Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Co dělat, když najdete smartphone ztracený jinou osobou

Co dělat, když najdete smartphone ztracený jinou osobou

Každému se alespoň jednou stalo v knihovně, na veřejném místě nebo prostě na schodech domu najít ztracený předmět, jako je chytrý telefon nebo chytré hodinky. Co bychom měli dělat, když najdeme technologické zařízení ztracené osobou, kterou neznáme? Pokud je vaší první myšlenkou vzít si ho s sebou domů, měli byste vědět, že nyní lze každé zařízení snadno dohledat a mohli byste být obviněni z krádeže.

Bez ohledu na možnost opětovného použití elektronického zařízení ztraceného jinými lidmi jako vlastního, doporučujeme pokusit se vypátrat osobu, která ztratili jste smartphone nebo chytré hodinky. Se ztraceným telefonem je snazší pokusit se kontaktovat majitele, zatímco v případě chytrých hodinek se to trochu zkomplikuje, zvláště pokud nemají funkce nastavené tak, aby je bylo možné dohledat, jako je Find My Device od Google. V každém případě, pokud nechceme ztrácet příliš mnoho času, je nejjednodušší možností přineste ztracené zařízení policiinebo pokud jsme jej našli na veřejném místě, nahlásit nález majiteli nebo číšníkům, aby pak mohli o nálezu informovat zákazníky na sociálních sítích nebo písemným nápisem uvnitř místa.

Ale pokud jsme velkorysí a opravdu to chceme pomoci těm, kteří ztratili svůj telefon nebo pro ty, kteří své chytré hodinky ztratili, aby je co nejdříve našli, existuje několik malých a jednoduchých tipů, kterými se můžeme řídit, abychom mohli bez přílišných starostí kontaktovat majitele. Zde je to, co dělat, pokud Najdeme ztracený telefon nebo chytré hodinky někoho jiného.

Číst:  Pokrok bitcoinových investic za toto desetiletí v Togu

Nechte to tam, kde jste to našli

Ano, čtete správně, může se to zdát jako špatné gesto a podobenství o dobrém Sammaritanovi si pravděpodobně nenašlo cestu do našich srdcí, ale realita je taková, že Každý, kdo dnes ztratí telefon, se během několika minut vrátí a bude jej hledat. Je pravděpodobné, že přesunem zařízení, ať už jde o chytrý telefon nebo chytré hodinky, jen ztížíme jeho nalezení právoplatnému majiteli. Je zřejmé, že tato poněkud „nedbalá“ volba platí pouze v některých situacích. Pokud například najdeme telefon ležet na schodech domu nebo na stole v knihovně, je nejlepší se jej nedotýkat, majitel se může zanedlouho vrátit pro jeho vyzvednutí. Věc se změní, pokud bychom našli chytré hodinky nebo telefony ztracené na ulici nebo v MHD. Možnost majitele najít ho návratem na místo, kde se ztratil, je v tomto případě nulová. A pokud se ocitneme v této situaci, můžeme se řídit jedním z dalších tipů na tomto seznamu.

Zavolejte na číslo „Domů“ nebo na číslo „Máma“.

V případě potíží zavolej mámě je to vždy dobrý nápad. To platí i v případě, že jsme našli ztracený telefon. Se ztracenými chytrými hodinkami tato rada samozřejmě nefunguje. Samozřejmě bychom neměli volat matce, ale zkusit zavolat na kontakt na mámu uložený v adresáři ztraceného telefonu, který jsme našli. Vypadá to jako jednoduchá operace, ale ve skutečnosti tomu tak není. Většina uživatelů nyní k odemykání smartphonu používá biometrické senzory, jako je otisk prstu nebo rozpoznávání obličeje. A kdo si je ještě nenastavil, nadále používá klasické PINy, odblokovací kódy nebo hesla. Najít nechráněný smartphone a mít snadný přístup k adresáři proto nebude snadné. Existuje však malý trik. Pokud máme před sebou ztracený telefon, snažíme se aktivovat umělou inteligenci, u Androidu stačí říct „Ok Google“ pro aktivaci Google Assistantna iPhonu stačí stisknout a podržet tlačítko Domů (nebo vypínač, pokud iPhone X), pro aktivaci Siri. Toto řešení samozřejmě funguje pouze v případě, že je na ztraceném telefonu aktivní hlasový asistent. Jakmile je hlasový asistent aktivován, zeptáme se „Volej domů“ nebo „Zavolej mámě“ nebo jakýkoli jiný kontakt, o kterém si myslíme, že by nám mohl pomoci vypátrat vlastníka.

Číst:  Co to znamená, když o někom sníte?

Na zařízeních Apple vyhledejte Medical ID

lékařské ID

Apple na svých zařízeních uživatelům umožňuje zadejte zdravotní průkaz, je to malá popisová kartička, kam lidé mohou napsat svůj věk, jméno a příjmení, ale také krevní skupinu a další zdravotně relevantní informace, jako jsou alergie či intolerance, a dokonce i číslo kontaktu, na který lze volat v případě nouze. K čemu to všechno je? Jednoduché, v případě nehody budou mít záchranáři dvěma doteky o nás malý informační list. Pokud náhodou najdeme Apple Watch nebo iPhone, hledáme lékařské ID. Tak jako? Jednoduchý, na obrazovce s dotazem na odemykací kód vlevo dole najdeme položku Medical ID, klepněte na znění a otevřeme krátkou záložku s informacemi o vlastníkovi zařízení. Tímto způsobem bude jeho sledování docela jednoduché.

Zkuste to nabít

Pokud budeme mít to štěstí a najdeme chytré hodinky nebo ztracený telefon stejného modelu, který také vlastníme, budeme moci zapojit zařízení do elektrické zásuvky aby zůstal ve funkci. Majitel tak bude mít větší šanci jej najít pomocí funkce Najít můj iPhone nebo Najít moje zařízení. Dále, pokud můžeme z hlavní obrazovky, můžeme také aktivovat datové připojení zařízení. Tímto způsobem bude poloha zaznamenaná GPS dokonalá a pomůže majiteli pochopit, kde jsou ztracené chytré hodinky nebo ztracený telefon.

Pokud se vše pokazí, předejte to policii

nalezen smartphone

Pokud se ani po dnech a po vyzkoušení všech rad napsaných v tomto seznamu majitel nedostaví, nezbývá nám než zajít na policejní stanici poblíž našeho domova předejte zařízení úřadům. Pravidlo „zkoušel jsem“ v tomto případě nefunguje. Ve skutečnosti po týdnech s ukradeným smartphonem nemůžeme myslet na to, že si jej necháme. Dokonce i po měsících nebo letech, ve skutečnosti, kdybychom byli odhaleni, stále bychom byli obviněni z krádeže.

Číst:  Jak sledovat lety leteckých společností pomocí aplikací

30. srpna 2018

Od společnosti Cultur-e