Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Co je to brand positioning a proč to ještě neděláte? |

 Co je to brand positioning a proč to ještě neděláte?  

</center></p>
<h2><span class=Naučte se, jak identifikovat a využít pozici své značky k vytvoření konkurenční výhody s naší použitelnou šablonou

Vzpomeňte si na některé ikonické značky. Co se ti vrtá v hlavě? Možná jsou to výrazné lahve Coca Coly, elegantní, futuristická prezentace Applu, UX (User Experience) Amazonu. Tyto podniky si uvědomily a využily sílu umístění značky a jako takové jsou snadno rozpoznatelné a výrazné. Samozřejmě, tyto příklady jsou některé ze světových velmocí – s celou hromadou peněz, které mají k dispozici. Ale každý podnik má možnost si kdykoli vydobýt pozici a identitu své značky a vytvořit si konkurenční výhodu. A pokud jste to ještě neudělali, doporučujeme vám začít hned teď.

Co je umístění značky?

Pozice značky zahrnuje posílení pozitivní diferenciace, kterou vaše značka nabízí od konkurence, a vnímání hodnoty v myslích vašich zákazníků. I když se skládá z prvků, jako je název vaší společnosti, logo atd., úspěšné značky zahrnují pozici jako součást své celkové strategie značky.

Užitečný způsob, jak přemýšlet o umístění, je zvážit váš USP (unikátní prodejní bod). Co je na vašem podnikání jedinečné? Jaký je váš účel? Proč by k vám zákazníci chodili raději než ke konkurenci?

Proč je umístění značky důležité?

Pozice značky vám pomůže využít vaše jedinečné výhody a převzít kontrolu nad vaší pověstí a tím, jak je vaše podnikání vnímáno. Je to šance, jak se skutečně odlišit od svých konkurentů a ukázat své hodnoty a étos značky. Zde přichází na řadu konkurenční výhoda – důsledně a efektivně předvádíte jedinečné výhody své značky vašemu cílovému trhu. A pokud to uděláte správně, můžete to použít k ospravedlnění cenových a propagačních strategií.

„Nalézt správnou rovnováhu mezi centrálností a odlišností je zásadní, protože rozhodnutí společnosti neovlivňují jen to, jak bude značka vnímána, ale také to, kolik z ní bude prodáno a za jakou cenu – a v konečném důsledku i to, jak zisková bude.“ (Harvardský obchodní přehled)

Příklad značky B2C

Vezměme si příklad dvou společností na výrobu svíček. Oba prodávají svíčky online a nabízejí řadu produktů. Společnost Candle A si však uvědomila, že jejich publikum zajímá jejich uhlíková stopa a jejich dopad na životní prostředí. Tuto potřebu využili tím, že se umístili jako značka šetrná k životnímu prostředí. Používají organické ingredience a zajišťují, aby každá část jejich produkce byla šetrná k planetě, s biologicky rozložitelnými obaly a systémem „recyklace“ pro zákazníky, aby znovu použili své nádoby, aby získali peníze z další svíčky. V důsledku jejich pozice a obchodního modelu „druh k planetě“ jsou jejich procesy dražší, ale mohou si za své svíčky účtovat vyšší prémii kvůli pozici značky.

Číst:  SEO HORRORSTORY: Co dělat, když nemáte čas na SEO?

Svíčková společnost B nemá nastavenou polohu. Jejich cílové publikum se také zajímá o životní prostředí, ale nepoužili to jako součást své obchodní nebo značkové strategie. Protože nabízejí podobný produkt, ztrácejí podíl na trhu ve prospěch společnosti Candle A, která má jasnou strategii určování polohy, která odpovídá jejich publiku.

Bez ohledu na velikost nebo odvětví, ve kterém vaše firma působí, se vždy vyplatí věnovat čas tomu, abyste si vydobyli pozici své značky, aby byla vaše komunikační a konverzní taktika jasná. Forbes vyjmenujte čtyři přesvědčivé výhody umístění značky:

  1. Odvolání značky
  2. Emocionální přitažlivost
  3. Zvýšený prodej
  4. Zlepšená loajalita zákazníků

Už jste přesvědčeni, že je to důležité?!

Zeptejte se sami sebe: Pokud neznáte své pozitivní odlišení od konkurence, jak to mají vědět vaši zákazníci? Nebo ještě hůř, co když si během tohoto procesu uvědomíte, že možná vůbec nemáte silnou pozitivní diferenciaci? Pokud tomu tak je, budete to chtít nyní identifikovat, abyste mohli rychle začít provádět změny.

Jak zjistím pozici své značky?

Identifikace pozice vaší značky se dělí na dvě části. Musíte začít tím, že se podíváte na současnou pozici své značky, abyste si pak mohli určit, jak chcete pozici své značky v budoucnu zlepšit.

Chcete-li začít s reformou svého umístění, stáhněte si naši šablonu umístění značky s upravitelnými snímky, které můžete dokončit a sdílet se svými týmy.

Číst:  Co je realitní CRM a proč je důležité?

Pochopení vaší současné značky

Než budete moci umístit svou značku, musíte znát její současnou identitu.

Je třeba zvážit dva pohledy:

  1. Představte si svou značku jako osobu. Co je na nich jedinečného? Jaké vlastnosti mají?
  2. Zvažte pohled svých zákazníků. Jak jste jimi vnímáni?

Nejlepší tip: Zde vrhnete světlo na vaši aktuální pozici značky. Odpovědi na tyto otázky možná ještě nejsou takové, jaké byste je chtěli mít, ale to je v pořádku. Krása investování času do positioningu spočívá v tom, že dáváte své značce prostor pro rozvoj.

Vytvořili jsme užitečnou upravitelnou šablonu, kde můžete definovat svou značku jako osobu, která vám pomůže skutečně odemknout vaši současnou situaci. Dejte své značce jméno a poté popište její osobnost, poslání a vnímání.

V tomto prostoru doporučujeme zvýraznit klíčové atributy vaší značky. Dokážete z tohoto seznamu vybrat 5 vlastností? (Buďte upřímní v tom, jak je vaše značka umístěna Nyní).

Definování pozice vaší značky

Nyní víte, kde je vaše značka právě teď, můžete se dostat k zábavnějšímu umístění tam, kde chcete, aby byla vaše značka!

Je užitečné použít poziční rámec k vizuálnímu zvýraznění identity vaší značky v klíčových oblastech. To je skvělé i pro sdílení v prezentacích při získávání informací o společnosti. Zde je dokončený příklad pro Smart Insights:

Stáhněte si naši šablonu umístění značky a získejte přístup k upravitelné verzi této pyramidy, kterou můžete dokončit pro vaši firmu.

Chceme také definovat naše hodnotové zprávy napříč základními prvky značky. Zde se ptáme, jaké jsou naše základní hodnoty, přesvědčení, osobnost, výhody? Tyto informace budou užitečné při použití vašich zpráv přes digitální (i nedigitální) kanály. V naší šabloně pro vás máme praktickou šablonu, kterou můžete vyplnit a pokrýt tyto prvky:

Číst:  Data-řízené strategie pro efektivní vývoj obsahu

Umístění napříč RACE

Nyní máte zavedený rámec pro určování polohy, který vám pomůže zvýšit vaši konkurenční výhodu a lépe se spojit se zákazníky.

Dopad na pozici značky můžete dále integrovat a personalizovat tím, že získáte podrobné informace v každé fázi našeho trychtýře RACE. Abyste byli úspěšní při určování polohy, musí být protknuta všemi vašimi digitálními kontaktními body, a proto doporučujeme používat RACE Growth System k sladění vašich aktivit.

Vytvořili jsme šablonu pro zvýraznění toho, kde můžete umístit svou značku napříč digitálními kontaktními body, přiřazení příkladů médií a týmových povinností. Viz příklad níže – pro celý příklad si stáhněte naši šablonu.

Implementace pozice vaší značky

Definovali jste pozici své značky – skvělé! Nyní práce začíná. Pomocí šablony RACE pro určování pozice značky můžete začít zavádět svou implementaci napříč kontaktními body. Zde nezapomeňte na věci, jako je aktualizace biosu na sociálních sítích, stránka „o nás“ na webu a jakékoli propagační balíčky. Chcete být ve svých kanálech co nejkonzistentnější, abyste vytvořili efektivní pozici značky: „Dokonalost ve všech kanálech vyžaduje laserové zaměření na vytváření hodnoty“ (McKinsey.com).

Umístění značky je dlouhodobá taktika a pro velké organizace se vyplatí dokumentovat každoroční strategii značky. Proces kontroly a implementace by měl být trvalou součástí vaší strategie. Chcete-li dosáhnout skutečného úspěchu při určování polohy, musíte zajistit, aby všichni ve vaší organizaci byli na palubě nové vize a sdělení. Od kolegů z prodeje, kteří mluví s potenciálními zákazníky po telefonu, až po pracovníky sociálních médií, kteří plánují příspěvky, vaše omnikanálová zkušenost se značkou musí být konzistentní a spolehlivá, abyste dosáhli dlouhodobé konkurenční výhody.