Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Co je Chatbase a jak funguje

Co je Chatbase a jak funguje

Služby chatboty jsou nyní stále více využívány. Pro ty, kteří je neznají, jsou to jednoduché programy schopné simulovat konverzaci s lidskou bytostí. Díky růstu rozvoje technologií jako např umělá inteligence A strojové učení, tyto chaty provozované digitálními mozky se staly velmi spolehlivými. A pro mnoho společností se nyní staly skutečným marketingovým nástrojem. Chatboti zpočátku prováděli podpůrné služby pro některé sociální platformy, jako je Facebook, Twitter a tak dále. Ale teď jsou tak funkční, jak jen mohou být používané v mnoha odvětvích.

Společnosti začínají využívat chatboty nejnovější generace, aby spotřebitelům umožnily přijímat informace během několika sekund odpovědi na nejčastější otázky. Tyto rozhovory s roboty ale mohou být užitečné i pro čtení nejnovějších zpráv nebo zjišťování slev v našem okolí. Aplikace pro zasílání zpráv jako Telegram vydělal své jmění se službami chatbotů: stačí se přihlásit obchod věnovaný online objevování stovek a stovek různých „ukecaných robotů“, kteří vám mohou pomoci najít fotku, hrát si s chytrým telefonem nebo zjistit jízdní řády vlaků.

Dokonce i Google v poslední době zvýšil svůj zájem o platformy chatbotů. A není náhoda, že toho dosáhl Chatbaseprojekt vytvořený za účelem analýzy velkého množství chatbotů přítomných na internetu. Mountain View zpočátku představil Chatbase poněkud v tichosti, v květnu 2017, v rámci své experimentální sekce známé jako Area 120. Po počáteční testovací fázi, provedené také ve spolupráci s některými velkými společnosti jako HBO a Ticketmaster, nyní Google připraveno na oficiální vydání Chatbase.

Číst:  5+ způsobů, jak zvýšit míru konverze pomocí kvalitativní analýzy |

Co je Chatbase

Myšlenkou cloudové služby Chatbase je nabídnout řadu nástrojů zaměřených na snadnější analýzu a optimalizaci chatbotů. V praxi nástroj od Googlu s využitím statistik využití a dalších dat umožní vývojářům tvořit chatboty být schopen reagovat na potřeby a otázky zákazníků tím, že se časem přizpůsobí ke změně módy, životního stylu a tak dále. To vše pro vytvoření lepší uživatelské zkušenosti.

Díky Chatbase bude mít každý vývojář k dispozici analytický dashboard, prostřednictvím kterého bude moci znát uživatelská vyhledávání a časy různých relací s cílem zlepšit služby chatbotů a vybudovat loajalitu spotřebitelů. Kromě toho vám dashboard umožňuje mít náhledy účinnosti robota na základě platformy, do které je vložen. Tímto způsobem se zabrání chybám a každý chatbot bude optimalizován na základě platformy, kde je používán.

Chatbase a další AI

Nový program Google je aktuálně kompatibilní se všemi hlavními umělými inteligencemi, které používáme na počítačích a chytrých telefonech, s výjimkou těch od Applu. Jako příklad Windows Cortana, Amazon Alexa a samozřejmě Google Assistant. Chatbase je také kompatibilní s několika aplikacemi, jako je Skype, WhatsApp, Slack a Viber. Ačkoli to bylo testováno velkými společnostmi, Google vytvořil analytickou službu pro chatboty pro každého. Proto program bude zcela zdarma a je k dispozici každému vývojáři.

Rozhraní Chatbase

Chatbase a strojové učení

Kromě analytických funkcí bude Chatbase používat také technologii strojového učení, která vývojářům pomůže s příslušnými vylepšeními. Program tedy sám doporučí užitečné změny optimalizovat asistenční služby zákazníkům. Bez strojového učení by vývojáři museli prozkoumat všechna uživatelská sdělení, aby pochopili které modely jsou úspěšné a které nejsou. S Chatbase se však toto vyhledávání provádí automaticky. Viber například již deklaroval, že využil Chatbase a jeho strojové učení k vylepšení svých chatbotů pro uživatelskou asistenci.

Číst:  Vysvětlování, jak provést předsazení v Dokumentech Google? Řešení, které jste hledali!

Jak je na tom Chatbase

Google a budoucnost Chatbase

Google zatím nepředstavil výdělkové plány pro Chatbase a potvrdil, že zůstane zdarma jako služba. Mezitím bude program dále optimalizován díky jeho implementaci v rámci end-to-end platformy Dialogflow. Dříve známý v Google jako API.AI. Je to nástroj pro vytváření multiplatformních konverzací.

29. dubna 2018

Od společnosti Cultur-e