Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak funguje Hubot, agentura práce budoucnosti

Jak funguje Hubot, agentura práce budoucnosti

Zatím je příliš brzy na to říci, zda je to pravda, nebo ne, ale podle mnoha analytiků může být za pár let hledání práce, zejména v manuálnějších sektorech, obtížnější než dnes. A to ne pro novou hospodářsko-finanční krizi (jako ta v roce 2008, abych tak řekl), ale pro vstup robotů a automatů různého druhu na trh práce. Roboti ovládaní umělou inteligencí a vybavení fyzickými schopnostmi mimo náš dosah (síla, schopnost odolávat zátěži a pracovat 24/7) by mohli nahradit skutečné zaměstnance.

Vyhlídka, která je podle Koerta van Mensvoorta dál, než by se dalo věřit. Ve skutečnosti je pravděpodobnější, že lidé a roboti spolupracují na pracovišti a daří se jim optimalizovat čas, výkon a náklady. Z této myšlenky se zrodila agentura práce Hubot Sui generisurčený pro profese budoucnosti, ve kterých budou vedle sebe pracovat lidé a roboti.

Kdo je Koert van Mensvoort?

Koert van Mensvoort, narozený v dubnu 1973, je umělec, filozof a vědec známý po celém světě díky své filozofické koncepci. DalšíPříroda. Podle nizozemského myslitele nejsou příroda a technologie vůbec v rozporu, naopak: jsou pokračováním jeden druhého. Z tohoto důvodu to tvrdí van Mensvoort technika – a všechny její „produkty“, jako jsou chytré telefony, roboti a umělá inteligence, ale také psaní, peníze a silnice – být další přirozeností (doslovný překlad Další příroda) lidského druhu.

Je proto nezbytné zvyknout si na myšlenku, že musíte žít a koexistovat s technologiemi, ale pozor. Holandský učenec znovu a znovu zdůrazňoval, jak by nás technologie mohla „vykořisťovat“, přičemž převzala roli kontroly, která byla výsadou člověka. Příkladem, tvrdí van Mensvoort, jsou sociální sítě, které by mohly orientovat a určovat naše názory pomocí algoritmu, který zprostředkovává obsah, ke kterému máme přístup.

Číst:  Jak zrušit členství ve službě Whoop v roce 2024

Co je projekt Hubot

Přesně vycházet z konceptů DalšíPříroda (a všechny jeho důsledky), že van Mensvoort zrodil projekt Hubot pracovní agentura pro lidi a roboty. Zkrátka pracovní agentura budoucnosti, ve které budou na pracovišti interagovat lidé a automaty všeho druhu a vzájemně se doplňovat. Hubot se tedy částečně v žertu a částečně vážně pokouší představit si, jaká by mohla být práce budoucnosti, ve které se rozdělení na robota a člověka nakonec zúží, až zmizí.

V projektu van Mensvoort identifikuje šestnáct možných pracovních míst budoucnosti, kterou muži budou provádět v symbióze s automaty připevněnými přímo na jejich těle. Pohybují se od řídícího vzduchu s drony přes stěhovák s exoskeletem až po masérku „Shiva“, která je vybavena několika páry paží (jako indická bohyně, podle níž má své jméno). Podívejme se podrobně na nejzajímavější práce budoucnosti.

Jaká jsou pracovní místa budoucnosti

Jak je zdůrazněno na stránce projektu Hubot, ne všechny práce jsou tak futuristické, jak by se mohlo zdát. Někteří více než jiní mohli dorazit obratem poštou, což umožnilo komukoli najít práci společně s robotem.

  • Stěhováci s exoskeletem. Odstranění obvykle vyžaduje lidi s velkou silou a vytrvalostí. Stěhování nábytku a velkých balíků není vůbec snadné a únava je na konci pracovního dne obzvlášť cítit. Za pár let tomu tak již nebude, a to díky robotickým exoskeletonům, které namontované přímo na tělo dělníka pomohou zvedat a přenášet těžká břemena.
Číst:  Jak používat aplikaci IO k placení pokut a daní

Stěhováci s exoskeletem

  • Detektiv kyberzločinu. Vzhledem k tomu, že kyberzločinci se zajímají také o chytré telefony a zařízení pro chytrou domácnost, stejně jako o počítače, kybernetická bezpečnost nabývá v našich životech stále důležitější roli. Z tohoto důvodu van Mensvoortova organizace předpovídá, že za nějakou dobu budou při hledání hackerů připraveni jednat specializovaní profesionálové – jakýsi detektiv. Pomáhat jim budou algoritmy strojového učení, které budou schopny identifikovat případné přípravy a upozornit odborníky z oboru
  • Návrhář varhan. Technologie hrají v lékařské oblasti stále důležitější roli. V příštích letech bude například možné tisknout orgány pomocí 3D tiskáren, které využívají organické materiály a tkáně. Bude potřeba lékařských specialistů, kteří dokážou navrhnout náhradní orgány pro lidi s vážnými nemocemi, abychom mohli zkrátit čekání na transplantace a zachránit mnoho životů
  • Chytrý opravář. Díky náhlavním soupravám se smíšenou realitou nebudou opraváři budoucnosti muset číst tuny návodů nebo vědět, jak funguje každý domácí spotřebič v oběhu. Vše, co musí udělat, je zarámovat objekt, který má být opraven, kamerou v chytré helmě a čekat, až systémy umělé inteligence rozpoznají poruchu: v tomto okamžiku budou poskytnuty všechny potřebné pokyny k opravě objektu a jeho vrácení zpět na místo. život
  • Digitální detoxikační expert. Nové technologie radikálně změnily náš každodenní život a narušily (již nejistou) rovnováhu mezi naším pracovním a soukromým životem. Stále častěji mluvíme o digitálním detoxu, tedy o nutnosti detoxikace od technologií a jejich produktů (chytré telefony, PC, sociální sítě a tak dále). Jednou z profesí budoucnosti bude podle Hubota odborník na digitální detox, který nás povede k detoxikaci z digitálního světa a pomůže nám vrátit se do „normality“
  • Hi-tech faktor. Za pár let se farma se stájemi a obdělávanými poli promění v jakousi videohru, ve které bude faktor 2.0 moci vše ovládat prostřednictvím centralizovaných řídících center. S jakýmsi joypadem budete ovládat drony, které vám pomohou dohlížet na růst sazenic, zatímco pomocí dalších nástrojů můžete ovládat traktor, mlátičku a zařízení na dojení hospodářských zvířat.
Číst:  Jak zrušit denní odběr sklizně v roce 2024

Kontrolér bezpečnosti letectví

  • Ovladač vzduchu s drony. Jako kontrolor vzdušného prostoru zajistíte, aby ptáci zůstali mimo dosah leteckých motorů. Budete vybaveni ovládací konzolí, díky které můžete zkontrolovat, zda se v blízkosti nenacházejí žádná hejna, a v případě potřeby je pomocí kvadrokoptéry převlečené za sokola držet dál.

Jak najít práci budoucnosti s Hubotem

Jedno z Hubotových děl

Kromě znázornění pracovních rolí budoucnosti vám Hubot umožňuje pochopit, která z nich nejlépe vyhovuje vašim osobním a profesním charakteristikám. Jediné, co musíte udělat, abyste našli práci budoucnosti, bude odpovědět na krátký dotazník o 10 otázkách (netrvá to déle než dvě minuty) a počkat na odpověď: platforma zrozená z nápadů van Mensvoorta vám poskytne profil která se nejvíce blíží jejich schopnostem a dá jim příležitost požádat o její provedení. Je zřejmé, že tento poslední krok vám neumožní najít práci přímo, ale dá Hubotovi příležitost vás znovu kontaktovat, až se profese vašich snů stane skutečností.

14. dubna 2018

Od společnosti Cultur-e