Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

iPhone 12 pro a Dolby Vision HDR Video: dokonalé manželství

iPhone 12 pro a Dolby Vision HDR Video: dokonalé manželství

Mezi nejinovativnější funkce představené Jablko v jeho iPhone 12 nepochybně existuje možnost nahrávání videa HDR Dolby Vision až 30 snímků za sekundu, která se u iPhonu 12 Pro zvýší na 60 snímků za sekundu, což je funkce, kterou Apple svým uživatelům říká výrazem „60krát více barev, tisíckrát působivější“.

Ale co přesně znamená Dolby Vision video? A především, jaký je rozdíl mezi normálním HDR a Dolby Vision? HDR a Dolby Vision ve skutečnosti nejsou totéž: Dolby Vision je formát Proprietární HDRale ne všechny fotoaparáty a videokamery jsou kompatibilní s Dolby Vision, i když jsou kompatibilní s HDR.

Co je Dolby Vision

Dolby Vision je tedy a proprietární formát HDR a to znamená, že k implementaci na svých iPhonech Apple musí platit licenční poplatky k Dolby Labs. Znamená to ale také, že nejen fotoaparát, ale i obrazovka iPhonu je Dolby Vision. Jinak by snímky pořízené tímto standardem byly reprodukovány nevěrným způsobem na obrazovce stejného smartphonu, který je vytvořil.

Dolby Vision je velmi podobnýHDR10+se kterým sdílí velmi důležitou funkcionalitu: i dynamická metadata. HDR podle všech standardů zachycuje mnohem více informací o světle a barvách přes čočku fotoaparátu a ukládá je přímo do tzv. doplňkových metadat. Zařízení, které prostě není kompatibilní s HDR taková metadata zahodí a prohlédněte si nahý obrázek.

HDR10+ a Dolby Vision používají dynamická metadata, což znamená, že data jsou aktuální pro každý jednotlivý snímek, ne pro celou scénu. Velký rozdíl, protože i přes trochu těžší datový tok je každý snímek důkladně optimalizován se specifickými parametry.

Zejména Dolby Vision nabízí 12bitovou barevnou paletu, která posouvá odstíny na jinou úroveň díky schopnosti zobrazit 70 miliard barev. To umožňuje, aby byly barvy videa během postprodukce videa silně modifikovány, aby bylo dosaženo vizuální efekty velmi konkrétní (dokonce extrémní, pokud to umělecky dává smysl).

A konečně, standard podporuje maximální jas 10 000 nitů, i když se iPhone 12 zastaví na „pouze“ Vrchol 1200 nitů. Tato hodnota je však vyšší než u mnoha moderních OLED televizorů.

Jaké je použití Dolby Vision na iPhone

Celá prezentace řady iPhone 12 byla zaměřena na možnost video profesionálů využívat nové iPhony jako každodenní pracovní nástroj. Dolby Vision na iPhone 12 jde přesně tímto směrem: tato funkce je ve skutečnosti v současnosti dostupná pouze na drahých bezzrcadlovkách nebo zrcadlovkách od hlavních výrobců profesionálních fotoaparátů.

Vzhledem k tomu, že ke zpracování video streamu v HDR Bolby Vision potřebujete a velmi výkonný počítačnebo velmi optimalizované jako ty nedávné MacBook s čipem Apple M1, mnozí přemýšleli, zda profesionální programy pro úpravu videa mohou mít problémy se zpracováním těchto souborů. Hlavní pochybnost se zjevně týká věrnosti v podání barev jakmile video „opustí“ iPhone.

Z již vysvětleného důvodu je jasné, že celý dodavatelský řetězec video produkce (iPhone, software pro úpravu videa, operační systém a počítačový monitor) musí být kompatibilní s Dolby Vision HDR, aby se dosáhlo dokonalé shody mezi natáčeným a zobrazeným. Pokud však některý z článků řetězu není kompatibilní, je možné to napravit pomocí profilu HDR HLG integrované do Dolby Vision. Jakýsi padák, který však nenabízí stejnou kvalitu.

Toto je problém, který měl sám Apple, i když na krátkou dobu: macOS Catalina nebyl kompatibilní s Dolby Vision, ale nový Big Sur ano. Apple, jak je známo, vždy myslí na ekosystém, když představuje nový produkt, a ve světle toho můžeme předpokládat, že když se rozhodl implementovat HDR Dolby Vision na iPhone 12, už věděl, že nové čipy M1 brzy dorazí. , schopný zpracovávat videa v tomto formátu mnohem rychleji, a nový macOS Big Sur schopný věrně reprodukovat barvy, aniž byste se museli uchýlit k profilu HLG.

To je jiné a potenciálně mnohem problematičtější, pokud má video profesionál v úmyslu použít a Windows PC pro zpracování videí v HDR Dolby Vision zachycených novými iPhony: ve skutečnosti je nezbytné, aby software a PC monitor podporovaly standard a poté je nutné nainstalovat Rozšíření Dolby Vision z obchodu Microsoft Store.

Od společnosti Cultur-e

Číst:  Jak získat bezplatnou zkušební verzi Snapchat Plus v roce 2024