Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak emulovat Flash hry na Windows, Mac a Linux

Jak emulovat Flash hry na Windows, Mac a Linux

Na konci roku 2020 Adobe Flash definitivně opustí scénu, ale např Flash hry i dnes tvoří důležitou součást historie internetu. Aby se tomu zabránilo, komunita vývojářů zahájila projekt Bod vzplanutí, která si klade za cíl toto herní „dědictví“ zachránit a zpřístupnit všem prostřednictvím webu. „Mamutí“ provoz, který fanouškům žánru zpřístupňuje desítky tisíc titulů zcela zdarma.

Co je to Flashpoint a jak funguje

Flashpoint je projekt vyvinutý společností BlueMaxima zaměřený na zachování webových her který podporuje obsah vytvořený v Adobe Flash, Adobe Shockwave, HTML5, Java, Unity Web Player, Microsoft Silverlight, ActiveX a dalších pluginech. Projekt se skládá ze tří hlavních prvků (webový server, přesměrovač a spouštěč), které fungují v kombinaci vytvořit iluzi přístupu k obsahu Flash a další technologie na internetu. Trik nezbytný pro samotnou povahu souborů Flash SWF, které fungují pouze tehdy, jsou-li hostovány na určitých serverech nebo voláním funkcí a balíčků hostovaných na jiných webových serverech.

Jak hrát flash hry s Flashpoint

Bod vzplanutí je bezplatná open source aplikace pro Windows a brzy dorazí také verze pro Mac a Linux. Flashpoint nabízí vše, co potřebujete pro hraní klasických webových her. Má knihovnu přibližně 38 000 her a 2 400 animací. V současné době je Flashpoint rozdělen do dvou různých „balíčků“: Ultimátni A Nekonečno. První zahrnuje celý katalog Flash her a vyžaduje 300 gigabajtů místa na disku; druhý však umožňuje stahovat hry „na vyžádání“ a vyžaduje přibližně 300 MB volného místa.

Číst:  Jak se bránit sniffingu a IP spoofingu

Chcete-li začít hrát, to je vše Stáhnout Flashpoint pro Windows nebo použijte experimentální sestavení pro Mac nebo Linux. Po instalaci do počítače (s ohledem na dostupné místo v paměti) můžete přístup do katalogu Flash her: v levém sloupci rozhraní je seznam, přes který máte přístup k celému katalogu. Zde jsou tituly rozděleny podle vývojáře (nebo série) her nebo technologie, kterou byly vyvinuty.

V tomto bodě, když jsme určili titul, který nás zajímá, jednoduše dvakrát klikněte na ikonu a počkejte, až „systém“ vyvinutý vývojáři BlueMaxima udělá svou práci. Během pár desítek sekund se obsah načte a můžeme začít hrát.

Informace o autorských právech

Projekt Flashpoint je především objektivní zachování Flash titulů a her vyvinutých v posledním desetiletí (a možná i víc). Vzhledem k tomu, že hry byly obnoveny z různých zdrojů (původní webové stránky, internetový archiv a soubory poskytnuté uživateli), je otázka autorských práv trochu komplikovaná. Projekt ve skutečnosti mohla by se nacházet v oblasti na hranici mezi legalitou a nelegálností.

Flashpoint hratelnost

Flashpoint’s FAQ vyzývá všechny tvůrce obsahu Flash, aby je kontaktovali. Zdá se, že se je společnost pokusí přesvědčit, aby obsah darovali v zájmu potomstva, ale situace není příliš jasná. Porušujete přístupem k obsahu Flash nějaké zákony? Těžko říct s jistotou, ale i přes to mnoho tvůrců obsahu souhlasilo se shromažďováním svých výtvorů v archivu. Většina webů, které původně hostovaly tento obsah, je dávno pryč, zatímco většina obsahu ani nefunguje s triky, které Flashpoint nabízí.

Číst:  Růstová rovnice YouTube: Hacky, SEO a další pro úspěch kanálu

Mnoho Flash her by se dalo klasifikovat jako „abandonware“, tzn software opuštěný vlastníkem autorských práv. Stejně jako stahování souborů ROM z internetu je to komplikovaná právní oblast. Stejně jako u emulátorů však na technologii Flashpoint není nic nezákonného.

25. dubna 2020

Od společnosti Cultur-e