Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak dosáhnout rychlejšího indexování zpětných odkazů

Jak dosáhnout rychlejšího indexování zpětných odkazů

Dali jste si veškerou práci a stále si vás nikdo nevšiml?

Je smutné, že nemůžete jen vytvořit zpětné odkazy na své stránky a zavolat jim den.

Dokonce i poté, co jste nalili hodiny výzkumu, dosahu, vývoje obsahu a všeho ostatního.

Tyto útrapy jsem zažil na vlastní kůži. Také vím, jak vzrušující může být váš obsah a zpětné odkazy jsou aktivní.

Nicméně i tak je ještě příliš brzy na odpočinek.

Získání zpětných odkazů z autoritativních webů ve vašem výklenku není snadné – ale stále je to jen jeden dílek skládačky.

Aby Google věnoval pozornost vám (a vašim zpětným odkazům), tyto zpětné odkazy musí být indexováno.

Indexace zpětných odkazů je podobná indexaci obsahu v SERP. Znamená to, že zpětný odkaz bude potvrzen a přidán do databáze vyhledávače, což je první krok k hodnocení.

Kromě zlepšení hodnocení hodnot stránek zpětné odkazy také přivádějí provoz zpět na váš web, když jsou zveřejněny na oblíbeném blogu nebo online publikaci.

To znamená, že byste mohli přijít o obrovský tok příjmů, pokud využijete linkbuilding pro generování potenciálních zákazníků.

Bylo řečeno, zajistit, aby byly vaše zpětné odkazy indexovány co nejrychleji je to nejmenší, co můžete udělat, abyste zajistili, že se vaše úsilí vyplatí.

Číst:  Brave: jak funguje prohlížeč, který se výhradně zaměřuje na soukromí

Než propadnete panice a vynaložíte peníze za službu, která slibuje okamžité indexování zpětných odkazů (nic takového neexistuje), musíte nejprve vědět jednu věc.

Musíte Googlu dát dostatek času lokalizovat nejprve zpětný odkaz, než jej může indexovat. Koneckonců, každý den se online vytváří ohromující množství odkazů a ten váš je jen jedním z nich.

Obecně platí, že počkejte alespoň jeden až dva týdny než zkontrolujete stav indexace vašeho odkazu. Google je v tom, co dělá, docela dobrý a váš zpětný odkaz bude během této doby obvykle indexován.

Ale do té doby si projděte následující kontrolní seznam, abyste maximalizovali šanci svého odkazu na indexování rychlejší.

1. Ujistěte se, že vytváříte odkazy pro relevanci

Chcete-li vytvořit odkazy, které skutečně mají reálnou šanci na rychlou indexaci, zaměřte se na autoritativní webové stránky, které jsou pro vás relevantní. To Googlu říká, že zpětný odkaz je legitimní.

Odkazy se nemají chtě nechtě nikam vkládat. Měly by být na místech, kde má smysl na vás odkazovat, a pokud možno obklopeny užitečným a relevantním obsahem.

To zahrnuje oblíbené specializované blogy a online publikace, které přijímají příspěvky hostů.

Jedním z nejlukrativnějších způsobů, jak najít cílové stránky pro relevantní zpětné odkazy, je analýza vašich konkurentů. Podívejte se, odkud vaši konkurenti získávají odkazy, a najdete stránky, na které můžete oslovit svůj vlastní odkaz!

Číst:  Jak získat přirozené zpětné odkazy se skutečně hodnotným obsahem

2. Obklopte jej kvalitním obsahem

Čím lepší obsah, tím více sdílení a zapojení získá. To nevyhnutelně zvýší jeho online dosah a zvýší pravděpodobnost, že bude indexován Googlem.

Kromě toho mají autoritativní webové stránky obvykle složité pokyny pro obsah, které prověřují jejich případné přispěvatele, aby zajistili vysokou kvalitu. A víte, co chtějí jejich redaktoři nebo správci obsahu skutečně vidět?

To je správně: relevantní, poutavé a vysoce leštěný obsah.

Pokud tedy poskytujete vynikající obsah, je pravděpodobnější, že získáte vynikající odkazy – a budete tyto odkazy indexovat rychleji.

Naštěstí existují desítky nástrojů, které vám mohou pomoci vylepšit procesy vývoje obsahu od výzkumu až po korektury.

Gramaticky, je například oblíbená aplikace pro korektury, která dokáže během několika minut zlepšit kvalitu jakéhokoli příspěvku. Funguje tak, že zvýrazňuje gramatické chyby a také různé problémy s čitelností, jako je slovnost a pasivní psaní.

3. Vytvořte odkazy druhé úrovně

Aby byl odkazující obsah pro Google lépe objevitelný, je čas na některé druhá vrstva linkbuilding.

Stručně řečeno, odkazy druhé úrovně jsou odkazy, které propagují obsah, který obsahuje odkaz první úrovně. Odkaz první úrovně je na druhé straně primárním zpětným odkazem, jehož cílem je seřadit stránku, na kterou odkazuje.

Zní to složitě?

Abychom to vyjasnili, řekněme, že jste na Facebooku sdíleli příspěvek, který obsahuje zpětný odkaz na váš web. Gratulujeme, právě jste vytvořili odkaz druhé úrovně!

Číst:  Kahoot, co to je a jak to funguje

Snadné, že?

Do druhé úrovně se samozřejmě počítají i odkazy vytvořené na jiných webech nebo blozích. Ale pokud máte malý rozpočet, je nejlepší věnovat příspěvky hostů pro odkazy první úrovně. Sociální média a relevantní a hodnotné komentáře na fóru poslouží pro druhou úroveň.

Je také dobré odeslat odkazující obsah Googlu k indexaci, což vede k dalšímu bodu:

4. Odešlete společnosti Google

V tomto okamžiku by měl být váš zpětný odkaz v příznivé pozici pro indexaci. Již má odkazy druhé úrovně, kvalitní obsah a autoritativní publikační zdroj.

Jako třešničku navrch byste měli také ručně odeslat svou adresu URL do Google Search Console.

Stačí tři kroky: Zadejte adresu URL, odpovězte na captcha a klikněte na „Odeslat požadavek“.

Pamatujte, že bez ohledu na to, jak skvělý je váš obsah, je stále pod dohledem společnosti Google, dokud nebude prohledán. Ruční odeslání adresy URL do Googlu vyžaduje procházení, což výrazně zvyšuje vaše šance na rychlejší indexaci.

Závěr

Budování odkazů může být náročné, ale právě proto je tak přínosné.

Jen si pamatujte, že ne každý, včetně špičkových konkurentů, má odolnost kontrolovat indexaci odkazů. Tím v podstatě uděláte další krok v dominování výsledků vyhledávání.