Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Co dělat a co nedělat placené reklamy na Facebooku

Co dělat a co nedělat placené reklamy na Facebooku

S více než 1,6 miliardami aktivních uživatelů denně a asi 80 miliony obchodních stránek zůstává Facebook podle statistik sociálních sítí králem. Co ale stojí za zmínku, je, že 26 % uživatelů, kteří klikli na reklamy, provedlo nákup, díky čemuž jsou placené reklamy na Facebooku důležitou součástí podnikání.

Aby bylo jasno, jsme ne odkazující na bezplatné/organické příspěvky, protože organická návštěvnost v dnešní době na Facebooku téměř neexistuje. Mluvíme také o nastavení reklam od nuly prostřednictvím Business Manageru – nejen o jejich posílení (což také nabízí výhody).

Reklamy na Facebooku prospívají značkám, protože nabízejí cílené publikum, pomáhají oslovit mnohem více lidí a umožňují vám znovu zacílit na ty, se kterými jste již komunikovali. To vám také umožní najít nové potenciální zákazníky, rozšířit propagaci obsahu a podpořit loajalitu zákazníků.

Takže, ať už s placenými reklamami na Facebooku začínáte, nebo jste ostřílený inzerent, zde jsou některé, co dělat a nedělat, které můžete začlenit do své dnešní strategie.

Co jsou reklamy na Facebooku?

Reklamy na Facebooku představují formu online reklamy, kterou poskytuje Facebook, populární platforma sociálních médií. Firmy využívají reklamy na Facebooku k propagaci svých produktů, služeb nebo značky cílovému publiku. S rozsáhlou uživatelskou základnou a propracovanými možnostmi cílení poskytuje Facebook firmám možnost oslovit široké spektrum potenciálních zákazníků.

Platforma nabízí různé typy reklam na Facebooku, včetně karuselových reklam, které zobrazují více obrázků nebo videí, videoreklam pro poutavé vyprávění, reklam pro generování potenciálních zákazníků za účelem zachycení informací o zákaznících a sponzorovaného obsahu, který se objevuje v informačních kanálech uživatelů.

Tyto rozmanité reklamní formáty umožňují podnikům vytvářet působivé a vizuálně přitažlivé reklamy šité na míru jejich konkrétním marketingovým cílům.

Placené reklamy na Facebooku: Co dělat — a čemu se vyhnout

Do’s

1. Poznejte svůj cíl

Než začnete pracovat na reklamách, prozkoumejte svou cílovou skupinu, její online zvyky a co se jim líbí. Facebook vám umožňuje být se svým cílením skutečně konkrétní – od demografie a umístění až po koníčky a zájmy a jazyky, kterými se mluví. Využijte toho! Parametry můžete párkrát upravit, abyste zjistili, kdo bude na vaše reklamy nejlépe reagovat.

Pamatujte, že když znáte své publikum a rozumíte mu, můžete vytvářet účinné reklamy, které jsou pro něj zajímavé a relevantní. A nemusíte cílit na všechny, ale jen na lidi, kteří s vámi s největší pravděpodobností utrácejí.

2. Používejte kvalitní grafiku

V prostoru plném příspěvků a reklam máte jen pár vteřin na to, abyste upoutali pozornost lidí. A k tomu musíte použít poutavé obrázky a videa, které je donutí zastavit se a udělat si na vás čas.

Číst:  Jak vytvořit kalendář na sociálních sítích, který přináší

Vaše grafika by měla být čistá a jednoduchá, vysoce kvalitní a snadno pochopitelná, ale přesto zábavná, živá a kreativní. Zní to obtížně? To je!

Vyberte si jasné kontrastní barvy nebo použijte obrázky domácích mazlíčků a usměvavých lidí pro nejlepší převody. Ujistěte se však, že jsou relevantní k tomu, co inzerujete, a najděte způsoby, jak je začlenit do vaší značky.

Podívejte se na tuto vizuálně působivou a přímočarou reklamu od Nintenda:

Nejlepších výsledků dosáhnete v průvodci reklamami na Facebooku, kde najdete správné specifikace a formáty. Vyhněte se také obrázkům, které obsahují více než 20 % textu, protože je může Facebook odmítnout. Pokud se to stane, vaše reklama nemusí fungovat dobře, protože text bude příliš nečitelný. Facebook nabízí bezplatný nástroj, kde si můžete zkontrolovat, kolik z vašeho obrázku zabírá váš text.

3. Zahrňte jasnou výzvu k akci (CTA)

Jasná a stručná CTA okamžitě sdělí publiku, co chcete, aby vědělo o vaší nabídce a účelu vašeho sdělení. To jim zase pomáhá jednat a rychleji se rozhodovat. Dobrý den, konverze!

S pouhými 25 znaky pro nadpis a 90 pro popis vytvořte silnou výzvu k akci, která je přímočará a definitivní pro další krok, který chcete, aby podnikli. Ať už se jedná o jednoduché „Kliknutím níže se dozvíte více“ nebo „Kupte nyní a ušetřete X %, ujistěte se, že je v souladu s textem vaší reklamy, abyste své publikum neuvedli v omyl ani je nezmátli. Zvažte přidání pobídek – propagační kódy, časově omezené slevy nebo ceny pro první zákazníky – abyste přilákali publikum ke kliknutí a nákupu.

Úplné zveřejnění: Facebook je neuvěřitelně vybíravý, pokud jde o slova, která používáte ve své reklamě. Například při použití slova „vy“ může být reklama zamítnuta. Uvědomte si tedy, že možná budete muset zkusit znění několikrát změnit, než bude vaše reklama schválena. A to je v pořádku!

Podívejte se, jak Boston Sports Club vytváří pocit vzrušení a naléhavosti pomocí silné CTA:

4. Proveďte A/B testování

A/B testování nebo rozdělené testování vám umožní otestovat různé verze reklam a zjistit, která z nich funguje nejlépe.

Abyste toho dosáhli efektivně, je důležité, aby se vaše dvě reklamy lišily pouze v jedné proměnné a vy jste vždy měnili pouze jednu věc. Jinak bude těžké určit, proč jedna reklama předčila druhou.

Podobně by vaše publikum během této fáze mělo být dostatečně velké a nemělo by se používat v jiných běžících reklamních kampaních. Tím se zabrání tomu, aby si vaše testovací reklamy a skutečné reklamy navzájem konkurovaly, a ztížilo tak určení výsledků.

Pamatujte, že A/B testování je klíčem k pochopení toho, co funguje dobře, a ke zlepšení toho, co ne.

Můžete například rozdělit testování nadpisů reklam. Nebo můžete spustit jednu reklamu s obrázkem, jednu s karuselem a jednu s videem. Zatímco testujete tyto jednotlivé proměnné, ponechte všechny ostatní stejné! Doporučujeme také vytvořit soukromé skupiny na Facebooku! Přečtěte si náš příspěvek o tom, jak vytvořit soukromou facebookovou skupinu pro více informací.

4. Pravidelně sledujte své reklamy a podle potřeby optimalizujte

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, musíte pravidelně sledovat výkon svých placených reklam na Facebooku a podle toho provádět změny. Je však vhodné provádět změny pouze tehdy, je-li to skutečně nutné, aby nebyly ohroženy výsledky kampaně.

Důsledně kontrolujte svou stránku Facebook Metrics and Insights, kde se dozvíte více o svých reklamách a o tom, jak se zobrazují vašemu publiku. Obraťte se na Business Manager, abyste zjistili, jaký druh dat shromažďuje. Má jedna reklama vážně špatný výkon? Vypněte to. Zajímají vaše reklamy ženy více než muži? Optimalizujte cílení tak, abyste cílili konkrétně na ženy!

Číst:  Strategie životního cyklu marketingu technologických produktů |

Placené reklamy na Facebooku jsou ne scénář typu „nastav to a zapomeň na to“. Jsou to vyvíjející se umělecká díla. Pravděpodobně je budete muset časem vyladit, abyste viděli návratnost. (To je zcela normální.)

Navíc vám e-clincher může poskytnout další údaje o výkonu stránky a zapojení publika. Můžete to propojit se svým účtem Google Analytics a sledovat další klíčové metriky, jako jsou zdroje návštěvnosti, a pochopit, proč a jak lidé konvertují.

Pravidelné kontroly pomáhají zajistit, aby vaše placené reklamy na Facebooku byly co nejlepší, abyste mohli získat nejlepší možnou návratnost investic pro své úsilí a investice.

Don’ts

https://www.youtube.com/watch?v=sxcBabfhpDQ

1. Nekomplikujte věci

Jak jsme řekli dříve, máte jen krátké množství času na to, abyste upoutali pozornost uživatelů, takže vaše placené reklamy na Facebooku je nesmí zmást ani je zahltit. Spíše by měly být krátké a přímočaré – něco, co diváci pochopí během několika sekund.

Vaše reklamy musí mít jednoduchý nadpis, popisné sdělení a jasný obrázek, který odpovídá vaší značce a nabídce. Nezapomeňte uvést název své firmy, to, co navrhujete, její hlavní prodejní argumenty a proč je to pro publikum užitečné.

Pozor také na používání klamavých reklam jako clickbait. Nechcete rozzlobit své uživatele nebo dostat zákaz vstupu na platformu, protože je vaše reklama uvedla v omyl. Zákazníci jsou srdcem vašeho podnikání, takže budování důvěry je nanejvýš důležité.

2. Neutrácejte příliš mnoho hned od začátku

Úspěšné reklamy neznamenají okamžitě utratit tisíce dolarů od slova „jít“. Můžete mít značné peníze na to, abyste mohli klesnout na reklamy, ale pamatujte si, co jsme řekli dříve: Budete muset reklamy otestovat. A tohle je zvláště pravda na samém začátku.

Měli byste předpokládat, že na začátku prohrajete alespoň trochu peněz, takže příliš nehazardujte. Nastavte si limit rozpočtu na to, co si můžete pohodlně dovolit, ale něco, co stále může přinést výsledky. Například 5 USD za den na reklamu moc nepomůže. Ale 15–20 USD za den stačí k zahájení shromažďování údajů o výkonu reklam.

Je v pořádku začít v malém a pomalu zvyšovat své výdaje, když vidíte výsledky! Ve většině případů nebudete chtít zvýšit rozpočet, dokud se vám vaše investice nevrátí. S A/B testováním si pohrajte s prvky reklamy, abyste zjistili, které přinesou nejlepší výnosy.

Může být zapotřebí značných investic, ale důležité je také najít správnou rovnováhu a zůstat věrní svým obchodním cílům.

3. Nezapomeňte na svůj Facebook Pixel

Facebook Pixel je kus kódu, který můžete umístit na svůj web a sledovat akce, chování a vlastnosti návštěvníků. Často se s tím setkáte, když navštívíte web a později ten den uvidíte jejich reklamy na Facebooku.

To určuje efektivitu vaší reklamy tím, že rozpozná, kdo přišel na váš web z reklamy na Facebooku. Poskytuje také údaje o divácích, takže je můžete segmentovat podle jejich online zvyků a zobrazovat následné reklamy lépe zacílené skupině.

Nedělejte si starosti, pokud nevíte, jak to nainstalovat. Facebook nastínil jednoduché instalační kroky, které vám pomohou toto začlenit na váš web.

Instalace vašeho Facebook Pixelu je nutností. Měli byste to udělat před spuštěním jakékoli reklamy.

4. Nepřestávejte zveřejňovat příspěvky na své stránce

Vaše reklamy a příspěvky ve zdroji by se měly vždy doplňovat. To, že zobrazujete reklamy, neznamená, že budete šetřit na organických příspěvcích. Když se lidé o vaši reklamu zajímají a chtějí se dozvědět více, nejprve se podívají na vaši stránku na Facebooku, aby zjistili, zda je firma důvěryhodná a legitimní.

Číst:  Co dělat, když jste ztratili data uložená ve smartphonu

Proto je důležité na své facebookové stránce vždy implementovat osvědčené postupy. Udržujte svůj profil úplný a přesný a udržujte relevantní a aktuální příspěvky. Buďte v kontaktu se svými zákazníky a komunikujte s jinými značkami. Díky tomu se uživatelé budou cítit bezpečněji o vaší značce a pomůže jim to proměnit je v potenciální zákazníky.

5. Nezapomeňte na korekturu

Jeden malý překlep může ovlivnit důvěryhodnost vaší značky. Nechtěli byste, aby uživatelé komentovali vaši chybu, místo aby se ptali na vaše reklamy, takže je důležité je před zveřejněním zkontrolovat.

Podívejte se, jak byla tato cílová reklama před publikováním ponechána nezaškrtnutá:

Dvojitá a dokonce trojitá kontrola možných chyb v pravopisu, gramatice a interpunkčních znaménech. Vždy je také dobré vyhledat jiný pár očí a poradit se s kolegou nebo manažerem sociálních sítí.

Je lepší být v bezpečí, než litovat, proto si reklamy před zveřejněním vždy dobře prohlédněte.

Často kladené otázky

Jak mohu zvýšit dosah svých reklam na Facebooku?

Chcete-li zvýšit dosah svých reklam na Facebooku, zvažte cílení na širší publikum, optimalizaci umístění reklam a využití možností cílení reklam na Facebooku.

Jaký je ideální formát reklamy pro reklamu na Facebooku?

Ideální formát reklamy pro reklamu na Facebooku závisí na cílech vaší kampaně, ale možnosti jako karuselové reklamy, videoreklamy a reklamy generující potenciální zákazníky často fungují dobře díky své interaktivní a poutavé povaze.

Jak mohu zlepšit míru prokliku (CTR) mých reklam na Facebooku?

Chcete-li zlepšit CTR svých reklam na Facebooku, zaměřte se na vytváření působivých textů reklamy, používání poutavých vizuálů, začlenění silných tlačítek s výzvou k akci a testování různých variant reklam, abyste našli to, co u vašeho publika nejvíce rezonuje.

Jaký rozpočet bych měl vyčlenit na reklamu na Facebooku?

Rozpočet na reklamu na Facebooku se liší v závislosti na vašich cílech, velikosti cílového publika a konkurenci. Začněte se skromným rozpočtem a postupně jej zvyšujte, jak budete analyzovat výkon svých reklam.

Existují nějaké možnosti cílení, které bych měl zvážit pro lepší účinnost reklam?

Ano, Facebook nabízí řadu možností cílení, které vám pomohou oslovit požadované publikum. Chcete-li upřesnit cílení a maximalizovat účinnost reklamy, zvažte faktory, jako jsou demografické údaje, zájmy, chování a vlastní publikum.

Sečteno a podtrženo

Faktem je, že reklamy na Facebooku jsou důležité. Vitální, dokonce. Pokud jsou správně implementovány, mohou vám pomoci dosáhnout vašich obchodních cílů – ať už jde o oslovení cílového publika, zlepšení povědomí o značce, růst spotřebitelské základny, rozvoj loajality zákazníků nebo zvýšení prodeje.

Nicméně, stejně jako v každém jiném obchodním úsilí, neočekávejte skvělé výsledky přes noc. Raději pozorně cvičte toto co dělat a pečlivě je opravujte a postupně uvidíte, že jste na dobré cestě ke zlepšení svých facebookových strategií. Když si uděláte čas na to, abyste se s platformou naučili a byli otevření k provádění nezbytných úprav, nakonec uspějete ve svých investicích na Facebooku a rozšíříte své podnikání.

A co je nejdůležitější, pamatujte, že to všechno nemusíte dělat sami. Pokud potřebujete pomoc s vašimi kampaněmi na Facebooku a dalšími problémy v sociálních médiích, e-clincher je tu, aby vám pomohl. Důvěřují nám podniky a agentury po celém světě a jsme univerzálním kontaktním místem pro všechny potřeby správy sociálních médií. Kontaktujte nás ještě dnes a spusťte bezplatnou zkušební verzi.