Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

E-commerce SEO a jak úspěšně zvýšit své prodeje

E-commerce SEO a jak úspěšně zvýšit své prodeje

Nelze popřít, že odvětví elektronického obchodování je stále více konkurenceschopné. Za prvé, online nakupování poskytuje zákazníkům pohodlí. Za druhé, pandemie COVID-19 donutila mnoho firem přejít na elektronický obchod, aby se mohly udržet nad vodou. To znamená, že je nezbytné zavést efektivní taktiku SEO (optimalizace pro vyhledávače) pro e-commerce. Díky tomu můžete zajistit, že zákazníci narazí na váš internetový obchod a prodají produkty. V opačném případě vám bude chybět.

Pokud chcete maximalizovat svůj e-shop, zde je 12 tipů pro SEO e-commerce, které potřebujete vědět:

Spusťte SEO audit

Provádění pravidelných SEO auditů, když vy spustit svůj web elektronického obchodu vám umožňuje analyzovat, proč má váš web nízkou návštěvnost. Budete také znát důvody, proč máte nízké prodeje.

Výkon webových stránek je v e-commerce zásadní. Podle průzkumu 79 % online nakupujících kteří se setkali s problémy s webem, jim může bránit v opakovaném nákupu.

Takže musíte analyzovat každý aspekt vašeho webu a jeho stránek. Zde je také několik věcí, které musíte zvážit, když provádíte audit SEO:

 • Mají všechny stránky relevantní a plně optimalizované metaznačky?
 • Jsou všechny vaše stránky a obsah optimalizovány pro vaše cílová klíčová slova?
 • Fungují všechny adresy URL vašich stránek dobře a dodržují pokyny pro vyhledávače?
 • Mají všechny vaše obrázky správné značky ALT, což je ideální pro většinu webů elektronického obchodu?
 • Používáte ve svém obsahu odkazy správně?

Proveďte průzkum klíčových slov

Provádění výzkumu klíčových slov vám umožňuje hledat trendy a klíčová slova, která lidé vyhledávají ve vyhledávačích. To zajišťuje, že vyvíjíte správný typ obsahu, který zvýší vaši viditelnost na stránkách s výsledky vyhledávačů (SERP).

Zde je rychlý průvodce, jak správně provádět průzkum klíčových slov:

 • Uveďte všechna důležitá témata, která jsou relevantní pro vaše podnikání.
 • Hledejte klíčová slova, která odpovídají těmto tématům.
 • Hledejte související výrazy ve vyhledávačích.
 • Vyberte krátká klíčová slova i delší.
 • Zkontrolujte, jak dobře se vaši konkurenti umístili pro tato konkrétní klíčová slova.
 • Využijte nástroj pro plánování klíčových slov, který vám pomůže zredukovat váš seznam na základě průměrného vyhledávání na klíčové slovo.
Číst:  5 způsobů, jak získat více zhlédnutí příběhů na Instagramu v roce 2024

Poté bude váš konečný seznam klíčových slov použit k optimalizaci stránek vašeho webu. Můžete je použít k vymýšlení názvů, vytvoření kopie svých obrázků a jejich zviditelnění ve vyhledávačích.

Používejte Long-tailová klíčová slova

Víte, že více než polovina všech vyhledávání obsahuje alespoň čtyři slova?

Pomohlo by, kdybyste to zvážili, když provádíte výzkum klíčových slov, jak jsme zmínili v předchozím bodě.

Použijte na svém webu klíčová slova s ​​dlouhým koncem a poté je umístěte do názvů produktů a také do jejich popisů. Longtailová klíčová slova obvykle nemají vysoké objemy vyhledávání.

Bude mít menší konkurenci od jiných značek, které využívají klíčová slova pro své strategie SEO.

Zjednodušte architekturu webových stránek

Obří vyhledávače, jako je Google, často používají roboty k indexování informací, které se nacházejí na webových stránkách. Tyto automatické roboty jsou známé jako webové prohledávače.

Poté budou informace nalezené na těchto stránkách uloženy do indexu vyhledávače. Jakmile uživatel vyhledá výraz, vyhledávač se odkáže na index a vybere stránku, která poskytne nejrelevantnější výsledky.

Pokud však máte složitou architekturu webu, tito roboti by neindexovali výsledky správně a váš web se nebude zobrazovat mezi nejlepšími výsledky.

Když ale zjednodušíte architekturu svého webu, bude se váš web lépe číst. I pro čtenáře bude působit mnohem důvěryhodněji.

Optimalizujte každou stránku produktu pro zaměření klíčových slov

Většina stránek elektronického obchodu je věnována produktům. Optimalizace jednotlivých produktových stránek je tedy zásadní pro vaši celkovou SEO strategii.

Pokud vaše produktové stránky nejsou optimalizovány pro SEO, jak mohou potenciální zákazníci vyhledávat vaše produkty?

V ideálním případě byste se měli zaměřit na klíčová slova, která budou nejlépe popisovat vaše produkty. Pak zkuste hledat podobné výrazy, které nakupující často používají při vyhledávání podobných produktů online.

Číst:  Speedify Review 2024 – Je to opravdu zrychlení vašeho internetu?

Jakmile vyberete klíčové slovo pro zaměření pro každý produkt, dalším krokem je jeho použití na konkrétních stránkách. Pokud tedy prodáváte kosmetické produkty, budete potřebovat stránku pro koupelová mýdla, šampony a kondicionéry. A každá stránka produktu by měla být optimalizována pro relevantní klíčové slovo.

Nemůžete začlenit „šampon bez parabenů“ například na stránku produktu pro kondicionér.

Udělejte to vhodné pro mobily

Podle zprávy Hitwise asi 60 % všech online vyhledávání jsou vytvořeny na mobilním zařízení. Proto, pokud nemáte web optimalizovaný pro mobily, Google ho nebude upřednostňovat ve výsledcích mobilního vyhledávání.

Optimalizujete tak svůj internetový obchod, abyste přeměnili co nejvíce návštěvníků webu na zákazníky, bez ohledu na to, jaké zařízení používají.

Chcete-li zkontrolovat svůj web, můžete použít Google test použitelnosti pro mobily které vám pomohou přehodnotit váš web z hlediska uživatele.

Použijte interní propojení

Interní odkazy dělají pro váš web hodně. Umožňují vám vytvořit architekturu vašeho webu, šířit spravedlnost odkazů a přesunout uživatele na prioritní stránky vašeho webu.

Pomůže, když vytvoříte robustní vnitřní propojovací strukturu. Taková struktura odkazů vám umožňuje dodat „odkazovou šťávu“ obsahu vašeho pilíře. Umožňuje také robotům vyhledávačů identifikovat, které části vašeho webu jsou důležitější než ostatní.

Optimalizujte obrázek svého produktu

Poměrně populární je také vyhledávání produktů pomocí funkce “image”. Myšlenka je taková, že uživatelé mohou vidět produkty nebo položky, které je zajímají, a poté kliknutím na tento obrázek přesměrovat do online obchodu.

Proto je také důležité, abyste obrázky svých produktů optimalizovali také pro vyhledávání.

Pomocí značky ALT můžete přidat zaměření na obrázek. Slovo ALT tag obvykle označuje soubor textů, které popisují konkrétní obrázek online.

Jejich použití může výrazně ovlivnit, zda se vaše produkty zobrazí ve Vyhledávání obrázků. Jedná se také o formu prvků přístupnosti pro osoby se zrakovým postižením.

Zlepšete rychlost svého webu

Dalším faktorem, který ovlivňuje hodnocení Google SERP, je rychlost vašeho webu.

Číst:  Jak co nejlépe využít prostor dostupný na iCloudu

Pokud Google zjistí, že se váš web načítá pomaleji než průměrný web, bude vás za to penalizovat. V důsledku toho to může poškodit hodnocení vašeho webu.

Vytvářejte interaktivní obsah

Pravidelná aktualizace obsahu vašich stránek je také klíčová pro to, abyste se dobře umístili ve vyhledávačích.

Pravidelná optimalizace webu elektronického obchodu s čerstvým obsahem může být docela problém.

Přidáním více interaktivního obsahu na váš web však zajistíte jeho pravidelnou aktualizaci.

Provádějte kvalitní vytváření odkazů

Nejčastější mylnou představou je, že čím více odkazů stránka má, tím lepší je její hodnocení. Ale to není často případ.

Mějte na paměti, že kvalita odkazů je důležitější než kvantita. Kvalitní linkbuilding je v SEO zásadní, protože ovlivňuje důvěryhodnost a návštěvnost vašeho webu.

Stránky, na které odkazujete a přijímáte odkazy, by také měly mít dobrou pověst a návštěvnost. Řekněme, že jste propojili web nízké kvality nebo web, který Google zařadil na černou listinu.

Pak pravděpodobně budete penalizováni za tyto zpětné odkazy a povedou vás k nižšímu hodnocení na stránkách s výsledky vyhledávačů (SERP).

Zvýrazněte pozitivní recenze od zákazníků

Zákaznické recenze jsou zahrnuty do Google Pokyny pro hodnocení kvality vyhledávání. Používají jej jako zdroj pro posouzení důvěryhodnosti konkrétní webové stránky.

Proto musíte na své produktové stránce nebo webu vyčlenit určitý prostor, aby zákazníci mohli zanechat recenze. Nejen, že tím vylepšíte obsah svých stránek, ale také svým zákazníkům poskytnete užitečné informace. A tyto informace mohou být nedílnou součástí jejich rozhodnutí o koupi.

Ujistěte se tedy, že tyto pozitivní recenze zvýrazníte. Můžete také zvážit motivaci zákazníků, kteří zanechají pozitivní zpětnou vazbu o vašich produktech.

Jako majitel e-shopu je vaším úkolem zajistit, aby váš internetový obchod generoval tržby 24/7. A nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je SEO pro e-commerce. Doufejme, že výše uvedené tipy vám pomohou dosáhnout vašich obchodních cílů.