Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Google World Wonders, divy světa zobrazené na webu

Google World Wonders, divy světa zobrazené na webu

The Google Cultural Institute nestará se jen o projekt, který nese jeho jméno. Do projektu je zapojen i kulturní institut se sídlem v Mountain View Divy světa, web, který představuje všechny (nebo téměř všechny) divy světa. z bariérový útes na archeologické vykopávky Pompejez Palác ve Versailles na Stonehengedíky této sbírce videí a fotografií vytvořených Googlem bude možné navštívit zázraky světa (které jsou mnohem lepší než osmička starověkého světa), aniž byste se doma pohnuli z kancelářského stolu nebo křesla.

Všechny zázraky analyzované a zobrazené prostřednictvím tohoto projektu Google byly vybrány ve spolupráci, mimo jiné, UNESCOz Světový památkový fond a z CyArk. Pro každou zajímavost (nejčastěji jedno z míst prohlášených za světové dědictví UNESCO, ale nejen to) vytvořil BigG interaktivní web, doplněný fotografiemi, videi, 3D rekonstrukcemi a podrobným popisem. Budete se tak moci ponořit do teplých moří Tichého oceánu a obdivovat Velký bariérový útes nebo obdivovat Pompeje v jejich maximální nádheře díky 3D rekonstrukcím.

K realizaci tohoto projektu používá Google pořízené snímky z Google Street View, služba Big G propojená s mapami, která vám umožňuje pohybovat se na úrovni ulice v 360°. Tam, kde se auta nedostanou, Google uvádí do pohybu tříkolku Street View, tříkolku vybavenou speciálními kamerami (stejnými, kterými jsou vybavena auta Google), schopnou přecházet a pohybovat se po všech stezkách pro chodce na světě. Kromě toho, aby Google stále více obohacoval sbírky fotografií, používá záběry zveřejněné uživateli Panoramiofotografická sociální síť vlastněná společností Google.

Číst:  Základní aplikace pro ty, kteří pracují s chytrými telefony a tablety

Učitelé pak mohou tento projekt použít k tomu, aby svým studentům ukázali zázraky světa (starověké i moderní) z jiné perspektivy. A nejen to, protože ke každé historické, krajinářské a architektonické pamětihodnosti jsou pro učitele 1. a 2. stupně zdarma k dispozici informační letáky a další vzdělávací materiály. Spolu s materiálem můžete také najít návrhy na plány hodin, pracovní listy pro studenty a prezentace.

Místa jsou rozdělena do 10 kategorií: Architektura, Města, Pietní místa, Přírodní divy, Památky a památníky, Paláce a zámky, Parky a zahrady, Regiony a krajiny, Archeologická naleziště a Historická místa. Všech šest kontinentů (Severní a Jižní Amerika, Afrika, Asie, Evropa, Oceánie a Antarktida) je zastoupeno alespoň jedním nalezištěm, celkem 132 divů světa z 18 různých zemí, které zkrášlují životy více než 7 miliard obyvatel Země.

14. května 2013

Od společnosti Cultur-e