Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak aktivovat Mobile Hotspot ve Windows 10

Jak aktivovat Mobile Hotspot ve Windows 10

Všichni jsme alespoň jednou v životě použili svůj smartphone jako router a navigovali jsme díky datovému tarifu naší mobilní nabídky. Aktivujte tethering připojeníV konečném důsledku je to jednoduché a rychlé a umožňuje nám procházet z notebooku, i když cestujeme, v případě, že nemůžeme najít veřejný hotspot nebo jiný typ připojení Wi-Fi.

Málokdo to však ví podobná funkce je k dispozici také ve Windows 10 a umožňuje přeměnit jakýkoli počítač vybavený modulem Wi-Fi (tedy nejen notebook, ale i stolní počítač s bezdrátovým připojením) na jakýsi router, který lze v případě potřeby použít. Je zřejmé, že tethering počítače nebude sdílet vaše mobilní datové připojení, ale jiné připojení k internetu, které je již na vašem zařízení aktivní (například Wi-Fi vašeho routeru nebo připojení přes Ethernet).

Proč aktivovat mobilní hotspot ve Windows 10

Jak je vidět v případě tetheringu smartphonu, použití počítače jako routeru zaručuje několik výhod. Lze jej použít například v případě, že jsme připojeni k veřejnému hotspotu (jako je ten ve vysokorychlostních vlacích nebo uvnitř hotelu či kongresového centra) s přístupem omezeným na jediné zařízení. Pomocí počítače se systémem Windows 10 s mobilním hotspotem se budete moci připojit k ostatním přístroj do stejné sítě, což vám umožní ušetřit datový provoz vašeho tarifu.

Číst:  Programy a nástroje pro správu kopírování a vkládání v systémech Windows a macOS

Předpoklady pro aktivaci mobilního hotspotu ve Windows 10

Pro použití PC jako by to byl router je však nutné ověřit, zda splňuje všechny příslušné požadavky. V první řadě musíte má modul Wi-Fi a je již připojen k internetové lince (nejlépe širokopásmové nebo ultraširokopásmové). Pokud máte notebook, neměly by být problémy se splněním předpokladů, zatímco stolní počítač nemusí být vybaven Wi-Fi kartou a anténami a nemůže tedy fungovat jako router. Nejedná se však o nepřekonatelnou překážku: bude stačit zakoupit Wi-Fi adaptér (stojí pár desítek eur) a namontovat jej na stolní PC a je to.

První nastavení mobilního hotspotu Windows 10

Tam Nastavení mobilního hotspotu Windows poprvé 10 Na první pohled se to může zdát složité a obtížné. Místo toho se vyzbrojte trochou trpělivosti a vše skončí pozitivně během pár minut. Otevřete je Nastavení Windows 10 (ikona ozubeného kola na levé straně nabídky Start), klikněte na Síť a internet a následně nahoru Mobilní hotspot. Jakmile jste uvnitř, najděte tlačítko „Upravit“, abyste změnili název sítě Wi-Fi hotspotu a vytvořili bezpečné heslo (jako např. přístupová fráze snadno zapamatovatelné, ale obtížné „sejmout“) pro ochranu připojení Wi-Fi. Na stejné obrazovce si můžete vybrat, zda chcete sdílet své ethernetové nebo Wi-Fi připojení a zda použít Wi-Fi nebo Bluetooth modul (pro větší stabilitu je vhodné sdílet ethernetové připojení přes Wi-Fi).

Nastavení systému Windows 10 pro mobilní hotspot

Po dokončení těchto operací lze první konfiguraci mobilního hotspotu Windows 10 považovat za dokončenou. Nyní zbývá pouze aktivovat funkci (přepínání „přepínač“ v horní části obrazovky nebo přístupem do oznamovacího centra Windows 10 z nabídky Start a stisknutím tlačítka „Mobilní hotspot) a připojením k nové síti Wi-Fi s dalšími zařízeními.

Číst:  Jak stáhnout video z YouTube

Jak se připojit k mobilnímu hotspotu Windows 10

Po aktivaci Windows 10 Mobile Hotspot bude náš počítač detekován ostatními zařízeními Wi-Fi, jako by to byla běžná síť vytvořená routerem. Pro připojení jej tedy stačí vybrat, zadat heslo, které jsme zvolili při konfiguraci, a počkat na dokončení automatického postupu.

Od společnosti Cultur-e