Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

iPhone, jak skrýt soukromé fotografie na vašem smartphonu

iPhone, jak skrýt soukromé fotografie na vašem smartphonu

Proč si kupujete smartphone? Rozhodně pro telefon a přijímat zprávy z práce a rodiny. Ale chytré telefony vděčí za svůj úspěch také dvěma dalším faktorům: aplikace a obrázky. V dnešní době přibývá přístrojů vybavených fotografickými senzory, které umožňují pořizovat snímky v kvalitě srovnatelné s fotoaparáty. Smartphone má také tu výhodu, že je stále s námi: stačí jej vytáhnout z kapsy a zvěčnit okamžik našeho každodenního života.

Z tohoto důvodu jsme si do mobilního telefonu uložili mnoho obrázků, z nichž mnohé zobrazují soukromé okamžiky, které neměly by být viděny zvědavýma očima. Občas se stane, že nám nějaký kamarád vezme smartphone z ruky a vidí obrázky, které by vidět neměl. Co dělat, abyste se tomu všemu vyhnuli? Na iPhonu je několik nastavení, která umožňují přímo skrýt obrázky z aplikace „Fotografie“.. Tato funkce bohužel nezajistí trvale ty snímky, které hodláme chránit před zvědavýma očima, ale nebojte se, existují i ​​jiné způsoby, jak zabránit komukoli nahlédnout do našich fotografií.

Jak skrýt fotografie a videa v aplikaci Fotky

Fotografie a videa vyrobeno s Fotoaparát iPhone nebo iPad automaticky skončí v knihovně aplikací „Fotografie“. Často se stává, že chcete nebo potřebujete ukázat obrázek příteli, ale zároveň se chcete vyhnout tomu, aby pozornost padla na jiné fotografie v knihovně, soukromé a osobní obrázky. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, stačí aktivovat možnost “Skrýt” v aplikaci iOS “Fotografie”..

Číst:  Nejlepší gesta pro použití na smartphonu Android

Tímto způsobem se dotyčná fotografie nebo video nezobrazí v hlavní knihovně fotografií a nebude se zobrazovat při procházení knihovny. Chcete-li skrýt fotografii nebo video v knihovně fotografií zařízení společnosti Cupertino, jednoduše vyberte obrázek nebo klip, který chcete skrýt, klikněte na možnost “Sdílet”, Přejděte dolů a klepněte na „Skrýt“. Tam fotografie nebo video je skrytý na kartě “Album” stále v aplikaci “Fotografie”.. Tato funkce vám umožňuje skrýt obrázky a videoklipy, ale je stále paliativní, protože nabízená ochrana je dosti omezená. Ve skutečnosti není možné album zamknout pomocí Face ID, Touch ID nebo jednoduchého číselného kódu. Každý, kdo má přístup k odemknutému telefonu, může zobrazit složku “Album”. uvnitř knihovny a přístup k “utajovanému” obsahu.

Je to proto, že skutečnou funkcí “Skrýt” je uchovat některé fotografie nebo videoklipy bez jejich odstranění. Tento nástroj je ideální pro pořádek ve vaší knihovně, ale není nejlepší pro skrývání soukromých a osobních fotografií.

Jak skrýt fotografie v aplikaci Poznámky

Pro skrýt fotku můžeme použít aplikaci „Poznámky“. Tato aplikace vám to umožňuje uzamknout jednotlivé poznámky pomocí Face ID, Touch ID nebo klasického hesla. Jednoduše přidejte mediální soubory, které chcete skrýt, do poznámky a uzamkněte ji. Nejen to, po tom uložil fotografii nebo videoklip v Poznámka je možné jej smazat z knihovny “Fotografie” bez ztráty. Chcete-li do poznámky vložit fotografie nebo videa, jednoduše je vyberte, klikněte na ikonu „Sdílet“ a procházejte seznam aplikací a klepněte na „Poznámky“. Pokud se aplikace s poznámkami v seznamu neobjeví, kliknutím na „Ostatní“ ji vyberte a přidejte do seznamu aplikací. V tomto okamžiku musíte vybrat poznámku, která bude obsahovat tyto multimediální přílohy, zadejte textový popis do pole níže a klepnutím na „Uložit“ exportujte příslušné soubory do poznámek.

Číst:  Candy Crush Saga, zjistěte, jak hrát

aplikace poznámky pro iphone

Teď musíme zamknout poznámku abychom zabránili komukoli v prohlížení mediálních souborů, které chceme skrýt. Po spuštění aplikace „Poznámky“ musíte přejet prstem doleva po názvu poznámky, abyste viděli ikonu zámku. Pokud poznámka nebyla nikdy uzamčena, systém požádá uživatele o vytvoření specifického hesla nebo povolení použití Face ID nebo Touch ID. Pokud by bylo rozhodnuto Vytvořit heslo, od této chvíle bude tento kód sloužit pouze k odemknutí poznámek. Tato funkce má však určitá omezení. Nemůžete například sdílet fotografii v existující poznámce, i když byla poznámka dříve odemčena. To znemožňuje použití jedné poznámky k tomu, aby obsahovala obrázky nebo videa, která chcete skrýt, ale vždy musíte vytvořit nové.

Je však možné jej vytvořit složku v aplikaci „Poznámky“. kam můžete vložit několik soukromých poznámek. Pokud použijete tuto metodu, nezapomeňte vymazat „kompromitující“ fotografie nebo videa ze své knihovny fotografií, jinak bude toto vše k ničemu.

Skryjte videa a fotografie pomocí aplikací pro skříňky

Chcete-li skrýt fotografie a videa před zvědavýma očima, můžete použít aplikace pro zamykání souborů. Tyto aplikace jsou speciálně navrženy pro ochranu soukromí a nabízejí prostor, kde můžete ukládat své soubory a zároveň je chránit pomocí jednoduchého přístupového kódu. Zámek složky, Soukromý trezor fotografií, Zabezpečení a zámek fotografií tajných aplikací To jsou jen některé z mnoha aplikací, které umožňují zamykání souborů a jsou dostupné v App Store. Stačí si vybrat takovou, která má slušné recenze a není blokována řadou omezení, která vyžadují nákupy v aplikaci. I když použijete tuto metodu, nezapomeňte později smazat obrázky a videa z knihovny „Fotografie“.

Číst:  Co, proč a jak marketingových příruček |

Co kdybychom tu fotku nebo video smazali úplně?

Místo udržování soukromé fotografie a videa uzamčení na vašem zařízení by bylo vhodné zvažte jejich smazání a uložení jinde. Možná by tyto soubory byly bezpečnější na vašem domácím počítači než v telefonu. Nejjednodušší způsob, jak odstranit stopy soukromých fotografií nebo videí, je jednoduše je přesunout ze zařízení a uložit je do jiného. Pokud máte Mac, migraci multimediálních souborů lze provést pomocí AirDrop.

Najděte fotografie nebo videa, které chcete přesunout, klepněte na Podíla poté vyberte „AirDrop“ pro zahájení přenosu. iPhone a iPad mohou být také připojený k PC přes USB kabel a importujte obrázky nebo videa jako s jednoduchým digitálním fotoaparátem. Konkrétně Windows 10 rozpoznává zařízení Apple jako vyměnitelné externí disky. Případně můžete použít Fotky Google nebo Dropbox, ale v tomto případě jsou naše soukromé soubory stále uloženy online.

Udržujte svůj telefon v bezpečí

přístupový kód

Prevence je lepší než léčba, říká staré přísloví. Ujistěte se, že máte nastavte jednu z úrovní ochrany přítomných na zařízeních Appleať už je to Face ID, Touch ID nebo jednoduchý přístupový kód. Nenechávejte telefon bez dozoru v kanceláři nebo na jiných místech, ale pokud k tomu dojde, ujistěte se, že je vždy uzamčen.

1. května 2020

Od společnosti Cultur-e