Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Hudební zpětné odkazy: Hudební průvodce, jak podpořit vaše podnikání pomocí zpětných odkazů

Hudební zpětné odkazy: Hudební průvodce, jak podpořit vaše podnikání pomocí zpětných odkazů

Získání obchodu prostřednictvím ústního podání může fungovat v reálném životě.

Ale online se lidé o vás a vaší hudbě dozvídají prostřednictvím zpětných odkazů.

Relevantní, hudební zpětné odkazy.

Získávání zpětných odkazů v hudebním průmyslu může znít obtížně, protože existuje méně textového obsahu, který můžete vytvořit, abyste získali odkazy.

Ale pokud to budete hrát chytře, budete hledat na správných místech a používat správné metody, můžete získat relevantní zpětné odkazy, které zlepší vaši reputaci a důvěryhodnost jako umělce a také posílí vaše hodnocení ve vyhledávačích.

Tato příručka vám ukáže, jak dělat všechny tyto věci, aniž byste přidali stres do vaší již tak nabité kariéry.

(Protože přiznejme si to, vaše hudba vás potřebuje víc než odkazy!)

Pěkně popořádku:

V ideálním případě je vaším cílem získat sledovali zpětné odkazy přes nofollow zpětné odkazy. Je to proto, že sledované odkazy mají okamžitou SEO hodnotu (tj. posouvají vaše hodnocení Google výše) oproti nepřímé hodnotě nofollow odkazů (tj. návštěvnost, viditelnost).

Následující zpětný odkaz vypadá takto:

Vaše stránky Zpětný odkaz nofollow je to plus rel=nofollow tag: Vaše stránky S tím pryč z cesty, začněme toto dobrodružství!

8 míst k nalezení relevantních zpětných odkazů na hudbu

Ty zpětné odkazy opravdu potřebujete a chcete dělat věci správně.

Není to jen o získávání zpětných odkazů z nějakého náhodného webu. Je to získávání správných, užitečných zpětných odkazů ze správných a užitečných webových stránek, které jsou relevantní pro vaši hudební firmu.

Obecně platí, že pamatujte, že získávání relevantních zpětných odkazů z fanouškovských stránek a profilů bude obecně jednodušší než získávání zpětných odkazů z vybraných adresářů umělců a neziskových organizací.

To je způsobeno skutečností, že fanoušci obvykle touží pomoci svému oblíbenému hudebníkovi a pro získání zpětného odkazu na profil se stačí zaregistrovat nebo požádat o umístění jako jeden z uvedených umělců.

Ale místa jako kurátorské adresáře a neziskové organizace? Mají mise a obchodní plány, takže získat od nich odkaz je úplně jiný příběh.

Možná byste chtěli začít s jednoduššími zpětnými odkazy, ale nezdržujte se jít i pro ty těžší.

Dobrá a silná kombinace zpětných odkazů je ideální pro posílení vaší autority online.

Pojďme se tedy podívat, jaké druhy zpětných odkazů jsou pro váš hudební byznys nejdůležitější a kde je můžete najít.

1. Fansites od fanoušků

Mluvím o fanouškovských stránkách – nebo „svatyních“ – kde fanoušci vážně diskutují o svém oblíbeném hudebníkovi a propagují vydání nových alb a události.

Tady je jeden pro Amy Lee z Evanescence:

Víte, jací jsou fanoušci. Drží krok s každou drobnou zprávou od svého oblíbeného hudebníka a chtějí propagovat svůj nový obsah, takže tyto webové stránky jsou velmi aktivní a dobře obchodované díky neustálým aktualizacím a diskusím.

Číst:  Náš výběr 24 nejlepších webových stránek agentur

Proč jsou tedy stránky fanoušků tak cenné?

Je to proto, že se zde shromažďuje vaše cílové publikum a kde můžete získat prodeje, viditelnost a více lidí ochotných zaplatit za vstupenky na váš příští koncert. Stejně jako super-relevantní hudební zpětný odkaz nebo dva!

Pokud existuje fanouškovská stránka, která je věnována vám nebo vaší hudbě, je vysoká pravděpodobnost, že jste již byli zpětně propojeni. Ale pokud ne, můžete si ho rychle vyžádat od webmastera. Fanoušci jsou jako vaše skupina přátel a rádi vám pomohou.

Pokud je stránka věnována jinému hudebníkovi, ale vy máte vztah k tomuto umělci, tito fanoušci na vás také pravděpodobně odkazují a propagují vaše věci, protože jste „jeden z rodiny“. A nikdy nevíte, mohou se díky tomu stát také vašimi fanoušky!

Fanoušci jsou vaši přátelé. Dejte jim šanci, protože mohou vaší firmě dát velký impuls online i offline.

2. Stránky distribuce hudby

Weby pro distribuci hudby jako ReverbNation, SubmitHub a Bandcamp umožnit hudebníkům a nezávislým umělcům – a dokonce i amatérům – nahrávat svou hudbu a budovat komunitu fanoušků.

Tyto typy webů jsou důležité, protože tvoří velkou část vašeho trhu a umožňují lidem, aby vás poznali. Svou hudbu z většiny těchto stránek můžete prodat nebo ji darovat zdarma.

Velkou výhodou je navíc zpětný odkaz na stránce profilu umělce.

Alissa Mustobostonský hudebník a zpěvák a skladatel, sdílí:

„Měl jsem úžasný úspěch při získávání zpětných odkazů na svůj web tím, že jsem svou hudbu odeslal prostřednictvím webů jako ReverbNation a SubmitHub.

Hudebníci jsou schopni najít příležitosti na základě svého žánru atd. a spojit se s blogery, spisovateli a promotéry, kteří chtějí prosadit novou hudbu.“

Níže uvedený příklad ukazuje následovaný zpětný odkaz pro Švédská kapela Pretorium na Bandcampu:

Bandcamp poskytuje následovaný odkaz na hudebníky, ale na jiných webových stránkách může být tento zpětný odkaz nofollow (s rel=nofollow štítek připojen), nebo tam vůbec nebýt. Například, Last.fm dává zpětný odkaz nofollow, SoundCloud používá přesměrování a iTunes nedává vůbec žádný zpětný odkaz.

Věnujte proto trochu času pečlivému výběru distribučních stránek, které pomohou vašemu SEO a nejen vaší hudbě.

3. Hudební blogy, zprávy, webové stránky

Existuje spousta blogů, zpravodajských webů a dalších webových stránek, které se výhradně věnují hudbě.

Zpětné odkazy z těchto stránek jsou velmi cenné, protože vyhledávače vědí, že na tato místa lidé chodí, aby našli informace o hudbě, které hledají.

Prostudujte si tyto webové stránky a zjistěte, jaké příležitosti nabízejí. Hledejte doporučené kanály, na kterých byste se mohli objevit, a také sponzorství, seznamy skladeb, seznamy hitů a rozhovory.

4. Stránky akcí

Pokud pořádáte hudební událost, stojí za to ji zobrazit na stránkách s událostmi, jako je např Eventbrite získat více registrací a účastníků – a také radost z nofollow zpětného odkazu.

Ale to není jediná možnost, kterou máte k dispozici.

Můžete získat sledované zpětné odkazy pro vaši událost s nádechem kreativity. Snaž se:

  • Využití stránky Události hudebních blogů a komunit fanoušků
  • Kontaktování místních online časopisů
  • Kontaktujte web místní knihovny
  • Požádejte hudební nebo fanouškovské blogery, aby blogovali o vaší události
Číst:  Jak integrovat Ahrefs s HubSpot (přes Zapier)

Vzhledem k tomu, že akce jsou místem, kde vyděláváte peníze a propagujete své podnikání, stojí to za to.

Jediná nevýhoda:

Tyto zpětné odkazy mají datum vypršení platnosti. Po skončení akce bude zveřejnění stránky zrušeno.

Z tohoto důvodu se snažte založit stránku události alespoň šest měsíců až rok předem, abyste získali kvalitní zpětný odkaz. Nebo z toho udělejte opakující se událost.

A konečně, pokud existuje událost, které se pravidelně účastníte, ale nejste jejím hostitelem, můžete také požádat, abyste byli na její stránce uvedeni jako host nebo sponzor.

5. Neziskové organizace a další umělci

Již dříve jsem zmínil, jak je užitečné získávat zpětné odkazy z fanouškovských stránek věnovaných kolegům hudebníkům, se kterými jste přidruženi.

Totéž lze říci o neziskovkách, které podporujete – můžete od nich získat zpětný odkaz jako jejich sponzor nebo podporovatel. Můžete také zvážit spolufinancování akce, věci nebo místní školy.

Pro ostatní hudebníky a umělce, ke kterým nemáte žádný vztah, je to dobrá příležitost k navázání vztahu, který by mohl vést ke zpětnému odkazu na skladbě. Hledejte další umělce ve stejném žánru nebo se kterými byste mohli spolupracovat.

Pamatujte, že budování vazeb je o budování vztahů.

6. Hudební podcasty

Hudební podcasty, podobně jako textové rozhovory a shrnutí, vítají hosty, aby hovořili o své hudbě a odkazovali zpět na webové stránky hudebního umělce.

Hledejte podcasty ve svém žánru, se kterými se cítíte dobře, a které mohou případně nabídnout následný zpětný odkaz.

Jeden dobrý příklad je Píseň Exploder:

7. Dotazy HARO a SourceBottle

Pro hudební umělce může být obtížné najít vysoce relevantní dotazy, na které by mohli odpovědět HARO a SourceBottleale ne všechno musí být o hudbě, aby se zvýšila cílená návštěvnost vašich stránek a sociálních kanálů.

Alissa Musto sdílí, že zjistila, že HARO je velmi užitečné:

“I když se dotazy týkají něčeho zcela odlišného od mé hudby (ale jsou stále relevantní), snažím se přispět k tomu, aby se mé jméno dostalo na veřejnost. Mnohokrát spojí mé jméno s mým webem, což přivádí návštěvníky dozvědět se více.

Jednou jsem například přispěl receptem Bezmasé pondělí na vegetariánský web (také jsem vegetarián) a zvýšil návštěvnost mého hudebního webu a účtů na sociálních sítích.“

8. Hudební adresáře

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat zpětný odkaz, je odeslat svůj profil interpreta a hudbu k zařazení do hudebních adresářů.

Některé z těchto adresářů poskytují zpětné odkazy v profilu umělce, zejména pokud jsou místní. Export italské hudby je jeden takový příklad:

Živá hudba Havaj je dalším příkladem, který dělá totéž.

Stačí zadat do Googlu klíčové slovo „adresáře hudebních umělců“, abyste našli adresáře, které nejlépe vyhovují vašemu stylu a žánru.

4 způsoby, jak získat zpětné odkazy na hudbu

Nyní, když víte, jaké druhy zpětných odkazů na hudbu stojí za to sledovat a proč, pojďme si probrat čtyři nejlepší způsoby, jak je získat:

Číst:  Zvyšte své SEO 2024 pomocí obsahových pilířů

1. E-mailová podpora

Posílání e-mailů lidem bylo vždy dobrým způsobem, jak se představit a dostat zprávu.

Funguje to také jako kouzlo pro vytváření odkazů: Můžete navrhnout zdroj pro propojení a/nebo sdílení nebo nabídnout bezplatný doplňkový obsah, abyste motivovali ke koupi hudby.

Příklad kontaktního e-mailu pro fanouška bloggera se může podobat níže uvedenému:

“Ahoj [Name]!

Všiml jsem si, že jsi fanouškem mé hudby a napsal jsi o ní několik nadšených příspěvků. To je tak skvělé vidět!

Víte, v květnu budu na turné ve vašem regionu a bylo by skvělé se tam potkat.

Chtěli byste také pomoci? Snažím se o akci šířit dál a bylo by opravdu skvělé, kdybyste ji zmínili na svém blogu nebo sdíleli odkaz na událost na svém Twitteru.

Pokud se rozhodnete pomoci, dejte mi vědět. Ještě jednou děkuji za podporu mé hudby!

S pozdravem,

[Your Name]”

Máme spoustu dalších šablon pro e-mailovou komunikaci zde a zde.

2. Obsah založený na rozhovorech

Můžete se nechat vyzpovídat! Fanoušci z celého světa by si rádi přečetli více o vás a vaší hudbě, a na oplátku získáte zpětný odkaz.

Zde je a dobrý příklad od AXS:

3. Příspěvky hostů

Příspěvky pro hosty jsou skvělým způsobem, jak se podělit o své zkušenosti a odborné znalosti ostříleného hudebníka, o tom, jak jste začínali, a také nabídnout cenné lekce těm, kteří svou kariéru teprve začínají.

Jessica Dais na volné noze z Blog TakeLessons radí:

„Hledejte blogy na webových stránkách, které nabízejí hudební lekce. Tyto stránky často přijímají příspěvky hostů od zkušených hudebníků a instruktorů.

Jedním trikem je napsat něco takového do Googlu, abyste našli podobné webové stránky:tipy pro hudebníky inurl:blog.’

inurl:blog’ na konci znamená, že uvidíte pouze výsledky z webů, které mají konkrétně stránky blogu.“

Zde je několik příležitostí ke zveřejnění hudebních hostů, které vám pomohou začít:

4. Hudební komunity

Buďte tam, kde jsou vaši fanoušci a kolegové profesionálové. To znamená, že tyto stránky fanoušků a blogy fanoušků nejsou pouze pro zpětné odkazy, ale také pro vytváření sítí.

Skupiny na Facebooku a hudební subreddits jsou také užitečné pro nalezení více vašich fanoušků a publika.

Networking je to, co vás přiměje mluvit se správnými lidmi – s těmi, kteří vám později mohou pomoci při SEO a viditelnosti pomocí velmi štědrého zpětného odkazu.

Shrnutí hudebních zpětných odkazů

Stejně jako u každého výklenku je absolutně možné získat dobré a relevantní hudební zpětné odkazy, které vám pomohou zviditelnit se jako umělce ve vyhledávačích. a doplňte ústní práci, kterou již děláte.

Mějte na paměti svůj cíl, když budete posouvat svou aktivitu v oblasti budování odkazů kupředu, a půjde vám to dobře.

Ať se vaše hudba dostane k mnoha lidem!