Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak analyzovat, zda stojí za to získat zpětný odkaz z webu

Jak analyzovat, zda stojí za to získat zpětný odkaz z webu

Slyšeli jste mě mnohokrát říkat, že můžete najít nové příležitosti pro budování odkazů špehováním konkurentů. Jsou ale všechny zpětné odkazy vašich konkurentů dobré?

Ne!

To, že jsou na Googlu výše než vy, nemusí nutně znamenat, že všechny jejich zpětné odkazy jsou dobré. Pravdou je, že pouze některé z jejich odkazů stojí za replikaci.

Pro jakýkoli web, včetně vašich konkurentů, je nemožné mít pouze dobré a kvalitní zpětné odkazy. Jakmile tedy najdete příležitost získat nový odkaz, musíte nejprve analyzovat, zda bude odkaz z tohoto webu dobrý pro vaše SEO.

Nemůžete si dovolit vytvářet špatné odkazy, od kterých se později budete muset distancovat. Koneckonců, jaký má smysl ztrácet čas a riskovat trest?!

Dost bylo úvodu, pojďme se vrhnout na praktické tipy, které vám pomohou pochopit, jak hodnotný web je a zda vám odkaz z něj pomůže dosáhnout lepšího umístění na Googlu.

Analyzujte kvalitu webových stránek

Existují miliardy webových stránek, takže bez ohledu na to, v jakém výklenku se nacházíte, můžete najít webové stránky, které jsou ochotny na vás odkazovat. Proto můžete být vybíraví a vybrat si pouze ty, které jsou dobré a budou mít pozitivní dopad na vaše SEO.

Číst:  Jak se stát manažerem sociálních sítí v roce 2024: Komplexní průvodce

Níže naleznete nejdůležitější metriky, které je třeba zkontrolovat, abyste zjistili, zda je web dobrý nebo špatný.

1. Zkontrolujte, zda je web indexován Googlem.

Pokud vytváříte zpětné odkazy pro SEO, je důležité, aby všechny vaše odkazy pocházely z webů, které nejsou penalizovány vyhledávači.

Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda byl web přísně penalizován, je zkontrolovat, zda je indexován na Googlu.
Rychlý způsob, jak to otestovat, je použít následující vyhledávací dotaz na Googlu: site:domena.com . Nahraďte „domena.com“ adresou URL webu, který kontrolujete.

Zde je příklad penalizovaného webu a odstranění z výsledků vyhledávání Google:

2. Zkontrolujte, zda web hodnotí své vlastní jméno

V některých případech můžete zjistit, zda aktualizace algoritmu Google penalizovala web nebo zda má nízkou autoritu, vyhledáním názvu domény na Googlu. Pokud se web neumístí na první pozici pro své vlastní jméno, existuje riziko, že web nebude v očích Googlu příliš renomovaný. Pokud web není nikde na první stránce, nepochybně odkaz z tohoto webu nebude mít dobrý dopad na vaše SEO.

Dovolte mi ukázat vám několik příkladů. Zde je výsledek, který Google vrací pro „Thrive Internet Marketing Agency“.

V některých případech je nejlepší spustit vyhledávání bez mezery mezi slovy.

Zde je příklad webu, který není hodnocen podle svého názvu. Webová stránka je seoboostr.com

Web není nikde na první stránce, což naznačuje, že nemá moc autority.

Pokud zkontrolujete metriky pro tento web, také si všimnete, že všechny naznačují, že web není příliš dobrý.

Skutečnost, že web není hodnocen podle svého vlastního jména a má špatné metriky SEO, nemusí nutně znamenat, že byl penalizován. Rozhodně to však říká, že by bylo špatné mít odkaz z takového webu.

3. Zkontrolujte, jak často web publikuje nový obsah

Pokud web, který testujete, prošel výše uvedenými dvěma kroky, jste na správné cestě a možná jste našli dobrý web pro získání odkazu. Existuje však několik dalších věcí, které byste měli zkontrolovat, než se rozhodnete.

Protože je na internetu tolik webových stránek, občas se stane, že jejich webmasteři některé z nich opustí. Můžete zkontrolovat blog webových stránek, které kontrolujete, a zjistit, jak často publikují nový obsah. Ať už zveřejňují příspěvek jednou týdně nebo každé dva týdny, je to dobré znamení. Pokud web nepublikoval nic nového déle než šest měsíců, je pravděpodobně opuštěný, takže nestojí za váš čas.

4. Analyzujte, jak se čtenáři zapojují do jejich příspěvků

Pokud se chystáte vytvořit odkaz blogováním hostů, mělo by vás zajímat i to, jak aktivní je publikum webu, který kontrolujete. Někteří z jejich čtenářů mohou zanechat komentář na svých webových stránkách, zatímco někteří komunikují pouze se sociálními médii. Ať tak či onak, aktivní publikum může být signálem, že web je dobrý, a může vám dokonce poslat odkazující provoz.

5. Souvisí web s vaším?

Pokud chcete získat zpětný odkaz z webové stránky, obsah této stránky musí souviset s vaším.

6. Zkontrolujte metriky SEO

Většinu času můžete začít analyzovat kvalitu webových stránek kontrolou SEO metrik.

Toto jsou některé z nejdůležitějších metrik, které je třeba zkontrolovat:

  • Síla domény – Web se silou domény nad 20 je často dobrý a může vám pomoci se SEO.
  • Stav zpětného odkazu – Podívejte se, jak web, který kontrolujete, odkazuje na weby třetích stran. Některé weby budou odkazovat pouze s nofollow, takže odkaz není pro účely SEO k ničemu.

Pokud po analýze všech výše uvedených, web prošel vašimi přísnými kontrolami, znamená to, že jste našli dobrý web a můžete se pokusit z něj získat zpětný odkaz.

Nyní je čas analyzovat vaše stávající zpětné odkazy pomocí SEOptimeru a poté najít nové možnosti vytváření odkazů pomocí špehování vašich konkurentů.