Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Budoucnost TV mimo formát 4K

Budoucnost TV mimo formát 4K

Následuje budoucnost 4K? Má televizní technologie, která s formátem s ultra vysokým rozlišením, jak se zdá, dosáhla svého kvalitativního (a chceme-li i kvantitativního) vrcholu, ještě prostor pro růst, nebo bude nucena do let značné nehybnosti? Kromě formátu 8K, prosazovaného a upřednostňovaného japonskou státní televizí (ekvivalent Rai), musíme v blízké budoucnosti očekávat nějaké šokující zprávy nebo něco jako „optimální technologický”? Odpověď na tyto otázky, jak se často v terénu stává hi-tech, nikdy nemůže být jedinečný ani 100% jistý. Navzdory tomu je stále možné pokusit se nastínit co nejrealističtější obraz budoucího vývoje.

Vše o 4K

Navzdory televiznímu standardu de facto jak vysoké rozlišení (rozlišení 1920×1080 bodů), formát 4K se pomalu prosazuje jak na technologické, tak na komerční úrovni. O ultra vysokém rozlišení je nyní známo prakticky vše: nový formát kromě toho, že zaručuje větší počet pixelů (jak název napovídá, 4krát vyšší než počet pixelů vysokého rozlišení) a detailnější snímky, zajišťuje širší barevný gamut. , a kontrastní faktor lepší než minulost a hloubka černé, jaká dosud nebyla dosažena.

Stručně řečeno, UHD je lepší než předchozí standardy ve všech technických a technologických aspektech. A s obsahem v nativním rozlišení, který dorazí v zimě 2015, by se tato technologie rozhodně měla stát komerčně životaschopnou. Pro výrobce televizí to však není definitivní přistání: laťku lze posunout ještě výše.

Číst:  Oculus Go, technické specifikace a recenze

OLED

I když v tuto chvíli jediný výrobce, který má o technologii zájem OLED Zdá se, že je to LG, probíhá velký aktivismus. Mnoho výzkumníků se zabývá zdokonalováním technologie Organické světlo emitující dioda: mnozí se pokoušejí dále snížit energetickou spotřebu OLED panelů, eliminovat takzvaný „efekt stezky“ a snížit výrobní náklady. Pokud nebudou žádné další problémy, očekává se, že do roku 2017 budou moci být OLED televize uvedeny na trh za ceny mnohem nižší, než jsou současné náklady.

HDR

Pokud na straně pixelů bylo dosaženo vrcholu (hustota pixelů formátu 4K přesahuje maximální hustotu viditelnou lidským okem), na straně kontrastního faktoru je potřeba udělat hodně práce. Cílem je vytvořit LCD a OLED panely s větším kontrastem a následně obrazy s jasnějšími barvami a lepším rozlišením. Dolby se například zaměřuje na technologii HDR (S vysokým dynamickým rozsahemširoký dynamický rozsah) s projektem DolbyVision: cílem je vytvářet obsahy a panely s vyšším kontrastním faktorem.

televize

Barevný rozsah

Zároveň se pracuje na dalším rozšíření palety barev, které televizor dokáže reprodukovat. Je to skutečně neuvěřitelné, ale ani technologicky nejvyspělejší televizory nereprodukují celou škálu barev viditelnou lidským okem: „nedostatek“, který se snažíme napravit různými formáty nebo doporučeními. Mezi ně patří tzv.Doporučení 2020“ (někdy zkráceno na Rec. 2020 nebo BT.2020) se zdá být kandidátem s největší šance převést na normy. Kromě definování širší škály barev (díky barevné hloubce 10 bitů nebo 20 bitů pro každý pixel) Rec. 2020 také definuje další parametry obrazu, které lze reprodukovat pomocí LCD a OLED panelu, což má hluboký dopad. na kvalitě videí. Konečným výsledkem by měly být živější a realističtější obrázky.

Číst:  Cenný přehled o každodenním sudoku pro začátečníky

Zdroje

Jak dokazuje rozšíření formátu 4K, dostali jsme se do bodu, kdy jsou televizory a přehrávací média vybaveny vyššími technologickými standardy než dnes dostupný multimediální obsah. Ke zkvalitnění televizního obrazu tedy patří i produkce kvalitnějšího obsahu. Od konce podzimu 2015, jak již bylo zmíněno, by měly být k dispozici první filmy a videa natočená v nativním rozlišení 4K: nic víc upscalingk plnému využití kvality reprodukovaných obrázků.

3D bez brýlí

Stará 3D technologie

V technologické budoucnosti televize stále existuje prostor pro 3D. Přestože vývoj trojrozměrné technologie postupuje pomaleji, než se původně očekávalo, mnoho z nich velký zhi-tech na celém světě stále pracují na zdokonalování a zlepšování šlechtitelských metod. Toshiba například pracuje na prototypech televizorů s „aktivním“ 3D přenosem: zobrazení trojrozměrného obrazu by bylo možné i bez podpory brýlí, jednoho z nejvíce rušivých prvků (a který se pravděpodobně nejvíce zpomalil). s vývojem 3D technologie. Ani toto řešení však není vůbec prosté slabých míst: první prototypy například nutí uživatele držet hlavu v klidu, zatímco 3D efekt je viditelný jen z některých velmi specifických bodů. Zkrátka, zbývá udělat ještě hodně práce a stále je malá jistota, že bude možné brzy dosáhnout řešení.

Od společnosti Cultur-e