Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Content Marketing s Sprout Social: 10 tipů od týmu a zákazníků

Content Marketing s Sprout Social: 10 tipů od týmu a zákazníků

Víte, jak je důležité produkovat kvalitní obsah, který rezonuje s vaší cílovou skupinou. Proces vytváření obsahu však může být skličující úkol. Zvláště pokud pracujete s týmem nebo řídíte více kanálů.

Sprout Social je výkonný nástroj pro marketing obsahu, který vám umožní zefektivnit proces marketingu obsahu. S tolika dostupnými funkcemi a možnostmi může být zdrcující využít jeho plný potenciál. Proto jsme sestavili těchto 10 tipů jak od našeho týmu, tak od našich zákazníků, abychom vám pomohli vytěžit ze Sprout Social maximum!

PS. Ještě nemáte účet Sprout Social? Sprout Social můžete vyzkoušet 7 dní zdarma!

10 tipů a triků Sprout Social

Nejprve jsme vytvořili těchto 5 minut, abychom vás seznámili se StoryChiefem. 🚀

1. Centralizujte svůj obsah a pracovní postup na jedné platformě

Pryč jsou dny, kdy se soubory Dokumentů Google posílaly e-mailem tam a zpět, ztráceli jsme přehled o zpětné vazbě a nedodržovali termíny. Sprout Social sdružuje všechny blogové články, příspěvky na sociálních sítích, e-mailové zpravodaje a schvalovací toky do jedné centralizované platformy. To rozhodně urychlí obsahovou hru a vaši klienti a kolegové budou spokojeni!

Společnost Iprov (agentura) přešla od používání různých nástrojů SEO a kopírování obsahu do svého CMS ke spolupráci a publikování z jednoho centralizovaného řídicího panelu, což jim ušetřilo spoustu času a umožnilo jim lépe strategie pro své klienty. 🎉

„Naše práce je efektivnější a centralizovanější díky Sprout Social. Náš obsah podcastů, příspěvky na sociálních sítích a e-mailové pracovní postupy můžeme spravovat z jedné centrální platformy.“ – Patrick Laughlin, COO ve společnosti Iprov

2. Připojte jakýkoli CMS a publikujte bez kopírování a vkládání

Editor blogu Sprout Social má vše, co potřebujete k napsání úplného článku na blogu, vložení všech typů multimédií a zlepšení SEO a čitelnosti. Můžete nakonfigurovat metadata a publikovat, aniž byste museli jít do vašeho CMS. To umožňuje netechnickým tvůrcům obsahu publikovat obsah bez problémů.

Číst:  Jak chatovat bez registrace

Při publikování příběhu Sprout Social automaticky použije vaše předdefinované rozvržení a identitu značky. To vašim copywriterům ušetří spoustu času a pomůže vám vytvořit konzistentní zkušenost se značkou napříč všemi kanály.

“Je hezké, že i pro lidi bez IT zázemí můžeme s platformou velmi hladce pracovat. Sprout Social je opravdu uživatelsky přívětivý.” Sofie Ternest, zakladatelka společnosti So Yes

3. Spusťte obsahové kampaně a sledujte výkon

Obsahová kampaň je sbírka různých příběhů, sociálních příspěvků, zpravodajů a událostí. Vaše kampaň bude místem, kde budou moci vaši kolegové i vaši klienti sledovat proces, termíny, výkon a vývoj. Použití obsahového kalendáře kampaně je skvělý způsob, jak začít vytvářet a plánovat obsah pro vizualizaci strategie klienta.

Na svůj obsahový kalendář můžete použít libovolný filtr, abyste mohli sdílet pouze obsah, který je relevantní pro určitou kampaň nebo pro určitého klienta.

“Mít přehled o našich příbězích a vidět statistiky okamžitě na řídicím panelu mi pomáhá snadno kontrolovat výkon.” – Barbara Goffaerts, digitální marketér a manažer obsahu ve společnosti The Fat Lady

4. Sdílejte obsahový kalendář nebo strategii ke schválení

Kalendář obsahu je nezbytný pro plánování, organizaci a plánování obsahu. S Sprout Social můžete snadno vytvořit redakční kalendář, abyste měli přehled o svých nápadech na obsah, datech publikování a distribučních kanálech. To vám může pomoci udržet si pořádek a zajistit, že váš obsah bude zveřejněn včas.

Přidáním veškerého obsahu do kalendáře Sprout Social se váš kalendář stane vizuální reprezentací vaší strategie. Tento konkrétní kalendář budete moci sdílet s klienty a kolegy, aby mohli kontrolovat jeho stav a podle potřeby posílat zpětnou vazbu.

Nyní máme mnohem hladší tok spolupráce s našimi klienty. Je zde také lepší tok schvalování a je snazší odškrtávat věci z našeho seznamu, aby byli všichni šťastnější. – Stef Dejonghe, zakladatel Ad-fundum

5. Snadná a efektivní spolupráce na obsahu

Sprout Social vám nejen pomáhá vytvářet a publikovat obsah, ale také zlepšuje komunikaci a spolupráci na obsahu, ať už s vaším interním týmem nebo vašimi klienty. Přímo v rámci platformy přidělujete obsahové informace, sledujete pokrok a poskytujete zpětnou vazbu.

„Pro agenturu je velmi cenné najít nástroj, který vám umožní spravovat více subjektů z jednoho místa a zároveň umožní zaměstnancům naučit se a pochopit, jak jej velmi efektivně používat.“ – Gianni D’Alerta, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Naka

6. Praktické tipy pro optimalizaci obsahu pro SEO

Dobré skóre SEO je klíčem k tomu, aby váš článek našlo a přečetlo co nejvíce lidí. Díky Sprout Social vestavěná funkce SEO, vaši textaři nepotřebují k dosažení organického úspěchu používat další nástroje. Zadejte své klíčové slovo a nechte se překvapit magií Sprout Social. Zobrazí se vám řada tipů, jak optimalizovat text, abyste zvýšili skóre SEO a čtenosti.

“Zvykli jsme si na náš copywriting velmi starým školním způsobem. Používali jsme Dokumenty Google, ale všimli jsme si, že to není příliš uživatelsky přívětivé. Použitím Sprout Social pravděpodobně ušetříme čtyři hodiny na každou kampaň, kterou spustíme.” – Kasper Vancoppenolle, partner a CMO společnosti WinWinner

7. Vícekanálové publikování a přepracování obsahu

Už žádné sdílení hesel. Sprout Social usnadňuje distribuci vašeho obsahu na více kanálů, včetně sociálních médií, e-mailu a dalších platforem, z jediné platformy.

Číst:  Better Marketing Campaign Briefs |

Sprout Social vám také umožňuje změnit účel vašeho obsahu pro různé kanály a formáty. Příspěvky svého blogu můžete snadno převést na příspěvky na sociálních sítích, e-mailové zpravodaje a další formáty. To vám může pomoci maximalizovat dopad vašeho obsahu a oslovit širší publikum.

„Říkáme tomu zázrak na jedno kliknutí. Vše je vzdáleno na jedno kliknutí.“ – Patrick Laughlin, COO ve společnosti Iprov

8. Podporujte zapojení zaměstnanců a oslovte nové publikum

Povolte kanálu Ambassadors, aby informoval kolegy a velvyslance o obsahu, který jste právě publikovali. Obsah bude odeslán e-mailem spolu s tlačítky na platformy sociálních médií, aby je mohly okamžitě sdílet a zapojit. To exponenciálně zvýší vaši organickou návštěvnost, dosah a zapojení!

9. Pište lépe a rychleji pomocí AI copywritingu

Tvůrci obsahu a manažeři zjišťují, že je stále obtížnější držet krok s poptávkou a tempem konzistentního publikování vysoce kvalitního obsahu. Potřebují veškerou podporu, kterou mohou dostat. Naštěstí to může poskytnout AI. Umělá inteligence Sprout Social nabízí více než 15 výzev k psaní, které vám pomohou psát obsah webových stránek, články na blogu, příspěvky na sociálních sítích, tiskové zprávy, popisy práce, stručný obsah atd.

10. Rozhodujte se na základě dat pomocí analýzy obsahu

Nakonec jedním z nejdůležitějších tipů, jak ze StoryChiefu vytěžit maximum, je poučit se ze svých výsledků. Pomocí nástrojů pro analýzu obsahu můžete sledovat výkon svého obsahu a používat tato data k informovanému rozhodování o své obsahové strategii.

Číst:  7 tipů pro SEO copywriting a rychlé výhry pro zdvojnásobení návštěvnosti

Experimentujte s různými typy obsahu, distribučními kanály a formáty, abyste zjistili, co je pro vaše publikum nejlepší. V tomto příspěvku vás provedeme užitečnými analytickými zprávami, které můžete generovat pomocí Sprout Social.

„Sprout Social usnadňuje vizualizaci růstu, metrik a výsledků vašeho marketingového úsilí. Je snadné ukázat hodnotu a návratnost investic své práce vedení.“ – Joe Spisak, CMO ve společnosti Soapbox

Začít

S Sprout Social se můžete soustředit na vytváření skvělého obsahu, který bude rezonovat s vaším publikem, a nechat platformu, aby se postarala o zbytek. Tak proč čekat? Přihlaste se k bezplatné zkušební verzi ještě dnes a zažijte kouzlo Sprout Social na vlastní kůži!