Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak funguje prediktivní klávesnice a jak ji trénovat

Jak funguje prediktivní klávesnice a jak ji trénovat

Většina smartphonů na dnešním trhu – ne-li všechny – je vybavena prediktivní klávesnicí, která stejně jako T9 starých mobilních telefonů pomáhá uživateli psát SMS, příspěvky na sociálních sítích, e-mailové zprávy a další opravou překlepů, pravopisných chyb. a poskytování návrhů na slova, která zadáváte. Uživatelé Androidu mohou používat jednu z mnoha prediktivních klávesnic vyrobených vývojáři třetích stran a prezentovaných v Obchodě Google Play již léta, zatímco Uživatelé Applu si museli počkat do léta 2014 a vydání iOS 8. Navzdory některým malým rozdílům jsou klávesnice Android i klávesnice iPad a iPhone schopny předvídat slova, která se chystáte použít (a také je opravovat, jako se to stalo u výše zmíněného T9). Člověk si však klade otázku, jaké algoritmy a mechanismy se skrývají za fenoménem prediktivních klávesnic. Pojďme to společně zjistit.

Jak funguje prediktivní klávesnice

Prediktivní klávesnice ve své základní podobě vytváří ve vašem mobilním zařízení místní slovník – na chytrém telefonu nebo tabletu nezáleží – složený z nejčastěji používaných slov a frází a „neologismů“, které se nevyskytují v „oficiálních slovnících“. Všechna hesla v tomto malém slovníku jsou poté katalogizována a „vyhodnocena“ na základě jejich četnosti používání: čím větší je hodnota přiřazená různým heslům, tím větší je pravděpodobnost, že dané slovo bude navrženo jako jeden z návrhů prediktivní klávesnice.

Číst:  Tinder, s přáteli a rodinou Matchmaker může doporučit partnera

Pokud by uživatel zadal slovo, které systém nerozpoznal, a obdržel by návrh ze své klávesnice, stál by před trojí možností: návrh přijmout; odmítnout návrh a pokračovat v psaní; přijmout návrh; vložte slovo, které jste právě napsali, do „osobního slovníku“ vytvořeného prediktivní klávesnicí, abyste již neobdrželi návrhy, pokud je zadáte znovu.

Prediktivní klávesnice

Pokud návrh na opravu přijmete, klávesnice bude předpokládat, že slovo, které napíšete, je chyba nebo překlep, a bude i nadále navrhovat stejný návrh. Pokud byste však slovo vložili do „interního slovníku“ aplikace, bude s tím nakládáno jako s jakýmkoli jiným lemmatem a bude považováno za správné. Některé prediktivní klávesnice vybavené „inteligentními“ algoritmy však budou brát v úvahu i ignorované návrhy: pokud je stejná oprava odmítnuta 3 nebo 4krát, klávesnice vydedukuje, že se jedná o správné slovo, nikoli chybu, a automaticky jej přidá. do „osobního slovníku“ uživatele.

Prediktivní klávesnice je zapnutá mrak

To, co bylo právě popsáno, je provozní proces „místní“ prediktivní klávesnice. Pokud prediktivní klávesnice využívá cloud, věci se mohou výrazně změnit. SwiftKeyjedna z nejpopulárnějších klávesnic pro Android a klávesnice iPad a iPhone na trhu, využívá mrak a dál velká data nabídnout svým uživatelům pokročilou „prediktivní“ službu: synchronizaci všech lokálních slovníků v cloudu uživatel kdo aplikaci používá, bude možné mít jasnější a přesněji definovanou představu o vývoji jazyka a nabízet návrhy vhodnější pro různé situace.

Nejen to: tato data se používají pro širší analýzu, která kombinuje nástroje pro zpracování přirozeného jazyka (a zejména pravděpodobnostní zpracování jazyka) s strojové učení pro syntakticky, sémanticky správné a kontextualizované návrhy. Pravděpodobnostní zpracování například umožňuje prediktivní klávesnici dešifrovat kontext a navrhnout termíny, které jsou obvykle doprovázeny jinými již napsanými; inteligentní učení strojové učenímísto toho umožňuje klávesnici vyvíjet se, učit se a přizpůsobovat se stylu psaní uživatele počínaje nejčastěji používanými termíny a frázemi.

Číst:  Jak funguje SD karta

Jak trénovat prediktivní klávesnice

Ať už je to klávesnice Android nebo klávesnice iPad a iPhone, některé triky vám umožní je vycvičit a zajistit, aby vždy podávaly ty nejlepší výkony. Tedy přesnější opravy a kontextově relevantnější a přesnější předpovědi.

Prediktivní klávesnice

  • Přidejte slova do slovní zásoby. Jak je vidět, prediktivní klávesnice zakládají svou činnost na slovníku interním v zařízení, založeném na slovech, která uživatel nejčastěji používá, az tohoto důvodu se neustále vyvíjejí. První tréninková metoda – svým způsobem nejúčinnější – spočívá v přidávání nových slov do slovní zásoby pokaždé, když je použijeme. Stejně jako si člověk zdokonaluje svůj jazyk tím, že se učí nová slova a termíny, je prediktivní klávesnice také přesnější, pokud je jeho slovní zásoba velká a rozmanitá.

  • Opravte a upravte slovní zásobu. Stejně jako je možné přidávat nové termíny, je možné upravovat slovní zásobu odstraněním nepoužívaných termínů (nebo nesprávných… oprav) nebo úpravou některých již přítomných lemmat. Zdokonalíte si tak svou slovní zásobu a následně i návrhy, které budete dostávat

Prediktivní klávesnice

  • Předat dál cloud. Na rozdíl od „místních“ prediktivních klávesnic, prediktivní klávesnice schopná nabízet služby mrak budou moci dávat přesnější a včasnější návrhy. Princip je nakonec vždy stejný: klávesnice mrak bude schopen založit své analýzy na širší slovní zásobě, která je výsledkem synchronizace slovníků všech uživatel kteří používají stejnou aplikaci

  • Nalezení správné klávesnice pro váš styl. Kromě standardní klávesnice pro Android a nové prediktivní klávesnice pro iPad a iPhone nabízí App Store a Google Play Store desítky alternativních klávesnic, z nichž každá má jiné funkce a služby. Z tohoto důvodu se vyplatí stáhnout si více než jeden a testovat je, dokud nenajdete ten, který nejlépe vyhovuje vašemu stylu psaní.

Číst:  TikTok, televizní seriály přicházejí: co se mění

Od společnosti Cultur-e