Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

iPad, jak nainstalovat Office

iPad, jak nainstalovat Office

Pokračujte v práci se svými Soubory Microsoft Office vytvořené na PC nebo Mac i na cestách bylo jejich přenesení na iPad pro uživatele nakousnutého jablka vždy docela frustrující. Ve skutečnosti je známo, že neexistuje žádná skutečná verze Office pro iPad, ale pouze generická verze pro iOS, která je ve skutečnosti optimalizována pro použití na iPhone a ne na tabletu Apple. Není to jen otázka velikosti obrazovky, ale také uživatelského rozhraní, které by na iPadu vyžadovalo specifické změny.

Počínaje verzí 2.4 svých aplikací Word, Excel a PowerPoint však společnost Microsoft představila nový „plynulý design„To znamená, že se změnil hluboce rozhraní aplikacedělat to trochu víc “iPad přátelský“. Nutno říci, že ne moc, ale už je to lepší než předtím. To ale není jediná novinka: Microsoft také vydal aplikaci Office pro iOS, která obsahuje Word, Excel a PowerPoint v téměř kompletní verzi, s některými dalšími funkcemi, které se uživatelům budou hodit, ale která je méně optimalizovaná pro iPad. Zůstávají však k dispozici jednotlivé aplikacepro ty, kteří potřebují pouze Word nebo Excel nebo PowerPoint.

Číst:  Přišel festival Prime Offers na Amazonu, jak ušetřit 10. a 11. října 2024

Orientovat se v nabídce Microsoftu pro produktivitu na iPadu proto není příliš snadné. Zde je několik tipů, jak nainstalovat a používat al nová kolektivní aplikace Office je lepší i na tabletu Apple.

Microsoft Office na iPadu: jak na to

Prvním krokem k používání aplikací Microsoft Office také na iPad je nainstalovat prostřednictvím obchodu Apple App Store. Ve srovnání se stažením tří samostatných aplikací má stažení jediné aplikace výhodu a nižší hmotnost (asi 360 MB) ve srovnání se součtem všech tří. Po dokončení stahování můžeme klepnout na „Ty otevřia budeme požádáni, abychom zadali data našeho účtu Microsoft, nebo abychom si jej vytvořili, pokud jej ještě nemáme. Budeme také muset udělit nějaké oprávnění k aplikaciaby mohl správně fungovat a všechny funkce byly aktivní.

Během procesu instalace nám však bude připomenuto, že se také můžeme rozhodnout nainstalovat jednotlivé aplikace Word, PowerPoint a Excel pro optimalizovanější uživatelské prostředí na iPadu. Můžeme si vybrat, zda to udělat, nebo tento krok přeskočit a pokračovat v používání jediné aplikace Office. Kroky, které se chystáme popsat, se vztahují na tuto aplikaci, nikoli na tři jednotlivé aplikace (které jsou stejně velmi podobné).

Jak používat Office (dobře) na iPadu

Po prvním spuštění aplikace Microsoft Office na iPadu budeme muset nejprve vyřešit problém problém s formátem: zobrazí se nám ve velikosti iPhone se spoustou černého prostoru kolem okna. Vpravo dole však najdeme tlačítko pro roztažení okna na celou obrazovku. Ve skutečnosti to bude”téměř na celou obrazovku“, protože ještě nějaké zbydou nevyužitý prostor nahoru a dolů, protože Office pro iPad není optimalizován.

Číst:  WhatsApp, jak si poslat zprávu

Office na iPadu

Z hlavní obrazovky Office budeme moci vidět doporučené soubory, tedy ty nedávno otevřené. Můžeme také klepnout na “Nový“, tj. tlačítko s velkým “+“, který se nachází uprostřed dole. Po klepnutí na toto tlačítko si budeme moci vybrat, zda vytvořit novou poznámku, zda otevřít aplikaci Objektivnebo vytvořte nový dokument. Tato poslední volba pak otevírá tři další možnosti: můžeme přenést soubor, transformovat obrázek na text (v podstatě OCR) nebo transformovat fotografii do tabulky. Přenos souborů může probíhat mezi mobilním zařízením a počítačem, přičemž oba převody obrázků se obvykle ukáží jako velmi výkonné a efektivní a dokumenty automaticky vytvořené aplikací lze před uložením zkontrolovat a upravit.

Nakonec vedle “+“najdeme toho jednoho”Akce“: Podepište soubor PDF, naskenujte soubor PDF, převeďte obrázek nebo dokument do formátu PDF, naskenujte QR kód a poté zkopírujte přidruženou webovou adresu, otevřete ji v prohlížeči nebo přeneste do poznámky. Microsoft Office pro iOS , se proto snaží nějaké nabídnout automatizované postupy pro každodenní úkoly produktivity, které mohou vyplývat z mobilních zařízení nepohodlnější k provedení.

iPad

Microsoft Office pro iPad: rozhraní

Jak jsme již upřesnili, rozhraní Microsoft Office ve verzi pro iOS není nativní ani optimalizované pro běh iPad. Je však možné používat sadu Microsoft docela snadno, protože aplikace má nabídky a příkazy prakticky totožné na ty z jednotlivých aplikací, které zase věrně následují ty z příslušných desktopových verzí.

Číst:  Co je online streaming a jak funguje

Ti, kteří jsou zvyklí používat Microsoft Office na počítačích, si tedy na Office pro iOS dlouho zvykat nebudou. Jediným skutečným problémem je možná to, že kvůli velkému plýtvání místem bude trochu nepohodlné pracovat s texty Wordu, daty aplikace Excel a snímky PowerPoint, když virtuální klávesnice (který je na iPadu poměrně velký) bude aktivní.

Z nejnovějších zvěstí by se zdálo, že Microsoft bude schopen přinést Podpora externí klávesnice a myši ve svých aplikacích Word, Excel a PowerPoint pro iOS do konce roku 2020, takže pravděpodobně pracuje i na podpoře externích ukazovacích zařízení v rámci hromadné aplikace Office.

Od společnosti Cultur-e