Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Co jsou Asmr videa a k čemu jsou

Co jsou Asmr videa a k čemu jsou

Šeptají a šeptají relaxační fráze, dívají se divákům do očí, pomalu pohybují obličejovými svaly, ťukají nehty o dřevěná prkna: jsou noví protagonisté Youtubetvůrci Asmr video. Pokud jste náhodou na jedno z těchto videí narazili a zajímá vás, co jsou ASMR videa a proč lidé mluví tiše, všechna vysvětlení najdete v následujících odstavcích.

Co jsou ASMR videa

Zkratka Asmr odkazuje na anglický výraz Autonomní senzorická meridiánová odezvacož v italštině znamená Autonomní odezva smyslového meridiánu. Praxe se rozšířila především díky webu od roku 2010 a je všeobecně známá, protože ccamír, aby v divákovi navodil vnitřní klid a neuvěřitelný klid.

V poslední době se tento fenomén rozšířil Youtubekde jsou desítky a desítky Asmr video. Obvykle je dělají ženy, které při pohledu do kamery mluví polohlasem nebo vydávají pečlivě zesílené příjemné zvuky, jako je štětec česající husté vlasy nebo ruka hladící mikrofon. Takzvaný ASMRtist byli tak úspěšní, že i vědecká komunita se o fenomén začal vážně zajímat.

Asmr: jak se zrodil fenomén šeptaných hlasových videí

Původ Asmr video lze vysledovat zpět k televiznímu programu Radost z malování vysílaný mezi 1983 a 1994. Přehlídka, navržený k uklidnit divákyvedl malíř Bob Ross který maloval své obrazy živě, mluvil měkkým, uklidňujícím hlasem. Jeho sladké žvatlání doprovázel zvuk štětců pomalu se pohybujících mezi plátnem a paletou. Tento mix zvuků měl sílu uklidnit publikum natolik, že se program stal v Americe skutečným kultem.

Číst:  Jak stahovat videa z Facebooku do iPhone

Se zrodem internetu Asmr nadšenci nakonec se setkali a vzájemně se porovnali: mnoho lidí na diskusních fórech poprvé hovořilo o pocitech rozkoše, které měli během programu Boba Rosse. Následně mnoho uživatelů považovalo za vhodné replikovat Rossovu myšlenku a používat jak hlas, tak další zvuky stejným způsobem. Postupem času přibývalo videí a tzv umělci ASMR dnes jich jsou po celém světě miliony.

Chiara Asmr: Italská studentka, která šeptá na web

V Itálii jeden z youtuberů – nebo spíše ASMRtist – tím známější se jmenuje Chiara Asmr. Studentka má na svém kanálu více než 470 tisíc odběratelů a více než 97 milionů zhlédnutí svých videí. Je definován jako “dívka šeptá na web“ a svým hlasem v kombinaci s mnoha sladkými zvuky představuje skutečný webový fenomén.

Nutno podotknout, že reakce na tato videa jsou naprosto subjektivní a netýkají se každého. Abyste si plně užili Video efekty asmr rada je poslouchejte je se sluchátky, v klidném prostředí, třeba po zapálení vonné svíčky.

Asmr video: co si myslí věda?

Pocit slasti způsobený specifickými sluchovými a zrakovými podněty je tématem velmi blízkým neurologům. Avšak teprve v poslední době, díky šíření Asmr videověda se o tento fenomén skutečně začala zajímat.

Mezi prvními vědeckými výzkumy vyniká ten, který v roce 2014 provedla Swansea University. Cílem bylo provést sčítání lidu Asmr online komunita a porozumět tomu, jaké pocity jste hledali a prožívali při sledování videí.

Číst:  Instagram Trend Talk, vše, o čem se bude mluvit v roce 2024 na platformě

Na otázky výzkumníků odpovědělo 475 uživatelů, kteří popsali, co cítili, když čelili ad hoc obsahu. Většina dotázaných pociťovala mravenčení na fyzické úrovni, které se rozšířilo ze zadní části krku na ramena a poté podél celé páteře. Někteří dokonce pocítili mrazení, husí kůži a mírné chvění na pokožce hlavy.

Jsou hlavně čtyři smyslové podněty schopné vyvolat Asmr:

  • Hlas, který šeptá sladká a pozitivní slova
  • Být středem něčí pozornosti
  • Sledujte pomalé pohyby rukou
  • Poslouchejte suché zvuky, jako je zvuk klepání hřebíků na tvrdý povrch.

Vědci se také snažili pochopit, jak rozšířený je tento fenomén v různých oblastech světa. V roce 2014, během konference o neurovědách, provedla Dr. Giulia Lara Poerio, výzkumná pracovnice z University of Sheffield, jedno z prvních šetření v tomto smyslu, přičemž provedla rozhovory s 91 účastníky.

Ke svému velkému překvapení to zjistil 53 lidí zažilo ASMR alespoň jednou v životě15 lidí o tom nikdy neslyšelo, zatímco 23 účastníků si nebylo jistých. Navíc si mnoho dotázaných myslelo, že jsou jediní, kdo zažil takové příjemné situace, a nikdy o tom nikomu neřekli. To potvrzuje, že tento jev je stále málo známý a je prožíván jako něco osobního, co je třeba uchovávat v soukromí. Možná právě proto, přestože je velmi rozšířený, se snaží odhalit sám sebe.

Nyní se stala tak důležitou, že profesor Craig Richar z univerzity Shenandoah ve Virginii založil první tematickou platformu, tzv. Univerzita ASMR. Uvnitř je možné konzultovat nejaktuálnější data o fenoménu, číst různé vědecké články a rozhovory s odborníky. Stručně řečeno,Asmr Nyní je to skutečný a zajímavý trend Youtube ale také vědeckou komunitu. Nelze vyloučit, že by tato videa mohla být brzy využita ve zdravotních a sociálních aktivitách.

Číst:  Jak stahovat videa z YouTube ve Full HD, 4K vysokém rozlišení...

23. února 2019

Od společnosti Cultur-e