Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Fungují stránky pro vytváření odkazů na profil skutečně?

Fungují stránky pro vytváření odkazů na profil skutečně?

Bez online přítomnosti v podstatě neexistujete.

Od sociálních médií po weby hostované životopisy používáme naše veřejné profily k identifikaci v digitálním prostoru.

Ale mohly by být tyto profilové stránky využity pro zpětné odkazy?

Budování odkazů se neustále vyvíjí a taktiky používané pro získávání zpětných odkazů se pohybují od osvědčených až po poněkud kreativnější.

Používání stránek pro vytváření profilů k nasměrování zpětných odkazů na vaše vlastní stránky je jednou z těch taktik, které jsou někde uprostřed.

Myšlenka je jednoduchá: Vytvořte si veřejný profil a přidejte odkaz na svůj web.

Zní to skoro také jednoduché, že?

Trik je v tom určit, zda lze tyto weby pro vytváření odkazů na profily skutečně použít ke stavbě dobrý zpětné odkazy.

Pomohou vám natolik, aby vám to stálo za to, nebo jen srazí vaši autoritu?

Co je míněno weby pro vytváření odkazů na profily?

Stránky pro vytváření odkazů na profil odkazují na webové stránky, kde se uživatelé mohou zaregistrovat a vytvořit veřejný profil, jehož hlavním účelem je vložení odkazu do tohoto profilu.

Tento odkaz pomůže propojit šťávu z webu vytváření profilu na váš.

Teoreticky, pokud je stránka pro vytváření odkazů na profil kvalitní, můžete vytvořit vysoce kvalitní zpětný odkaz.

Příkladem vysoce kvalitního webu, na který můžete umístit odkaz do svého profilu, je Gravatar, web s avatary, který vlastní WordPress.

Pokud se zaregistrujete, klikněte na odkaz Webové stránky na postranním panelu a přidejte zpětný odkaz na svůj web.

Jakmile přidáte své stránky a vyplníte svůj profil, klikněte na Prohlédnout profil odkaz dole. Odtud se načte stránka vašeho profilu, kde bude vidět odkaz na váš web.

Vytváření propojení profilu znamená vyhledání stránek, které vám umožní zadat odkaz na váš web do vašeho veřejného profilu. Vyplnění profilu a jeho zveřejnění zabere několik minut, aby mohli vyhledávací pavouci indexovat stránku a její odkazy.

Číst:  Jak opravit chyby Lollipop 5.0

Gravatar je jen jednou z mnoha stránek pro vytváření odkazů na profily.

Tady je příspěvek které sestaví seznam webů, kde si můžete vytvořit online profil a umístit svůj odkaz.

Jak zjistit, zda stránka pro vytvoření profilu stojí za váš čas

Při procházení seznamů pravděpodobně narazíte na stránky pro vytváření profilů, které nejsou tak kvalitní, jako ty, které jsou.

Existují stránky, které na první pohled vypadají jako spam. Existují však také sofistikovaně vypadající weby, které by mohly být legitimní, ale ve skutečnosti jsou to hrozné weby, na kterých lze stavět odkazy z hlediska SEO.

Chcete-li určit, zda byste si měli vytvořit profil na webu, můžete použít naši kontrolu zpětných odkazů k analýze kvality webu. Nástroj vám ukáže všechny relevantní metriky, které vám pomohou určit, zda se vyplatí vytvořit si na webu profil a získat zpětný odkaz.

Chcete-li porovnat svou kampaň pro vytváření odkazů na webech pro vytváření profilů, podívejme se na profil zpětných odkazů Gravatar.

Mezi výše uvedenými metrikami jsou dvě, které vyžadují vaši maximální pozornost, metriky kvality zpětných odkazů, síla domény a síla stránky.

Při filtrování webů, na kterých chcete vytvářet profily, je dobrým pravidlem neregistrovat se na webech se silou domény nižší než 40.

Pravidla si však můžete upravit podle svých potřeb a specifik webu. Můžete například stále vytvořit profil na vysoce relevantním specializovaném webu, i když má o něco nižší metriky domény.

Když se podíváme na Gravatar, má velmi vysoké metriky zpětných odkazů, což znamená, že má velmi dobrý profil odkazů a stránky, které na něj odkazují, také odkazují na dobré sousední stránky.

Na základě těchto informací byste si rozhodně měli vytvořit profil na Gravataru.

Narazíte ale i na stránky, které nejsou tak všudypřítomné jako Gravatar. U méně známých webů je větší šance, že mají nižší metriky zpětných odkazů.

Protože naším cílem je vytvářet profily na webech s vysokou autoritou na základě jejich metrik zpětných odkazů, musíme se vrátit k nástroji Backlink Research, abychom určili jejich metriky a kvalitu.

Číst:  Hudba Google Play a iTunes Match, jak poslouchat hudbu ve streamování

Například si vyberme O mně web pro vytváření profilů pro nezávislé pracovníky.

Soudě podle výše uvedených výsledků má tento web nadprůměrné skóre síly domény. To znamená, že stránka má vysokou autoritu.

Takže zde používejte selský rozum.

Pokud byste byli na volné noze, About.me by bylo vysoce relevantní a pravděpodobně by stálo za to si na něm vytvořit profil, i když jeho metriky kvality nejsou tak vysoké.

Jako někdo, kdo není na volné noze nebo v tomto odvětví, bych však osobně tyto stránky vynechal a pokračoval v hledání stránek s lepší kvalitou, alespoň prozatím. Jakmile si projdete seznam, můžete znovu navštívit weby s nižší kvalitou, pokud vaše strategie stále potřebuje podporu.

Výhody a nevýhody stránek pro vytváření profilů

Stejně jako u většiny taktik budování odkazů existují výhody a nevýhody používání profilových webů, které musíte zvážit.

V ideálním případě chcete implementovat řadu taktik, které pomohou zvýšit organické hodnocení vašeho webu. Vzhledem k vašim omezeným zdrojům však můžete vytvořit pouze tolik odkazů za období.

To je důvod, proč musíte omezit svou strategii na několik vybraných taktik, abyste mohli efektivně vytvářet odkazy a získat ze svého plánu co nejvíce výsledků.

Vzhledem k tomu, že jsme do hloubky probrali stránky pro vytváření odkazů na profily, je na čase zjistit, zda tato taktika stojí za váš čas.

Pro: Pomáhá diverzifikovat váš odkazový profil

Pokud máte pocit, že jste vyčerpali všechny možné taktiky tvorby odkazů, můžete se také zaměstnat vytvářením profilů a ponecháním zpětných odkazů na vysoce autoritativních stránkách.

Jak jsem již řekl dříve, registrace účtu na každém webu a nastavení profilu vám zabere jen pár minut. Nemluvě o tom, že váš odkazový profil vypadá silně, protože nevytváříte stejné typy odkazů.

Odkazy z uživatelských profilů jsou vítaným doplňkem vaší kampaně na budování odkazů, zvláště pokud jste spustili jiné taktiky.

Proti: Budování odkazů s nízkým dopadem a velmi časově náročné

Vytváření profilů na těchto stránkách není příliš náročná práce. Je to však velmi zdlouhavý a opakující se úkol, který by vás mohl unudit k slzám.

Číst:  Nejzábavnější chybové stránky 404

Rychlým řešením tohoto problému je najmout někoho, kdo vloží data vašeho profilu na všechny různé profilové stránky.

Odkazy, které z těchto stránek vygenerujete, však ve skutečnosti nejsou tak cenné, jak byste si představovali.

I když je odkaz nalezen na webu s impozantními metrikami domény, problém je v tom, že je odkaz nalezen ve vašem uživatelském profilu. Tato stránka není místem zájmu většiny návštěvníků stránek.

Jeho hodnota proto bledne ve srovnání s kontextovým odkazem uvedeným například v příspěvku na blogu, což je obvykle stránka s vysokou návštěvností.

Mohli byste nakonec někomu zaplatit stovky dolarů, aby se zaregistroval a vytvořil pro vás profily, ale stále nevidíte, jak se jehla pohnula, pokud jde o vaše hodnocení v organickém vyhledávání.

Proti: Z pohledu uživatele to není opravdu užitečné

Jak již bylo zmíněno, nikdo aktivně nevyhledává uživatelské profily. Raději hledají dobrý blogový příspěvek plný užitečných tipů.

Uživatelský profil obsahuje pouze informace o vás.

Uživatelské profily budou užitečné pouze tehdy, když si ve své komunitě vytvoříte autoritu. V důsledku toho budou lidé nuceni zkontrolovat váš profil a případně kliknout na váš web.

Ale pokud jde o jednorázové kampaně na vytváření odkazů pomocí webů pro vytváření profilů, nepřináší to vaší cílové skupině žádnou hodnotu.

Takže, stojí za to?

Nyní, když víte, jak fungují weby pro vytváření odkazů na profily, jste ochotni zahrnout tuto taktiku do své strategie budování odkazů?

Jak již bylo zmíněno výše, weby pro vytváření profilů jsou nízkorizikovým typem linkbuildingu s nízkou odměnou. Pravděpodobně to není něco, na co byste zaměřovali svou pozornost, zvláště pokud jste v raných fázích linkbuildingu.

Důvod je ten nejsou dost silné být páteří vašeho odkazového profilu.

Stránky pro vytváření odkazů na profil jsou ideální pro webové stránky s již zavedeným profilem zpětných odkazů, které potřebují přidat různé odkazy, aby je dále upevnily.

Je to užitečná taktika, ale pouze tehdy, když hledáte spíše diverzifikaci než sílu spojení.