Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Co jsou příchozí odkazy a jak vám pomáhají?

Co jsou příchozí odkazy a jak vám pomáhají?

Pokud jste byli mezi lidmi, kteří provádějí optimalizaci pro vyhledávače (SEO), možná jste je slyšeli vášnivě mluvit o tom, proč potřebujete mít na svých stránkách odkazy. V tomto článku se podíváme na to, proč jsou odkazy důležité, a na různé typy odkazů, se zaměřením na příchozí odkazy.

Co jsou příchozí odkazy?

Příchozí odkazy jsou definovány jako odkazy z jiných webů, které směřují na váš web. Jsou také známé jako zpětné odkazy, jednoduše proto, že odkazují zpět na váš web.

Aby byl odkaz vyhledávači považován za příchozí odkaz, musí na něj být možné kliknout. Příchozí odkaz má 2 části:

  1. Odkaz na vaši stránku
  2. Kotevní text, ke kterému je připojen

Zde je rozdíl mezi dalšími dvěma typy odkazů a jak se liší od příchozích odkazů.

Jiné typy odkazů

Kromě příchozích odkazů existují dva další typy odkazů, se kterými se pravděpodobně setkáte:

Odchozí odkazy

Toto jsou odkazy, které odkazují z vašeho webu na jiné weby. Proč na tom záleží?

Jednou z priorit společnosti Google je poskytovat uživatelům vyhledávačů hodnotu.

Když váš web obsahuje odchozí odkazy, je to indikátor toho, že se snažíte najít další hodnotu, kterou byste mohli přidat do svého obsahu.

Kotevní text je důležitý, pokud jde o odchozí odkazy, protože pomáhá uživatelům získat představu o tom, o čem je odkaz, na který jsou směrováni.

Musíte odkazovat na směrodatný obsah, ať už z velkých, populárních stránek nebo ještě menších, které se teprve stanou populárními. Důležité je, aby obsah, na který odkazujete, byl kvalitní, relevantní, důvěryhodný a důvěryhodný.

Zde jsou některé špatné postupy pro propojení založené na Google pokyny pro webmastery:

 • Odkazy s přeoptimalizovaným kotvícím textem v článcích nebo tiskových zprávách distribuovaných na jiných stránkách. Například:

Na trhu je spousta snubních prstenů. Pokud chcete mít svatbu, budete si muset vybrat ten nejlepší prsten. Dále budete muset koupit květiny a svatební šaty. (Tučné texty jsou odkazy na stránky)

 • Nízká kvalita odkazů na adresář nebo záložky.
 • Skryté nebo nekvalitní odkazy bohaté na klíčová slova vložené do widgetů, které jsou distribuovány na různých webech, například:

Návštěvníci této stránky: 1 472
pojištění auta

 • Široce distribuované odkazy v patičkách nebo šablonách různých webů.
 • Komentáře na fóru s optimalizovanými odkazy v příspěvku nebo podpisu, například:

Díky, to je skvělá informace!
– Pavel
Paulova pizza san diego pizza nejlepší pizza san diego (Odkaz na webovou stránku z každé klíčové fráze)

Interní odkazy

Toto jsou odkazy, které používáte v rámci svého vlastního webu k odkazování na jiné stránky, sekce nebo obsah. To je také známé jako přímé odkazy pro SEO.

Interní propojení poskytuje vašim uživatelům více obsahu, se kterým mohou na vašem webu interagovat. Pomáhá také nasměrovat provoz na starý publikovaný obsah, který je relevantní pro nejnovější nebo nejnovější obsah, což mu dává šanci znovu se umístit na vyšší pozici.

A stejně jako World Wide Web pomáhá vaše vnitřní struktura propojení vyhledávačům pochopit důvod její existence.

Vše je propojeno jako pavučina. Bez interního propojení bude těžké pochopit, o čem web je.

Zdroj obrázku https://lod-cloud.net/

Tyto odkazy usnadňují robotům vyhledávačů plazit se, indexujte a ohodnoťte svůj web. Dokážou identifikovat související obsah a zvýšit relevanci vaší stránky.

Interní odkazy pomáhají vyhledávačům identifikovat kanonické stránky. Pokud například existuje několik blogových příspěvků, které hovoří o určitém tématu, a všechny odkazují na jeden „hlavní blogový příspěvek“, vyhledávače jej identifikují jako hlavní nebo kanonický a přidělí mu místo ve výsledcích vyhledávače.

Číst:  Jak aktivovat TLC.com na Roku, Xbox One, Apple TV, Firestick

Protože kanonická adresa URL obsahuje většinu interních odkazů, uživatelé budou moci stále najít zbytek obsahu, na který odkazuje. Tímto způsobem obsah na vaší stránce mezi sebou „nekonkuruje“.

Příklad příchozího odkazu

Zde je příklad příchozího odkazu na jeden z našich blogových příspěvků. Odkaz byl umístěn v článku o tom, jak začít se SEO. Jedním z diskusních bodů v článku je, jak optimalizovat web pro SEO.

Autor odkazoval na náš článek na téma „značky záhlaví“ protože je to důležité pro optimalizaci webu pro vyhledávače.

Proč jsou příchozí odkazy důležité?

Googlebot přechází z URL na URL sledováním odkazů, souborů Sitemap a přesměrování. Googlebot zachází s každou adresou URL, jako by to byla první a jediná adresa URL, kterou z vašeho webu viděl.

Příchozí odkazy jsou bezesporu důležitou součástí SEO. Zde jsou důvody, proč:

Vyšší pozice ve výsledcích vyhledávače

Google používá seznam faktorů k hodnocení webových stránek a webových stránek ve výsledcích vyhledávačů.

Příchozí odkazy jsou jedním z nejsilnějších hodnotících signálů. Aby Google viděl váš web jako autoritativní, musíte mít několik kvalitních příchozích odkazů.

Ale co přesně jsou vysoce kvalitní příchozí odkazy? Zde jsou některé z charakteristik vysoce kvalitních zpětných odkazů:

 • Pocházejí z autoritativních, důvěryhodných a důvěryhodných stránek. Tyto stránky obsahují důvěryhodný obsah. Dobrým příkladem stránek s vysokou autoritou je Wall Street Journal nebo CNN.
 • Používají kotvící text. Zde je příkladem odkaz z funkce CNN, který používá název vaší společnosti a odkazy na vaši domovskou stránku. Pokud je název vaší společnosti „Daily Fitness“, použije se jako text kotvy a odkaz na vaši domovskou stránku by pak byl https://www.daily-fitness.com. Slova ‘Denní fitness“ po kliknutí přesměrovat na konkrétní web. Nejdůležitější je, že text kotvy musí být popisný. Uživatel by měl být schopen předvídat, o čem web, na který odkazuje, je ještě předtím, než klikne na text kotvy.
 • Jsou různorodé. To znamená, že pocházejí z různých zdrojů. Příkladem mohou být příchozí odkazy z webů o sportovním fitness a weby s recepty, pokud se obsah vašeho webu točí kolem osobní kondice a výživy.

Důležitý je také počet příchozích odkazů. Ujistěte se, že máte rozumný počet, ne příliš mnoho, ale ne příliš málo.

Dobrým způsobem, jak určit počet příchozích odkazů, které potřebujete, je prostudovat vaši konkurenci a zjistit, kolik zpětných odkazů má. Pokud mají 4, buďte o krok napřed a mějte alespoň 6.

Jak „starý“ je web, který odkazuje na ten váš? Odkazy z webů, které již nějakou dobu existují, mají větší autoritu než novější weby.

Příchozí odkazy předávají svou autoritu odkazu vašemu webu, což dále zvyšuje důvěryhodnost a autoritu vašeho webu.

Zvýšený provoz

Když máte přiměřený počet kvalitních příchozích odkazů, vaše stránky se s vysokou pravděpodobností umístí na vyšší pozici ve výsledcích vyhledávání.

To se vyplatí, protože jste zvýšili návštěvnost svých stránek, což s vysokou pravděpodobností dále povede k vyšším konverzím a dokonce ke zvýšení prodeje.

Zvýšené povědomí o značce

Když na váš web odkazují důvěryhodné, autoritativní a důvěryhodné stránky, jejich silná značka je spojena s vaší.

Toto spojení vede ke zvýšení povědomí o vaší značce a webu. Uživatelé také považují vaši značku za důvěryhodnou a důvěryhodnou, stejně jako web, který odkazuje na vaši.

Zdroj obrázku: PodobnéWeb

Vytváří šanci pro obchodní vztahy

Když máte důvěryhodné stránky odkazující na ty vaše, máte šanci je oslovit a navázat obchodní vztahy, které lidem v budoucnu usnadní odkazování na vaše stránky.

Tyto vztahy se mohou přelít i na doporučení zákazníků, pokud se vaše podnikání týká jejich.

Existuje několik způsobů, jak přimět jiné stránky, aby odkazovaly na ty vaše. Zde jsou:

Vytvářejte skvělý obsah

Co je skvělý obsah? Musí být užitečný, relevantní, důvěryhodný a splňovat záměry uživatele.

Záměr uživatele je skutečným důvodem, proč někdo něco vyhledal. Pokud uživatel na vašem blogu čte článek o „faktory, které je třeba zvážit, než najmete instalatéra“, pak by zde mohlo být záměrem uživatele, že hledají najímání instalatéra.

Váš obsah by proto neměl pouze mluvit o těchto faktorech, ale také je uvést do toho, jak skutečně najmout instalatéra a na co si dát pozor, když najímáte instalatéra.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zajistit, že zahrnete skutečnost, že výjimečný instalatér nebo instalatérská společnost má sociální důkaz.

Číst:  Jak opravit nejběžnější problémy s AirPods

Musí mít zákazníky, kteří se za ně zaručili prostřednictvím recenzí na webech s recenzemi.

Takový přístup usnadní webu s recenzemi odkaz na váš web. Obsah bude relevantní i pro jejich uživatele a část o sociálním důkazu je vede, aby zjistili, kam přesně potřebují odkazovat.

Vyberte si klíčová slova moudře

Součástí vytváření skvělého obsahu je zajistit, abyste na svých webových stránkách používali správná klíčová slova.

Proveďte správný průzkum klíčových slov a využijte klíčová slova, u kterých je pravděpodobnější, že vytvoříte skvělý obsah.

Nepoužívejte extrémně konkurenční klíčová slova. Ujistěte se, že to, co si vyberete, vám poskytne flexibilitu při psaní jedinečného obsahu a použití sémanticky souvisejících klíčových slov.

Pokud například píšete o SEO, musíte to zúžit na konkrétní téma, například „link-building“.

Ještě lepší je, že musíte zjistit, co lidé hledají, pokud jde o tato klíčová slova.

Zde je rychlé vyhledávání pomocí klíčových slov pro výraz ‘příchozí odkazy’ Plánovač klíčových slov Google:

Z výše uvedeného může být snazší vytvářet skvělý obsah kolem „příchozí odkazy a Google Analytics.

Důvodem je, že obsah o něm bude vytvářet méně lidí ve srovnání s „příchozí odkazy a SEO‘.

První možnost vám také dává příležitost provést malou analýzu dat pomocí konkrétního webu a sdílet svůj závěr na základě dostupných dat.

Máte možnost zahrnout osobní přístup, díky kterému bude obsah jedinečný, důvěryhodný a důvěryhodný.

Můžete také využít nástroj pro výzkum klíčových slov, abyste našli nejlepší klíčová slova, na která lze cílit na každé webové stránce. V ideálním případě chcete cílit na klíčová slova, která mají odpovídající objem vyhledávání a nízkou konkurenci.

Pro náš příklad na „příchozí odkazy“, můžete vytvořit obsahové cílení “SEO příchozí odkazy“ nebo „zpětné odkazy vs příchozí odkazy“ na základě statistik, které jste získali pomocí nástroje pro výzkum klíčových slov.

Opravte nefunkční příchozí odkazy

Nefunkční odkaz je příchozí odkaz, který byl kdysi aktivní, ale již nefunguje. Důvodem může být změna adresy URL obsahu nebo překlep při umístění adresy URL.

Pokud nejsou opraveny, nefunkční odkazy přesměrovávají uživatele na stránku 404. To má za následek špatnou uživatelskou zkušenost a může vést k tomu, že uživatelé budou o webových stránkách smýšlet negativně.

To vám nabízí příležitost získat příchozí odkaz. K vyhledání všech nefunkčních odkazů směřujících na obsah vašeho webu můžete použít nástroj, jako je Ahrefs. Poté se obraťte na tyto webmastery, sdělte jim nefunkční odkaz a zeptejte se, zda budou ochotni přidat odkaz na novou adresu URL.

Můžete také najít nefunkční odkazy směřující na obsah webových stránek vašich konkurentů a poté požádat všechny odkazující domény, aby místo toho nahradily nefunkční odkaz vaším.

Udělejte svůj obsah vizuálně přitažlivým

Vaši uživatelé rozhodně nechtějí číst nekonečné bloky textu. Zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste svému obsahu dodali vizuální přitažlivost:

 • Použijte infografiku
 • Používejte odrážky a seznamy
 • Pište kratší odstavce
 • Používejte obrázky, gify a videa
 • Použijte kontrast ve velikosti nebo barvě písma
 • Používejte titulky a různá záhlaví
 • Přidejte tweety nebo jiné příspěvky na sociálních sítích
 • Přidejte obsah s interními odkazy ke skutečnému obsahu
 • K oddělení bloků textu použijte značky záhlaví

Jaký je vztah mezi vizuálně přitažlivým obsahem a příchozími odkazy?

Webové stránky chtějí odkazovat nejen na relevantní, autoritativní a důvěryhodný obsah, ale také chtějí, aby jejich čtenáři měli vynikající uživatelské zkušenosti s weby, na které je posílají.

Zdroj obrázku: Backlinko

Stránky, které odkazují na váš web, využívají šanci tím, že spojují svou značku s vaší. Musí to být cenné riziko.

Udělejte atraktivnější uživatelské rozhraní vašeho webu

S tím, aby byl váš obsah vizuálně přitažlivý, úzce souvisí uživatelské rozhraní vašeho webu.

Jsou vaše stránky atraktivní na pohled? Ujistěte se, že používáte motivy a rozvržení, které podporují veškerou tvrdou práci, kterou jste vložili do vytváření úžasného obsahu.

Můžete spolupracovat s webovým vývojářem nebo designérem na vylepšení vzhledu vašeho webu nebo si koupit šablony, jako je WordPress.

Upozornění: Neobětujte rychlost svého webu pro atraktivní design, protože ten první může mít na vaše hodnocení nepříznivější vliv.

Číst:  Ghost of Tsushima, tipy, jak začít hrát

Lidé nechtějí odkazovat na stránky, které jsou na stránce 10 výsledků Google nebo které se načítají dlouho.

Vytvořte delší textový obsah

Delší obsah vám dává příležitost přidat hodnotu.

Máte příležitost využít různé typy obsahu, ilustrace, příklady a dokonce i osobní postřehy z výzkumu, který jste prováděli.

Ideální délka obsahu dobrého příspěvku na blogu by měla být alespoň 1 705 slov.

Propagujte svůj obsah

Musíte svůj obsah propagovat, aby se lidé o jeho existenci skutečně dozvěděli.

Někdo, kdo chce odkazovat na stránky, to zváží, pokud už o jejich existenci ví. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:

Soutěže a dárky

Příkladem může být rozdávání bezplatné elektronické knihy pro všechny vaše nové předplatitele.

Tímto způsobem uživatelé uvidí hodnotu, kterou dostávají, a budou chtít více. Budou se neustále vracet na váš web a sdílet obsah.

Najděte způsob, jak pracovat s influencery

Příkladem je zde Eric Siu. Na vytvoření digitálního marketingového videa spolupracoval s Neilem Patelem, jedním z nejlepších v digitálním marketingu.

Sledovatelé Neila Patela video určitě sledovali a s největší pravděpodobností také chtěli vědět, kdo je Eric. Mentální dojem je, že musí být dobrý v tom, co dělá, aby s ním Neil pracoval.

Zmínit lidi

Když citujete lidi nebo používáte jejich tweety jako ilustrace, musíte je zmínit.

Existuje vysoká pravděpodobnost, že vlivní lidé budou sledovat jejich zmínky. Pokud se jim váš obsah líbí, pravděpodobně si ho vyhledá a zmíní se o vás.

Poté je můžete kontaktovat a požádat o příchozí odkaz.

Zveřejňujte příspěvky na sociálních sítích a diskusních fórech

Musíte se připojit ke skupinám, kde jsou vaše cílové skupiny a dokonce i influenceři. Zapojte se a sdílejte svůj obsah tam, kde je to relevantní.

Najděte offline příležitosti mluvit na událostech

Podívejte se na místní setkání a události, které jsou relevantní pro vaše odvětví. Nabídněte se mluvit. Tímto způsobem se stanete odborníkem ve svém oboru. Řekněte lidem, co děláte, a dokonce sdílejte způsoby, jakými mohou interagovat s vaším obsahem.

Najděte příležitosti pro příchozí propojení, o které možná přicházíte

Po implementaci všech výše uvedených strategií musíte vidět, co pro vás funguje a o jaké příležitosti můžete přijít.

Jakmile uvidíte, kdo již na váš web odkazuje, můžete přemýšlet o dalších lidech, které by to mohlo zajímat. Zde je několik nápadů:

 • Zveřejňování jako host – můžete identifikovat relevantní stránky, na kterých můžete vytvářet obsah, který můžete zpětně propojit se svými stránkami
 • Pohovory s odborníky – můžete nabídnout, že se zúčastníte pohovoru na stránkách souvisejících s oborem jako odborník a znovu se vrátíte zpět na svůj web. Může to být článek, video, webinář nebo podcast
 • Sociální média – rozhovor s odborníkem můžete udělat například prostřednictvím živého hostování Facebooku.

Buďte však opatrní, Google neodrazuje od zveřejňování příspěvků v případech, kdy informují uživatele, vzdělávají publikum jiného webu nebo přinášejí povědomí o vaší věci nebo společnosti.

Co však porušuje Pokyny společnosti Google týkající se schémat odkazů je, když je hlavním záměrem vytvářet odkazy ve velkém měřítku cesta zpět na stránky autora.

Níže jsou uvedeny faktory, které, když se dostanou do extrému, mohou naznačovat, že článek porušuje tyto pokyny:

 • Vkládání odkazů na váš web bohatých na klíčová slova do článků vašich příspěvků pro hosty.
 • Publikování článků na mnoha různých webech; případně mít velký počet článků na několika velkých, různých stránkách.
 • Používání nebo najímání autorů článků, kteří nemají znalosti o tématech, o kterých píší.
 • používání stejného nebo podobného obsahu v těchto článcích; alternativně duplikujte celý obsah článků nalezených na vaší vlastní stránce (v takovém případě se doporučuje použít rel=”canonical”, kromě rel=”nofollow”,).

Závěr

Příchozí odkazy jsou důležitým nástrojem pro použití na vašem webu. Vyhledávače je vidí jako ostatní lidi a weby, které za vás ručí.

Vaši uživatelé také získají větší hodnotu. Je to výhra pro všechny. Vše, co potřebujete, je zajistit, že vytvoříte příchozí odkazy, které jsou vysoce kvalitní a budou poskytovat hodnotu vašemu publiku.