Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Automatizujte svůj obsahový marketing (a dělejte více toho, co máte rádi)

Automatizujte svůj obsahový marketing (a dělejte více toho, co máte rádi)

Den v životě obsahového marketingu se neomezuje pouze na hledání nápadů na obsah a vytváření tohoto obsahu.

Zahrnuje zpracování nesčetných úkolů, jako je výzkum klíčových slov, SEO copywriting, marketing na sociálních sítích, e-mailový marketing, vytváření newsletterů, pochopení cesty zákazníka atd.

Ale co když existuje způsob, jak některé z těchto úkolů zjednodušit?

Vstupuje hrdina našeho článku: Počet obchodníků, kteří automatizují správu obsahu, vzrostl 21 % až 29 %a tato čísla se budou jen zvyšovat.

Pojďme porozumět výhodám automatizace obsahového marketingu a tomu, jak ji můžete využít ve svém podnikání.

Obsah:

Co je automatizace obsahového marketingu?

Nástroje pro automatizaci obsahového marketingu dokončují opakující se nebo časově náročné úkoly automaticky. Například používání softwaru ke sledování a analýze metrik blogování namísto ručního shromažďování dat z různých nástrojů a tabulek.

Pokud ve své organizaci vidíte některý z těchto znaků, může to znamenat, že potřebujete automatizaci marketingu obsahu:

 • Ztrácíte spoustu času opakujícími se úkoly, jako je publikování, generování nápadů na obsah, přidělování úkolů vašemu týmu a jejich přesouvání v různých fázích atd.
 • Ke zpracování všeho, co souvisí s obsahem, používáte více než 4 nástroje pro řízení projektů.
 • E-mail je vaším hlavním komunikačním kanálem, pokud jde o spolupráci na obsahu a zpětnou vazbu, což má za následek mnoho přecházení a ztrát verzí obsahu.
 • Používáte tabulky jako obsahový kalendář namísto nástrojů pro automatizaci marketingu, které vám pomáhají přiřazovat úkoly, přesouvat úkoly, nastavovat termíny, přidávat komentáře atd.
 • Místo sledování pokroku ve sdíleném kalendáři obsahu pořádáte schůzky, abyste mohli sledovat pokrok.

Proč byste měli uvažovat o automatizaci obsahového marketingu

Obsahový marketing může být důležitým kanálem výnosový marketing a udržení zákazníků. Zde je šest důvodů, proč byste měli mít prospěch z automatizace obsahového marketingu.

 • Šetří zdroje a peníze: Když používáte nástroje k provádění více úkolů s obsahem, nemusíte utrácet peníze za najímání velkého týmu. Naučíte se používat menší nástroje s více funkcemi, jako je platforma pro správu obsahu Sprout Social, plánovat, publikovat, dráhaa spolupracovat.
 • Mít všechna data na jedné platformě: Namísto žonglování s více nástroji se automatizace obsahového marketingu zaměřuje na jednu platformu, která splňuje téměř všechny vaše požadavky.
 • Zvýšená produktivita a kreativita: Zjednodušení procesů obsahu umožňuje vašemu týmu soustředit se na vysoce hodnotné činnosti, jako je upřednostňování nápadů na obsah a zlepšování konverzního trychtýře obsahu. To vede ke zvýšení produktivity a kreativity.
 • Generování a správa potenciálních zákazníků: Mnoho automatizačních nástrojů vám pomůže vytvořit stálý proud akceschopného a personalizovaného obsahu, který zvyšuje generování potenciálních zákazníků.
 • Snadno shromažďujte statistiky: Nástroje pro obsah efektivně sledují výkon vašeho obsahu, aniž byste museli sbírat čísla a používat k jejich sledování různé tabulky.
 • Spolupracujte s klienty efektivně: Jste-li agentura, automatizační nástroje vám umožňují spolupracovat s klienty a zapojit je do procesu schvalování a vytváření, čímž získáte rychlejší a centralizovanější zpětnou vazbu a schvalování.
Číst:  Výhody správy více účtů Google

Úlohy obsahového marketingu, které lze automatizovat

Existuje mnoho aktivit obsahového marketingu, které můžete automatizovat pomocí různých nástrojů. Níže je uveden seznam takových aktivit:

 • Tvorba obsahu: Můžete použít různé nástroje, které vám pomohou generovat nápady a vytvářet stručný obsah.
 • Spolupráce na obsahu: Namísto posílání e-mailů tam a zpět použijte nástroje pro spolupráci ke spolupráci na obsahu, poskytování zpětné vazby a schválení. Správa pracovního postupu: Místo žonglování s více nástroji zefektivněte své úkoly a projekty pomocí jediné platformy.
 • Sdílení sociálního obsahu: Ať už chcete načíst nápady na obsah nebo automatizovat publikování, existují různé sociální nástroje, které můžete použít.
 • E-mailové kampaně: Pomocí nástrojů můžete vytvářet, přizpůsobovat, plánovat a sledovat všechny své e-mailové aktivity.
 • Data a analýzy: Namísto počítání různých metrik vám automatizační nástroje umožňují odstranit ruční chyby a poskytnout přesná data.
 • Distribuce obsahu: Pokud chcete propagovat obsah na více kanálech nebo jej sdílet se svými odběrateli, automatizační nástroje vám s tím pomohou rychle.
 • Placená propagace: Namísto utrácení peněz za nesprávné reklamy vám nástroje pomohou najít správná klíčová slova a nejúčinnější způsoby umístění reklam.

Jak automatizovat strategii obsahového marketingu

Namísto náhodného přihlašování k odběru různých automatizačních nástrojů je zde jasný postup, který vám pomůže vybrat nástroje podle vašich požadavků a vytvořit strategii automatizace, která bude pro vaše podnikání vhodná.

1. Stanovte si jasné cíle kampaně

Můžete být v pokušení přihlásit se k odběru nástrojů, které používá váš konkurent, nebo nástrojů, které se objeví v SERP společnosti Google, když zadáte „nejlepší nástroje pro automatizaci obsahu“.

Ale aniž byste věděli, „proč“ automatizaci používáte, skončíte se strategií automatizace, která plýtvá vaším časem místo toho, abyste jej šetřili.

Chcete-li začít, definujte jasné cíle pro automatizaci marketingu obsahu. Můžete mluvit se svými kolegy, abyste pochopili, kde se potýkají s největšími problémy.

Je pro ně obtížné vytvářet nápady na obsah? Které činnosti jim zabírají nejvíce času? Dokážou vyjmenovat nějaké činnosti s nízkou hodnotou, které lze případně automatizovat? Ztrácejí ve spolupráci spoustu času?

2. Získejte přehled o svém publiku a procesu tvorby obsahu

Než začnete vytvářet obsah a hledat způsoby, jak automatizovat úkoly, pochopte, kdo jsou vaši zákazníci a jaký obsah by chtěli konzumovat.

Můžete se spojit se svými zákaznickými týmy, abyste porozuměli druhům dotazů, které zákazníci obvykle mají, informacím, které potřebují k rozhodnutí, jaké zdroje spotřebovávají a konkrétním problémům, které se snaží vyřešit.

Mnohé firmy dokonce zasílají zákaznické průzkumy nebo provádějí průzkumy konkurence, aby získaly jedinečné poznatky, které řídí jejich proces tvorby obsahu.

3. Rozhodněte se, co chcete automatizovat

Po prostudování vašeho publika a procesu tvorby obsahu budete mít pravděpodobně seznam úkolů, které váš tým provádí. Mohlo by to být hledání nápadů na obsah, provádění výzkumu klíčových slov, upřednostňování nápadů, generování stručných obsahů, přidělování a kontrola úkolů atd.

Číst:  Placené online průzkumy: nejlepší a nejspolehlivější

Dále můžete najít aktivity, které nebudou vyžadovat mnoho lidského zásahu a ušetří vašemu týmu spoustu času a energie, pokud se zautomatizují.

Například:

 • Místo toho, aby měl svůj obsah editor dělat všechnu tvrdou práci, můžete použít Sprout Social SEO optimalizace k zahájení SEO a kontrol čtenosti.
 • Před přidělením vašeho výkonnostní obchodníkJe čas vytvořit dashboardy, je vhodné si nejprve prohlédnout přehled metrik výkonu dostupných v Sprout Social.
 • Místo toho, aby měl svůj SEO specialista trávit hodiny ručním průzkumem klíčových slov a konkurentů, nechte generátor klíčových slov AI najít 40 klíčových slov, která vaši konkurenti hodnotí, ale vy ne.

4. Počítejte s nářadím

Nyní, když máte seznam činností připravených k automatizaci, je dalším krokem přihlášení k odběru nástrojů, které tuto práci udělají za vás.

V další části se dotkneme druhu nástrojů, které budete potřebovat, ale nejprve si ujasněme, jaká by měla být vaše kritéria pro výběr těchto nástrojů.

 • Poznamenejte si svůj rozpočet
 • Uveďte své přesné požadavky
 • Najděte integrace, které budete potřebovat
 • Pokud máte nějaké přesné vlastnosti nebo funkce, které požadujete, poznamenejte si je
 • Připravte si podrobnou poznámku o druhu podpory, kterou budete potřebovat, a pokud byste potřebovali nějaké přizpůsobení nástroje pro vaši firmu

5. Nastavte konkrétní KPI pro měření dopadu vaší automatizační strategie

Předplatili jste si čtyři různé nástroje a mysleli jste si, že je vaše práce hotová. Ale co když se vám vaše investice dobře nevrací?

Jediný způsob, jak to zjistit, je nastavení konkrétních KPI, které vám pomohou měřit efektivitu vaší automatizační strategie. Mnoho podniků to dělá porovnáním výsledků před a po.

Kolik procent času jsme například ušetřili přijetím těchto nástrojů? Nebo jsme zaznamenali nárůst počtu generovaných potenciálních zákazníků nebo zvýšení metrik zapojení?

Nastavení cílů pro tyto KPI hned na začátku vám může pomoci získat vyšší návratnost investic z těchto nástrojů.

Špičkové nástroje pro automatizaci obsahového marketingu

V dnešní době je na trhu k dispozici celá řada automatizačních nástrojů. Některé z nich mají dokonce společné funkce a případy použití.

Zde je pět nejlepších automatizačních nástrojů, které musíte mít ve svém technologickém zásobníku.

Generování obsahu AI

Všichni známe bouři ChatGPT přinesl s jeho příchodem. Viděli jsme stovky příspěvků, které tento nástroj mlátily, ale mnoho z nich podporovalo jeho pravomoci.

Nástroje pro generování obsahu AI, jako je ChatGPT, využívají strojové učení, zpracování přirozeného jazyka a data k vytvoření požadovaného obsahu. Myšlenka je, že nástroje mohou psát jako lidé po analýze a studiu velkého množství textu.

Zde je příklad:

I když se to může zdát jako skvělé řešení, musíte to nechat zkontrolovat editorem a provést změny, abyste se vyhnuli plagiátorství a problémům s duplicitním obsahem.

Tyto nástroje jsou nejlepší pro vytváření hrubých obrysů, psaní prvních návrhů pro váš e-mail nebo sociální obsah, změna tónů stávajícího textuatd.

Nejlepší nástroje pro generování obsahu AI: vedoucí příběhu, ChatGPT, Jaspis, Rytr, Copy.ai

Nástroje pro spolupráci obsahu

Ať už chcete vytvářet podrobné plánovače obsahu, sledovat různé projekty, spolupracovat na pracovních postupech nebo spravovat termíny, nástroje pro spolupráci vám s tím pomohou.

Číst:  Výhody instalatérského expedičního softwaru

Můžete také získat rychlý přehled o různých obsahových kampaních, na kterých váš tým pracuje, a o tom, zda vše jde podle plánu. To vám pomůže naplánovat vše na jednom místě a dokonce můžete tyto úkoly přidělit svým spoluhráčům.

Nejlepší nástroje pro spolupráci: Sprout Social, Trello, Ásana

Automatizace příspěvků na sociálních sítích

Téměř všechny podniky se nyní snaží vytvořit komunitu na sociálních sítích a zaměřit se na širší publikum.

Pro malé podniky a dokonce i velké týmy je to další přidaná odpovědnost, která může být někdy přehlížena. Zde mohou pomoci nástroje automatizace sociálních médií.

Tyto nástroje vám pomohou naplánovat příspěvky s předstihem sledujte zapojení, přeměňujte obsah z dlouhodobého marketingového materiálu, promýšlejte nápady, získejte okamžité návrhy, zapojte své publikum atd.

Nejlepší nástroje pro automatizaci příspěvků na sociálních sítích: Sprout Social, Buffer, Hootsuite

E-mailová automatizace

Mnoho společností používá automatizaci e-mailů k přizpůsobení e-mailů a bezproblémové správě různých seznamů adresátů. Některé nástroje pro automatizaci e-mailu poskytují funkci zvanou spouštěné e-maily, které odešlou e-mail, když dojde k určité akci. Například spuštění uvítacího e-mailu, kdykoli uživatel navštíví vaši platformu.

Tyto nástroje vám také umožňují přizpůsobit si e-maily ve velkém. Například nastavení různých e-mailových sekvencí pro různé segmenty.

Zde je návod, jak lze nastavit spuštěnou e-mailovou kampaň pomocí Omnisend:

Nejlepší nástroje pro automatizaci e-mailu: Mailchimp, Omnisend, Mailmodo

Automatizovaná péče o vedení

Péče o potenciálního zákazníka se týká jakékoli akce, kterou podniknete za účelem vychování potenciálních zákazníků v různých fázích prodejního procesu.

Automatizované nástroje pro péči o potenciální zákazníky umožňují systematické sledování potenciálních zákazníků na vašem webu a obsahu, což znamená jejich fázi v prodejním cyklu. Tyto potenciální zákazníky pak lze nahlásit příslušnému prodejnímu týmu a ten je může převést.

V mnoha případech tyto nástroje také automatizují odesílání cíleného obsahu, aby vychovali potenciální zákazníky a posunuli je dolů.

Zde je pracovní postup pro výchovu vedoucích, který lze nastavit v HubSpot:

Nejlepší automatizované nástroje pro výchovu olova: HubSpot, Potrubí, Marketo

Závěr

Není pochyb o tom, že musíte upřednostnit marketing obsahu s konkurenčním scénářem, ve kterém se dnes společnosti nacházejí. S tolika nástroji pro automatizaci obsahového marketingu jsou možnosti, jak uspět – a selhat – s obsahovým marketingem, nekonečné.

Vše, co musíte udělat, je dokonale prozkoumat vaši cílovou skupinu, získat všechny podrobnosti o vašich aktivitách v obsahovém marketingu a o tom, jak je můžete automatizovat, a nechat nástroje, aby udělaly zbytek práce za vás. Se vším tím ušetřeným časem se váš tým může soustředit na vysoce hodnotné činnosti, které přinášejí výsledky.

Přihlaste se k odběru Sprout Social automatizovat proces obsahu od začátku do konce. Nenechte se zdržet dezorganizací a zmeškanými termíny. Spojte tvorbu obsahu, spolupráci, optimalizaci, plánování a plánování do jednoho nástroje.