Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Co je TED, nezisková organizace, která chce změnit svět pomocí myšlenek

Co je TED, nezisková organizace, která chce změnit svět pomocí myšlenek

Pro představu Co je to TED (a jaké jsou TED Talks a Konference TED) stačí si přečíst motto samotné organizace. Myšlenky, které stojí za to šířit. TED (zkratka pro Technologie, zábava a design) se narodil v roce 1984 z iniciativy Richarda Saula Wirmana, architekta a grafického designéra a okamžitě vynikl svým inovativní a revoluční duch. Wirman, který spolu s Harrym Marksem uváděl první konferenci TED, viděl četné analogie a styčné body mezi technologií, zábavou a designem a chtěl uspořádat každoroční akci, jakousi formát který tyto body zdůraznil. Ale nejen to: tyto výroční konference měly také osvětlit a inspirovat ty, kteří jim naslouchali. Z tohoto důvodu museli být hosté vždy výjimeční a reprezentovat to nejlepší ze svého oboru. Tam první konference v roce 1984například hostil prezentaci Kompaktní disky Sony a náhled počítače Apple Macintosh. V průběhu let, formát hostil likes Bill Gates, Al Gore A Philippe Stark.

Dnes TED je nezisková organizace která se zabývá předkládáním nejrevolučnějších myšlenek naší doby celému světu. „Pevně ​​věříme – uvádí statut organizace – v sílu, kterou mají myšlenky měnit postoje, životy a nakonec i svět. Budujeme proto informační středisko, které nabízí znalosti a inspiraci bez jakýchkoli omezení díky nejvíce inspirovaným mozkům naší doby. A také komunita zvědavých lidí, kteří se chtějí zapojit do jiných myšlenek a jiných lidí.“ TED se proto postupem času proměnil a stal se souborem iniciativ a akcí, které podporují svobodné znalosti a bezplatné učení.

Číst:  Sensual Sanctuaries: Vytváření bezpečných prostorů v komunitách dospělých neshodných

Konference TED stále existuje a každoročně se koná v Long Beach (ačkoli přesun do Vancouveru je plánován na rok 2014), ale TED Talksi TEDActiveTEDX Ahoj TEDGlobal. Rozsáhlá síť akcí, která pokrývá celých 12 měsíců a do které se zapojí obrovské množství lidí počet reproduktorů. Stačí procházet seznamem těch, kteří hovořili z fáze konference TED, abyste pochopili, jaké úrovně dosáhl. Seznam, který zahrnuje bývalého prezidenta USA Billa Clintona a nositele Nobelovy ceny za mír Al Gorea, jsou zde dva zakladatelé Google Larry Page a Sergey Brin a Bill Gates, je zde primatoložka Jane Goodallová a biolog Richard Dawkins, Philippe Stark a mnoho dalších nositelů Nobelovy ceny.

Úspěch potvrdila také velká sledovanost, kterou konference mají na různých sociálních sítích. Na Facebook tam oficiální stránka má přes 2 miliony 800 tisíc fanoušků, účet na Twitteru má 1,5 milionu sledujících. Zaslouží si však samostatnou diskusi profil na YouTube. Od roku 2006 vlastně všichni Události TED jsou vysílány živě (pod licencí Creative Commons) různými kanály propojenými s neziskovou organizací. V listopadu 2012 dosáhla všechna videa související s událostmi TED 1 miliardy zhlédnutí, zatímco samotný kanál TED Talks se může pochlubit více než milionem odběratelů.

Díky TED Open TV a kol Projekt otevřeného překladu TEDTED Talks, projekt překládat každý projev do všech jazyků, dorazil také do Itálie. RAIdíky digitálnímu pozemnímu kanálu RAI 5, patří mezi 10 nejlepších televizních sítí na světě, které vysílají reprízy.

Číst:  Interpretace snů se digitalizuje pomocí dreamboardu

5. dubna 2013

Od společnosti Cultur-e