazon slibuje dodávky za méně než hodinu s drony

A mini-dron doručit balíčky k vám domů do půl hodiny od zadání objednávky. To je ten projekt Amazon Prime Air na kterém pracuje Amazonka, americký internetový prodejní gigant. Sám zakladatel Jeff Bezos to oznámil v televizním rozhovoru.

Na videu trvajícím něco málo přes minutu je zobrazen celý postup od přípravy balíku ve skladech e-commerce giganta až po odlet dronu, který balík doručí na zahradu domu. Pro Bezos by projekt mohl být funkční během 4-5 let kvůli přísným předpisům uloženým organizací Federální úřad pro letectví.

“Vím, že se to může zdát jako sci-fi, ale není to tak – řekl Bezos v pořadu “60 minut” na CBS TV -. Dokážeme doručit za půl hodiny a přepravíme předměty do 2-3 kilogramů, že je 86 % z těch, které dodáváme.“

Amazonské drony, Octocopters, jsou schopné nést předměty o hmotnosti až 2 kila a jsou poháněny elektromotory. Octocopters mohou pokrýt oblasti v okruhu 16 kilometrů a doručit zboží objednané online za pouhých 30-40 minut.

Jak upozorňuje finanční deník Financial Timesbyl průmysl dronů skeptický a hovořil o a reklamní trik, ale někteří uvítali prototyp, který Bezos ukázal během rozhovoru pro CBS. „Je to výkonný koncept, který však čelí dvěma velkým výzvám: získat zelenou od regulačních orgánů a vyvinout bezpečnou technologii,“ řekl Chris Anderson, generální ředitel společnosti 3D Robotics. Mezi podporovatele je Dustin Boyer, podnikatel z Los Angeles, který v loňském roce představil myšlenku doručování jídla objednaného v prodejnách rychlého občerstvení pomocí dronů. Boyer mluvil o „neuvěřitelně životaschopný obchodní model“ a předpovídal „enormní zisky“ pro Amazon, který musel o projektu mluvit tak dlouho dopředu, aby ho „neupálili“ konkurenti, například Google. „Jsem skeptický k tomu, že to Amazon udělá, ale během příštích tří až čtyř let budou dodávky realizovány pomocí dronů,“ řekl.

Číst:  4 věci, které musíte udělat, než prodáte svůj počítač, tablet nebo chytrý telefon

2. prosince 2013 (aktualizováno 3. prosince)