Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Historie Chrome OS, operačního systému podle Google

Historie Chrome OS, operačního systému podle Google

Pokud jde o Googlemyslíme téměř výhradně na nejdůležitější služby společnosti Mountain View: Google vyhledávání (vyhledávač), Gmail, Android A Google Chrome. Ve skutečnosti má společnost Mountain View v posledních letech vyvinuto mnoho produktů, které se stále nedaří prorazit, ale do kterých Google nadále masivně investuje. Jedno z nich rozhodně je ChromeOSoperační systém představený v roce 2009 a uvedený na trh v roce 2011 určený pro počítače a zejména notebooky.

Jak si můžete z názvu představit, operační systém byl zpočátku zcela založen na Google Chrome, prohlížeči vyvinutém společností Mountain View. Chrome OS převzal z prohlížeče nejen uživatelské rozhraní, ale i funkčnost. Zvláštnost ChromeOS spočívá v tom, že aplikace, které se mají nainstalovat do počítače, a data uložená uživateli jsou uložena v cloudu. Žádná instalace a žádné místo na pevném disku. S aktualizacemi Chrome OS se hodně změnilstále blíže k mnohem slavnějším operačním systémům.

Na startu ChromeOS měl mnoho problémů se získáním přijetí ze strany uživatelů, ale díky portování aplikací pro Android se operační systém začal šířit. Uvedení prvních notebooků určených výhradně pro Chrome OS navíc umožnilo operačnímu systému Google oslovit nové uživatele. Tady jsi historii Chrome OS.

Oznámení a spuštění

Vývoj proprietárního operačního systému vždy patřil mezi cíle společnosti Google, což fungovalo dlouhou dobu před oznámením příchodu Chrome OS. A 7. července 2009, kdy Google oficiálně představuje Chrome OSoperační systém pro PC, který doplňuje Android a který kromě názvu, ale i grafického rozhraní a ovládání přebírá z prohlížeče Google Chrome.

Číst:  Záložní kódy, jak je obnovit pro Google, Facebook a Microsoft

THEChromium OS byl vydán 19. listopadu 2009nebo czdrojový kód operačního systému, aby na něm mohl pracovat kdokoli a poskytovat užitečné rady vývojářům Google. Ve stejný den Sundar Pichai, tehdejší viceprezident společnosti Google odpovědný za Chrome, na tiskové konferenci ukázal první verzi operačního systému. Rozhraní je velmi podobné rozhraní Google Chrome s možností velmi snadného otevírání aplikací. Zapnutí počítače trvá pouhých sedm sekund, ale Google nás ujišťuje, že na zkrácení této „čekací“ doby pracují.

V původních plánech Googlu měl být Chrome OS uveden na trh v roce 2010, ale není tomu tak. The mobilní operační systém oficiálně debutuje 15. června 2011.

Přicházejí první sešity

chromebook samsung

Jakmile byl operační systém vytvořen, potřebovali jsme, aby zařízení, kam jej nainstalovat, bylo potřeba. Google uzavírá dohody s některými velkými hi-tech společnostmi, včetně Samsungu a Aceru, které jsou prvními dvěma, které spustily bohy Chomebook na trhu. Měsíc po uvedení operačního systému se na trh dostávají také první notebooky určené výhradně pro Chrome OS.

První velká aktualizace pro Chrome OS dorazila v dubnu 2012. Vylepšené je uživatelské rozhraní, které je o něco více nezávislé na prohlížeči Google Chrome a především se snažíme zlepšit výkon počítačů, které nejsou na stejné úrovni jako počítače Mac a notebooky s Windows.

Přichází podpora Androidu

chromebook lenovo

Se spuštěním Chrome OS má Google dva různé operační systémy. Na jedné straně Android a na druhé Chrome OS. Oba operační systémy však spolu nekomunikují, alespoň zpočátku. V roce 2014 však nastal zlom: díky rozvoji nového klienta bylo možné realizovat přenos aplikací dostupných v Obchodě Google Play do Chromebooku. Uživatelé mohou na notebooku konečně používat aplikace jako Evernote a Word věnované světu práce a školy.

Číst:  Jak zkontrolovat organický provoz v Google Analytics

Budoucnost Chrome OS

Navzdory investicím společnosti Google Chrome OS se nepodařilo proniknout do srdcí uživatelů. Budoucnost ChromeOS může být v rovnováze: podle některých zvěstí Google pracuje na novém operačním systému, který nahradí Android i Chrome OS.

6. prosince 2012 (aktualizováno 27. srpna 2017)

Od společnosti Cultur-e