Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Budoucnost oblečení prochází senzory: tady jsou chytré oblečení

Budoucnost oblečení prochází senzory: tady jsou chytré oblečení

Během několika let nositelná zařízení zmizí. A ne proto, že je vymaže náhlá ekonomická nebo technologická krize, ale proto budou „pohlceny“ oblečením, které každý den nosíme. Bundy, vesty, zdravotní košile a ponožky jsou předurčeny k tomu, aby se staly čím dál tím víc chytrý a začlenit všechny ty senzory, které však dnes nacházejí místo ve fitness trackerech, sportovních hodinkách a chytrých hodinkách.

Pokud je současným trendem ve skutečnosti soustředit veškerou pozornost nositelného světa na zápěstí, budoucnost bude úplně jiná. Stále menší a flexibilnější senzory budou implementovány přímo do tkaniny, díky čemuž budou nositelná zařízení přesnější, funkčnější a všestrannější, než jsou dnes. A budoucnost což je mnohem blíž, než by se dalo věřit: několik startupů již začalo investovat do chytrého oblečení a některé modely (zdravotní trička nebo technická trička a ponožky) již přistály na trhu. Ale jak již bylo zmíněno, je to jen první ochutnávka toho, co pro nás budoucnost nositelných zařízení chystá.

Oku neviditelný

Ne, že by se bylo za co stydět, samozřejmě. Ale mnozí věří, že nositelná zařízení, např fitness trackery zejména jsou všechny příliš viditelné. Není náhodou, že mnoho startupů například sází a investuje do přeměny nositelných zařízení na šperky a bižuterii. To je však pouze mezikrok. Senzory, které dnes tvoří „technologický základ“ nositelných zařízení a fitness trackerů, jsou určeny k zabudování přímo do látky, čímž se stanou nedílnou součástí oděvu nebo oděvu.

Číst:  Aleteia, sociální síť pro (katolické) hledače pravdy

Nositelná zařízení blíže potřebám uživatelů

Trend diktovaný nejen nutností „zmizet“ fitness náramky a náramky. jiné typy nositelných zařízení, ale také poskytovat uživatelům pokročilejší služby. Senzor „všitý“ do tkaniny technické košile a umístěný v přímém kontaktu s pokožkou poskytne lepší výsledky než senzor v plastovém pouzdře a umístěný ve výšce zápěstí. Chytré ponožky nebo chytré boty, abychom uvedli jeden z nejbanálnějších příkladů, poskytnou správnější a spolehlivější údaje o naší fyzické aktivitě než údaje fitness trackery. Počet kroků, aby opět zůstal v oblasti banality, bude nekonečně přesnější, stejně jako informace týkající se ujeté vzdálenosti.

The chytré oblečenívšak bude mít mnohem rozsáhlejší možnosti: senzory budou schopny neustále monitorovat tělesnou teplotu a srdeční frekvenci a okamžitě posílat upozornění do smartphonu, pokud jsou zjištěny náhlé nebo neočekávané změny (pokud Tepová frekvence pokud se například zvedne, když sedíme) a zároveň budeme moci počítat s větší schopností interakce s dalšími připojenými zařízeními, jako je smartphone. The chytré oblečeníve skutečnosti budou základní součástí našeho vesmíru IoT a usnadní přístup k údajům týkajícím se našeho zdraví a tělesného stavu.

Platba na dosah ruky? Bunda

chytré platby

Integrace do senzorového oblečeníi pro bezdrátovou komunikaci by měl také podpořit další rozvoj bezkontaktních platebních systémů. Využitím technologií, jako je Near Field Communication nebo RFID, bude možné zaplatit účet v restauraci nebo při průchodu turnikety v metru pouhým přiložením bundy nebo jiného chytrého kusu oblečení do blízkosti čteček. ad hoc. A Prezentován britský startupve druhé polovině roku 2016, bunda vybavená chytrými knoflíky: uvnitř jsou čipy a senzory, které uživateli umožňují provádět bezkontaktní platby nebo cestovat bez jízdenky: stačí přiblížit tlačítko čtenář A to je vše.

Číst:  Jak provést obnovení systému Dell

První ukázky chytrého oblečení

chytré ponožky

Prozatím však energie o startupy zaměřují se především na nositelná zařízení určená pro ty, kteří sportují. To je případ výše zmíněných chytré ponožkychytré ponožky navržené a vytvořené pro dětizávodní nadšenci a běh: vybavené tlakovými senzory jsou schopny zaznamenávat a sledovat naše pohyby přesněji než jakékoli sportovní hodinky nebo fitness tracker na současném trhu. Pak jsou tu technická trička a tréninkové šortky „napadly“ senzory, schopné přesně sledovat práci vykonávanou různými svaly našeho těla a poskytovat tak informace o tom, které z nich fungovaly nejlépe a které však potřebují konkrétnější tréninkový program. Budoucnost chytrého oblečení je zkrátka mnohem blíž, než byste si mysleli.