Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak hrát Assassin’s Creed Odyssey

Jak hrát Assassin's Creed Odyssey

Jen rok poté, co se na pulty dostává Assassin’s Creed Origins, titul odehrávající se ve starověkém Egyptě Assassin’s Creed Odyssey, videohra, která pokračuje v „historickém“ bodu obratu, který si přeje Ubisoft. Nová kapitola jedné z nejúspěšnějších sérií za posledních deset let se odehrává ve starověkém Řecku, v době Atén proti Spartě, velkých filozofů a ostrých bitev. K tomuto scénáři přidáme žoldáky a zejména templáře, i když nejsou přesně z té doby. Toto je historická nepravda, pro kterou se však Ubisoftu podařilo poskytnout platné vysvětlení: důvodem je i Fruits of Eden a první civilizace které jsou spjaty s řeckým světem. Nová kapitola Assassin’s Creed je jednou z největších vůbec: Ubisoft znovu vytvořil téměř celé území dnešního Řecka, včetně mnoha ostrůvků v Egejském moři. Přítomnost ostrovů umožnila softwarovému domu je také znovu zavést Námořní bitvy ve stylu černé vlajky který se fanouškům seriálu tak líbí.

Další novinkou v Assassin’s Creed Odyssey je možnost výběru postavy, se kterou chcete videohru hrát. Jsou dvě možnosti: Kassandra nebo Alexios. První je sparťanská žena, která musela v dětství utéct z domova a vyrůstala sama na ostrově Kefalonia, zatímco Alexios je mnohem více spjat s klasickými postavami přítomnými ve videohře. Děj se nemění v závislosti na zvolené postavě: rozhodnutí, která hráči učiní na různých narativních křižovatkách přítomných ve hře, ovlivňují příběh. Celkem existuje devět alternativních konců, které hráče vyzývají, aby hru alespoň několikrát dokončili a zjistili, jak se příběh mění v závislosti na přijatých rozhodnutích. Assassin’s Creed Odyssey pokračuje v cestě, kterou vystopovala předchozí kapitola: the hratelnost neprošel zásadními změnami, přičemž byl upraven strom dovedností, který nyní představuje tři zcela odlišné cesty (Assassin, Warrior a Hunter).

Číst:  Jak začít hrát F1 2024

Ubisoft Quebec odvedl skvělou práci, zejména pokud jde o prostředí a mapu. Z hlediska dlouhověkosti byly učiněny velké kroky vpřed: pro Dokončení hry nám trvalo téměř 50 hodin a vedlejší mise nejsou všechny dokončeny. Tak dlouhé trvání je způsobeno zápletkou, která hráče nutí plnit sekundární úkoly, které jsou pro příběh zásadní. Velmi chytrý trik, který umožňuje Assassin’s Creed Odyssey prodloužit hodiny zábavy. Hra byla přijata s vynikajícím hodnocením od průmyslových kritiků, což je známkou toho, že práci kanadského softwarového domu ocenili novináři. Jsou tam drobné nedostatky, ale cesta, kterou se Ubisoft vydal, je správná. Pokud se chcete o zápletce a hratelnosti dozvědět více, stačí si přečíst ten náš Recenze Assassin’s Creed Odyssey.

Kassandra a Alexios

Prvním zásadním rozhodnutím je, se kterou postavou se vypořádat Assassin’s Creed Odyssey: Hráč bude mít možnost vybrat si mezi Kassandrou a Alexiosem. Zatímco dvojka dokonale navazuje na klasické postavy přítomné v předchozích kapitolách, Kassandra je skutečnou novinkou. Kromě toho, že je Kassandra žena, žila hodně daleko od jednoduchého života: když byla malá, její otec se ji pokusil zabít tím, že ji shodil z hory, ale zachránila se a utekla a vzala s sebou svou dceru. Leonidovo kopí, posvátná relikvie pro Sparťany. Po útěku od svého otce se Kassandra uchýlí na řecký ostrov Kefalonia, kde vyrůstá a stává se ženou. Volba jedné ze dvou postav ale nic nemění na příběhu, kterému budeme čelit.

Číst:  Jak smazat příspěvky z Facebooku

To ale neznamená, že děj je pro všechny stejný: během naší cesty budeme muset učinit rozhodnutí, která změní konec. Vývojáři naplánovali devět různých konců které umožňují hráčům dokončit titul alespoň několikrát. Abyste se dostali k závěr Assassin’s Creed Odyssey je nutných minimálně čtyřicet hodin hraní (strávili jsme čtyřicet osm), ale bez dokončení všech vedlejších misí, kterých je mnoho a navzájem se velmi liší. Příběh je plnohodnotný a na plátně se střídá mnoho různých postav: od velkých filozofů starověkého Řecka přes protagonisty řecké mytologie až po templáře a žoldáky. Všechny mají velmi specifickou roli a dokonale se integrují do příběhu vytvořeného Ubisoft Quebec.

Hratelnost Assassin’s Creed Odyssey

The hratelnost do značné míry navazuje na hru Assassin’s Creed Origins, jen s tím rozdílem, že ovládání bylo kompletně přepracováno: levým analogem ovládáte luk, zatímco pravým aktivujete těžké útoky. Soupis byl také mírně zjednodušen a je založen na třech větvích kvalitního stromu. Největších změn doznal samotný strom: na výběr jsou tři různé třídy. Se třídou Bojovník dovednosti budou odemčeny, které zvýší šance na vítězství z boje zblízka, zatímco třída Fotbalový hráč vám umožní stát se zkušeným lukostřelcem a odemkne možnost používat otrávené nebo zápalné šípy. Konečně je tu třída Vrah věnovaný těm, kteří preferují stealth přístup.

Dávejte pozor na své protivníky

Číst:  Jak používat Fotky Google na iPhonu a iPadu

Poslední kapitoly z Assassin’s Creed prokázaly velký pokrok z pohledu umělé inteligence. Nepřátelé „nečekají“, až na ně přijde řada, ale provádějí svou vlastní strategii, aby nás dostali do potíží. Pokud se ocitnete tváří v tvář čtyřem nebo pěti nepřátelům, je velmi těžké nevyjít ven s nějakými modřinami nebo ranami na kůži. Je pravděpodobné, že budeme mít potíže a budeme muset uprchnout, abychom zůstali naživu.

Pokud nemůžete dokončit misi, budete mít možnost změnit úroveň obtížnosti. Jsou čtyři z nich: snadné, normální, obtížné a noční můra a již na střední úrovni je umět porazit nepřátele poměrně komplikované.

Grafická a zvuková sekce

Ubisoft Quebec odvedl skvělou práci: nebylo snadné reprodukovat tak rozsáhlou mapu s tolika detaily, aniž by to ovlivnilo výkon grafického enginu. Je třeba poznamenat pouze přítomnost některých závad a některých špatně definovaných textur, jinak je úroveň velmi vysoká. Poklesy ve snímkové frekvenci téměř nepoznáte, a to ani na záběrech s nejširší krajinou.

Vysoká úroveň také zachována pro zvukový sektor. Assassin’s Creed Odyssey nabízí přes dvacet hodin dialogů, všechny dabované v italštině, což je funkce, kterou v jiných videohrách jen těžko najdete. Povýšeno!

7. října 2018

Od společnosti Cultur-e