Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Co je udržitelný marketing a jak jej používat? |

 Co je udržitelný marketing a jak jej používat? 

</center></p>
<h2><span class=Udržitelný marketing je skvělý způsob, jak propagovat ekologické aspekty vaší společnosti, pokud to uděláte správně

Je přirozené, že firma využívá veškerou svou genetickou výbavu, aby se propagovala a vynikla na svém trhu. Například malé a střední podniky často využívají místní začátky nebo místní zaměření, aby jim poskytly jedinečný tón hlasu, zatímco větší společnosti se pyšní tím, že získávají ocenění v oboru.

Další strategií, která se stává populárnější pro společnosti, které se chtějí prosadit, je udržitelný marketing. Společenská odpovědnost firem (CSR) se stává běžnější hodnotou značky, přičemž poslední konference stran (COP) zdůraznila její cíle pro rok 2023 jako:

 1. Snížení emisí
 2. Pomáháme zemím přizpůsobit se
 3. Klima finance

Odpovědnost za klimatickou krizi je sdílena vládami, podniky a jednotlivými spotřebiteli. Sdílení vašich ekologických údajů vám tedy může pomoci získat více obchodních účtů nebo zvýšit loajalitu zákazníků v závislosti na vašich cílech.

Je však nezbytné pečlivě plánovat a provádět udržitelný marketing, jinak se vaše značka může nechat otevřená těžké kontrole.

Co je udržitelný marketing?

Udržitelný marketing je propagace ekologicky a sociálně odpovědných produktů, postupů a hodnot značky. Pokud jste někdy za něco utratili o něco více, protože jste věděli, že to pochází z místních zdrojů nebo je 100% recyklovatelné, zažili jste udržitelný marketing.

Marketing udržitelnosti je jedním z aspektů toho, jak se rozhodnete umístit svou značku, ale pokud jej použijete správně, může být velmi účinný, jak ukazují příklady níže.

Pokud hledáte strategická marketingová řešení, která vám pomohou řídit, jak je vaše značka vnímána v myslích vašich zákazníků, podívejte se na naši novou šablonu umístění značky pro členy Business.

Číst:  Komplexní průvodce, jak stahovat příběhy z Instagramu do počítače nebo telefonu

Nezapomeňte, že všechny naše nástroje pro branding a marketing jsou integrovány v rámci našeho RACE Growth System, který je navržen tak, aby vám pomohl chytřeji využívat digitální marketing k dosažení vašich cílů.

Příklady udržitelného marketingu

Existuje řada přístupů, které by podniky mohly přijmout, aby se staly udržitelnějšími, například:

 1. Darování zisků na udržitelné účely
 2. Získávání udržitelných materiálů a/nebo obalů
 3. Vytvoření produktu, který přispívá k udržitelnému životu

Darování zisků na udržitelné účely

Lídři udržitelného obchodu, Patagonie, přislíbili 15 tržeb na ochranu a obnovu přírodního prostředí od roku 1985. V roce 2022 to zatím znamená celkem 140 milionů dolarů. Stanovili si také cíl být do roku 2025 zcela uhlíkově neutrální.

Získávání udržitelných materiálů a/nebo obalů

dodavatel čisticích prostředků pro domácnost, Smolnabízí čisticí tablety ve spreji, které se rozpouštějí ve vodě a lze je použít s plnitelnými lahvičkami s rozprašovačem, aby se eliminovaly jednorázové plasty.

Společnost smol, která ukazuje, jak je důležité udržovat vaše produkty relevantní, v současné době nabízí doplňovatelné hliníkové zásobníky na dezinfekci rukou, mezi další inovace v oblasti čištění bez plastů.

Vytvoření produktu, který přispívá k udržitelnému životu

Samozřejmě dalším přístupem by bylo vytvořit podnik, který je zcela zaměřen na udržitelnost, jako je Treedom, člen Certifikace B Corpověřeno B Lab, aby splňovalo vysoké standardy sociálního a environmentálního výkonu, transparentnosti a odpovědnosti.

Treedom umožňuje jednotlivcům a firmám darovat/sponzorovat stromky a poskytuje rozhraní, kde si příjemci mohou prohlížet personalizovanou webovou stránku o svém stromu.

Jak implementovat své udržitelné marketingové strategie

Výše uvedené 3 společnosti uvádějí jen některé příklady toho, jak vy a vaše společnost můžete začít budovat udržitelné marketingové strategie.

Možná doufáte, že oslovíte více zákazníků prostřednictvím sdělení o udržitelnosti prostřednictvím placených, vlastněných a výdělečných mediálních kanálů. Nebo vám zprávy o udržitelnosti pomohou řešit problémové body vašich klíčových osob a zlepšit míru konverze u pokladny.

Ne každý má plně integrovanou strategii digitálního marketingu. Pokud jste to vy, marketing udržitelnosti je skvělým výchozím bodem pro vytvoření plánu pomocí několika jednoduchých kroků.

Ať jste na své cestě digitálního marketingu kdekoli, máme pro vás marketingové nástroje a šablony, které vám pomohou. Proto doporučujeme náš RACE Growth System. Začněte dnes sestavením svého 90denního marketingového plánu integrovaného do našeho oblíbeného rámce RACE plánu, dosahu, jednání, konverze, zapojení.

Číst:  "-k.html" Zpětné odkazy: Co jsou zač?

Jako člen také získáte pokročilejší strategie a řešení plánování, která podpoří úspěšnost vašich kampaní a neustálých marketingových aktivit.

Vytvořte si svůj 90denní plán pomocí RACE Growth System

Stáhněte si svého bezplatného průvodce RACE Growth System ještě dnes a odemkněte náš třístupňový plán příležitostí, strategie a akce pro růst vašeho podnikání.

Stáhnout průvodce

3 principy udržitelného marketingu

Stejně jako u každé iniciativy týkající se značky musíte zvážit kontext problému, na který se dotýkáte, a jak/proč se vaše značka hodí jako řešení v mysli zákazníka.

Samozřejmě budete také chtít definovat své cíle, a to jak z hlediska udržitelného jednání, tak dopadu, který má na vaši značku, aby bylo možné měřit a oslavovat váš pokrok.

3 klíčové aspekty udržitelného marketingu jsou:

1. Váš plán je dlouhodobý

Sociální a environmentální problémy jsou extrémně velké a je třeba je řešit v delším časovém rámci než sezónní propagace.

Veřejnost ví, že náhlá změna je téměř nemožná, takže potřebujete cíl, který se zaměřuje na rozsáhlé změny v dlouhém časovém rámci.

Posláním společnosti LEGO je zajistit, aby výroba jejích kostek LEGO byla do roku 2030 plně udržitelná vyhlášena na konci roku 2018což znamená, že se jedná o 12letý plán.

Chcete-li zkontrolovat životnost svého plánu, zeptejte se sami sebe:

 • Má vaše společnost prostředky k důslednému udržování tohoto programu udržitelnosti?
 • Řeší váš program udržitelnosti dlouhodobý problém, ke kterému bude přínosné se připojit za 10–20 let?
 • Pokud to bude nutné, jste připraveni přijmout krátkodobou ztrátu, abyste plně přijali své nové postupy a budovali k dlouhodobému zisku?

2. Váš plán je konzistentní

Je snadné říct svým zákazníkům, že jeden aspekt vaší značky je šetrný k životnímu prostředí, ale co ostatní prvky?

Představte si například, že vaše značka prodává nápoj a vy přejdete na nové ingredience, které pocházejí z udržitelných zdrojů. Ale jsou láhve, které prodáváte, recyklovatelné? A co etikety použité na lahvičce?

Na takový problém se přišlo, když McDonald’s nahradil plastová brčka papírovými. Vzhledem k tloušťce nových brček společnost uvedla, že je dosud nebylo snadné zpracovat a recyklovat poskytovateli firemních řešení pro odpady, takže by se měly dávat do běžného odpadu. Příběh se brzy objevil v tisku:

Číst:  TALKING: Strategický rámec pro správu sociálních médií

Přestože výrobci brček, společnost Transcend Packaging, vydal prohlášení upřesnění, že samotná brčka byla recyklovatelná, který příběh podle vás vyvolal největší pozornost a diskusi na sociálních sítích?

3. Vaše strategie je plně integrována do celého vašeho podnikání

Vzhledem k tomu, že Smart Insights jsou zastánci integrovaného marketingu, možná vás to nepřekvapí, ale vaše udržitelná marketingová strategie je jen tak silná, jak silný je marketingový plán za ní. Minimálně doporučujeme následující kontroly:

 • Zkoumejte, jak konkurenti používají udržitelný marketing
 • Auditujte cestu svého zákazníka, abyste se ujistili, že vaše udržitelná sdělení procházejí rozumným a vhodným způsobem v každé fázi marketingového trychtýře.
 • Porovnejte klíčová sdělení v jiných kampaních a neustále aktivní aktivitu, abyste zajistili konzistenci.
 • Informujte zaměstnance a zúčastněné strany (zejména marketing, prodej a produkt) o vašich zprávách o udržitelnosti a o tom, kde lze najít klíčové informace.
 • Pokračujte v kontrole a skenování krajiny životního prostředí a buďte připraveni provést změny.

Náš RACE Growth System vám pomůže řídit každý aspekt plánování, řízení a optimalizace vaší digitální marketingové strategie. To vše ve snadno použitelném a přehledném rámci, který prokazatelně přináší výsledky. Stáhněte si svého bezplatného průvodce ještě dnes.

Vytvořte si svůj 90denní plán pomocí RACE Growth System

Stáhněte si svého bezplatného průvodce RACE Growth System ještě dnes a odemkněte náš třístupňový plán příležitostí, strategie a akce pro růst vašeho podnikání.

Stáhnout průvodce

Klíč s sebou

Podstatou udržitelného marketingu je, že svou značku umístíte jako aktivní postavu v environmentálním nebo společenském problému. Může zlidštit sdělení vaší značky a vytvořit další důvod, proč by si vás zákazníci měli vybrat před vaší konkurencí.

Nepodceňujte však závazek potřebný k účasti na udržitelných iniciativách. Nejsou to jednoduchá „módní slova“ nebo „žhavá témata“ – jsou to programy věnované snižování uhlíkových emisí, zvyšování recyklovatelných materiálů a zlepšování vyhlídek pro příští generaci.

Je vaše značka ochotna dát své peníze tam, kde má ústa?