Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak dlouho trvá, než se zpětné odkazy projeví? & 6 způsobů, jak věci urychlit


 Jak dlouho trvá, než se zpětné odkazy projeví?  &  6 způsobů, jak věci urychlit

Jedna věc je budovat zpětné odkazy.

Jiná věc je určit, za jak dlouho se tyto zpětné odkazy projeví.

Linkbuilding je hra na vyčkávání. Každý, kdo vytváří zpětné odkazy pro živobytí, se ptá přesně na stejnou otázku.

Totéž platí pro každého, kdo outsourcuje linkbuilding pro SEO a služby linkbuildingu.

Zdroj obrázku: USERP

Ta otázka zní, Jak dlouho trvá vytváření odkazů, než ovlivní hodnocení?

I když neexistuje jedna definitivní odpověď, je dobré mít obecnou představu o tom, jak dlouho trvá, než se zpětné odkazy projeví.

Jednak budete vědět, co můžete očekávat. Nebudete sedět a čekat den za dnem.

Jak dlouho trvá, než se zpětné odkazy projeví?

V roce 2014 učinil Matt Cutts z týmu pro webový spam Google odvážné prohlášení o zpětných odkazech se v budoucnu stanou „trochu méně důležité“. Ta budoucnost zřejmě ještě nepřišla.

Zpětné odkazy jsou a vždy byly nejdůležitějším hodnotícím faktorem Google.

Brian Dean ze společnosti Backlinko zašel tak daleko, že analyzoval více než milion výsledků vyhledávání Google. Došel ke stejnému závěru: Počet zpětných odkazů na stránku koreluje s jejím hodnocením ve vyhledávači.

Ale zpětné odkazy samy o sobě nevystřelí stránku na vrchol. V hodnocení vyhledávačů hraje roli mnoho faktorů.

A od okamžiku získání nového zpětného odkazu do okamžiku, kdy začne ovlivňovat hodnocení stránky, se děje mnoho věcí.

Několik studií SEO průmyslu zdůrazněte, že relevantní a komplexní obsah, optimalizace pro mobily a několik technických faktorů také výrazně ovlivňují, jak rychle se stránka na Googlu umístí.

Účinky těchto dalších hodnotících faktorů znesnadňují stanovení konkrétní časové osy, ve které je zaručeno, že zpětné odkazy přinesou výsledky.

Jediné, co můžete udělat, je nastavit očekávání. To je to, co zde zamýšlíme udělat.

3 fáze zpětných odkazů: indexování, velký skok, stoupání do kopce

Zpětné odkazy a stránky, na které odkazují, obvykle procházejí třemi fázemi: Indexování, „Velký skok,“ a „Stoupání do kopce.

Indexování

K indexování dochází, když Google vyzvedne stránku obsahující zpětný odkaz a zařadí ji do svého adresáře. Když zadáte, víte, že odkazující stránka byla indexována místo: [URL] a Google to zobrazí ve výsledcích.

Indexování nového odkazu trvá několik dní. Výsledky se mohou lišit v závislosti na věku, autoritě a popularitě webové stránky hostující daný odkaz.

Jakmile je zpětný odkaz detekován a indexován, bude tam chvíli sedět, než se koule začne točit.

V jedné případové studii Moz byl analyzován malý vzorek o velikosti 76 odkazů, aby se zjistilo, za jak dlouho může nový odkaz vyvolat změny v hodnocení Google. Výsledky tomu nasvědčují jediný zpětný odkaz Posunutí stránky o vyšší pozici na Googlu trvá v průměru 10 týdnů.

Pokud máte to štěstí, že získáte několik odkazů najednou, máte vyšší šanci exponenciálně překonat ostatní stránky.

Velký skok

Případová studie také odhaluje, že stránky v top 10, kde je silná konkurence, sotva zlepší hodnocení za 22 týdnů s jedním zpětným odkazem.

Mezitím ti, kteří strádají dole (na druhé stránce a níže), těží více z jediného odkazu a po osmi až devíti týdnech skončí o několik pozic výše.

Tomu říkám „Velký skok“— fenomén, který usnadňuje skok z pozice 80 na 26, než šplhání z pozice 6 na 1.

Vezměte na vědomí, že studie použila pouze malý vzorek z 200 000 stran, takže je těžké z jejích zjištění vyvodit definitivní závěr.

„Velký skok“ můžete brát jako pozitivní znamení, že jste na správné cestě. S trpělivostí a vytrvalostí se vaše stránka nakonec může dostat na kýženou první stránku s výsledky vyhledávání.

Algoritmus hodnocení Google je nyní složitější než kdy dříve; cesta na vrchol může být „stoupáním do kopce“.

Stoupání do kopce

V jedné případové studii se například ukázalo, že průměrná stránka s nejlepším hodnocením je 10 2 až 3 roky starý.

Zajímavé je, že některým z těchto stránek trvalo jen rok, než byly zveřejněny a dostaly se na první místo. Ale jsou to spíše výjimky než pravidlo. Neuvěřitelných 95 procent všech stránek ve studii se ve stejném období nedostalo na vrchol.

Jednoduše řečeno, může to trvat déle než rok, než zpětný odkaz posune stránku na první místo.

Faktory, které ovlivňují, jak dlouho trvá, než zpětné odkazy ovlivní hodnocení

Ačkoli nemůžete uklidnit netrpělivého klienta zaručeným časovým rámcem, můžete využít několik faktorů pro vytváření odkazů k dosažení výsledků rychlejším tempem.

1. Síla domény

Síla domény je hodnotící metrika, která předpovídá, jak silný je profil domény webové stránky.

Toto skóre v rozsahu od 1 do 100 může do značné míry říci, jak dobře se web umístí ve výsledcích vyhledávání Google.

Například stránka se skóre Síla domény 77 má větší šanci na vyšší hodnocení než stránka s Sílou domény 22.

Číst:  SEO pro stavební firmy: 8 tipů, jak zvýšit návštěvnost

Totéž platí pro zpětné odkazy.

Volba zpětných odkazů z webů s vysokou pevností domény je logická ze dvou důvodů:

  1. Jejich stránky jsou procházeny častěji. Díky tomu může Google snáze a rychleji indexovat zpětné odkazy směřující na váš web.
  2. Vysoký DA se může přelít na vaše vlastní webové stránky. Roboti Google budou brát odkaz jako znamení, že vaše stránka je dostatečně důvěryhodná, aby na ni odkazoval web s vysokým DA.

Co to znamená pro vaši kampaň pro budování odkazů:

Autorita domény vašeho webu i odkazující stránky může ovlivnit, jak rychle budete stoupat ve výsledcích vyhledávače Google. Moz doporučuje „získat více odkazů z jiných stránek, na které se dobře odkazuje” pro zvýšení skóre DA.

Chcete-li zkontrolovat sílu domény svého vlastního webu, můžete přejít přímo na přehled profilu vašeho webu na řídicím panelu sledování zpětných odkazů Ahrefs.

Jakmile přidáte své přímé konkurenty do řídicího panelu sledování zpětných odkazů Ahrefs, budete vždy moci na první pohled vidět, jak si vedou – pokud jde o autoritu domény a mnoho dalších klíčových oblastí.

Všimněte si, že síla domény není statická. Nový web s nízkým skóre může zlepšit svou reputaci, protože během několika týdnů nebo měsíců přidá více obsahu a odkazů.

Proto byste nikdy neměli podceňovat sílu nových webových stránek – mohou to být jen diamanty. Budete chtít dávat pozor na své blízké konkurenty, i když si myslíte, že neexistuje způsob, jak by dohnali autoritu vašeho webu.

2. Typ zpětných odkazů

Ne všechny odkazy jsou si rovny.

Dobré odkazy mohou pomoci posunout vaši stránku na vrchol buď přímo, nebo nepřímo. Existují také ty špatné, kterým byste se měli vyhnout, pokud nechcete být fackováni nemilosrdnými aktualizacemi algoritmů Google.

Pro začátek Google připravil seznam schémat odkazů které mohou váš web penalizovat. Tyto odkazy je relativně snazší získat, ale nikam vás nedostanou.

Dlouhodobý úspěch při budování odkazů závisí na legitimních zpětných odkazech: Follow a nofollow.

Sledování odkazů je svatý grál, na který většina online marketérů upírá oči. Předávají odkaz šťávy na vaši stránku a mají větší sílu zlepšit hodnocení.

Na druhé straně se na internetu množí odkazy Nofollow. Nemají žádnou SEO hodnotu a zahrnují odkazy ze sociálních médií, fór, komentáře na blogu, videa na YouTube a populárních vydavatelů, jako je BuzzFeed, Forbes a The New York Times.

Co to znamená pro vaši kampaň pro budování odkazů:

Zatím neslevujte na nofollow odkazy. Kromě poskytování rozmanitosti ve vašem odkazovém profilu (Google vás za to bude milovat) nofollow odkazy také vám otevírají příležitosti k získání následných odkazů.

Odkaz nofollow může změnit, ať už ho najdete v prozíravém tweetu, radě odborníka na Quora nebo v hloubkovém komentáři na blogu. Vždy se najde někdo, kdo hledá web nabitý zdroji, na který by mohl odkazovat.

. Trust and Brand Authority

Přiznejme si, že zavedené weby mají oproti menším novějším webům jasnou výhodu.

Čím je web starší, tím více zpětných odkazů získává a v očích Googlu působí důvěryhodněji. Výsledkem je, že tyto autoritní stránky se mohou snadno zařadit mezi 10 nejlepších výsledků vyhledávání během několika dní nebo týdnů, a to i s malým počtem zpětných odkazů nebo žádnými zpětnými odkazy.

Například rok staré hodnocení specializovaných stránek pro komerční klíčové slovo může být snadno překonáno novým a podobným obsahem z renomovaných webů s recenzemi produktů, jako jsou TopTenReviews nebo Wirecutter.

Co to znamená pro vaši kampaň pro budování odkazů:

Než vycouváte z přesvědčení, že nováčci nebudou mít šanci, nezapomeňte, že i ty největší blogy začínaly od nuly.

I když se to nestane přes noc, můžete si postupně budovat svou reputaci tím, že využijete úspěch důvěryhodných stránek s vysokou autoritou.

Rychlost odkazů je rychlost, jakou vytváříte zpětné odkazy na váš blog.

Čím více zpětných odkazů získáte najednou, tím rychleji uvidíte výsledky.

A jak přesně můžete získat mnoho odkazů téměř současně? Uhodli jste správně: Virový obsah.

Dobrou zprávou je, že viralita se netýká pouze seznamů BuzzFeed. Dokonce i nudné výklenky jako právní průmysl může získat podíl z koláče a získat náhlý příliv odkazů a provozu z vyhledávání.

Je však extrémně těžké předvídat, jaký obsah se rozjede. Náhlý nárůst příchozích odkazů prostřednictvím virového obsahu vyžaduje trochu štěstí, a proto není vždy spolehlivou strategií budování odkazů.

Co to znamená pro vaši kampaň pro budování odkazů:

Virální obsah se zdá být nejrychlejším řešením všech vašich potíží s obsahovým marketingem. Ale přesvědčit tisíce očních bulv, aby si přečetly váš obsah, je složitější, než si myslíte.

V knize „Contagious: Why Things Catch On“ sdílí profesor marketingu Wharton Jonah Berger několik tipů, které vám mohou pomoci proměnit vaši práci ve virální stroj na vytváření odkazů:

  • Ať vypadají dobře – Lidé sdílejí obsah, který může ukázat jejich sociálním kruhům, jak jsou cool, chytří nebo kultivovaní.
  • Apelujte na jejich emoce — Existuje důvod, proč se dojemná videa a kontroverzní příspěvky často sdílejí: Vzbuzují v lidech emoce do té míry, že je přesvědčují, aby se zapojili.
  • Vyprávějte příběhy – Proměňte každý článek, bez ohledu na to, jak suché nebo technické téma je, na začátek konverzace začleněním anekdot. Nevysvětlujte pouze vlastnosti produktu; popusťte uzdu fantazii svých čtenářů, když si představí, jak produkt mění jejich životy.

Je tu však jedno upozornění: Vytvoření 500 nebo více odkazů během prvních 30 dnů může dočasně snížit hodnocení zbrusu nového webu.

Číst:  Co jsou chytré hodinky a k čemu jsou

Pokud jsou však zpětné odkazy přirozené a pocházejí z kvalitních a relevantních webů, stránka se nakonec po zhruba třech měsících posune na vyšší místa.

Pokud odkazy nedostanete prostřednictvím virálního článku, měli byste se při vytváření počátečních zpětných odkazů zaměřit na pomalý, ale stabilní přístup.

Průvodce obsahovým marketingem Neil Patel doporučuje udržovat rychlost propojení na následující úrovni:

5. Konkurenceschopnost klíčových slov

Chcete-li, aby se zpětné odkazy pohybovaly jehlou rychleji, je nutné zvýšit konkurenci.

Ve většině případů může objem vyhledávání naznačovat, jak těžké je hodnocení klíčového slova. Čím vyšší je objem vyhledávání klíčového slova, tím více zpětných odkazů a času vyžaduje stránka, aby získala místo v top 10 výsledcích vyhledávání.

Objem vyhledávání však odhaluje pouze to, kolik lidí toto klíčové slovo používá, nikoli motivaci jejich vyhledávání.

Například komerční klíčová slova jsou obecně obtížnější na hodnocení, bez ohledu na objem vyhledávání. Klíčové slovo “jak hrát na kytaru“ s 60 000 vyhledáváními měsíčně může být relativně snazší ohodnotit ve srovnání s “služby sekání trávy orlando“ s pouhými 500 vyhledáváními.

Co to znamená pro vaši kampaň pro budování odkazů:

Analýza klíčových slov je jen špičkou ledovce při analýze konkurence. Je to na bitevním poli (tj. ve výsledcích vyhledávání Google), kde se dozvíte více, jak zaútočit na své protivníky.

V ideálním případě chcete na první stránce vidět počet stránek s nízkým PA (oprávnění ke stránce) a nízkým DA (oprávnění domény). PA i DA jsou metriky vyhledávání vyvinuté společností Moz, aby předpověděly, jak dobře je stránka propojená a optimalizovaná.

Data z Moz však nejsou vždy spolehlivá.

Existují stránky, které získaly vysoké skóre v těchto metrikách díky black hat SEO. V takovém případě máte větší šanci získat lepší hodnocení než tyto stránky tím, že získáte vysoce kvalitní redakční a adresářové odkazy.

Stavební úřad vyžaduje strategii budování propojení s laserovým zaměřením.

Je lepší získat 5 zpětných odkazů z vysoce relevantních stránek než z 20 specializovaných blogů mimo téma.

Dává to smysl, pokud přemýšlíte o dominovém efektu, který může relevantní obsah značce přinést.

Například příspěvek hosta, který je v souladu s vaší specializací, pošle na vaši stránku nové čtenáře. Vzhledem k tomu, že váš obsah u těchto čtenářů rezonuje, je méně pravděpodobné, že stránku opustí, což povede ke zlepšení míry konverze a okamžitého opuštění.

z hlediska SEO, zpětné odkazy z relevantních stránek vám pomohou posílit vaši autoritu. Důsledně si Google nakonec všimne a upřednostní váš obsah před ostatními, kteří jsou všude.

Co to znamená pro vaši kampaň pro budování odkazů:

Nalezení relevantních webových stránek, které poskytují příležitosti pro zveřejňování příspěvků pro hosty, je pro některé výklenky relativně jednodušší. V případě nudných odvětví však tento proces není tak hladký.

Ale to neznamená, že stejný úspěch nezískáte s nekonvenčním výklenkem. Stačí se zeptat této osoby který dokázal přivést 12 zpětných odkazů a 15procentní nárůst návštěvnosti z vyhledávání na web o hubení škůdců.

Tajemství? „Výklenek na rameno“.

Ve výše uvedeném příkladu jednoduché kolo myšlenkového mapování pomohlo propojit výklenek pro hubení škůdců se zahradnickým výklenkem. Jsou to dvě zdánlivě odlišná odvětví, ale ve skutečnosti mají jeden společný cíl: Zbavit se škůdců.

Vyzbrojen těmito znalostmi o společném cíli rozeslal obchodník s obsahem informační e-maily nejlepším bloggerům v oblasti zahradnictví. Výsledek je působivý a dokazuje, že kreativita může v linkbuildingu jít daleko.

7. Text kotvy

Anchor text je klikací slovo, které spojuje jednu stránku s druhou.

Má různé podoby:

  • Přesný text kotvy (např. „nejlepší kuchyňské nástroje“)
  • Částečná shoda (např. „seznam nejlepších kuchyňských nástrojů“)
  • Nepokrytá adresa URL (adresa URL stránky, jak by se zobrazila v prohlížeči)
  • Branded (název vaší značky/webu)
  • Obecná slova nebo fráze, které neobsahují žádné cílové klíčové slovo (např. „klikněte sem“)

Kotevní texty měly dříve mnohem větší sílu při hodnocení stránek. Ve skutečnosti v dokumentu zakladatelů Google z roku 2008 byl text kotvy popsán tak, že poskytuje „přesnější popisy webových stránek než stránky samotné.”

Vzhledem k tomu, že se s ním velmi snadno manipuluje, brzy se na webu rozšířily kotvící texty obsahující klíčová slova v přesné shodě.

Poté došlo v roce 2012 k aktualizaci Google Penguin. Zdecimoval prakticky všechny webové stránky, které se účastnily schémat vytváření odkazů – včetně zmanipulovaných kotevních textů.

Ale kotvící texty úplně ztratily svůj vliv?

Pokud se máme spolehnout na dvě silné případové studie, text kotvy zůstává silným hodnotícím faktorem. Obě studie analyzovaly tisíce nejlepších stránek v hodnocení klíčových slov se střední až vysokou konkurencí.

Výsledky ukazují, že nejlepší stránky se dostaly tam, kde jsou, díky společnému faktoru: Zpětné odkazy obsahující klíčová slova v přesné a/nebo částečné shodě.

Co to znamená pro vaši kampaň pro budování odkazů:

Důležitým faktorem zůstává text kotvy. Díky tomu je zpětný odkaz silnější. Je to jazyk, který Googlu sděluje, o čem váš web je a podle jakého klíčového slova chcete, aby byl hodnocen.

Obecně platí, že byste měli zachovat přesnou shodu kotevních textů na 1 až 2 procentech celkového profilu zpětných odkazů. Ukotvení textů částečné shody ponechejte pouze na 30 procentech celkového profilu zpětných odkazů.

Zbývající procento by mělo tvořit všechny ostatní formy kotvícího textu

Ujistěte se, že odkazy nepocházejí ze stránek nízké kvality. V opačném případě ztratí zpětné odkazy svou sílu bez ohledu na použitý text kotvy.

Ahrefs vám může pomoci s úkoly souvisejícími s textem kotvy. S tímto nástrojem můžete jasně vidět kotvu pro každý jeden zpětný odkaz, který máte. Svůj zpětný odkaz můžete dokonce třídit a filtrovat podle textu kotvy.

Číst:  Musíte navštívit obchody s koblihami v Charlotte

Kdykoli není text kotvy ideální, můžete zvážit oslovení webmastera webu, aby text kotvy změnil.

A konečně, pamatujte, že kotvící text je jen jedním z mnoha hodnotících faktorů; Dívejte se na to jako na součást většího obrazu – ne na celkový obraz samotný.

6 způsobů, jak využít zpětné odkazy pro rychlejší a lepší výsledky

1. Proveďte Link Audit

Zdravý profil odkazů je to, co odděluje krátkodobé blogy od webů, které zůstávají na vrcholu výsledků vyhledávání po léta.

Mít silný seznam zpětných odkazů je jedna věc. Udržet je na úrovni je další věc.

Abyste zajistili, že vaše zpětné odkazy nebudou odstraněny nebo neztratí svou sílu bez vašeho vědomí, musíte provést audity odkazů.

Audit odkazů jednoduše monitoruje vaše zpětné odkazy. Protože je nemožné sledovat stovky nebo tisíce odkazů každý den, spoléhám na online nástroje, které to udělají za mě.

Mým oblíbeným nástrojem pro tento účel je Ahrefs, který také používám ke sledování hodnocení klíčových slov.

Kromě sledování vlastních zpětných odkazů můžete také zkontrolovat, co dělají vaši konkurenti z hlediska tvorby odkazů.

Můžete přejít přímo na řídicí panel SEOptimeru a zkontrolovat zpětné odkazy vašeho konkurenta. Budete dokonce dostávat okamžitá upozornění e-mailem, kdykoli dojde u konkurence k významné změně.

Díky této funkci máte šanci najít slabá místa a předstihnout konkurenci buď replikací odkazů, nebo získáváním zpětných odkazů z lepších zdrojů.

2. Distancujte se od spamových odkazů

Nechcete zahodit svou tvrdou práci jen proto, že záludný konkurent sabotuje vaše odkazy.

Negativní SEO se týká používání schémat odkazů zakázaných společností Google k záměrnému snižování úrovně stránek. Je to neetické, ale některým lidem to nebrání v tom, aby to používali proti svým konkurentům.

Dokud tyto spamové a nekvalitní odkazy neodstraníte ze svého odkazového profilu, budou vaši stránku přetahovat dolů.

Google varuje, že odesílání distancovaných zpráv by mělo být až poslední možností. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, ručně odstraňte špatné zpětné odkazy a distancujte se pouze od těch, které odstranit nemůžete.

3. Pracujte se správnými lidmi

Linkbuilding může otestovat trpělivost i těch nejambicióznějších lidí.

Vytváření vztahů, brainstorming obsahu a odesílání e-mailů vyžaduje čas. Pokud v tom nejste dlouhodobě, pak pro vás SEO nemusí být tou nejlepší marketingovou strategií.

Dopady špatně naplánované kampaně na budování odkazů jsou mnohem závažnější pro velké společnosti spolupracující s agenturami SEO.

Nalezení linkbuildingové agentury může trvat až čtyři měsíce a několik dalších měsíců až rok implementace strategií linkbuildingu a čekání, až se projeví.

Jinými slovy, spolupráce s nesprávnými lidmi – ať už je to agentura nebo interní link builder – nejen vyčerpá váš rozpočet, ale také prodlouží dobu, než vaše zpětné odkazy ovlivní hodnocení.

Při nákupu pro agenturu provádějte due diligenceujistěte se, že zvolíte realistické časové osy před falešnými sliby.

4. Vytvořte další „Guestografii“

Stručně řečeno, hostografie použijte následující vzorec:

Skvělý obsah + cílený dosah + přidaná hodnota = odkazy

Zde „skvělý obsah“ znamená vytvořit neodolatelnou infografiku a přesvědčit relevantní blogy, aby ji zveřejnily.

Trik je však v poskytování „přidané hodnoty“. Můžete to udělat odstraněním jakékoli bariéry, která by mohla bránit zveřejnění vašeho mistrovského díla.

Můžete například nabídnout napsání článku o infografice, který bude přizpůsoben tak, aby vyhovoval publiku blogu.

S touto strategií usnadníte majitelům blogu zveřejňování vaší infografiky a zároveň si dáte svobodu použít preferovaný kotvící text a vložit odkaz do článku, nikoli do životopisu autora, kde má menší SEO hodnotu.

Dobrou zprávou je, že si můžete navrhnout infografiku sami (díky, Canva!), pokud jste příliš na mizině nebo váháte, abyste zaplatili designéra.

5. Zaměřte se spíše na kvalitu než na kvantitu

Je lepší mít 5 redakčních odkazů ze zavedených a značkových webů, než vydělat 100 nekvalitních zpětných odkazů.

Jak poukázala případová studie Moz, odkazy ze stránek s vysokou intenzitou domény jsou prohledávány častěji a mají relativně pozitivnější dopad na hodnocení ve vyhledávání než zpětné odkazy ze stránek s nízkou intenzitou domény.

Investice do relevantních, poutavých a komplexních příspěvků hostů jsou také skvělé pro branding. Zanechají u vašich čtenářů pozitivní dojem, přilákají více odkazů a umisťují vaši společnost nebo web jako online autoritu.

6. Sledujte své odkazy

Pokud to s dosahováním výsledků SEO a jejich sledováním myslíte vážně, SEOoptimer je nepostradatelným nástrojem – rozhodně by stálo za to jej alespoň vyzkoušet na bezplatnou zkušební verzi.

Koneckonců, pokud se zaměřujete na budování odkazů, budete chtít vidět:

  • kdy a kde se objevují nové zpětné odkazy
  • kdy a kde zmizely stávající zpětné odkazy
  • nové příležitosti pro dosahování linkbuildingu
  • zpětné odkazy konkurence, které můžete získat

Ahrefs umí všechny tyto věci a mnohem více – bude dokonce sledovat hodnocení vašich klíčových slov, takže můžete vidět, jak zpětné odkazy ovlivňují tyto cenné SERP.

I když se účinky různých zpětných odkazů mohou lišit, jedna věc je jasná.

Linkbuilding vás může dostat jen tak daleko.

Kvalita vašeho obsahu nebo služeb je to, co vás dlouhodobě udrží.

Zaměřte se na kvalitu a odkazy budou přicházet snadněji.