Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Domácí kvantový počítač z diamantů: kde jsme

Domácí kvantový počítač z diamantů: kde jsme

Ty aktuální supravodivé kvantové počítače jsou to obrovské a objemné stroje, které se nacházejí ve výzkumných centrech univerzit nebo velkých hi-tech společností, jako jsou IBM a Google. Jejich provoz je založen na qubity, základní jednotky kvantového počítání, které jsou ekvivalentem bitů „normálních“ počítačů. THE qubity se řídí podle zákony kvantové mechanikykteré mu umožňují nabízet výpočetní síly Bez precedentů.

Díky vysoké kapacitě zpracování dat jsou kvantové počítače předurčeny k řešení nejsložitějších problémů, ale jejich hardware má stále svá omezení.

THE qubity jsou extrémně citlivé jednotky na jakýkoli typ interakce a aby mohly fungovat, musí se navzájem najít optimální podmínky Z mechanická izolacekterý stíní i to nejmenší elektromagnetické záření a a teploty blízko k absolutní nula, to znamená pod 273,15 stupně. Dva požadavky, které jen stěží umožňují opustit laboratoře Big Tech a vstoupit do domovů každého z nás.

Nová německo-australská společnost se však rozhodla o to pokusit a nějaké vytvořila kvantové urychlovače z diamantů. Tam Kvantová brilance využívá některé vlastnosti struktury diamantů k návrhu „stolních“ kvantových počítačů. Výzva, která, bude-li vyhrána, umožní dosáhnout kvantové počítače v běžném používání již v roce 2025.

Supravodivé kvantové počítače: limity

Kvantové počítače jsou založeny na technologii, která používá i jako základní jednotku informace qubityz kvantové bity, které nabízejí výrazně vyšší výpočetní výkon než bit standardních PC. To proto, že i qubity se řídí zákony kvantové mechaniky a zejména podléhají superpozici stavů: pokud a bit klasický může mít pouze přesně definovanou hodnotu 0 nebo 1, tj qubity mohou být ve více stavech současně, tj. mít více překrývajících se hodnot (jak 0, tak 1).

Číst:  Jak zjistit, zda je váš počítač napaden virem

Tam překrytív kombinaci s dalšími jevy kvantové mechaniky jako např zapletení A odvozeníumožňuje zpracovat množství informací, které je exponenciálně větší, než jaké je možné zpracováním bit: Výpočet, který trvá roky výpočtů s normálním počítačem, provede kvantový počítač během několika sekund.

Zatímco na jedné straně je výpočetní výkon mnohem lepší a otevírá cestu k řešení složitých problémů, na druhé straně existují omezení, zejména pokud jde o fyzický hardware.

THE qubity jsou extrémně křehké a jsou ovlivněny podmínkami okolního prostředí, které mohou ovlivnit jejich výkon. Jakékoli elektromagnetické rušení může způsobit dekoherence a tak chyby v kvantovém počítání. Proto musí být postaveny procesory, které jsou umístěny v obrovských strojích, které umožňují odpovídající stínění. Navíc, aby fungovaly, musí být umístěny v prostředí s teplota blízko 0 Kelvinů (-273 °C), tj. lo absolutní nulakterý vyžaduje složité systémy kryogenní chlazení. Dva limity, které odsouvají kvantové počítače do velkých laboratoří a brání jejich rozsáhlému šíření.

Kvantový urychlovač: technologie z diamantu

kvantový počítačNěmecko-australský startup Kvantová brilance Zdá se, že našel řešení, jak vyrobit levný, přenosný a snadno škálovatelný kvantový počítač, který funguje na pokojová teplota. K tomu vytvořili a mikroprocesor kde vlastnosti syntetický diamant jsou využívány k škálování a řízení i qubity.

Podrobně zpracovatel a diamantový kvantový počítač je tvořena řadou uzlů, z nichž každý se skládá z a centrum volných míst dusíku (NV)to je vada v retikulární struktuře diamantu, která způsobuje “mezera”, a z a jaderné spinové shluky, schopný pracovat při pokojové teplotě. Jaderné spiny fungují jako qubityzatímco centra NV (z angl Dusíková dovolená) z kvantových „sběrnic“, které umožňují inicializaci a čtení qubitya operace multi-qubit mezi různými uzly.

To umožnilo Quantum Brilliance škálovat své kvantové urychlovače, které využívají mřížkových vlastností syntetického diamantu, a tím dosáhnout větší stability.

Současná kvantová vývojová sada společnosti nabízí 5 qubity pracovat se svými zákazníky a byla zpřístupněna jejich zákazníkům, aby umožnily dalším společnostem začít pracovat na aktivitách společnosti benchmarking, integrace a co-design. Tímto způsobem je cílem vytvořit 50 kvantový urychlovač qubity již do roku 2025. Dalším krokem bude miniaturizace systémů, abychom mohli tvořit kvantové procesory vhodné i pro mobilní zařízení. Výsledek, který umožní vytvoření stabilních, kompaktních a funkčních kvantových počítačů i při pokojové teplotě, které by mohly najít rozsáhlé komerční aplikace o mnoho let dříve, než by tomu bylo u polovodičových kvantových počítačů.

Číst:  Android 10, nejdůležitější funkce: jaké jsou

Od společnosti Cultur-e