Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak generovat potenciální zákazníky pomocí Quora (příručka pro začátečníky)

Jak generovat potenciální zákazníky pomocí Quora (příručka pro začátečníky)

Každý den se ptáme spousty otázek. Tak funguje učení, tak získáváme nové informace, tak spolu komunikujeme. Dobří potenciální zákazníci jsou lidé nebo firmy, které kladou otázky, na které můžete odpovědět pomocí produktu, který jim prodáváte. Na základě otázek je také postaven koncept spotřebitelské cesty trychtýřem. V každé fázi interakce s trhem máme jiné požadavky a chceme pomocí produktů, které kupujeme, získat vhodné odpovědi.

S ohledem na toto vše bude další logická otázka – existuje místo, kde lidé odpovídají a zveřejňují přímé otázky o všech možných věcech a jsou otevřeni plodným cestám spotřebitelů?

Ano, existuje takové místo. Jmenuje se Quora.

Pokud plánujete učinit z obsahového marketingu svůj stěžejní bod, zvýšit reputaci startupu a získat větší návštěvnost z vyhledávání, může se zveřejňování příspěvků na Quora stát vaší vítěznou strategií. Copak jste o tom neslyšeli? No, je to jedna z těch, alespoň ve srovnání se všemi druhy rad, které získáte na mistrovských kurzech SEO a marketingových biblích. Žádný strach: po přečtení tohoto článku bude i úplný nováček jistě vědět, co dělat se svým Quora účtem a jak vzbudit v lidech zájem o jejich podnikání.

Obsah

Co je Quora?

Tento web může být výstižně pojmenován jako lovechild Wikipedie a Redditu: zde registrovaní uživatelé odpovídají na otázky seskupené do aktuálních vláken. Jeho hlavním cílem je držet krok s vysokou kvalitou obsahu: per PodobnéWeb, je to druhé místo navštěvované těmi, kdo hledají informace. První je samozřejmě Wikipedie.

Už je to tady; hned od začátku vám můžeme dát trochu evergreenové rady. Vytvářejte obsah, který byste rádi našli, a hledejte odpovědi.

Nebuďte nudní. Ověřte si fakta. Ano, je to tak jednoduché.

Na které otázky odpovědět?

Pokud chcete generovat potenciální zákazníky, kteří se možná stanou vašimi nejšťavnatějšími klienty, je užitečné zamyslet se nad strategií odpovědí. Na které otázky byste měli odpovědět? Které odpovědi přimějí lidi, aby si prohlédli váš profil a klikli na potřebné odkazy vedoucí na váš web? Neexistuje žádná univerzální rada: lidé jsou příliš nepředvídatelný druh na takové zírání z křišťálové koule. Přesto stále existuje jedno 100% účinné doporučení: test!

Číst:  Trojan remover, nejlepší programy pro odstranění trojských koní

Kdo je vaše cílové publikum?

Samozřejmě, že vám nikdo nemůže zabránit v tom, abyste šli na Quora bez jediného náznaku o potenciálních zákaznících. Pokud jste novorozenec, je to pravděpodobně jedno z účinných řešení pro vaše výzkumné oddělení. Quora je perfektním místem k průzkumu skutečných bolestí a nedostatků, než dojdete k dlouho očekávaným řešením. Přesto, pokud již máte plán a strategii, bylo by lepší se předem připravit a vylíčit lidi, kteří budou mít z vašich odpovědí největší užitek. K dosažení tohoto cíle, mapa cesta běžného uživatele se všemi dílčími kroky vedoucími na vaši stránku nebo blog – pomůže vám to získat potenciální zákazníky na určitých krocích s vašimi nabídkami.

Strmé zatáčky spotřebitelské cesty

Klasický model interakce spotřebitel/trh lze popsat následujícím řetězcem „spotřebitelských podmínek“:

Na každém kroku tohoto trychtýře je užitečné definovat kritické problémy a otázky pro spotřebitele. Poté je čas analyzovat kategorie otázek Quora a namapovat na ně svá zjištění.

Přesto bychom rádi dali jedno doporučení pro všechny začátečníky, kteří právě zahájili své podnikání v oblasti obsahového marketingu a cítí se jako nové dítě: zaměřte se na spodní část cesty, na publikum, které si uvědomuje produkty a řešení.

 • Jakým vzorcům otázek byste měli věnovat pozornost?
 • jaké jsou nejlepší *jméno soutěžícího* alternativy?
 • Pro jaké weby jsou nejlepší *Typ služby*?
 • Můžete zkontrolovat *jméno soutěžícího*?
 • Jmenujte některé společnosti jako *jméno soutěžícího*?
 • Kdo jsou *jméno soutěžícího* konkurenti?

Stačí odpovědět na co nejvíce z nich. Jak vám vaše odpovědi pomáhají? Za prvé, zvyšují vaši viditelnost na Quora a na Googlu obecně. Za druhé, vytvářejí asociační řetězec mezi vaší společností a vašimi (možná známějšími) konkurenty na trhu. Za třetí, dávají vám celou řadu možností, jak vyniknout na pozadí ostatních soutěžících ve vašem segmentu trhu. Stačí si promyslet životaschopné schéma srovnání a možné úpravy – a začít vytvářet obsah. Nebojte se, pokud se všechna srovnání budou navzájem podobat. Jen je udělejte jedinečnými a vzájemně se neplagiovali

Jak jsou otázky Quora seřazeny?

Na začátek seznamu jsou otázky odpovídající takzvanému pravidlu poměru 7:1. Nezvoní zvonek? Nebojte se, vysvětlíme. Myšlenka poměru 7:1 byla popsána v evergreenu Bible BAMF — povinná četba pro všechny profesionály v obsahovém marketingu. Po otestování všech druhů otázek a obsahu Josh Fechter zjistil, že algoritmy hodnocení obsahu Quora s větší pravděpodobností vyberou váš kus pro organickou propagaci, pokud je to odpověď na otázku s alespoň sedmkrát větším počtem sledujících než odpovědí. Překomplikované? Dobře, podívej. Pokud vidíte otázku s pěti odpověďmi a 35 (nebo více) sledujícími – odpovězte na ni, protože splňuje podmínku 7:1 (35/5 = 7).

Číst:  Jak opravit, že obraz v obraze na YouTube nefunguje v roce 2024

Zkuste odpovědět na zdánlivě mrtvé otázky!

Pokud odpovíte na otázku, kterou někdo napsal před pár týdny, autor si ji pravděpodobně přečte. Je pravděpodobné, že se zasekl a stále potřebuje odpověď. Představte si, jak vám bude vděčný!

Poměrně málo podniků používá Quora k propagaci (stejně jako vy po přečtení našeho materiálu). I když je to pravda, webový tým se neustále snaží, aby jeho obsah byl co nejpoužitelnější. Abyste vyhověli jejich snaze a stali se v jejich řadách špičkou, můžete si je zkusit přečíst pokyny.

Pamatujte: při procházení otázek Quora uvidíte pouze první odpovědi, jako by všechny ostatní nikdy neexistovaly. Veškeré vaše úsilí v požadované aktuální oblasti by tedy mělo být zaměřeno na vytvoření dokonalé odpovědi.

Pravidla hodnocení Quora

 • Udržujte to související s tématem a přímočaré.
 • Nechte svou odpověď obsahovat klíčové pojmy z otázky, abyste je propojili.
 • Zabalte všechny své nápady do 800 slov nebo méně. Lidé neradi čtou delší články online. Algoritmy Quora je také neoceňují.
 • Propojte svou odpověď s důvěryhodnými zdroji.
 • Uveďte další uživatele Quora.
 • Používejte seznamy. Seznamy jsou nejchutnějším kouskem pro SEO. Naformátujte je pomocí nativních nástrojů Quora.

NEDĚLEJTE TO TAK

UDĚLEJTE TO TAK

 • Nezapomeňte na obrázky. Ať jsou jedinečné, pokud můžete. Pokud ne, použijte placené akcie. Neexistuje žádný důkaz, že jedinečné obrázky zvyšují vaše odpovědi Quora, ale proč ne, když to trvá několik minut?
 • Aktualizujte obsah. Dokonce i malá změna odkazu nebo některé nové věty jsou důležité. (Třídicí algoritmy společnosti Quora jsou přizpůsobeny, ale nejsou ideální.)

Několik dalších užitečných tipů

Pořadí vašich odpovědí také závisí na zapojení komunity (hlasy pro, proti, komentáře, čtení) a autoritě vašeho profilu.

Pokud jste nový, budujete svou autoritu odspodu.

Jak pracovat na své pověsti Quora?

 • Přidejte témata do sekce „Ví o“. Po obdržení pozvánek k zodpovězení otázek na tato témata poděkujte těm, kteří vás pozvali – za prvé, je to zdvořilé. Za druhé, zvýší vaši reputaci.
 • Odpovězte na co nejvíce otázek.
 • Vytvářejte užitečný obsah, který bude pravděpodobně přijat.
 • Reagujte na co nejvíce žádostí o zodpovězení otázek týkajících se vašich témat.

Podvádění na Quora

Ne, nezískáte žádné okamžité výsledky. Pokud je chcete, hledejte jinde. Quora je tím, čím má být – je to web s otázkami a odpověďmi, nikoli služba, která by se mohla líbit, ani tržiště, ani zkratka do šťastné budoucnosti s více než 1000 denními potenciálními zákazníky ze vzduchu. Neexistuje žádný cheat, abyste se za týden stali důvěryhodným velmistrem Quory – stejně jako v reálném životě žádný takový cheat neexistuje. Zkušenosti jsou zde důležitější než kdekoli jinde.

Číst:  Peden Industries má dodavatele výkopových prací pro malé i velké výkopové práce

Nicméně nutkání podvádět, klamat a podvádět je pro některé lidi příliš lákavé, než aby jim odolali. Co dělají? Hlavními způsoby, jak podvádět na Quoře, jsou placené hlasy pro (v mnoha temných koutech internetu lze snadno najít zmenšující se hlasy, které nabízejí několik stovek hlasů za desetník) a sockpuppeting (vytvoření více profilů, abyste od nich hlasovali pro své otázky).

Pamatujte na dvě věci.

Poté, co se o podvodu dozví, Quora zakáže všechny vaše účty. Navždy.

Po zákazu nebudete moci vyjednávat.

Jaká je tedy správná cesta k úspěchu?

Proveďte přípravné práce

 • Zkontrolujte své cílové publikum
 • Zjistěte, které segmenty jsou pro vás nejziskovější
 • Zmapujte cestu jejich zákazníků
 • Vyberte otázky pro poslední dvě fáze informovanosti zákazníků

Vytvořte a optimalizujte svůj profil

 • Vyberte si kvalitní fotografii hlavy
 • Vytvořte přehledné shrnutí profilu
 • Přidejte své logo a popis firmy
 • Zveřejněte odkaz na svou vstupní stránku
 • Vyplňte svou sekci „Ví o“.

Vytvářejte úžasný obsah

 • Najděte bolestivé body svých klientů a uspokojte je
 • Pamatujte na pravidla Quora SEO
 • Odpovězte na žádosti
 • Definujte své základní téma a držte se ho

Zní to vyčerpávající a dlouhé? Představte si to jako obrovský bazén, který plníte lžícemi svých odpovědí. Dobře, ne polévkové lžíce – sklenice. Dokud bude bazén mělký, žádná zlatá rybka o něj nebude mít zájem. Pokud jsou vaše odpovědi jasné, pomáhající a poutavé, získáte požadované potenciální zákazníky, pověst a vliv. Nejsou to vaše přání jako zakladatele firmy?

O Julii Mamonové
S více než 5 lety v digitálním marketingu, jako vedoucí obsahu, Yuliia řídí růst Lemon.io svým dokonalým psaním a jasnými sděleními. Yuliia, spisovatelka a výzkumnice srdcem, ví, jak zaujmout čtenáře a vytvořit příběh, který vynikne. Yuliia za posledních několik let napsala více než 1500 článků a svými dovednostmi přetvořila svět FinTech, startupů a obsahového marketingu.