Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Co to je, jak to funguje a co to je pro Samsung DeX

Co to je, jak to funguje a co to je pro Samsung DeX

Při prezentaci Samsungu Galaxy S8 a Galaxy S8+, která proběhla koncem března v New Yorku, se našel prostor i pro další zařízení: Stanice Samsung DeX. Téměř bez povšimnutí je to vlastně velmi zajímavé zařízení, které by v budoucnu při správných opatřeních mohlo hrát velmi důležitou roli ve světě chytrých telefonů a IT. Ale co je Samsung DeX? Jedná se o příslušenství určené pro Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ a Samsung Galaxy Note 8, které vám umožní připojit chytrý telefon k PC nebo televizní obrazovce a používat mobilní telefon jako by to byl počítač.

Samsung DeX Ve světě technologií to není žádná novinka. Již v minulých letech se jiné společnosti pokoušely navrhnout podobný nápad, ale se špatnými výsledky. Proč by mělo mít zařízení vyrobené společností Samsung větší štěstí? Z velmi jednoduchého důvodu: je vyroben mnohem lépe než jiná zařízení uvedená na trh v minulých letech. Grafické rozhraní vyvinuté jihokorejskou společností je prakticky totožné s rozhraním Windows a přechod z počítače na smartphone je prakticky bezbolestná. Samozřejmě není nouze o problémy s kompatibilitou u některých aplikací, které zatím nelze vidět na celou obrazovku, ale to jsou drobnosti, které vyřeší jednoduché aktualizace.

V tuto chvíli příslušenství podporuje pouze tři zařízení (Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note 8), ale není vyloučeno, že by v budoucnu mohlo zařízení pojmout i další smartphony jihokorejské společnosti. Zde se dozvíte, jak to funguje a k čemu je Samsung DeX Station.

Číst:  Vše, co potřebujete vědět o údržbě webu

Co je Samsung DeX

Samsung DeX je příslušenství pro chytré telefony, které vám umožní přeměnit váš mobilní telefon na jakýsi počítač. Cílem je „rozšířit“ velikost obrazovky běžného smartphonu a využít sílu zařízení k použití, jako by to byl počítač. Pro Samsung DeX vyvinula jihokorejská společnost grafické rozhraní, které se velmi podobá rozhraní Windows 10, takže uživatel nemá problémy při každodenním používání. Připojením příslušenství k obrazovce nebo televizi pomocí kabelu HDMI je možné přistupovat ke stejným aplikacím, které jsou na smartphonu, ale pouze s větším displejem. Neexistují žádná omezení jakéhokoli druhu: budete moci posílat e-maily, surfovat po internetu, hrát své oblíbené videohry (i když ne všechny jsou optimalizované), používat programy Office a upravovat obrázky prostřednictvím aplikací pro úpravu fotografií.

K čemu je Samsung DeX?

jak funguje samsung dex

Dokovací stanice je určena zejména pro ty, kteří pracují na cestách a nechtějí zapínat počítač, aby mohli pracovat doma. Rozměry Samsung DeX jsou velmi malé a můžete je pohodlně nosit v tašce. Díky tomuto typu zařízení je to jako mít počítač v kapse vždy připravený k použití. Jedním z mála omezení Samsung DeX je kompatibilita s několika smartphony od jihokorejské společnosti (pouze modely nejvyšší řady vydané v roce 2017).

Jak funguje Samsung DeX

rozhraní samsung dex

Poté, co viděl viděl co je Samsung DeX je to nutné pochopit, jak to funguje. Příslušenství je velmi snadné jak na použití, tak na připojení k televizi. Nejprve musíme připojit dokovací stanici do elektrické zásuvky, protože funguje také jako nabíjecí základna pro smartphone, a poté zasunout kabel HDMI (který není součástí balení) k televizi a k ​​Samsung DeX. Pokud tyto dva kroky nebudou provedeny dokonale, příslušenství nebude fungovat. V tuto chvíli si můžete vzít vlastní Galaxy S8 nebo Galaxy Note 8, zvedněte kryt Samsung DeX a připojte svůj smartphone. Během pár sekund se na televizní obrazovce objeví rozhraní velmi podobné tomu z Windows 10 a uživatel bude mít k dispozici všechny aplikace nainstalované v mobilu. Budete mít přístup k WhatsApp, Facebooku, navigaci pomocí prohlížeče, to vše pomocí „velké“ obrazovky. Pro zlepšení použitelnosti je nutné se připojit k Samsung Dex také klávesnici a myš, stejně jako byste používali počítač. Periferie lze připojit jak přes Bluetooth, tak pomocí kabelu (zasouvá se do dvou USB portů na zadní straně zařízení).

Číst:  Jak měřit a zlepšovat návratnost investic do zákaznických služeb

kam připojit klávesnici smasung dex

Uvnitř příslušenství je také chladicí systém, který umožňuje, aby se smartphone nepřehříval a vždy fungoval co nejlépe.

Kompatibilita aplikací

Samsung spolupracoval s Microsoftem a Adobe, aby byly jejich aplikace kompatibilní Samsung DeX. Uživatelé budou moci bez problémů využívat kancelářský balík a aplikaci Lightroom pro úpravu obrázků. Nabízené funkce jsou velmi podobné těm, které najdete na počítači, s omezeními způsobenými hardwarovým výkonem smartphonu. Chcete-li používat Office, musíte mít předplatné Office 365, jinak nebude možné upravovat dokumenty, které otevřete. Většina aplikací se perfektně hodí na televizní obrazovku. V případě, že odpojíte svůj smartphone od Samsung DeX veškerá vykonaná a neuložená práce bude ztracena. Jde o jeden z mála problémů, který bude muset Samsung co nejdříve vyřešit.

13. prosince 2017

Od společnosti Cultur-e